Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  747
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

Everything posted by reyder

 1. Do muzeum się nada. Cataina + 6GB ram + nvidia =
 2. Ja mam jedynie wolny ten tydzień. Więc jeśli zainteresowany to zapraszam. Górna cześć Warszawy. Nie robię już instalacji zdalnych ani na dojazd. Wchodzi jedynie w grę przywiezienie i odebranie kompa na następny dzień/za kilka dni.
 3. Przykład tutaj: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config.plist/comet-lake.html#deviceproperties
 4. Właśnie robię, na jutro/dzisiaj będzie. Pendrive 16 GB minimum. Link do pobrania wyśle na PW. // Zrobiłem obraz Big Sur zamiast El Capitan. Tak to jest jak się nie czyta dokładnie
 5. Możesz też poprosić kogoś aby zrobił obraz na macu, ty ściągniesz sobie, wgrasz go za pomocą: dd if=/home/me/image.img of=/dev/target bs=1M i będziesz miał identyczną kopie zrobionego obrazu na macu. Jak chce to ci taki zrobię, tylko musisz umieć wgrać sobie go przez dd tak jak napisałam wyżej bo tego nie będę tłumaczył.
 6. Ja się aktualnie nie podejmuje (brak czasu). Ogólnie to nie jest prosta sprawa ze względu na rodzaj chipsetu jaki został zastosowany oraz implementacji w bios (to obchodzili chyba jakimis pluginami czasami). Teraz jeszcze czytam i dodatkowo trzeba wgrywać specjalny firmware, oraz jumper dla pinów dla karty TB.
 7. No i zamykamy system, niedługo nie będziesz mógł zainstalować starszej wersji systemu: Nie uruchomisz też niechcianych przez Apple programów (to jeszcze trochę potrwa ale już wstęp jest):
 8. Doszliśmy do sytuacji gdzie aktualizacja systemu (do Big Sur) może całkowicie zablokować sprzęt. 🤣 Nie jesteś w stanie na nim nic zrobić, przeinstalować systemu, recovery, kompletnie nic. To tylko pokazuje ja ograniczoną kontrole masz nas swoim sprzętem, kupując Apple. Nie tyczy się to oczywiście hackintosha bo SMC jest emulowane a macOS nie ma dostępu aby modyfikować Bios. Kolejny przypadek całkowicie inny: Kupując jakikolwiek inny sprzęt masz możliwość reinstalacji, przywrócenia go do działania ale nie Apple.
 9. Widzę, że kogoś bardzo coś boli. To się nazywa strategia marketingowa. To samo stosowane jest przy składaniu PC, gdzie używane jest słowo 'gaming'. Poza tym cytat z strony Apple: Jasno chyba jest tam napisane dla profesjonalistów. Nikt nie powiedział, że nowy SoC Apple nie jest wydajny. Ja nawet mówiłem, że wydajnościowo będzie bardzo dobrze już z miesiąc temu. Niech się cieszy i testuje. Ja poczekam aż przynajmniej podstawowe narzędzia będą do niego dostępne. Docker i wiele innych narzędzi developerskich jest zapowiadanych dopiero na początek 2021. Potem poczekać aż to wszystko zostanie w miarę ustabilizowane, ale do tego czasu będą już nowe maszyny
 10. Macbook-a Pro wiele firm używa, w tym ja, jako stacje roboczą na której się zwykle pracuje poprzez podłączenie przez Thunderbolt do stacji dokującej. Sprzęt musi być przenośny bo czasami pracujesz w domu a czasami w biurze. Chyba pomyliłeś maszynę przeznaczoną do pracy z zabawką dla dzieci lub żony, która przegląda internet. To nie jest target tej linii produktów. Podłączenie mniej niż 2 monitorów wyklucza jakąkolwiek profesjonalną a nawet komfortową pracę. Każdy u kogo instalowałem jakiegokolwiek Hackiotosha używał od 2 do 4 monitorów w tym jednym był profesjonalnym wyświetlaczem OLED. Chyba żartujesz z tymi pytaniami co nie ? To 16GB albo 8GB jest także dzielone przez GPU. Nie zapomnijcie o tym. Podsumowując to co Apple pokazało jest testowym produktem, który nie ma zastosowania w profesjonalnej półce. Apple czeka aż ktoś to kupi za cenę Premium i będzie to na nich testował aby dostarczyć następną generacje za rok, która będzie targetowała rynek profesjonalny. Można się z tym nie zgadzać ale taka jest prawda.
 11. To rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości, czy jest sens kupna tego, czy warto lepiej poczekać na 2 generacje. Dlaczego Apple nie umieściło tego na konferencji ?
 12. 5200zł za Macbooka Air z 8GB i 256GB. Musiałbym chyba upaść na głowę. 🤣 Z tego co pamiętam parę lat temu już przy 16GB miałem problemy bo czułem jak Mac przerzuca pamięć na SSD przy domowym użytkowaniu. W jakich czasach przyszło nam żyć. Z drugiej strony się ciesze niech apple kroi na kasę ile wlezie, ja też bym nie miał żadnych skrupułów jeżeli ktoś jest gotowy to kupić.
 13. Faktycznie, nie wiem co sobie ubzdurałem. Jako ciekawostka, wersja pre release Maca mini 2018 miała wymienny dysk SSD i procesor, lecz mało kto widział tą wersje (internal).
