Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  598
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  42

reyder last won the day on May 1

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wstępnie system się uruchamia bez problemu i wszystko działa. Jest trochę więcej konfiguracji ale nic strasznego.
 2. Zły SMBIOS, brak odpowiedniego mapowania portów USB (chyba że sam robiłeś), możliwe przerobienie FB aby działały odpowiednio złącza HDMI, DP na Intelu. Wartości w Properties wklejone na pałę, brak EC ( i USBX), prawdopodobnie złe zarządzanie PM CPU (brak wstrzykniętego plugin-one), możliwe złe AGPM (to trzeba samemu sprawdzić w ioreg). Oczywiście jest też masa niepotrzebnych rzeczy w EFI. Wifi nie będzie działać bo zakładam, że jest tam karta Intela. Nie jest to CNVI więc możesz ją sobie wymienić na kompatybilną.
 3. Zły driver do alokacji pamięci w drivers64UEFI oraz dużo niepotrzebnych.
 4. Od dawna nie spotkałem się z przypadkiem aby nie działało komuś iMessage. Naprawdę sporo osób przetoczyło się przez ostatnie kilka lat, którym stawiałem OS X, zdalnie i na miejscu. Logowanie do konta apple zawsze działało na natywnym i emulowanym NVRAM.
 5. Najbezpieczniejszy na pewno nie. Exfat nie nadaje się do przechowywania danych np jako archiwum. Pisałem już o tym i wyjaśniałem dlaczego.
 6. Trudniej znaleźć Ci będzie taką która nie będzie współpracować.
 7. Nawet ich specjalne ASCII nie radzi sobie zbyt dobrze z materiałami RAW. Praca z 8K raw reda będzie niezbyt komfortowe nawet na super mocnym CPU. To jest problem który starali się rozwiązać o czym więcej tutaj: https://nofilmschool.com/nvidia-and-red-work-make-8k-raw-post-affordable Razem z NVIDIA udało im się przy pomocy CUDA i RT całkiem dobrze ogarnąć decoder do tych materiałów. Wygląda to całkiem nieźle i dużo taniej. Niestety nie dla macOS:
 8. Masz 2 możliwości szybkie połączenia dysków, jeśli w grę w chodzi przenośność. Interfejs LAN 10Gbit TB 3/2 Jeśli chodzi o TB 3 to na początku były problemy z Hot Swapem, który powodował wysypanie się systemu. Jakiś czas temu zostało to rozwiązane i nie stanowi już problemu. Jednakże nie był to jedyny mankament, jakiś czas temu nie było płyt dostępnych z TB 3 i trzeba było dokupywać osobna kartę rozszerzeń pod PCI. Niektórzy mieli problemy z aktywacją TB3, musieli robić to przez Windowsa aby działało i różne inne triki. Z tego co widzę są już płyty główne z wbudowanym TB 3 jak np. Gigabyte Desiganre. Po opinia innych ludzi nie stwarza to już problemów i można na tym pracować. Z LAN będzie ciężej, bo twój MacBook nie wspiera 10Gbit, i ma tylko TB jako wejście. Z dyskami masz coś takiego na myśli ? https://www.samsung.com/semiconductor/minisite/ssd/product/portable/x5/ Możliwe, że taniej wyjdzie kupienie dysków pod M.2, które wiadomo jaka mają wydajność i kupić pod nie adapter.
 9. Vega 64 Saphire w wersji Nitro+ zajmuje 3 sloty i jest bardzo masywna więc ciężko będziesz miał upchać cokolwiek innego. Dodatkowo ma ona własną podpórkę. Nie ma oczywiście sytuacji bez wyjścia. Nie wiem jak inne obudowy ale Fractal ma możliwość montowania również kart graficznych w pionie za pomocą czegoś takiego. https://www.amazon.com/Thermaltake-Gaming-Black-Extender-AC-053-CN1OTN-C1/dp/B06Y5YNGDJ/ref=pd_lpo_vtph_147_bs_tr_t_1?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=8NFT1GW8VWNVTP6RHCHN Utraty wydajności na takiej długości przy dobrej jakości kablu nie ma żadnej, więc problem rozwiązany. 3 gpu przy Z390 nie ma większego sensu już wkładać. Dodatkowo upewnij się, że zasilacz ma wystarczająco kabli. Jakaś wersja miała aż 3x8pin. Poza tym to co @314TeR napisał wyżej.
 10. 1. Jeżeli bierzesz 9900K to zapewne będziesz chciał dać mu trochę większy mnożnik. Ja bym brał płytę z lepszym Vcore, aby sekcja zasilania się mnie grzała. np z390 aorus pro. Ta płyta też ma rozkład slotów pamięci T-topology co jest optymalne dla 4 kości ram. 2. Sam dobierz obudowę. Fractal jest bardzo dobrym wyborem. 3. Tak 4. Jeśli TB będzie działał prawidłowo to nie będzie z tym problemu. 5. Nie, ale z tego co wiem nie opłaca się brać WX9100, przynajmniej w twoim przypadku. Pamięć ECC nie będzie w żaden sposób potrzebna/ użyteczna tutaj.
 11. 19.1 oraz 19,2 potrzebuje specjalnej wersji 10.14.4. Podawałem w jakimś temacie skrypt dzięki któremu można ją pobrać. 10.14.5 w wersji beta też można zainstalować. Jakiego drivera używasz do zarządzania alokacją pamięci ? Do tego trzeba i tak nadal dawać specjalne FakeID, bo Apple używa innych.
 12. Jeżeli nic sensownego nie uda Ci się znaleźć w przedziale cenowym jaki masz to ja szedłbym w SSD pod SATA3. Nadal będzie szybkie, nie będzie miało takich spadków prędkości jak ten Intel i nie będzie na QLC.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.