Jump to content

Ian

Members
 • Content Count

  236
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Ian last won the day on March 27

Ian had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  USA

Recent Profile Visitors

88 profile views
 1. Ale przecież @Estrax właśnie napisał, że Turingi też nie.
 2. GTX760 działa BEZ driverów na Sierra,HighSierra i Mojave, natywnie. Miałem, to wiem.
 3. U mnie na RX560 wszystko w porządku. Sleep, przebudzenie i po przebudzeniu wszystko w normie. Zachowanie karty graficznej bez zarzutu. Wiatraki budzą się i po chwili przestają się obracać. Przy małym obciążeniu tak mam. Rozpędzają się dopiero przy jakimś nieco większym obciążeniu grafiki.
 4. U mnie również aktualizacja bezproblemowa, choć dwa dni wcześniej instalowałem betę i tutaj był wyraźny problem z iTunes. Nowy system zdaje się być odrobinę szybszy, przynajmniej takie wrażenie sprawia.
 5. Uściślam: Można wyłączyć z backupu określone katalogi. W Time Machine - Options/Exclude from backup.
 6. W Time Machine - nie. Można takie operacje robić, ale jedynie w stosunku do całych dysków (partycji). Niektóre można wykluczyć z backupu, a niektóre (np. dyski zewnętrzne, które opcjonalnie nie są backupowane) - dodać. Do robienia backupu poszczególnych katalogów polecane są inne aplikacje, np. Sync Folders Pro. Też polecam.
 7. To obraz tego, co masz do zbackupowania. Najprostsze założenie jest takie: Dysk do backupu powinien być nieco większy niż suma tego co chcesz zbackupować. Jeśli masz dane na 1TB to dysk do backupu powinien być większy niż 1TB. Jeśli będzie dużo większy, to zmieścisz większą "historię", jeśli niewiele większy, to historia będzie krótka. Wiele też zależy od "ruchu na Twoich dyskach". Jeśli dużo nowych rzeczy się pojawia, a jednocześnie sporo kasujesz i znów wgrywasz - lepiej mieć odpowiednio większy dysk na backup. Time Machine tworzy obraz dysków co godzinę, tj. uzupełnia w backupie to, co doszło, ale stare rzeczy pozostawia w historii. To takie tłumaczenie mało fachowe, ale za to, mam nadzieję, obrazowe. Jak duże masz dyski?
 8. I tym stwierdzeniem wytrąciłeś mi wszystkie argumenty z ręki. Wycofuję się, pozostając przy swoim zdaniu. Niech mają! Choć tyle.
 9. No właśnie. Nigdy nie rozumiałem tego trendu do tłumaczeń. Nigdy nie instalowałem systemów w innym, niż angielski, języku. Nawet gdy mieszkałem w Polsce. Nawet gdy pojawiły się oficjalne wersje językowe i stały się powszechnie dostępne. To samo dotyczy wszystkich aplikacji. Nie, żebym świetnie znał angielski. Nic podobnego! Urodziłem się, i większość życia spędziłem w Polsce, w komunistycznej Polsce. Do śmierci język polski będzie mi bliższy niż angielski. Ale angielski jest również językiem komputerów, i w tym języku powinniśmy się z komputerem komunikować. Rzecz jasna, to moje osobista opinia i nie zamierzam z nikim polemizować o wyższości świąt...
 10. Abstrahując od szczegółów... A po co w ogóle tłumaczyć? Nie znacie angielskiego?
 11. Nie chodzi o to, gdzie mieszkam. Ja nie piszę jako Amerykanin, tylko jako Polak i wieloletni użytkownik komputerów. Zawsze było montować dysk. Ale skoro wywołałeś mnie do tablicy napiszę swoje trzy grosze: Zaprzyjaźnione i pewne źródło podaje: mount w znaczeniu czasownikowym tłumaczy się, między innymi, montować-instalować (w systemach Unix), montować (działanie umożliwiające działanie pamięci masowej), przygotować (coś) organizować (coś). Jest jeszcze kilkanaście znaczeń rzeczownika i kilkanaście czasownika, łącznie z takim, że mount oznacza też pokryć (samicę) Wyrażenia mounten nie ma w języku angielskim. Najbliższe to mountebank = szarlatan, hochsztapler, oszust (to chyba o Kaczyńskim...).,lub w brzmieniu, mountain = góra. Napisałeś do mnie; "...montować to przeca assemble...". No ale my przecież (pochodzę z Częstochowy, nie z gór) tłumaczymy z angielskiego na polski, a nie odwrotnie, prawda?
 12. :D Oczywiście że montować. Nigdy by mi do głowy nie przyszło inne tłumaczenie. W tym znaczeniu i takim kontekście, oczywiście.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.