Jump to content

314TeR

Administrators
 • Posts

  18588
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  355

Everything posted by 314TeR

 1. Ostatnia względnie zjadliwa platforma to ekwiwalent imac20,x - czyli Intel 10-tej generacji np i5-10600K + Z490... tylko ten zestaw wali już trochę nekrofilią - obecnie mamy 13-stą generację intela. Stawianie to udręka, trzeba się przekopać przez tony dokumentacji, aczkolwiek tu dzięki wsparciu OpenCore jest ona genialnie opisana. haMaca dziś jest sens stawiać tylko jak masz już sprzęt, albo z jakiegoś powodu potrzebujesz np bardzo konkretnej konfiguracji jakiej Ci Apple nie może dać.
 2. Chyba mam... mam jeszcze nawet tę płytę. Tak, ale jak testowałem to miałem niższe transfery - HGW czemu. Do tego start musiał być przez dodatkowy nośnik, np pendrive USB z Clovere/OpenCore.
 3. 314TeR

  Aaaa

  Zażółć gęślą jaźń. ZAŻÓŁĆ GĘŚLĄ JAŹŃ.
 4. 314TeR

  Aaaa

  abrakadabra
 5. 314TeR

  Aaaa

  Zażółć gęślą jaźń.
 6. NVRAM powinien działać - jeśli jedyną przeszkodą był NVRAM to ten bios powinien wystarczyć. Musisz mieć działający NVRAM przy codziennym używaniu aby macOS prawidłowo działał. To nie tylko przeszkoda w instalacji.
 7. Jak nie widzisz co nie działa, to piszesz że działa. Niestety wgrywanie z opcją /GAN uwala mac address karty sieciowej, czy coś oprócz tego nie szukałem. Programator do kości szeregowych dip typu 25 kosztuje dosłownie parę PLN.
 8. Aby wszystko wyszło cacy na Z97 Pro Gamer, to musisz zgrać swój bios z kości flash programatorem, następnie przeprowadzić edycję bios i wgrać znów programatorem. Chodzi o zachowanie numerów seryjnych, mostka, ME i mac addressu karty sieciowej.
 9. Dzięki za info, coś idealnie na mojego MBP 15" 2012.
 10. Słuchaj, a może nie tyle Ci się zawiesza, co nie startuje poprawnie tryb graficzny? Wtedy zostaje taki mniej więcej widok. Jak masz aktualnie podłączony monitor/monitory?
 11. Błędów jakiś na pierwszy rzut oka nie widać. Błędem może być coś co powinno się pojawić po a nie ma... mniejsza z tym. Ja na Twoim miejscu zrobił bym instalację na czysto systemu, aby wyeliminować jakieś problemy np nieuszkodzonych komponentów systemu.
 12. Najnowsza wersja patcha do którego się odwołujesz jest z 12 listopada 2020, więc raczej nie zawiera potrzebnych poprawek do aktualnego beta macOS. BTW - Sam mam MBP 15" z 2012 i się zastanawiam czy warto spróbować Big Sur? Mógłbyś napisać swoje wrażenia z działania? Czy są jakieś lagi/glitche, jak z aktualizacjami, czy wszystko działa... etc...
 13. Bardzo proszę. Tylko pamiętaj, że moja płyta ma inny zupełnie rozkład USB i mapy są zrobione pod moją płytę, musisz je zastąpić swoimi. WiFi i BT możliwe, że zadziała poprawnie. No i oczywiście do wpisania własne MLB, ROM, SN i UUID. 84092463_EFIAsusMaximusVIIImpact-OC0.7.zip
 14. Tak, nic nie zmienia. Nie używam SSDT-USBX. Mam takie tabele ACPI: SSDT-EC.aml SSDT-LPCB.aml SSDT-SBUS-MCHC.aml SSDT-EHCx_OFF.aml SSDT-PLUG.aml Generalnie po zmapowaniu portów USB nie mam problemów, dwóch musiałem się pozbyć bo były ponad limit. Moją największą bolączką to brak wybudzania się po sleep monitora podpiętego pod iGPU. Muszę zrobić jeszcze testy z wyjętym GTXem oraz na mniejszej rozdzielczości, np 1920x1080/1200.
 15. Dziwne rzeczy Ci się dzieją. Masz jak przeinstalować system na czysto? Zrobić np czystą instalacje na osobnym dysku? Tak na próbę aby wyeliminować przede wszystkim rozsypany system.
 16. Fast Boot powinien być zawsze na OFF - macOS nie obsługuje go i oczekuje, że UEFI zrobi pełną inicjalizację. CSM - powinno być na DISABLED - wciąż uważam, że wiele problemów możesz mieć stąd, że VGA NIE jest prawidłowo obsługiwana z CSM na OFF, bo to sugeruje, że nie masz/możesz nie mieć np sekcji UEFI w vBIOSie. Stąd lagi i dziwne KP.
 17. W BIOSie musisz włączyć iGPU Multimonitor i tyle powinno wystarczyć. Polecam też wyłączyć CSM no i resztę ustawień zrobić jak w poradniku, aczkolwiek USB i EHCI HandOff nie widzę różnicy czy jest włączone czy jest wyłączone.
