Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  735
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  54

reyder last won the day on July 14

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Faktycznie, nie wiem co sobie ubzdurałem. Jako ciekawostka, wersja pre release Maca mini 2018 miała wymienny dysk SSD i procesor, lecz mało kto widział tą wersje (internal).
 2. Już na samym początku informuję że ram jest przytwierdzany na stałe, więc nie zrobisz sobie łatwego upgrade. Czy opłaca się kupić Mac Mini ? Nie, nic od Apple nie opłaca się kupować bo ceny są kosmiczne. Czy opłaca się czekać na maca na ARM ? Prawdopodobnie tak, może tylko nie na pierwszą generacje. Wydajnościowo będzie bardzo dobrze, będzie to naprawdę dobry wybór jeśli chodzi o urządzenie codziennego użytku. Do zastosowań profesjonalnych na razie nie będzie się to nadawać. Jedynie co mi się nie podoba to zamykanie systemu macOS. Przy hackintoshu mogę do pewnego stopnia łatwo powyłączać wszystkie głupie udziwnienia wprowadzane w nowych wersjach, przy Macu Mini, Macbooku już nie bardzo. System niestety kieruje się w stronę głupiego użytkownika. W sensie: my Ci mówimy, że to możesz robić i nic innego nie jest ci potrzebne. Zainstalowanie innego systemu będzie problemem. Bye bye Windows bye bye Linux. Odzyskanie danych z uszkodzonego maca będzie niemożliwe. Za jakiekolwiek uszkodzenie w celu naprawy będzie musiał płacić grubą kasę bo tylko Apple będzie mogło cokolwiek zrobić. Brak możliwości pełnego filtrowania sieciowego. TAK. Apple w nowy systemie zabrało Ci taką możliwość. Ich aplikacji masz nie ruszać. Jedynie możesz sobie wyciąć ruch gdzieś dalej, ale to już nie ma sensu. Obrzydliwa ilość telemetrii: Starting with 10.15, macOS might actually be talking to Apple every time a new script is executed. Aktualny T2, który został ostatnio skompromitowany pod względem bezpieczeństwa, a jest on używany jako zamiennik Intelowskiego TrustZone. Apple nie ustosunkowało się do tej pory do tej olbrzymiej luki. Masa innych rzeczy których nie chce mi się przytaczać. Ogólnie Apple zakłada po cichu kaganiec na użytkowników macOS. Z iOS już dawno się to stało, przez monopol wielu małych developerów i dużych firm ma problem. Sorry za offtop Ogólnie na razie się wstrzymaj. Patrz jak wygląda sytuacja z maszynami na arm i wtedy podejmuj jakieś decyzje, albo jak musisz mieć na teraz to na NUC powinieneś wszystko odpalić włącznie z TB3, nie licząc nieszczęsnego Intelowskiego Wifi+BT, które nie będzie działało perfekcyjnie.
 3. Przecież nawet pisze w benchmarku, że to hackintosh.
 4. W opisie aukcji masz: Jednakże w specyfikacji masz kartę która jest niekompatybilna z ostatnimi 3 wersjami systemu macOS.
 5. Wygląda na to, że kontroler sieciowy Intela posiada błąd na poziomie sprzętowym, który nie może zostać naprawiony przez żadne aktualizacje. Dla tych co kupują sprzęt: unikać. Link do źródła
 6. To faktycznie może być powolny koniec sceny hackintosha... Jako alternatywa zostaje wirtualizacja całego systemu, lecz trzeba pamiętać że macOS to zamknięty system i brak sterowników będzie tutaj wielkim kłopotem nie do obejścia. Nie widzę jednak tego aby Apple porzuciło wsparcie dla eGPU, więc kwestia sterowników będzie przez dłuższy czas zapewniona. Czy przyszłość jest aż tak szara ? Tego bym nie powiedział. Już teraz jest działające środowisko pozwalające zwirtualizować iOS. Co więcej wspiera GPU:
 7. Aktualnie na Z390 także uruchomisz natywny NVRAM więc ja bym polecał płytę z tym chipsetem. Z reguły maja dużo lepszą sekcję zasilania. USB 3.1 działa chyba bez problemu, tylko upewnij się, że działa ono na układzie Intela.
 8. 2. Jeśli robisz w edycji filmów, szczególnie jeśli używasz FCPX to zintegrowaną grafikę musisz mieć. Robi ona za dodatkową akceleracje. 3. Sama integra wystarczy. Musisz mieć tylko na uwadze płytę główną jeżeli będziesz chciał pracować na więcej niż 2 monitorach. Czasami są problemy z poprawnym odpaleniem 2 monitorów na zintegrowanej grafice. Co do wifi+BT często tutaj na forum ktoś sprzedaje. W kwestii Thunderbolta musi wypowiedzieć się kto inny, ale wydaje mi się że ciężko będzie ci znaleźć coś pod format Micro ATX.
 9. Zły SMBIOS albo nie odpalone poprawnie iGPU.
 10. Nic tutaj nie zrobisz, musisz robić tak jak Apple chce albo się będziesz męczył. Ja mam Plexa postawionego na Freenas i dysk sieciowy leci przez SMB. Pamiętam jakim koszmarem było ustawienie własnego dzwonka na iphone. chyba nadal nie można ściągnąć sobie mp3 i ustawić tylko trzeba kombinować.
 11. Haswell używa już XCPM do kontrolowania PM, więc raczej nie jest potrzebne.
 12. To nie powinno być nic nowego dla kart które mają PowerPlay, to można było modyfikować już dawno. RX580 np nie ma tej możliwości więc wątpię aby coś zmieniło dla tej karty.
 13. Zobacz tutaj, może jest powiązane: KLIK
 14. Ja mam fobię, że muszę mieć wszystko najnowsze i najlepsze, a czytanie logów zmian i poprawianie configu sprawia mi po prostu przyjemność ¯\_(ツ)_/¯
 15. W kwestii rozwoju Clover stoi w miejscu, nie ma on developerów którzy rozwijali by go w odpowiednim kierunku. Patrząc na kod można zobaczyć jak dużo bardziej zaawansowanym i przemyślanym projektem jest OpenCore.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.