Jump to content

Ian

Members
 • Posts

  311
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

Everything posted by Ian

 1. Od lat mam dwa tego typu urządzenia. Jeden to zakupiony w Chinach BCM 943602CS, model TX-AC94360. Spisuje się świetnie, zarówno w OS jak i Windows. W Windows dla BT muszę zainstalować driver, a WiFi działa od razu. Drugi to wyjęty oryginalny (made in China) moduł z mojego padniętego iMac'a. Jest kiepski. Działa, ale czasem się wiesza i często w BIOS nie robi. Być może jest to wina adaptera w którym go zamontowałem. Nie wiem. To tyle w kontekście tych "używek i nówek"
 2. Że ich nie słychać to przecież napisałem 3 posty wyżej. A co do sytuacji, gdy już pracują - @Estrax pisze o 40-50%. Może więc karta nie pracuje z takim obciążeniem. Na przykład ja mam obraz 4k i połączenie z innym komputerem poprzez Screen Sharing od samego startu.
 3. Nie ma to więc żadnego znaczenia, poza nomenklaturą. Sprawdziłem - wentylatory włączają się w momencie pojawienia się ekranu startowego OS. Nie będę przecież oceniał głośności karty graficznej podczas pracy w BIOS, lub startu Clovera czy Open Core.
 4. A co to znaczy "pół pasywne"? Ja mam Gigabyte i te dwa wiatraki to mają być "pół pasywne" ? Ale na głośność nie narzekam...
 5. Nawiązując nieco to tego, co Admin napisał, cytując częściowo moją wypowiedź.. a pisze on naprawdę nie za często , napiszę bardzo krótko i nie wdając się w dyskusję: Mam nowego MBP-M1 i powiem tak: Rewelacja! I nie mogę doczekać się 16-ki. Tyle w temacie. Zgadzam się całkowicie z @314TeR - to forum jednak przestaje mieć rację bytu...
 6. Nie sprawdzisz sam - nie dowiesz się. Będziesz skazany na to, co napiszą inni. Jestem zdania, że zwrot jest najlepszą weryfikacją produktu. W USA zwrot zakupionego towaru jest ułatwiony do maximum. Dotyczy to WSZYSTKICH towarów. Np. jeśli ktoś kupi arbuza, rozkroi go, spróbuje i uzna że ten mu nie smakuje - odnosi do sklepu i sprzedawca oddaje mu pieniądze. Znam takie osoby. Na oddanie produktu mamy zazwyczaj 2 tygodnie, 30 dni, 90 dni lub rok i dłużej. W zależności od tego, co kupiliśmy i gdzie. A wracając.. Apple (i nie tylko Apple) strzelałby sobie w stopę, gdyby każdy ich nowo wydany produkt był bublem. Ludzie zwyczajnie oddawaliby zakupione rzeczy. Dlatego byłbym ostrożny z wypowiedziami typu "Kto ogarnięty..." itd. Nikt niczego by nie kupił, tylko czytał social media. A jeśli ten nieogarnięty klient kupuje nowość, bo chce ją przetestować dla zaspokojenia swojej ciekawości? Nic go to przecież nie kosztuje. Straty ponosi wyłącznie producent. To tak z grubsza, ale oczywiście, każdy przypadek bywa inny. Jednak bardzo szybko ferujemy wyroki na podstawie czegoś, co przeczytaliśmy w social mediach. Za chwilę będę miał nowego MBP i sobie potestuję. Nie spodoba mi się - oddam. Zauważyłem też, że do nowych rzeczy podchodzimy jak mysz do jeża. Nowe jest wrogiem starego. Jeszcze nie tak dawno uważano, że dyski M.2 nie nadają się do profesjonalnej (słowo klucz) pracy, ponieważ mają masę wad. Czy dziś jeszcze ktoś tak uważa?
 7. Zgadzam się w kwestii nazewnictwa. Te literki "Pro" nie bardzo wiem, co oznaczają, bo przecież nie "profesjonalny". Czy iPhone Pro jest tylko dla profesjonalistów? Jakich? Może profesjonalnych fotografów, albo fotografików? A może prowadzą profesjonalne rozmowy przez telefon...? Wszystkim innym polecam zapoznanie się z benchmarkami M1, publikowanymi już coraz częściej w sieci. Ja (ściślej moja żona, która przecież nie jest takim profesjonalistą, jak np. @reyder), będzie miała ten komputer już w tym tygodniu... Pozdrawiam.
 8. Zakończę tę dziwną dyskusję słowami: Kupcie sobie taki sprzęt, jakiego potrzebujecie. Nie musicie kupować tych komputerów. One są dla tych, którzy chcą i których na nie stać. Tyle w temacie.
 9. A... to Ty tak w imieniu swoich współpracowników... To oczywiście co innego. Masz rację. Nie było tematu.
 10. Obróbka video na 13-to calowym notebooku... Tak sobie zerknąłem na Twoją sygnaturkę... Trzy komputery: 16, 16 i 8. I żeby się nikomu nie narażać... Ja też chciałbym, żeby maszyna była bardziej wypasiona i żeby ją można było kupić za 1000. Złotych, nie dolarów. Natomiast Twoje ostatnie pytanie jest jak najbardziej zasadne. Sądzę, że m.in. dlatego właśnie nie pojawił się jeszcze MBP16. Moja żona będzie bardzo zadowolona bo, o ile wiem, nie zamierza zajmować się obróbką grafiki a w chwili obecnej ma MBP13 z 8 GB RAMU.
 11. Nie zamierzam polemizować w najmniejszym stopniu, ale... Czy zamierzasz z malutkiego laptopa, a więc przenośnego komputerka, służącego do prostych zadań., do włączenia go w parku, na plaży, w łóżku przed snem... itd., zrobić potężną, profesjonalną maszynę do pracy? Po co eGPU w laptopie? Po co 128 lub 512 GB RAMu w laptopie? Po co kilka monitorów podpiętych do tego laptopa? Po co kilkadziesiąt(naście) portów? To nie server, to notebook. Przetłumacz sobie znaczenie tego słowa - notebook. I raz jeszcze. Nie zamierzam polemizować z @reyderem, człowiekiem, którego cenię i poważam, ale, moim zdaniem, nie masz racji.
 12. Ja czekałem na te komputery z wielką niecierpliwością. Niestety, liczyłem po cichu na MBP16, który nie pojawił się. No, ale w gruncie rzeczy można się było tego spodziewać, musieli zacząć od maluchów. Inaczej niż @reyder, z którym bardzo rzadko się nie zgadzam, uważam, że ceny nie są zbyt wysokie, jak np. iPhone'ów z serii 12, i w ogóle jak na Apple... W każdym bądź razie żona już zamówiła sobie MBP13 a ja muszę poczekać na MBP16.
 13. Ian

