Jump to content

Ian

Members
 • Content Count

  245
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Ian

 1. Nie instalowales? A to szkoda... Jaka wiec dyskusja? Nie od dzis wiadomo, ze lepiej wspolpracuja karty AMD.
 2. Ok, widzę, że muszę odpowiedzieć sobie sam... Przed chwilą zainstalowałem Catalinę i sprawdziłem to, co mnie interesuje. Audiobooki obsługiwane są przez aplikację Books, jak można było się domyśleć (choć niekoniecznie). Jest to zrobione bardzo porządnie, nie tak jak w iTunes, gdzie audiobooki musiałem trzymać razem z muzyką, gdyż w przeciwnym razie wychodziła jedna wielka sieczka. Kto próbował umieścić przynajmniej kilkanaście audiobooków w sekcji Audiobooks, a nie w Music - wie, o czym mówię. Teraz wszystkie mogą być już w Books i robi się to naprawdę bardzo ładnie i czysto. Najważniejsze, że działa, więc jest progress. Innych rzeczy nie testowałem, bo mi się chce spać. Zobaczę jutro. Napiszę tylko, że nowy system jako całość sprawia bardzo dobre wrażenie i jest szansa, że będziemy mieli z niego pociechę.
 3. A jak wygląda sytuacja z audiobookami? Były poważne problemy w iTunes. Co teraz? Gdzie audiobooki? W aplikacji iBooks? Tam przecież powinny być, ale czy są? Zero informacji gdziekolwiek...
 4. Bardzo przykro to czytać i mam nadzieję, że taka myśl/decyzja jest podyktowana chwilowym nastrojem. Każdy przecież ma słabszy dzień. Forum jest znakomite i, moim skromnym zdaniem, powinno być kontynuowane. Są tu ludzie o ogromnej wiedzy i ich pomoc bywa nieoceniona i często bezcenna. Ludzie tacy jak @314Ter, @reyder, @Estrax..., żeby wymienić tylko te trzy osoby, są wartością samą w sobie. Mi również nie podobają się ogłoszenia o sprzedaży sprzętu czy "zlecenia" budowy hamacka. Ale przecież można zwyczajnie tego zabronić a dział kupno-sprzedaż zlikwidować. Są sklepy, jest eBay, Amazon, jest Allegro itd. Można przecież wyznaczyć moderatorów, z uprawnieniami kasowania postów, można w sposób bardziej rygorystyczny poprowadzić Forum. Dlaczego zaraz "wygaszać" ? Apeluję do Admina o przemyślenie tej decyzji. To Forum jest potrzebne.
 5. A wczoraj, podczas dodawania dodatkowego miejsca na iCloud, zakładki znów się pojawiły na chwilę. Znikły nawet nie wiem kiedy. Potwierdza to mój wcześniejszy wpis o błędzie w systemie.
 6. Zdecydowanie jest w systemie jakiś babol. Bez względu, czy zaznaczona jest opcja "Open folders in tabs instead of new windows", czy też nie - okna otwierają się tak samo. Zarówno na hackach jak i na MacBooku Pro. U mnie nie ma zakładek, ale próbowałem je włączyć. Nic z tego. Kiedyś, jak już pisałem, były. Znikły i dobrze.
 7. To musi być jakiś babol. Gdy u mnie pojawia się takie coś (rzadko ale jednak) robię tak jak opisałem i mam spokój na dłuższy czas.
 8. Złap zakładkę i przenieś ją na Desktop. Następne powinny się już otwierać w nowym oknie, czyli "normalnie"
 9. Ale przecież @Estrax właśnie napisał, że Turingi też nie.
 10. GTX760 działa BEZ driverów na Sierra,HighSierra i Mojave, natywnie. Miałem, to wiem.
 11. U mnie na RX560 wszystko w porządku. Sleep, przebudzenie i po przebudzeniu wszystko w normie. Zachowanie karty graficznej bez zarzutu. Wiatraki budzą się i po chwili przestają się obracać. Przy małym obciążeniu tak mam. Rozpędzają się dopiero przy jakimś nieco większym obciążeniu grafiki.
 12. U mnie również aktualizacja bezproblemowa, choć dwa dni wcześniej instalowałem betę i tutaj był wyraźny problem z iTunes. Nowy system zdaje się być odrobinę szybszy, przynajmniej takie wrażenie sprawia.
