Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  698
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

reyder last won the day on September 25

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Asus miał whiteliste w biosie w okolicach tej serii, więc uważaj na to.
 2. W tym momencie przejście na ARM jest niemożliwe I nie nastąpi. Jedyny scenariusz to zachowanie emulacji x86, wtedy wprowadzenie ARM ma sens. Chyba MS prezentowało cos takiego. Pozatym nie zdziwiłbym się jakby wyskoczyła całkowicie nowa architektura, gdzie Intel i Apple współpracowaliby przy jej tworzeniu.
 3. W pmset wszystko sprawdzałem. Teraz popatrzyłem jeszcze na nvram i jedna opcja jest trochę podejrzana: LocationServicesEnabled jest ustawiona na 1 mimo, że przez system wyłączyłem wszystko z tym związane. Zobaczy czy to ma jakiś związek, ale wątpię.
 4. Tak, nic to nie zmienia. W logach nadal widzę że jak idzie w sleep to planuje kolejne wybudzanie za "ileś" minut. Jest to darkwake, flaga nic nie zmienia. W logach: Process mDNSResponder Created MaintenanceWake RTC Maintenance Wake reason: RTC (Alarm). Modyfikowałem specjalnie mDNSResponder aby powyłączać mu opcje, nic to nie zmienia.
 5. Jeżeli ktoś odkryje dlaczego mac budzi się tylko w nocy około 2:00, Potem co 10 min, czasami 5 i tak do 4:00. Potem czasami obudzi się raz o 6:00. Czasami jedną noc jest ok, żadnego wybudzenia. Niech piszę. Próbowałem wszystkiego, sprawdzałem Logi, modyfikowałem pliki systemowe, przekopałem każdy wątek w internecie i nic. Przyczyną wybudzania jest RTC. Z góry mówię że BT, Wifi, Powiadomienia, Find My Mac, Usługa DNS nie przynoszą zmian. Jak ktoś napotkał ten sam problem i go rozwiązał niech pisze.
 6. Ja w sumie jako programista rozumiem tutaj Apple. Jako jedni z nielicznych mają jaja do zmuszania developerów aby aktualizowali na bieżąco software, dzięki pozycji jaką mają na rynku. Wspieranie starego kodu jest dość uciążliwe. Dodatkowe testy, ciągle rosnąca baza. 64 bity nie są przecież jakimś nowym wynalazkiem, znając Apple było pewne, że coś takiego będzie miało miejsce. Chcesz zostać w grze ? aktualizuj do naszych standardów. Nie ? To robisz wypad, a alternatywy nie ma. To nie jest Linux.
 7. AppleHDA Patch Assertions --> To nic nie robi, jedynie w rezultacie nie wyświetla się w verbose. Nic nie naprawia. Prevent AGDP from loading --> Niepotrzebne, WG powinien wszystko zrobić. Patch na USB --> Niepotrzebne, po co masz w takim razie zrobione SSDT ? Apple RTC --> Na 90% nie potrzebne, chyba że występuje Bug w BIOS,ale nawet ta opcja chyba tego nie naprawia. To co wyżej @danielosx86 podał. Mieszasz edytowane DSDT z patchami w Clover... gdzie jest w tym sens ? Jak już chcesz używać customowego DSDT to trzymaj w jednym miejscu wszytko bo się tworzy śmietnik. ///EDIt Dlaczego 2 razy dodajesz _SB.USBX ?
 8. Od groma nie potrzebnych rzeczy, poza tym modyfikacja całego DSDT jest kiepskim pomysłem. To nie są czasy przed Z77 że potrzeba jakiś wielkich zmian w DSDT aby rzeźbić je na nowo.
 9. OC nie można aktualizować na ślepo, trzeba zawsze czytać jakie zmiany zaszły.
 10. Mhz nie jedynym elementem na który trzeba patrzeć. Timingi robią dużą robotę. FSB:DRAM ratio nie ma żadnego znaczenia na wydajność. Przy zwiększeniu częstotliwość (przy takich samych ustawieniach) zwiększy się wydajność (zapisu/ odczytu/ kopiowania). Każde kości będą zachowywały się inaczej, Samsung b Die, które skalują się z wzrostem napięcia są jedne z lepszych na które można trafić. Jeżeli kości chodzą na 3000 to w 95% można przestawić je na 3200 bez większego grzebania. Kupowanie zasilacza na przyszłość nie jest dobrym pomysłem. Pamiętam jak Intel wprowadził nowe stany PM dla CPU i trzeba było zmieniać zasilacz aby były one wspierane. Ten zasilacz to nie jest pierwszy lepszy, który wybrałem. TUTAJ można obejrzeć jego bardzo szczegółowy test po polsku. 550W - 600W zostanie jeszcze sporo zapasu.
 11. Będziesz potrzebował zaktualizowanego BIOSU aby procesor z serii 9xxx działał. Dużego wyboru raczej nie ma, zobacz co jest dostępne i jak coś znajdziesz to wklej linka tutaj.
 12. Najlepiej brać płytę główną z Z370. Z reguły nie mają one tak dobrej sekcji zasilania (wystarczy jeśli nie jest to 9900K z OC) ale za to mają działający natywny NVRAM. Bez Quick Sync nie odpalisz encodera/decodera na SMBIOS iMac (lepiej brać te procesory bez F) RAM ok dysk ok Ja bym brał coś innego niż XFX, ale będzie działać Chłodzenie pod OC np. TO albo coś tańszego, nie SPC Zasilacz: TEN
 13. Chłodzenie: https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-scythe-mugen-5-scmg-5pcgh-1211485/ https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-thermalright-le-grand-macho-rt-100700733-1002209/ albo jeżeli masz dużo kasy to bierz Noctua, tylko nie ma sensu jeśli nie będziesz robił OC. Zasilacz: https://www.x-kom.pl/p/472753-zasilacz-do-komputera-corsair-rmx-550w-80-plus-gold.html możesz brać wersje 650 jeśli uważasz że 550 to mało, ale 550 na pewno wystarczy z zapasem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.