Jump to content

Ian

Members
 • Content Count

  297
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Ian last won the day on June 11 2019

Ian had the most liked content!

Profile Information

 • Location:
  USA

Recent Profile Visitors

623 profile views
 1. Ian

  Big Sur

  U mnie tylko AdGuard, bez którego jakoś już nie potrafię, nie robi. Reszta ok.
 2. Mam tak samo. Podpisuje sie pod pytaniem.
 3. Ian

  Big Sur

  Czy ktoś instalował betę na hackintoshu? Ciekawy jestem Waszych opinii. Na mnie robi dość dobre wrażenie, przynajmniej wizualnie. W szczegółach trudno cokolwiek o becie powiedzieć.
 4. Instalacja jest blokowana i podczas sprawdzania nie pokazuje, że jest upgrade, ale czerwona jedynka pozostaje. Jak ją usunąć?
 5. Taka sytuacja: Jest system, na którym spokojnie można instalować Catalinę, ale ja chcę tylko Mojave. Instaluję więc Mojave i wszystko jest git. Jednak po pewnym czasie, system zgłasza aktualizacje. Sprawdzam jakie: jest Safari i Catalina. Instaluję tylko Safari (bo Cataliny nie chcę). Po upgrade (bez Cataliny) udaje mi się pozostać przy Mojave, ale na ikonie System Preferences pojawia się czerwona jedynka informująca, że jest Catalina do upgrade'u. Za nic nie wiem, jak to usunąć. Dziękuję, za info jak usunąć tę dezinformującą mnie jedynkę. I w ogóle jak zrobić, żeby system zapomniał o aktualizacji do Cataliny. Wszystkie opcje w System Preferences/Software Update/Advenced... mam odznaczone..
 6. Dobrze, że ktoś czyta ze zrozumieniem instrukcje. Dobrze, że w ogóle czyta! Problem był w GUI. Mój mod był za bardzo wydumany. Dzięki, @oswaldini
 7. Mam OpenCore, i używam. Ale w wersji 053, gdyż zwyczajnie nie mam pojęcia jak upgrade'ować do 057...
 8. Tak właśnie musiałem zrobić, jednak zastanawia mnie to... I niepokoi.
 9. Nigdy nie miałem problemów z upgrade do nowej wersji Clovera. Ostatnia bezbłędnie działająca to r5103. Po zainstalowaniu r5107 pojawiła się dodatkowa ikona dysku na ekranie logowania, powyżej innych, bez możliwości jej wybrania. Poza tym wszystko działało dobrze. Natomiast r5109 odmówił zupełnie posłuszeństwa. Komputer wiesza się podczas startu, z komunikatem: 7:152 0:058 XArray:ElementAt(xsize) const -> Operator [] : index > m_lenA fatal error happened. System halted Może ktoś coś poradzi?
 10. No więc o tym właśnie pisałem. Też uważam, ze to bug w aktualizacji. I dla jasności: gdy ja piszę HDR, mam na myśli High Dynamic Range, tj. opcję w System Prefereces/Displays.
 11. Oczywiście, że nie potrzebuję, tyle że, powtórzę, ten tryb włącza się sam. Poza moją kontrolą.
 12. Tak. Nie o tym samym. Ja wiem. Jednak te przypadki są powiązane, bo też chodzi o HDR i równie niepożądane. Ja też nie potrzebuję wyblakłych kolorów, a ten tryb włącza się sam, a ja wyłączyć go nie mogę. Pomagał jedynie restart.
 13. Również obserwuję to zjawisko u siebie. Tyle, że ja obecnie pracuję z TV Samsung 43", który robi za monitor po ostatniej awarii LG 32". Przyzwyczaiłem się do rozmiarów i kolorów i nie chcę już innego, ale mniejsza o to... No więc mam, czy raczej, miewam to samo. Po długim pozostawieniu komputera bezczynnie (nie stosuję funkcji sleep) włącza się tryb HDR i mam ekran wyżarty, wyblakły. To samo występuje, gdy powracam z Windowsa. Jednak ostatnio ta przypadłość ustąpiła po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu HDR. Gdy pojawi się znów, może coś potestuję. Póki co - jest OK. Pisz, gdy będziesz coś wiedział. Też uważam to za błąd Apple. Może poprawią w kolejnym upgrade.
 14. Ja myślę, że nie ma klawiatury, na której dałoby się zainstalować jakikolwiek system... Natomiast każdej klawiatury, zarówno zwykłej jak i niezwykłej, można używać do obsługi każdego systemu.
 15. W Windowsie ona zawsze będzie prawidłowo rozpoznana. No bo dlaczego by nie? Ja pytam o hackintosha. Widzę w tle Mojave... Nie napisałeś niczego o pozostałym sprzęcie, o sposobie instalacji, o Cloverze (a może OC)... itd. Nikt nie jest jasnowidzem a ja pisząc o cierpliwości i czasie to właśnie miałem na myśli. Te nieustające pytania, które trzeba zadać, żeby się czegoś dowiedzieć.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.