Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

reyder last won the day on July 15

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Jest to chyba pierwsza wersja, która nie ma w sobie nic ciekawego abym instalował PB.
 2. @Camerimage Ile złączy TB potrzebujesz ? Jeśli nie więcej niż 2 to bierz Gigabyte Z390 DESIGNARE, nie będziesz się męczył z uruchomieniem TB3. Jeżeli chcesz mieć dodatkowo Wifi+BT (Intel nie jest obsługiwany) to robisz tak jak kolega tutaj:
 3. Masz zły patch na limit portów. Poza tym masz u siebie EH01, EH02 więc możesz przekierować tam porty usb2.0 i nie będziesz potrzebował patcha. tzw. FakePCIID_XHCIMux.kext + FakePCIID.kext. Nie wiem czy trzeba jakoś je konfigurować
 4. macx video converter sprawdza to poprawnie. Jedyny sposób na używanie encodera jest poprzez api appla: VideoToolbox.
 5. Testuj, jak nie działa pierwsze to sprawdź drugie. Archiwum.zip
 6. @Camerimage Z390 ma 2 kanały pamięci. Problemem większej ilości slotów pamięci jest ich nierówny dystans do CPU, przez co trudniej osiągnąć lepsze parametry dla kości. Poza tym nie ma miejsca na więcej slotów w większości przypadków (tak jest zaprojektowana płyta). Aktualnie możesz wepchać na slot nawet kości 32GB, co da w sumie 128GB. Jeżeli chcesz korzystać z TB3 to AMD tutaj odpada. Nie spotkałem się z przypadkiem gdzie ktoś uruchomił na nich TB3. Będzie on zaimplementowany jako USB 4 w przyszłości. Tylko jeden SMBios używa decodera/encodera x264/HEVC karty graficznej i jest to MacPro, reszta wykorzystuje iGPU. Próbowanie przestawienia encodera/decodera na dGPU kończy się obecnie artefaktami oraz zwiechami komputera. Poszukam wieczorem jakiejś sensownej płyty, jak coś znajdę to napiszę.
 7. Dokładnie tak trzeba zrobic. Tylko config wygląda trochę inaczej.
 8. 2. To nie problem .configu tylko twój. Sprawdź nvram, urządzenia sieciowe (czy karta sieciowa jest na en0). 3. Do czasu, będą działać potem przestaną. Jak zrobić poprawne SSDT z usb było już omawiane, poza tym jest tego masa na każdym forum związanym z hackintosh. Z EC musisz sprawdzić bez tabeli SSDT-EC w DSDT czy masz już poprawny wpis EC jeśli nie to zostawiasz SSDT-EC w przeciwnym wypadku wyrzucasz.
 9. Używam od wersji 0.0.1 i działa stabilnie, tak samo jak Clover. Przy instalacji i każdym update musisz czytać .doc. Nie jest to Clover, gdzie klikniesz update i gotowe, tutaj trzeba czytać z zrozumieniem.
 10. @javazlaz DefaultVolume chyba nie uznaje wartości nvram np przy aktualizacji, więc przy tym ustawieniu nie jest zalecane. Chyba że się mylę to mnie popraw.
 11. 2. Powinno działać bez problemu na tym co wygenerowałem. Jeśli nie to możliwe, że nie masz Ethernetu na en0 albo twoje konto jest jakoś oflagowane/ nie masz 2FA. 3. Tak. USB, EC, sprawdzić czy nazwy cpu są poprawne w custom FV. 4. Tak Timeout=0 oraz usunięcie flagi -v z boot args.
 12. Tak, możesz iść nawet jeszcze niżej bo vcore w Gigabyte jest bardzo dobry i nie będzie miał problemu z 9900k. Jeszcze Cię skołuje, że najlepiej byłoby brać Z370 w której działa natywny NVRAM, tylko z dobrym Vcore bo np moja płyta główna na pełnym obciążeniu 9900k z AVX w prime95 miała by problem na dłuższą metę.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.