 13. Uściślam: Można wyłączyć z backupu określone katalogi. W Time Machine - Options/Exclude from backup.
 14. W Time Machine - nie. Można takie operacje robić, ale jedynie w stosunku do całych dysków (partycji). Niektóre można wykluczyć z backupu, a niektóre (np. dyski zewnętrzne, które opcjonalnie nie są backupowane) - dodać. Do robienia backupu poszczególnych katalogów polecane są inne aplikacje, np. Sync Folders Pro. Też polecam.
 15. To obraz tego, co masz do zbackupowania. Najprostsze założenie jest takie: Dysk do backupu powinien być nieco większy niż suma tego co chcesz zbackupować. Jeśli masz dane na 1TB to dysk do backupu powinien być większy niż 1TB. Jeśli będzie dużo większy, to zmieścisz większą "historię", jeśli niewiele większy, to historia będzie krótka. Wiele też zależy od "ruchu na Twoich dyskach". Jeśli dużo nowych rzeczy się pojawia, a jednocześnie sporo kasujesz i znów wgrywasz - lepiej mieć odpowiednio większy dysk na backup. Time Machine tworzy obraz dysków co godzinę, tj. uzupełnia w backupie to, co doszło, ale stare rzeczy pozostawia w historii. To takie tłumaczenie mało fachowe, ale za to, mam nadzieję, obrazowe. Jak duże masz dyski?
 16. I tym stwierdzeniem wytrąciłeś mi wszystkie argumenty z ręki. Wycofuję się, pozostając przy swoim zdaniu. Niech mają! Choć tyle.
 17. No właśnie. Nigdy nie rozumiałem tego trendu do tłumaczeń. Nigdy nie instalowałem systemów w innym, niż angielski, języku. Nawet gdy mieszkałem w Polsce. Nawet gdy pojawiły się oficjalne wersje językowe i stały się powszechnie dostępne. To samo dotyczy wszystkich aplikacji. Nie, żebym świetnie znał angielski. Nic podobnego! Urodziłem się, i większość życia spędziłem w Polsce, w komunistycznej Polsce. Do śmierci język polski będzie mi bliższy niż angielski. Ale angielski jest również językiem komputerów, i w tym języku powinniśmy się z komputerem komunikować. Rzecz jasna, to moje osobista opinia i nie zamierzam z nikim polemizować o wyższości świąt...
 18. Abstrahując od szczegółów... A po co w ogóle tłumaczyć? Nie znacie angielskiego?
 19. Nie chodzi o to, gdzie mieszkam. Ja nie piszę jako Amerykanin, tylko jako Polak i wieloletni użytkownik komputerów. Zawsze było montować dysk. Ale skoro wywołałeś mnie do tablicy napiszę swoje trzy grosze: Zaprzyjaźnione i pewne źródło podaje: mount w znaczeniu czasownikowym tłumaczy się, między innymi, montować-instalować (w systemach Unix), montować (działanie umożliwiające działanie pamięci masowej), przygotować (coś) organizować (coś). Jest jeszcze kilkanaście znaczeń rzeczownika i kilkanaście czasownika, łącznie z takim, że mount oznacza też pokryć (samicę) Wyrażenia mounten nie ma w języku angielskim. Najbliższe to mountebank = szarlatan, hochsztapler, oszust (to chyba o Kaczyńskim...).,lub w brzmieniu, mountain = góra. Napisałeś do mnie; "...montować to przeca assemble...". No ale my przecież (pochodzę z Częstochowy, nie z gór) tłumaczymy z angielskiego na polski, a nie odwrotnie, prawda?
 20. :D Oczywiście że montować. Nigdy by mi do głowy nie przyszło inne tłumaczenie. W tym znaczeniu i takim kontekście, oczywiście.
 21. Tak czy inaczej, backup to backup. Sposoby zabezpieczeń mogą być rozmaite, w zależności od potrzeb i priorytetów. Indywidualne. Ale żeby żadnego backupu? No nie...
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.