 18. Jeśli możesz, to unikaj DVI, to standard wymierający. Już lepiej po DP się łącz. Wczoraj wlaczylem aby odpalić brodwella iGPU z dGPU i tez obskakiwałem restart jak podstawową grafiką była dGPU. Na razie przerwałem na etapie podłączenia 1 monitora do iGPU a drugiego do dGPU, iGPU jako podstawowa i wreszcie zaskakuje na obu obraz. Niestety po sleep nie wybudza monitora na iGPU. Coś z odpaleniem wciąż jest nie tak. Podejrzewam już rozsypany eksperymentami sysytem, np aby ruszyła nvidia musiałem już 2 razy sterowniki 2 razy restartować.
 19. Spróbuj najpierw z odrobinę starszym systemem, np 10.14, lub 10.15. Na problemy z klawiaturą, myszą, polecam poszukanie portów, które działają. macOS mapuje max 15 sztuk na kontroler. X79 nie miał portów USB3.0 Apple korzystał dla USB3.0 z kontrolerów jak pamiętam Asmedia. Spróbuj skorzystać tylko z portów 2.0, ewentualnie 3.0 jak widzisz, że działają. Zamrożona instalacja, może być problem z próbą wygaszenia monitora i zamrożeniu obrazu - niekiedy pomaga ruszenie myszką co parę minut. Najlepszy poradnik, to sumienne przeczytanie i stosowanie się do rad z tego podręcznika: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/
 20. OpenCore - nie ma co już patrzeć się na Clovera. UniBootX raczej już nie będę aktualizował, zmiany ograniczają się do jakiś kosmetyk, a i nie działa w nim wszystko do końca poprawnie. Poradnik do OpenCore jest świetnie napisany, i właściwie nic mu nie brakuje: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/
 21. Ależ jest... ? Karamba musiałem kiedyś coś pokićkać z configami... fakt iMaci z broadwellem były tylko 2 iMac16,1 i iMac16,2 i żaden nie miał dGPU, więc i w kextach brak wersji headless. Spróbuj z rekomendowanym 0x16220007.
 22. I ważny podpowiedź - mi mocno ułatwia i przyśpiesza robotę. Do mapowania portów w trybie USB 2.0 wykorzystuję odbiornik logitech unified a do mapowania portów w trybie USB 3.0 czytnik kart Kingstona na USB 3.0. Oba urządzenia nie wymagają odmontowywania, więc po prostu wyciąga się i wkłada do kolejniego portu dosłownie co 5 sekund, bo tyle jest ustawione odświeżanie w USBMap.
 23. Przed chwilą skończyłem mapować porty na płycie ASUSa na Z97 (jakiś sabartooth) - w każdym razie nie istotne, bo niemal wszystkie Z87 i Z97 od ASUSa zachowują się identycznie. Ja zrobiłem mapowanie pod Mojave (10.14). Metodą prób i błędów doszedłem, że wystarczy w OpenCore: dodać tabelkę ACPI SSDT-EHCx_OFF.aml - wtedy odpadają Ci 2 patche EHC1 na EH01 i EHC2 na EH02 (patch XHC1 jest zbędny). XhciPortLimit ustawić na True Wtedy załadują się wszystkie porty a jednocześnie ograniczy się ilość zbędnych EHCI, które i tak są routowane przez XHCI. Reszta już w USBMap. Tak to wygląda przed mapowaniem: Po detekcji wygląda tak: Porty nieużywane są czarne - tu akurat jest fart, bo wszystkie porty aktywne dla XHCI z Z97 mieszczą się w limicie i jest ich 14szt. Następnie bez dylematów robi się USBMap i USBMapLegacy: A następnie dodaje do OC sekcję tak: <dict> <key>Comment</key> <string></string> <key>MaxKernel</key> <string></string> <key>PlistPath</key> <string>Contents/Info.plist</string> <key>Enabled</key> <true/> <key>MinKernel</key> <string>19.0.0</string> <key>ExecutablePath</key> <string></string> <key>Arch</key> <string>Any</string> <key>BundlePath</key> <string>USBMap.kext</string> </dict> <dict> <key>Comment</key> <string></string> <key>MaxKernel</key> <string>18.9.9</string> <key>PlistPath</key> <string>Contents/Info.plist</string> <key>Enabled</key> <true/> <key>MinKernel</key> <string></string> <key>ExecutablePath</key> <string></string> <key>Arch</key> <string>Any</string> <key>BundlePath</key> <string>USBMapLegacy.kext</string> </dict> Wyłącza się XhciPortLimit - na False, restart i mamy w zależności od wersji macOS ładowany USBMap lub USBMapLegacy. Na razie tylko przetestowałem USBMapLegacy pod 10.14.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.