Jump to content

Ian

Members
 • Content Count

  288
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by Ian

 1. No więc o tym właśnie pisałem. Też uważam, ze to bug w aktualizacji. I dla jasności: gdy ja piszę HDR, mam na myśli High Dynamic Range, tj. opcję w System Prefereces/Displays.
 2. Oczywiście, że nie potrzebuję, tyle że, powtórzę, ten tryb włącza się sam. Poza moją kontrolą.
 3. Tak. Nie o tym samym. Ja wiem. Jednak te przypadki są powiązane, bo też chodzi o HDR i równie niepożądane. Ja też nie potrzebuję wyblakłych kolorów, a ten tryb włącza się sam, a ja wyłączyć go nie mogę. Pomagał jedynie restart.
 4. Również obserwuję to zjawisko u siebie. Tyle, że ja obecnie pracuję z TV Samsung 43", który robi za monitor po ostatniej awarii LG 32". Przyzwyczaiłem się do rozmiarów i kolorów i nie chcę już innego, ale mniejsza o to... No więc mam, czy raczej, miewam to samo. Po długim pozostawieniu komputera bezczynnie (nie stosuję funkcji sleep) włącza się tryb HDR i mam ekran wyżarty, wyblakły. To samo występuje, gdy powracam z Windowsa. Jednak ostatnio ta przypadłość ustąpiła po kilkukrotnym włączeniu i wyłączeniu HDR. Gdy pojawi się znów, może coś potestuję. Póki co - jest OK. Pisz, gdy będziesz coś wiedział. Też uważam to za błąd Apple. Może poprawią w kolejnym upgrade.
 5. Ja myślę, że nie ma klawiatury, na której dałoby się zainstalować jakikolwiek system... Natomiast każdej klawiatury, zarówno zwykłej jak i niezwykłej, można używać do obsługi każdego systemu.
 6. W Windowsie ona zawsze będzie prawidłowo rozpoznana. No bo dlaczego by nie? Ja pytam o hackintosha. Widzę w tle Mojave... Nie napisałeś niczego o pozostałym sprzęcie, o sposobie instalacji, o Cloverze (a może OC)... itd. Nikt nie jest jasnowidzem a ja pisząc o cierpliwości i czasie to właśnie miałem na myśli. Te nieustające pytania, które trzeba zadać, żeby się czegoś dowiedzieć.
 7. No tak. A czy ona kiedykolwiek gdziekolwiek była rozpoznana prawidłowo? Pytam, gdyż coś mi się wydaje, że mamy tu problem z klasyczną instalacją hamaka i konfiguracji Clovera, a więc abecadło. Z pewnością ktoś z tego forum znajdzie czas i cierpliwość żeby Ci pomóc. Ja powtórzę: Ta karta działa bez pudła z rozmaitymi MB i obserwuję ją od ElCapitan po Catalinę. Jest OK. Poszukajmy więc przyczyny...
 8. Dziwne. GT 740 to jedna z bezproblemowych kart. Używam jej w różnych konfiguracjach sprzętowych i z różnymi OS'ami. Z webdriverami lub bez. Nigdy nie zdarzyło się, by była źle rozpoznana przez system. Kto firmuje ten produkt?
 9. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Kondensatory oglądałem. Zasilacz wykluczam. Były tam trzy różne jednostki. A ubite płyty w momencie "ubicia" miały dwa różne zasilacze.
 10. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Nie mam beepera, dlatego dźwięku nie będzie i, jak sobie przypominam, nigdy nie było. Test z wyjętym RAMem spróbowałem jako jeden z pierwszych i jest tak samo. Z ilości beepów można by wiele się dowiedzieć. Inny objaw: USB świeci bardzo slabym, stałym światlem, co jednak sugerowałoby uwaloną płytę. Power Sw działa poprawnie - włącza i wyłącza po kilkusekundowym przytrzymaniu, co jest poprawnym objawem MB+PSU. CPU Fan zaczyna się obracać przy włączeniu i już nie zmienia obrotów. To MSI. Kolejny raz przekonuję się, że tylko ASUS i żadne tam inne wynalazki. To już druga uwalona płyta w tej konfiguracji. Wcześniej padła Gigabyte, a konkretnie jej BIOS.
 11. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  Ha! Niewątpliwie. Jak się wie, gdzie mierzyć. No ale to nie jest sprzęt z wysokiej półki, w dodatku mocno przestarzały więc... nie ma o czym mowić. Taka ciekawostka raczej...
 12. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @Estrax Szkoda. Miałem nadzieję, że istnieje jakiś stosunkowo prosty sposób wskazania "winowajcy". O statystykach naturalnie wiedziałem. "Kilka" komputerów udało mi się zmontować przez te... no kilkadziesiąt już lat. To chipny sprzęt i dlatego nie będę zabiegał o testowanie CPU w sprawnej MB, ani sprawnego CPU w tej MB, a widzę, że to jedyny sposób na sprawdzenie. Jeszcze jedno. Po odpaleniu procesor robi się ciepły. A ja podejrzewam CPU ponieważ on zachowywał się dość dziwnie gdy jeszcze żył. Ale to nieco dłuższa historia..
 13. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @wujek_bogdan Bez wątpienia na statystyce. A teraz dodatkowe pytanko: Co to znaczy: "nie wystartuje"? W tym przypadku bez procesora zachowuje się dokładnie tak , jak z tym procesorem, co opisałem wyżej. I dlatego ja obstawiałbym CPU. Chodzi o zdobycie pewności. O dźwięku możemy nie rozmawiać już - płyta nie ma beepera.
 14. Ian

  CPU czy Motherboard ?

