Jump to content

314TeR

Administrators
 • Content Count

  18489
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  345

Everything posted by 314TeR

 1. Temat z nvram bardzo dynamicznie się zmienia. Dziś zostały opublikowane tabele SSDT od autorów Open Core:
 2. Na początku też myślałem o składaniu do póki nie wpadł mi w łapki ten HPE G8. Z składaniem jest ten problem, że cenowo nie zamkniesz się aby uzyskać tę samą funkcjonalność co masz w Gen8. Jak policzysz nawet obudowę, płytę, cpu, pamięć, chłodzenie to wyjdzie dobrze ponad 1k PLN, a gdzie takie funkcje jak podwójny LAN + iLO do zarządzania sprzętem. Gdzie kieszenie na 4xHD. Do tego masz opcję rozbudowy o np HPE Smart Array P222 - 4 x internal SAS + 4 x External SAS - spinasz to z wbudowanym backplate, a pełne zarządzanie masz w iLO, do którego w razie potrzeby dostajesz się np z aplikacji na komórce i widzisz nawet ekran i co się na nim dzieje.
 3. 314TeR

  Aaaa

  Bla bla bla
 4. Rozważ HPE ProLiant MicroServer Gen8: https://support.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c03793258 Jeszcze niedawno nówki leżały na allegro po ~1000PLN brutto. Sprzęt o tyle ciekawy, że można z niego zrobić ciekawe rzeczy. Poza tym chyba najpopularniejszy barematela pod XPEnology. Niestety Synology deko pozmieniało DSM i nie da się postawić "prosto" najnowszego DSM, ale 6.1.x siada i działa stabilnie. Sprzęt działa prawie bezgłośnie, z gniazdka ciągnie ~40W, masz 4 kieszenie na dyski 3,5" dodatkowy port wewnątrz, np na Cache na SSD. CPU możesz wsadzić nawet odpowiednik i7-3770, RAM maks niestety tylko 16GB, więc przy ESXi dużo nie zaszalejesz, ale do domowego zastosowania? Chyba jedna z najfajniejszych tanich a jednocześnie wciąż mocnych i funkcjonalnych zabawek. BTW - Jak będziesz rozpoznawał temat jaki alternatywny soft pod NASa - to chętie włączę się w dyskusje, potrzebuję sam zbudować NASa właściwie wyłącznie do magazynowania danych. Resztę bardziej wyrafinowanych rzeczy i tak mi załatwia NAS Synology.
 5. 13" z czytnikiem płyt wskazywała by na model MacBook Pro, a ten powinien mieć internet recovery. I teraz pytanie który to faktycznie model - bo jesli Early 2011 - to one startowały z specjalnymi kompilacjami Mac OS X 10.6.6 (10J3210) i Mac OS X 10.6.7 (10J4139), jak Late 2011 to Mac OS X 10.7.2 (11C74) Tak czy siak, możesz też pokusić się o poszukanie na sieci ISO z instalacją Snow Leoparda 10.6.8 i wypalenie go na płytce DVD-DL.
 6. Jest to 13/15"? Ma czytnik płyt? Modele z 2011 miały już internet recovery. Na te komputery maks 10.13.6.
 7. I na takie właśnie wypadki jest internet recovery. Próbowałeś odpalić?
 8. 314TeR

  CPU czy Motherboard ?

