Jump to content

reyder

Members
 • Posts

  755
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

reyder last won the day on July 6 2021

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ja ostatnio modowałem komuś dokładnie tą płytę. MAC trzeba sobie zapisać i zaktualizować po wgraniu BIOSU. Teoretycznie nie musi być to ten sam MAC adres, możesz sobie też wgrać inny
 2. Tak, ja kupowałem z Ali. Śmiało może kupować jak jest jakaś pewna aukcja np to: https://pl.aliexpress.com/item/4000027376561.html to będzie prawie na pewno działać. W przeciwnym wypadku dostaniesz zwrot kasy. Jak zamawiasz teraz do paczkomatu z Ali to 2 tygodnie i jest już u ciebie.
 3. Ja powiem tak.. aktualnie mam BCM94360CD i nie mam z nim problemów. Jednakże BCM94360CD może się różnic od innego BCM94360CD Product ID, Vendor ID. Jeden będzie działa od kopa, drugi już nie. Jak kupisz od jakiegoś pewnego źródła to nie będziesz miał problemów. Dodatkowo u jednej osoby zdarzył się taki wypadek, że przestało działać BT (chyba było to BCM94360CS2 ). System wywalał się na wgraniu Fw. Rozwiązaniem było uruchomianie kontrolera na starszej wersji macOS (to był bug systemu) albo na Windowsie. Fw wgrał się tam poprawnie i można była przełożyć moduł s powrotem.
 4. Jak ktoś bardzo by chciał to dodanie opcji wyłączenia dla Windowsa to nie problem. Tylko później ktoś musi sobie sam kompilować nowe wersje. Wracając do problemu, to ciężko będzie coś znaleźć. Coś w stylu stacji dokującej by się nadało, ale ciężko będzie znaleźć a nawet jak się znajdzie to podejrzewam, że jej koszta będą nieopłacalne.
 5. Rozwiązanie jednego problemu. Możesz zdefiniować sobie w DSDT/SSDT kondycje warunkowe: If ((_OSI ("Windows 2015")) || (_OSI ("Darwin"))) { OSYS = 0x07DF } Dla wyższej rozdzielczość w HDMi, możliwe, że enable-hdmi20 w WG je uaktywni.
 6. ? Jest jeszcze skrypt: LINK Nie wiem co chcesz nim osiągnąć, ale dla przykładu to co pokazuje mi:
 7. Z informacji, które do mnie trafiają. Nowe maszyny z M1, które mają maksymalnie 16GB RAMu robią swap-a do SSD w naprawdę zastraszającym tempie. To jest status tylko po 2 miesiącach użytkowania przez jednego z znanych użytkowników. Wspominałem już dawno temu, że 16GB dla macOS już dawno nie jest wystarczające do normalnej pracy. Podejrzewam, że SSD (SDRGJHI4) w mac to TLC i jest estymowane w przedziale 150 TBW. 150 / 15 = 10 * 2 = 20 miesięcy co przekłada się na niecałe 2 lata ?? SSD jest oczywiście nie wymienne
 8. Abyś usłyszał muzykę ze swojego komputera musisz: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. Dodać odpowiednie layout-id do DevicePropeties. Jakie? Jest lista na github AppleALC. W celu uruchomienia światłowodu albo miedzianych kabli: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. (Musisz oczywiści wgrywać odpowiedni kext)
 9. Do muzeum się nada. Cataina + 6GB ram + nvidia =
 10. Ja mam jedynie wolny ten tydzień. Więc jeśli zainteresowany to zapraszam. Górna cześć Warszawy. Nie robię już instalacji zdalnych ani na dojazd. Wchodzi jedynie w grę przywiezienie i odebranie kompa na następny dzień/za kilka dni.
 11. Przykład tutaj: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config.plist/comet-lake.html#deviceproperties
 12. Właśnie robię, na jutro/dzisiaj będzie. Pendrive 16 GB minimum. Link do pobrania wyśle na PW. // Zrobiłem obraz Big Sur zamiast El Capitan. Tak to jest jak się nie czyta dokładnie
 13. Możesz też poprosić kogoś aby zrobił obraz na macu, ty ściągniesz sobie, wgrasz go za pomocą: dd if=/home/me/image.img of=/dev/target bs=1M i będziesz miał identyczną kopie zrobionego obrazu na macu. Jak chce to ci taki zrobię, tylko musisz umieć wgrać sobie go przez dd tak jak napisałam wyżej bo tego nie będę tłumaczył.
 14. Ja się aktualnie nie podejmuje (brak czasu). Ogólnie to nie jest prosta sprawa ze względu na rodzaj chipsetu jaki został zastosowany oraz implementacji w bios (to obchodzili chyba jakimis pluginami czasami). Teraz jeszcze czytam i dodatkowo trzeba wgrywać specjalny firmware, oraz jumper dla pinów dla karty TB.
 15. No i zamykamy system, niedługo nie będziesz mógł zainstalować starszej wersji systemu: Nie uruchomisz też niechcianych przez Apple programów (to jeszcze trochę potrwa ale już wstęp jest):
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.