Jump to content

Ian

Members
 • Content Count

  289
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ian last won the day on June 11 2019

Ian had the most liked content!

Profile Information

 • Location:
  USA

Recent Profile Visitors

436 profile views
 1. Nigdy nie miałem problemów z upgrade do nowej wersji Clovera. Ostatnia bezbłędnie działająca to r5103. Po zainstalowaniu r5107 pojawiła się dodatkowa ikona dysku na ekranie logowania, powyżej innych, bez możliwości jej wybrania. Poza tym wszystko działało dobrze. Natomiast r5109 odmówił zupełnie posłuszeństwa. Komputer wiesza się podczas startu, z komunikatem: 7:152 0:058 XArray:ElementAt(xsize) const -> Operator [] : index > m_lenA fatal error happened. System halted Może ktoś coś poradzi?
 2. No więc o tym właśnie pisałem. Też uważam, ze to bug w aktualizacji. I dla jasności: gdy ja piszę HDR, mam na myśli High Dynamic Range, tj. opcję w System Prefereces/Displays.
 3. Oczywiście, że nie potrzebuję, tyle że, powtórzę, ten tryb włącza się sam. Poza moją kontrolą.
 4. Tak. Nie o tym samym. Ja wiem. Jednak te przypadki są powiązane, bo też chodzi o HDR i równie niepożądane. Ja też nie potrzebuję wyblakłych kolorów, a ten tryb włącza się sam, a ja wyłączyć go nie mogę. Pomagał jedynie restart.
 5. Również obserwuję to zjawisko u siebie. Tyle, że ja obecnie pracuję z TV Samsung 43", który robi za monitor po ostatniej awarii LG 32". Przyzwyczaiłem się do rozmiarów i kolorów i nie chcę już innego, ale mniejsza o to... No więc mam, czy raczej, miewam to samo. Po długim pozostawieniu komputera bezczynnie (nie stosuję funkcji sleep) włącza się tryb HDR i mam ekran wyżarty, wyblakły. To samo występuje, gdy powracam z Windowsa. Jednak ostatnio ta przypadłość ustąpiła po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu HDR. Gdy pojawi się znów, może coś potestuję. Póki co - jest OK. Pisz, gdy będziesz coś wiedział. Też uważam to za błąd Apple. Może poprawią w kolejnym upgrade.
 6. Ja myślę, że nie ma klawiatury, na której dałoby się zainstalować jakikolwiek system... Natomiast każdej klawiatury, zarówno zwykłej jak i niezwykłej, można używać do obsługi każdego systemu.
 7. W Windowsie ona zawsze będzie prawidłowo rozpoznana. No bo dlaczego by nie? Ja pytam o hackintosha. Widzę w tle Mojave... Nie napisałeś niczego o pozostałym sprzęcie, o sposobie instalacji, o Cloverze (a może OC)... itd. Nikt nie jest jasnowidzem a ja pisząc o cierpliwości i czasie to właśnie miałem na myśli. Te nieustające pytania, które trzeba zadać, żeby się czegoś dowiedzieć.
 8. No tak. A czy ona kiedykolwiek gdziekolwiek była rozpoznana prawidłowo? Pytam, gdyż coś mi się wydaje, że mamy tu problem z klasyczną instalacją hamaka i konfiguracji Clovera, a więc abecadło. Z pewnością ktoś z tego forum znajdzie czas i cierpliwość żeby Ci pomóc. Ja powtórzę: Ta karta działa bez pudła z rozmaitymi MB i obserwuję ją od ElCapitan po Catalinę. Jest OK. Poszukajmy więc przyczyny...
 9. Dziwne. GT 740 to jedna z bezproblemowych kart. Używam jej w różnych konfiguracjach sprzętowych i z różnymi OS'ami. Z webdriverami lub bez. Nigdy nie zdarzyło się, by była źle rozpoznana przez system. Kto firmuje ten produkt?
 10. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Kondensatory oglądałem. Zasilacz wykluczam. Były tam trzy różne jednostki. A ubite płyty w momencie "ubicia" miały dwa różne zasilacze.
 11. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Nie mam beepera, dlatego dźwięku nie będzie i, jak sobie przypominam, nigdy nie było. Test z wyjętym RAMem spróbowałem jako jeden z pierwszych i jest tak samo. Z ilości beepów można by wiele się dowiedzieć. Inny objaw: USB świeci bardzo slabym, stałym światlem, co jednak sugerowałoby uwaloną płytę. Power Sw działa poprawnie - włącza i wyłącza po kilkusekundowym przytrzymaniu, co jest poprawnym objawem MB+PSU. CPU Fan zaczyna się obracać przy włączeniu i już nie zmienia obrotów. To MSI. Kolejny raz przekonuję się, że tylko ASUS i żadne tam inne wynalazki. To już druga uwalona płyta w tej konfiguracji. Wcześniej padła Gigabyte, a konkretnie jej BIOS.
 12. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Ha! Niewątpliwie. Jak się wie, gdzie mierzyć. No ale to nie jest sprzęt z wysokiej półki, w dodatku mocno przestarzały więc... nie ma o czym mowić. Taka ciekawostka raczej...
 13. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @Estrax Szkoda. Miałem nadzieję, że istnieje jakiś stosunkowo prosty sposób wskazania "winowajcy". O statystykach naturalnie wiedziałem. "Kilka" komputerów udało mi się zmontować przez te... no kilkadziesiąt już lat. To chipny sprzęt i dlatego nie będę zabiegał o testowanie CPU w sprawnej MB, ani sprawnego CPU w tej MB, a widzę, że to jedyny sposób na sprawdzenie. Jeszcze jedno. Po odpaleniu procesor robi się ciepły. A ja podejrzewam CPU ponieważ on zachowywał się dość dziwnie gdy jeszcze żył. Ale to nieco dłuższa historia..
 14. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @wujek_bogdan Bez wątpienia na statystyce. A teraz dodatkowe pytanko: Co to znaczy: "nie wystartuje"? W tym przypadku bez procesora zachowuje się dokładnie tak , jak z tym procesorem, co opisałem wyżej. I dlatego ja obstawiałbym CPU. Chodzi o zdobycie pewności. O dźwięku możemy nie rozmawiać już - płyta nie ma beepera.
 15. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @Estrax Tak, wszystkie wymienione przez Ciebie prawdopodobieństwa sprawdziłem już wcześniej. @Marecki_ Oczywiście robiłem to.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.