  Masz podpięty PC Speaker czy nie? Są jeszcze karty diagnostyczne wtykane w slot ISA/PCI/PCI-E - tylko to Ci pokaże np problem z jakimś etapem np postu - gdzie utyka, ale nie koniecznie który komponent jest walnięty. A czy jak masz wyjęty RAM i włączasz (jeśli masz pc speaker) to piszczy płyta?
 9. 2600k i 6950 to maks High Sierra 10.13.6. Jak masz pobrany obraz instalacyjny HS to potrzebujesz czystego 8GB pendrive, możesz sobie instalator przerobić komendą createinstallmedia: Tworzenie rozruchowego instalatora systemu macOS
 10. Mogły posypać się ustawienia BIOSu lub masz jakieś śmieci w NVRAM. Spróbuj zacząć od zresetowania BIOSu do ustawień fabrycznych i ponownego ustawienia wszystkich opcji. Jeśli używasz W10 to też upewnij się, że obsługę legacy masz wyłączoną (tzw CSM na off).
 11. Zamiast wydawać, odkładaj. Za parę miesięcy mogą być inne opcje. Dziś pakowanie się w Haswella to też już mocno ryzykowne... max 4C a sprzęt ma już lata, i pewnie Apple ubije go za maks 2-3 lata.
 12. Widząc to co się dzieje ostatnio - stagnacja Intela, ofensywa AMD, pomroczność jasna Apple na rozwiązania AMD... nie liczył bym na długi żywot takiego komputera. Długi żywot to miał Sandy Bridge - gdzie komputery z 2012 roku jeszcze dziś spokojnie dają radę. Długi żywot ma Haswell - przez stagnację Intela wciąż ma IPC tylko minimalnie niższe niż najnowsze CPU... A co będzie za parę miesięcy? Nie wiadomo... może niedługo pojawi się nowa generacja CPU Intela 10xxx plus nowe chipsety 4xx i w ogóle rozważanie Z370/Z390 przestanie mieć sens. A może stanie się cud i Apple zauważy, że AMD oprócz VGA też produkuje CPU.
 13. Thunderbnolt to udręka jaką Apple podarowało użytkownikom, aby łatać braki w wyposażeniu komputerów Apple. Jak masz hackintosa to po co pakować w kapryśne i drogie urządzenia TB. Uzbieraj wpierw finanse, będziesz miał fundusze to wtedy będziesz mógł składać.
 14. To wygląda w takim razie na jakieś śmieci w nvram płyty. Zresetuj BIOS do domyślnych, lub wręcz przeflashuj go jeszcze raz i ustaw od zera.
 15. Windows instalowałeś jak dysk z macOS był odpięty? Odepnij dysk z macOS i zobacz czy Ci wystartuje windows.
 16. Jaki sprzęt, jak bootujesz? UEFI/Legacy. Systemy na osobnych dyskach, instalowane osobno? Windows przy instalacji lubi wpychać swoje dane na dyski inne niż ten na którym go instalujemy.
 17. Jak to nie będzie pracować 24/h to generalnie każdy dowolny. Jak to ma być tylko backup - to w sumie najtańszy za GB.
 18. Jak nie odpala się z adapterem, to wszystko wskazuje, że adapter skopany.
 19. Będzie latał na tym adapterze, o ile sam adapter jest sprawny. Jak masz jakiegokolwiek macOS działającego, to ściągnij z Mac App Store instalator systemu i zrób pendrive instalacyjny procedurą createinstallmedia. Tworzenie rozruchowego instalatora systemu macOS
 20. To ja dla porównania - mój poprzedni i7-4790K miał tak na Impact VII: GB4 - macOS 10.13.6 - 5399/18922 https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14787765 GB5 - niestety nie wiem czemu mam tylko dla Windows 10 - 1136/4574 - https://browser.geekbench.com/v5/cpu/362880 Innych testów dla 4790K już nie zrobię, bo siedzę obecnie na Broadwellu i7-5775C.
 21. Ale po co szukać coś na githubie, jak bazowy zestaw pod Z390 niczym się nie różni od Z370 - jedynie emulację NVRAM trzeba włączyć. Spróbuj z UniBootX.
 22. Widzisz... bez wyłączenia CSM to wciąż coś ciągneło się z Legacy co blokowało... taki urok maszyn firmowych, często mają firmware UEFI przystosowany wyłącznie pod Windows i jak próbujesz z innym systemem, to zaczynają takie kwiatki wychodzić. Mam w domu DELLa 3020 na H81 - bliźniaczy model - ma identyczny problem - następuje restart przy wybudzeniu z sleep. Na razie nie znalazłem rozwiązania, ale możliwe że może być podobna przyczyna. Jak coś znajdziesz to daj znać, przetestujemy.
 23. Wrzucone przez @danielosx86 DSDT jest/wygląda mi na produkt MaLd0n - ma masę kosmetycznych poprawek, ale nie jestem w stanie go przeanalizować. Do poprawnej dekompilacji potrzebne są wszystkie tabele DSDT, ponieważ odwołuje się do zewnętrznych tabel. Oryginał po dekompilacji ma 2MB kodu, zmodyfikowana wersja 1,1MB kodu. To już powinno zapalić lampkę czy z zmodyfikowanym DSDT jest aby na 100% wszystko OK. Zgaduję - to DSDT to pewnie część zestawu od MaLd0n wraz z configiem w którym zapewne jest włączona emulacja NVRAM... Osobiście NIE sądzę aby jakaś poprawka do DSDT spowodowała naprawienie zapisu do NVRAM. Śledziłem na bieżąco jak postępowała dyskusja i prace z znalezieniem problemu braku zapisu do NVRAM w czasie jego przyblokowania w okresie Haswella i Z87/Z97 - winny był firmware UEFI a nie DSDT. Tu zapewne jest podobnie - są jakieś zabezpieczenia albo procedury których nie potrzebują maczki, ponieważ nie używają sprzętu nowszego niż Q370.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.