 14. Już na samym początku informuję że ram jest przytwierdzany na stałe, więc nie zrobisz sobie łatwego upgrade. Czy opłaca się kupić Mac Mini ? Nie, nic od Apple nie opłaca się kupować bo ceny są kosmiczne. Czy opłaca się czekać na maca na ARM ? Prawdopodobnie tak, może tylko nie na pierwszą generacje. Wydajnościowo będzie bardzo dobrze, będzie to naprawdę dobry wybór jeśli chodzi o urządzenie codziennego użytku. Do zastosowań profesjonalnych na razie nie będzie się to nadawać. Jedynie co mi się nie podoba to zamykanie systemu macOS. Przy hackintoshu mogę do pewnego stopnia łatwo powyłączać wszystkie głupie udziwnienia wprowadzane w nowych wersjach, przy Macu Mini, Macbooku już nie bardzo. System niestety kieruje się w stronę głupiego użytkownika. W sensie: my Ci mówimy, że to możesz robić i nic innego nie jest ci potrzebne. Zainstalowanie innego systemu będzie problemem. Bye bye Windows bye bye Linux. Odzyskanie danych z uszkodzonego maca będzie niemożliwe. Za jakiekolwiek uszkodzenie w celu naprawy będzie musiał płacić grubą kasę bo tylko Apple będzie mogło cokolwiek zrobić. Brak możliwości pełnego filtrowania sieciowego. TAK. Apple w nowy systemie zabrało Ci taką możliwość. Ich aplikacji masz nie ruszać. Jedynie możesz sobie wyciąć ruch gdzieś dalej, ale to już nie ma sensu. Obrzydliwa ilość telemetrii: Starting with 10.15, macOS might actually be talking to Apple every time a new script is executed. Aktualny T2, który został ostatnio skompromitowany pod względem bezpieczeństwa, a jest on używany jako zamiennik Intelowskiego TrustZone. Apple nie ustosunkowało się do tej pory do tej olbrzymiej luki. Masa innych rzeczy których nie chce mi się przytaczać. Ogólnie Apple zakłada po cichu kaganiec na użytkowników macOS. Z iOS już dawno się to stało, przez monopol wielu małych developerów i dużych firm ma problem. Sorry za offtop Ogólnie na razie się wstrzymaj. Patrz jak wygląda sytuacja z maszynami na arm i wtedy podejmuj jakieś decyzje, albo jak musisz mieć na teraz to na NUC powinieneś wszystko odpalić włącznie z TB3, nie licząc nieszczęsnego Intelowskiego Wifi+BT, które nie będzie działało perfekcyjnie.
 15. Przecież nawet pisze w benchmarku, że to hackintosh.
 16. W opisie aukcji masz: Jednakże w specyfikacji masz kartę która jest niekompatybilna z ostatnimi 3 wersjami systemu macOS.
 17. Wygląda na to, że kontroler sieciowy Intela posiada błąd na poziomie sprzętowym, który nie może zostać naprawiony przez żadne aktualizacje. Dla tych co kupują sprzęt: unikać. Link do źródła
 18. To faktycznie może być powolny koniec sceny hackintosha... Jako alternatywa zostaje wirtualizacja całego systemu, lecz trzeba pamiętać że macOS to zamknięty system i brak sterowników będzie tutaj wielkim kłopotem nie do obejścia. Nie widzę jednak tego aby Apple porzuciło wsparcie dla eGPU, więc kwestia sterowników będzie przez dłuższy czas zapewniona. Czy przyszłość jest aż tak szara ? Tego bym nie powiedział. Już teraz jest działające środowisko pozwalające zwirtualizować iOS. Co więcej wspiera GPU:
 19. Aktualnie na Z390 także uruchomisz natywny NVRAM więc ja bym polecał płytę z tym chipsetem. Z reguły maja dużo lepszą sekcję zasilania. USB 3.1 działa chyba bez problemu, tylko upewnij się, że działa ono na układzie Intela.
 20. 2. Jeśli robisz w edycji filmów, szczególnie jeśli używasz FCPX to zintegrowaną grafikę musisz mieć. Robi ona za dodatkową akceleracje. 3. Sama integra wystarczy. Musisz mieć tylko na uwadze płytę główną jeżeli będziesz chciał pracować na więcej niż 2 monitorach. Czasami są problemy z poprawnym odpaleniem 2 monitorów na zintegrowanej grafice. Co do wifi+BT często tutaj na forum ktoś sprzedaje. W kwestii Thunderbolta musi wypowiedzieć się kto inny, ale wydaje mi się że ciężko będzie ci znaleźć coś pod format Micro ATX.
 21. Zły SMBIOS albo nie odpalone poprawnie iGPU.
 22. Nic tutaj nie zrobisz, musisz robić tak jak Apple chce albo się będziesz męczył. Ja mam Plexa postawionego na Freenas i dysk sieciowy leci przez SMB. Pamiętam jakim koszmarem było ustawienie własnego dzwonka na iphone. chyba nadal nie można ściągnąć sobie mp3 i ustawić tylko trzeba kombinować.
 23. To nie powinno być nic nowego dla kart które mają PowerPlay, to można było modyfikować już dawno. RX580 np nie ma tej możliwości więc wątpię aby coś zmieniło dla tej karty.
 24. Zobacz tutaj, może jest powiązane: KLIK
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.