  Big Sur

  U mnie tylko AdGuard, bez którego jakoś już nie potrafię, nie robi. Reszta ok.
 14. Ian

  Big Sur

  Czy ktoś instalował betę na hackintoshu? Ciekawy jestem Waszych opinii. Na mnie robi dość dobre wrażenie, przynajmniej wizualnie. W szczegółach trudno cokolwiek o becie powiedzieć.
 15. Instalacja jest blokowana i podczas sprawdzania nie pokazuje, że jest upgrade, ale czerwona jedynka pozostaje. Jak ją usunąć?
 16. Taka sytuacja: Jest system, na którym spokojnie można instalować Catalinę, ale ja chcę tylko Mojave. Instaluję więc Mojave i wszystko jest git. Jednak po pewnym czasie, system zgłasza aktualizacje. Sprawdzam jakie: jest Safari i Catalina. Instaluję tylko Safari (bo Cataliny nie chcę). Po upgrade (bez Cataliny) udaje mi się pozostać przy Mojave, ale na ikonie System Preferences pojawia się czerwona jedynka informująca, że jest Catalina do upgrade'u. Za nic nie wiem, jak to usunąć. Dziękuję, za info jak usunąć tę dezinformującą mnie jedynkę. I w ogóle jak zrobić, żeby system zapomniał o aktualizacji do Cataliny. Wszystkie opcje w System Preferences/Software Update/Advenced... mam odznaczone..
 17. Dobrze, że ktoś czyta ze zrozumieniem instrukcje. Dobrze, że w ogóle czyta! Problem był w GUI. Mój mod był za bardzo wydumany. Dzięki, @oswaldini
 18. Mam OpenCore, i używam. Ale w wersji 053, gdyż zwyczajnie nie mam pojęcia jak upgrade'ować do 057...
 19. Tak właśnie musiałem zrobić, jednak zastanawia mnie to... I niepokoi.
 20. Nigdy nie miałem problemów z upgrade do nowej wersji Clovera. Ostatnia bezbłędnie działająca to r5103. Po zainstalowaniu r5107 pojawiła się dodatkowa ikona dysku na ekranie logowania, powyżej innych, bez możliwości jej wybrania. Poza tym wszystko działało dobrze. Natomiast r5109 odmówił zupełnie posłuszeństwa. Komputer wiesza się podczas startu, z komunikatem: 7:152 0:058 XArray:ElementAt(xsize) const -> Operator [] : index > m_lenA fatal error happened. System halted Może ktoś coś poradzi?
 21. No więc o tym właśnie pisałem. Też uważam, ze to bug w aktualizacji. I dla jasności: gdy ja piszę HDR, mam na myśli High Dynamic Range, tj. opcję w System Prefereces/Displays.
 22. Oczywiście, że nie potrzebuję, tyle że, powtórzę, ten tryb włącza się sam. Poza moją kontrolą.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.