Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  719
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  50

Everything posted by reyder

 1. Ja oprócz Samsunga mam jeszcze ADATA SX8200 Pro, jakieś 200zł- 250zł tańszy przy 1TB.
 2. Podaj przedział cenowy. Dla jednych tanio to 2k a dla innych 4k.
 3. Ten driver zwalnia 512? pamięci aby slide=0 albo jakiś niski pozwalał uruchomić system. To jest zła metoda, takie samo zło jak OsxAptioFix2Drv-free2000. Jak ktoś wspomniał wyżej to jest dokładnie to samo co OsxLowMemFixDrv.
 4. Ostatnio zauważyłem że Apple przerzuciło iCloud / iMessage na DC googla. Chyba nie ma już żadnych połączeń do amazona.
 5. Ja dzisiaj robię 2 płyty z390 i zobaczymy. // Jest to Power Management Memory controller // jednak cofam się z tego co powiedziałem, zbyt dużo czasu mi zeszło się z instalacja.
 6. Tyle co się naczytałem o problemach z TB3 to głowa mała. Jedyny pewny wybór jeżeli chodzi o TB to Designare. Osobne karty magą mieć problemy z "aktywacją" (trzeba najpierw wchodzi po windowsa), ukryte albo niedostępne opcje (które można czasami naprawić pluginami) albo jeszcze cos innego.
 7. Jak się poprawnie wszystko zrobi to działa ładnie razem z WG, więc kwestia konfiguracji (wszystko najnowsze):
 8. Pokaż całe EFI, jak nie chcesz tutaj to na PW.
 9. Jeżeli celujesz w 9900K to tylko płyta główna Z390, Z370 Vcore nie został stworzony do pracy z takim CPU. Poza tym najpierw uzbieraj kasę, potem składaj sprzęt, za kilka miesięcy wszystko się zmieni.
 10. To rozwiązanie może działać ale nie musi i przy update BIOS może równie dobrze przestać działać i wyliczać slide trzeba będzie na nowo albo bawić w w wyłączanie opcji w bios aby pamięć odpowiedzialna za nie nie została zmapowana. Problem z NVRAM w z390 nie ma nic wspólnego z DSDT.
 11. Występują także problemy z alokacją pamięci, pozbycie się ich wymaga manualnego sprawdzenie gdzie jest wolna pamięć podczas sekwencji BOOT aby OC mógł ją wykorzystać. Z390 będzie działać, dla kogoś kto ma na odzień styczność nie będzie problemem, ale aby zrobić to porządnie trzeba pogrzebać "trochę" więcej.
 12. Z370 ma dużo słabszy vcore i nawet jedne z najlepszych płyt będą mogły mieć problem z 9900k nawet po lekkim OC. Z370 są słabo dostępne i musisz dodatkowo brać taką która wytrzyma 9900k. Jedna z takich płyt którą ostatnio wyszukałem: GIGABYTE Z370 AORUS GAMING 7
 13. Z tego co wiem, WhateverGreen ma wbudowaną tą funkcjonalność już.
 14. Poradnik tutaj i jedziesz: https://www.tonymacx86.com/threads/guide-general-framebuffer-patching-guide-hdmi-black-screen-problem.269149/ Jest jeszcze ważna jakaś opcja dotycząca DVMT, nie pamiętam na ile trzeba to ustawiać. ig-platfor-id można też zobaczyć inne.
 15. @AlPaczino Mieszanie w BIOS może zmieniać dostępne miejsce do alokacji pomięci przez Opencore. Trzeba ustawić wszystko tak jak ma być, sprawdzić gdzie jest dostateczna ilość wolnej pamięci, obliczyć odpowiedni slide i wtedy zniknie problem z alokacją pamięci. W opencore jest jedna ciekawa opcja: ProtectCsmRegion, warto włączyć jak nie jest enabled.
 16. Tutaj masz: https://allegro.pl/oferta/gigabyte-z370-aorus-gaming-7-lga1151-ddr4-pcie-8653296278 Łap szybko bo tylko jedna. Jeden z najlepszych VRM, nie będzie problemów z 9900k. Miej tylko na uwadze jedno. Kupując płytę główną z370 może być wymagany upgrade biosu aby zadziałał procesor z serii 9xxx. Można iść np do serwisu komputerowego i tam powinni zrobić update.
 17. Płyty główne Z370 miały dużo słabszą sekcje zasilania (vcore) ,więc radze uważać z Core i9-9900K. Jak coś znajdziesz na z370 najlepiej spytaj się tutaj czy nie będzie problemów.
 18. Pamięci są ok, możesz bez problemu ustawić je w BIOS na 3000Mhz albo 3100Mhz. Możesz pobawić się też timingami jeśli zależy Ci na jeszcze większej wydajności pamięci. Jeżeli masz dobry przepływ powietrza w obudowanie to radiatory na RAM nie będą miały większego znaczenia. Szczególnie jeśli nie wykonujesz jakiejś ciężkiej pracy, która obciąża RAM. Nic się nie stanie jeśli będziesz miał BOX chłodzenie z tym procesorem. Problemy zaczynają być jak wchodzi w 9900K i podkręcanie procesora, jednakże lepiej zawsze mieć coś porządnego. Jak jakości SilentiumPC nie ufam.
 19. Procesor nie ma wbudowanej grafiki, co oznacza że na większości SMBios nie będzie działał enkoder/dekoder sprzętowy.
 20. Jeżeli chcesz najmniej bezproblemową płytę to celujesz w chipset Z370. Wtedy nie będziesz miał problemów z nvram i alokacją pamięci. Upewnij się tutaj na forum czy działa na niej nvram dla pewności. Grafikę dedykowana na twoim miejscu bym sobie odpuścił.
 21. Asus miał whiteliste w biosie w okolicach tej serii, więc uważaj na to.
 22. W tym momencie przejście na ARM jest niemożliwe I nie nastąpi. Jedyny scenariusz to zachowanie emulacji x86, wtedy wprowadzenie ARM ma sens. Chyba MS prezentowało cos takiego. Pozatym nie zdziwiłbym się jakby wyskoczyła całkowicie nowa architektura, gdzie Intel i Apple współpracowaliby przy jej tworzeniu.
 23. W pmset wszystko sprawdzałem. Teraz popatrzyłem jeszcze na nvram i jedna opcja jest trochę podejrzana: LocationServicesEnabled jest ustawiona na 1 mimo, że przez system wyłączyłem wszystko z tym związane. Zobaczy czy to ma jakiś związek, ale wątpię.
 24. Tak, nic to nie zmienia. W logach nadal widzę że jak idzie w sleep to planuje kolejne wybudzanie za "ileś" minut. Jest to darkwake, flaga nic nie zmienia. W logach: Process mDNSResponder Created MaintenanceWake RTC Maintenance Wake reason: RTC (Alarm). Modyfikowałem specjalnie mDNSResponder aby powyłączać mu opcje, nic to nie zmienia.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.