Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18199
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  317

Everything posted by 314TeR

 1. VGA poprawnie działa z akceleracją? Jak tak to jest o co walczyć. Nie mniej i tak maks 10.13.6 na tym sprzęcie. Musisz próbować różnych wynalazków, klawiatura i touchpad producenci wciąż łączą po złączu PS/2 które NIE jest w ogóle wspierane w macOS. Może inne kexty do PS/2 zaskoczą. Masz USB 2.0 czy 3.0? Możliwe, że będzie potrzebne poprawki do DSDT tzw HPET, TMR, RTC i być może PIC. Próbowałeś różnych ustawień ID w AppleALC? W ogóle co to za układ masz? Poprawki do DSDT potrzebne. Nie mniej to wszystko ma sens robić dopiero jak działa VGA.
 2. Opisz porządnie problem, co robiłeś a przede wszystkim załóż własny temat.
 3. Z87M-Plus nie ma Bluetootha, więc nic nie uruchomisz.
 4. Patche się coś źle wyświetlają. Sprawdź czy mam poprawny config.
 5. Nie znajdziesz. Sterowniki do GMA950 są 32 bitowe. Ostatnim 32 bitowym macOSem był Lion 10.7.5. Od 10.8.0 masz tylko 64 bitowe systemy. Niestety przykro mi to mówić, ale ten sprzęt już nie bardzo nadaje się do czegokolwiek.
 6. Zobacz czy masz patch do ICH10 configu clovera? Nie pamiętam czy dodawałem tam go na aktualnym UniBootX.
 7. Zamiast nowego CPU + dGPU lepiej kupić jakieś cpu z 3-ciej generacji Core i z HD4000 i odpalić iGPU. Pytanie tylko czy płyta obsłuży - na 99% powinna.
 8. Wszystko i nic. Jakiej pomocy od nas oczekujesz jak nie dajesz żadnych informacji wejściowych? Moja szklana kula została sprzedana wiele lat temu na bazarze, bo okazała się popsuta.
 9. W narzędziu dyskowym w górnym menu włączone "Pokaż wszystkie urządzenia?"
 10. To co mi się rzuciło jako pierwsze, to błędna identyfikacja. Masz ustawione MBP11,2 - to był model MBP MID 2014 - który miał HD4600 i GForce. Natomiast lepiej by pasowała MBP11,4 lub MBP11,5 to modele które nie miały dGPU a samą HD4600 z retiną.
 11. Akumulator sprawny? Np niektóre modele komputerów mają tak skonstruowane zasilanie, że przy szczytowym zapotrzebowaniu "podbierają" prąd z akumulatora. Jak jest on padnięty, to może się przez to wyłączać. Druga kwestia to przegrzewanie.
 12. @Handicap - tak można albo nie można. To jest odpowiedź na poziomie pytania. Nic więcej nie da się powiedzieć.
 13. Prawie na 100% ściema - jak wyżej, DDR5 i to SO-DIMM - sloty "tylko" PCI-E 4x a wszystko w obudowie którą jak ktoś sobie wymierzy to raczej nie ma szans się zmieścić.
 14. To nie trzeba próbować - to będzie działać. Jedynie co bym zrobił to połączył masy obu zasilaczy.
 15. Tu masz to samo za mniej niż połowę ceny: http://www.aliexpress.com/item/JEYI-i9-NVME-full-aluminium-TYPEC3-1-mobile-hdd-box-optibay-hdd-case-TYPE-C3-1/32874418125.html
 16. Czasami pokaszanią się preferencje sieciowe - pomaga podkasowanie ich.
 17. Najszybszym i najbardziej żywotnymi są dyski na kościach MLC, np topową wydajność zapewnia Samsung 970 Pro (nie mylić z 970 Evo czy problematycznym 970 Evo Plus).
 18. @music mylisz powody (sens) wydania clovera. Chameloen a wcześniej PC_EFI, a wcześniej Boot132 to grupa bootloaderów emulujących EFI dla macOS aby ten mógł wystartować z komputera z tylko BIOSem. Natomiast Clover to już bootloader UEFI, wykorzystujący UEFI płyty głównej. Owszem ma jeszcze tryb wstecznej kompatybilności, ale to wciąż ładuje biblioteki EFI (Duet) a nie emuluje jak jak chameleon. Obecnie jest wg mnie delikatna stagnacja z rozwojem clovera. Stał się on też dość wielką kobyłą. Ostatnio vit9696 pokazał, że zna się na wielu aspektach OSx86 i dzięki niemu zawdzięczamy wiele komponentów sceny bez których wydaje się, że juz nie możemy żyć, a są to Lilu, wraz z całą rodziną pluginów jak AppleALC, WeG, czy np znalezienie problemu z zapisem do NVRAM i wydaniem AptioMemoryFix. Wg mnie to obecnie chyba najprężniej działający developer na scenie. Ja osobiście kibicuję takim projektom.
 19. Zawsze możesz użyć adaptera/przejściówki z USB-C np do DP/DIV/HDMI i podłączyć dowolny monitor.
 20. Jeśli więc priorytetem jest wygląd fontów, to musisz iść w monitor 4k+ i odpalić tryb HiDPI (Retina). Szukaj monitorów na IPS, w ostateczności VA, ale np TN omijaj szerokim łukiem. Poszukaj też recenzji - najważniejsze jest aby monitor miał złącze DP oraz miał przynajmniej 99% pokrycia palety barw sRGB, bo tylko wtedy ten obraz będzie do czegokolwiek się w ogóle nadawał.
 21. Nie wiem czy dobrze to interpretujesz. Każdy korzysta z poprawnie odwzorowanych kolorów. To co powinno wyświetlić się na monitorze powiedzmy jest "zakodowane" w standardzie sRGB. Monitor powinien móc wyświetlić całą przestrzeń barwną sRGB z maksymalnym błędem odwzorowania nie większym niż dE2-3. Inaczej ten obraz po prostu wygląda jak kupa i co byś nie zrobił, np twarze wyglądają trupio, lub są np buraczane i przykładów można mnożyć. Graficzne monitory do monitory często z przestrzenią DCI P3, Adobe RGB i tamte faktycznie mogą kosztować po 5 - 7 tyś PLN, ale oprócz przestrzeni barw mają też liniowe matryce i dają się skalibrować do poziomu np dE1. Z tanich starszych monitorów mogę polecić np Dell U2412M - jest to popularny monitor 24" 1920x1200 z matrycą IPS, 6bit + FRC, sporo tego można kupić z tzw sprzętu po-leasingowego w przyzwoitym stanie w cenie 350-450PLN - możesz pomyśleć nawet o 2 takich sztukach zamiast 1szt 32" i w praktyce może lepiej Ci się pracować na 2 monitorach niż 1-dnym.
 22. @JEDI_V - nie podpinaj już problemów indywidualnych do tematu poradnika. One z nim nie są bezpośrednio związane. Jak masz problem z uruchomieniem clovera na jakimś sprzęcie, to załóż temat w odpowiednim dziale.
 23. Jak nie radzi, jak masz zamontowaną i masz aktywne "Open Partition".
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.