  @Estrax Tak, wszystkie wymienione przez Ciebie prawdopodobieństwa sprawdziłem już wcześniej. @Marecki_ Oczywiście robiłem to.
 15. Prośba o poradę do bardziej zaawansowanych. Jeden z komputerów (hack2 ze stopki) przestał działać z dnia na dzień. Mam różne zasilacze, karty graficzne i kości pamięci, więc mogę wykluczyć RAM, PSU i grafikę. Pozostają jak w tytule tematu. Jak to sprawdzić? Objawy: Komputer załącza się i wiatrak(i) pracuje ale ekran jest czarny i BIOS nieosiągalny (lub niewidoczny). Jakichkolwiek dźwięków brak. Obstawiam CPU, ale jak uzyskać pewność? Czy płyta (w przypadku walniętego CPU) nie powinna sygnalizować dźwiękowo? Za rady dziękuję.
 16. U mnie (hack1) wszystko działa. Wybudzanie z sleep bezproblemowe. Żadnych nieoczekiwanych restartów nie zauważyłem, ani innych, podnoszonych przez Was problemów. Wszystko jest OK. Natomiast OpenCore całkowicie usunęło niewielkie kłopoty z liczbą USB3, które obserwowałem na Cloverze. Jestem do tego stopnia zadowolony z OpenCore, że całkowicie zrezygnowałem z Clovera na rzecz omawianego.
 17. @wujek_bogdan: A próbowałeś OpenCore? U mnie wszystkie (a i tak było ich niewiele) problemy zniknęły, gdy przestawiłem się na OpenCore. Polecam.
 18. Polemizowałbym z tym (i tylko z tym) zdaniem... Z prostej przyczyny: Uważam, że technologia komputerowa postępuje cały czas do przodu również dlatego, żeby maksymalnie ułatwić każdemu (nie tylko początkującemu) użytkownikowi, korzystanie z komputera, ogólnie mówiąc. Tak więc wszelkiego rodzaju konfiguratory są po to, by ułatwić, a co za tym idzie - przyśpieszyć daną czynność. Sprowadzanie ich do roli wózka inwalidzkiego dla niepełnosprawnych jest nieporozumieniem. Chwała znawcom "skomplikowanych configów w formacie XML". Lepiej znać, niż nie znać. To fakt niezaprzeczalny, ale czymże jest konfigurator? Prostym interface'em, służącym da komunikacji człowiek-komputer, jak mysz, czy interface graficzny. Czy ktoś jeszcze podważa ich przydatność, jak to miało miejsce kilkadziesiąt lat temu?
 19. Nie twierdzę, że nie. Po prostu nie wiem. Nie zauważyłem, żeby psuł config. Przypominam sobie, że tak samo mówiono na początku o Clover Configuratorze. Tak naprawdę wiele nie robiłem - wygenerowałem jedynie numery i identyfikację. Tylko tyle potrzebuję. Mój sprzęt pracuje natywnie i nic poza w/w nie muszę ustawiać. Wszystko działa bez pudła. Brak grafiki rzeczywiście wygląda ubogo. Przyzwyczaiłem się... W wolnej chwili popróbuję z innymi sprzętami.
 20. Pobrałem z netu OC Configurator i odpaliłem. Poszło wszystko z kopyta, ale nie dziwi mnie to, bo na moim kompie wszystko idzie bez jakichkolwiek ustawień... ;)
 21. No to sytuacja nieco się przejaśniła. Może trzeba będzie pomyśleć o postawieniu OC. Przynajmniej w celach edukacyjnych...
 22. No właśnie... Interesują mnie te plusy, o których piszecie. Jakie to plusy? A może są i minusy? Jakie? Skoro Admin zaproponował dyskusję, to może ktoś odpowie na te pytania, bez podawania linków... Google ma i zna, każdy.
 23. Tę bibliotekę mam na dysku niesystemowym, w dodatku Fusion. Od dawna, gdy jeszcze było iTunes (nawet katalog tak się nazywa). Trzymałem audiobooki jako muzykę, choć wówczas była w iTunes specjalna opcja dla audiobooków, która jednak bardzo szwankowała - audiobooki mnożyły się na ekranie, jak króliki, co nie występowało w muzyce. Jak już się zorientowałeś, iTunes Library mogło być w dowolnym miejscu, tak jak Music teraz, a więc załatwiało to (i załatwia nadal) sprawę wielkich rozmiarów zbiorów. No a teraz aplikacja Books nadal jest niedopracowana. To już nie tylko brak łatwej możliwości przeniesienia zbioru książek na inny dysk.. Głównym problemem jest to, że audiobooki podzielone na rozdziały "czytają" się od sasa do lasa, np. rozdział jedenasty po rozdziale trzecim, a piąty po czterdziestym. W Music ten problem nie występuje. Oczywiście wszystko zależy od pochodzenia audiobooków. Generalnie uważam, że nowe systemy od Apple są coraz gorsze, coraz mniej dopracowane, pomimo szeregu bet, publicznych i deweloperskich, a także częstym (do znudzenia) upgrade'om. I mówiąc kolokwialnie wytartym sloganem: Apple schodzi na psy. Niestety, alternatywy na horyzoncie brak...
 24. Przenieś do Music. Ja tak trzymam 700GB audiobooków.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.