Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  750
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

reyder last won the day on January 19

reyder had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. 😄 Jest jeszcze skrypt: LINK Nie wiem co chcesz nim osiągnąć, ale dla przykładu to co pokazuje mi:
 2. Z informacji, które do mnie trafiają. Nowe maszyny z M1, które mają maksymalnie 16GB RAMu robią swap-a do SSD w naprawdę zastraszającym tempie. To jest status tylko po 2 miesiącach użytkowania przez jednego z znanych użytkowników. Wspominałem już dawno temu, że 16GB dla macOS już dawno nie jest wystarczające do normalnej pracy. Podejrzewam, że SSD (SDRGJHI4) w mac to TLC i jest estymowane w przedziale 150 TBW. 150 / 15 = 10 * 2 = 20 miesięcy co przekłada się na niecałe 2 lata ?? SSD jest oczywiście nie wymienne
 3. Abyś usłyszał muzykę ze swojego komputera musisz: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. Dodać odpowiednie layout-id do DevicePropeties. Jakie? Jest lista na github AppleALC. W celu uruchomienia światłowodu albo miedzianych kabli: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. (Musisz oczywiści wgrywać odpowiedni kext)
 4. Do muzeum się nada. Cataina + 6GB ram + nvidia =
 5. Ja mam jedynie wolny ten tydzień. Więc jeśli zainteresowany to zapraszam. Górna cześć Warszawy. Nie robię już instalacji zdalnych ani na dojazd. Wchodzi jedynie w grę przywiezienie i odebranie kompa na następny dzień/za kilka dni.
 6. Przykład tutaj: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config.plist/comet-lake.html#deviceproperties
 7. Właśnie robię, na jutro/dzisiaj będzie. Pendrive 16 GB minimum. Link do pobrania wyśle na PW. // Zrobiłem obraz Big Sur zamiast El Capitan. Tak to jest jak się nie czyta dokładnie
 8. Możesz też poprosić kogoś aby zrobił obraz na macu, ty ściągniesz sobie, wgrasz go za pomocą: dd if=/home/me/image.img of=/dev/target bs=1M i będziesz miał identyczną kopie zrobionego obrazu na macu. Jak chce to ci taki zrobię, tylko musisz umieć wgrać sobie go przez dd tak jak napisałam wyżej bo tego nie będę tłumaczył.
 9. Ja się aktualnie nie podejmuje (brak czasu). Ogólnie to nie jest prosta sprawa ze względu na rodzaj chipsetu jaki został zastosowany oraz implementacji w bios (to obchodzili chyba jakimis pluginami czasami). Teraz jeszcze czytam i dodatkowo trzeba wgrywać specjalny firmware, oraz jumper dla pinów dla karty TB.
 10. No i zamykamy system, niedługo nie będziesz mógł zainstalować starszej wersji systemu: Nie uruchomisz też niechcianych przez Apple programów (to jeszcze trochę potrwa ale już wstęp jest):
 11. Doszliśmy do sytuacji gdzie aktualizacja systemu (do Big Sur) może całkowicie zablokować sprzęt. 🤣 Nie jesteś w stanie na nim nic zrobić, przeinstalować systemu, recovery, kompletnie nic. To tylko pokazuje ja ograniczoną kontrole masz nas swoim sprzętem, kupując Apple. Nie tyczy się to oczywiście hackintosha bo SMC jest emulowane a macOS nie ma dostępu aby modyfikować Bios. Kolejny przypadek całkowicie inny: Kupując jakikolwiek inny sprzęt masz możliwość reinstalacji, przywrócenia go do działania ale nie Apple.
 12. Widzę, że kogoś bardzo coś boli. To się nazywa strategia marketingowa. To samo stosowane jest przy składaniu PC, gdzie używane jest słowo 'gaming'. Poza tym cytat z strony Apple: Jasno chyba jest tam napisane dla profesjonalistów. Nikt nie powiedział, że nowy SoC Apple nie jest wydajny. Ja nawet mówiłem, że wydajnościowo będzie bardzo dobrze już z miesiąc temu. Niech się cieszy i testuje. Ja poczekam aż przynajmniej podstawowe narzędzia będą do niego dostępne. Docker i wiele innych narzędzi developerskich jest zapowiadanych dopiero na początek 2021
 13. Macbook-a Pro wiele firm używa, w tym ja, jako stacje roboczą na której się zwykle pracuje poprzez podłączenie przez Thunderbolt do stacji dokującej. Sprzęt musi być przenośny bo czasami pracujesz w domu a czasami w biurze. Chyba pomyliłeś maszynę przeznaczoną do pracy z zabawką dla dzieci lub żony, która przegląda internet. To nie jest target tej linii produktów. Podłączenie mniej niż 2 monitorów wyklucza jakąkolwiek profesjonalną a nawet komfortową pracę. Każdy u kogo instalowałem jakiegokolwiek Hackiotosha używał od 2 do 4 monitorów w tym jednym był profesjonalnym wyświetlaczem OLED.
 14. To rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości, czy jest sens kupna tego, czy warto lepiej poczekać na 2 generacje. Dlaczego Apple nie umieściło tego na konferencji ?
 15. 5200zł za Macbooka Air z 8GB i 256GB. Musiałbym chyba upaść na głowę. 🤣 Z tego co pamiętam parę lat temu już przy 16GB miałem problemy bo czułem jak Mac przerzuca pamięć na SSD przy domowym użytkowaniu. W jakich czasach przyszło nam żyć. Z drugiej strony się ciesze niech apple kroi na kasę ile wlezie, ja też bym nie miał żadnych skrupułów jeżeli ktoś jest gotowy to kupić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.