Jump to content

v-on

Members
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

 1. Przepraszam - przegapiłem Twój post. Używałem go wcześniej i jakoś tak się ostał. Rzeczywiście - wywaliłem i działa tak samo dobrze. Dzięki.
 2. super! na taką odpowiedź liczyłem, bo wszystkie (dobre) poradniki, które znalazlem były z przed 2-3 lat - tak coś czułem, że może sprawy poszły trochę do przodu Przetestuję i dam znać.
 3. Zatrzymałem się ze sprzętem na sprawdzonej platformie z97 (ASUS MAXIMUS VII GENE) + haswell refresh (i5 4690k) procesor ma domyślnie 3.5Ghz/3.9Ghz turbo - ale bez problemu działa do 4.6Ghz (sprawdzone wcześniej na Windowsie). Z Windowsem się już dawno pożegnałem, ale chciałbym teraz podkręcić CPU na MacOS. Stąd pytanie - jak się do tego zabrać? Nie mówię o samym podkręcaniu w biosie i sprawdzaniu stabilności - bo to mam opanowane i jest do tego milion poradników - chyba, że coś trzeba odpowiednio skonfigurować pod hackintosha. Chodzi mi raczej o to co powinienem zrobić po stronie systemu czy Clovera - żeby wszystko działało jak powinno: usypianie, zarządzanie energią (taktowanie/napięcia). Z kolei nie chcę podkręcać "za wszelką cenę" wyłączając usypianie czy zarządzanie energią - chciałbym, żeby system myślał, że ma procesor o wyższym taktowaniu np: 4.0/4.6 --- Znalazłem na forum wątek Overclocking CPU, ale to są raczej rozważania Oswaldiniego, który najwyraźniej wie, co robi. Dla mnie najlepszy byłby poradnik krok-po-kroku - ale ucieszę się też z listy tematów (czy linków) jakie powinienem samodzielnie zgłębić. Może być po angielsku.
 4. ok, dzięki - najpierw zgromadzę odpowiednią ilość urządzeń i spróbuje "wywołać" problem, potem poczytam i ewentualnie założe osobny wątek, żeby tutaj nie śmiecić.
 5. Ok, Dzięki za odpowiedź - to działa, dorzuciłem tylko kexty dla bluetooth asus BT400. Myślałem, że jeszcze jakiś jeszcze super-extra-fine-tuning mogę zrobić Wcześniej używałem poprzedniej wersji i miałem problem, którego nie mogłem zidentyfikować - nie wszystkie porty USB działały, i to jeszcze nie któreś konkretne, tylko jakby losowo - tak jakby był limit na podłączone urządzenia i kolejnego podłączanego już nie widział. Najgorzej, że nie mogę tego problemu powtórzyć na zawołanie. Teraz użyłem ostatniej wersji - może coś się zmieni.
 6. Czy mógłbyś się podzielić konfiguracją? Mam 2 hackintoshe na ASUS MAXIMUS VII (tylko GENIE). Zależy mi na stworzeniu perfekcyjnej konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.