Jump to content

reyder

Members
 • Content Count

  643
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  46

Everything posted by reyder

 1. Jest to chyba pierwsza wersja, która nie ma w sobie nic ciekawego abym instalował PB.
 2. @Camerimage Ile złączy TB potrzebujesz ? Jeśli nie więcej niż 2 to bierz Gigabyte Z390 DESIGNARE, nie będziesz się męczył z uruchomieniem TB3. Jeżeli chcesz mieć dodatkowo Wifi+BT (Intel nie jest obsługiwany) to robisz tak jak kolega tutaj:
 3. Masz zły patch na limit portów. Poza tym masz u siebie EH01, EH02 więc możesz przekierować tam porty usb2.0 i nie będziesz potrzebował patcha. tzw. FakePCIID_XHCIMux.kext + FakePCIID.kext. Nie wiem czy trzeba jakoś je konfigurować
 4. macx video converter sprawdza to poprawnie. Jedyny sposób na używanie encodera jest poprzez api appla: VideoToolbox.
 5. Testuj, jak nie działa pierwsze to sprawdź drugie. Archiwum.zip
 6. @Camerimage Z390 ma 2 kanały pamięci. Problemem większej ilości slotów pamięci jest ich nierówny dystans do CPU, przez co trudniej osiągnąć lepsze parametry dla kości. Poza tym nie ma miejsca na więcej slotów w większości przypadków (tak jest zaprojektowana płyta). Aktualnie możesz wepchać na slot nawet kości 32GB, co da w sumie 128GB. Jeżeli chcesz korzystać z TB3 to AMD tutaj odpada. Nie spotkałem się z przypadkiem gdzie ktoś uruchomił na nich TB3. Będzie on zaimplementowany jako USB 4 w przyszłości. Tylko jeden SMBios używa decodera/encodera x264/HEVC karty graficznej i jest to MacPro, reszta wykorzystuje iGPU. Próbowanie przestawienia encodera/decodera na dGPU kończy się obecnie artefaktami oraz zwiechami komputera. Poszukam wieczorem jakiejś sensownej płyty, jak coś znajdę to napiszę.
 7. Dokładnie tak trzeba zrobic. Tylko config wygląda trochę inaczej.
 8. 2. To nie problem .configu tylko twój. Sprawdź nvram, urządzenia sieciowe (czy karta sieciowa jest na en0). 3. Do czasu, będą działać potem przestaną. Jak zrobić poprawne SSDT z usb było już omawiane, poza tym jest tego masa na każdym forum związanym z hackintosh. Z EC musisz sprawdzić bez tabeli SSDT-EC w DSDT czy masz już poprawny wpis EC jeśli nie to zostawiasz SSDT-EC w przeciwnym wypadku wyrzucasz.
 9. Używam od wersji 0.0.1 i działa stabilnie, tak samo jak Clover. Przy instalacji i każdym update musisz czytać .doc. Nie jest to Clover, gdzie klikniesz update i gotowe, tutaj trzeba czytać z zrozumieniem.
 10. @javazlaz DefaultVolume chyba nie uznaje wartości nvram np przy aktualizacji, więc przy tym ustawieniu nie jest zalecane. Chyba że się mylę to mnie popraw.
 11. 2. Powinno działać bez problemu na tym co wygenerowałem. Jeśli nie to możliwe, że nie masz Ethernetu na en0 albo twoje konto jest jakoś oflagowane/ nie masz 2FA. 3. Tak. USB, EC, sprawdzić czy nazwy cpu są poprawne w custom FV. 4. Tak Timeout=0 oraz usunięcie flagi -v z boot args.
 12. Tak, możesz iść nawet jeszcze niżej bo vcore w Gigabyte jest bardzo dobry i nie będzie miał problemu z 9900k. Jeszcze Cię skołuje, że najlepiej byłoby brać Z370 w której działa natywny NVRAM, tylko z dobrym Vcore bo np moja płyta główna na pełnym obciążeniu 9900k z AVX w prime95 miała by problem na dłuższą metę.
 13. Powinieneś używać OsxAptioFix2Drv-free2000 razem z slide=0. Jest jeszcze bug z RTC w nowych biosach który powoduje reboot, ale wydaję mi się że występuje tylko na płytach Asrocka i na Asusa, jak chcesz możesz pokazać DSDT.
 14. Napisz na telegram: @r3yder albo iMessage mam pełną skrzynkę i nie mogę wysłać wiadomości tutaj, a nie chce wstawiać publicznie bo już z wygenerowanymi numerami ci podam.
 15. Przy AMD jest taki problem, że przy każdej aktualizacji musisz czekać na nowe patche do kernela. Nowa metoda tzw. patche w Clover nie są w żaden sposób lepsze od kompilowanego kernela. Mogą być jedynie gorsze, gdyż jesteśmy bardziej ograniczeni. Wydajnościowo AMD będzie wypadać prawdopodobnie lepiej i cenowo też lecz musisz mieć na uwadze, że Apple nie stosuje żadnych procesorów AMD i liczysz tutaj na wsparcie od innych developerów. Przy nowych głównych wydaniach trzeba było sporo czekać aż apple udostępni source code aby zbudować kenel pod AMD i tak nawet po tym występowały spory problemy z dostosowaniem kernela. Z Intelem takich problemów mieć nie będziesz. Do tej pory AMD nie działa dobrze z kartami NVidia i nie ma rozwiązania. Dla siebie sam bym składał kompa z procesorem AMD lecz nie polecałbym bym go nikomu kto pracuje na nim codziennie, gdyż nie jest on bez problemowy i wymaga więcej pracy/zrozumienia aby wszystko działało. Jak popatrzysz wcześniej na moje posty w innych wątkach to pisał sporo o płytach Z390 i które warto brać pod uwagę.
 16. Dokładać do 10 rdzeni chyba się nie opłaca. Jak jeszcze podkręcisz sobie procka i dobierzesz dobre timingi do pamięci zyskasz parę %. 7820X ma tylko 28 linii PCI-E, 9800X ma już 44 Według mnie 9900k z bustem 5Ghz nadal da lepsze wyniki jeśli idziesz tylko w jedno gpu. Jestem nawet pewien.
 17. Nieodpłatnie pomogę ci przygotować config. Powiedz mi tylko jeszcze czy będziesz działał na zintegrowanej karcie graficznej i jeśli tak to na ilu monitorach.
 18. Tak jest możliwa instalacja macOS na twoim sprzęcie. Nawet przygotuje Ci startowy config. Jedynie co musisz zrobić samemu to przygotować obraz instalacyjny systemu z poziomu vmware, albo innego systemu macOS.
 19. @Estrax 2 użytkownikom pomagałem instalować, którzy mieli te dyski i po aktualizacji nie mają żadnych problemów. Jeden komp pracuje przy edycji wideo, drugi do zastosowania domowego.
 20. @Camerimage O pasywnym chłodzeniu nie ma nawet mowy, zostaje ci tylko chłodzenie wodne. Z dopasowaniem może być ciężko bo większość bloków wodnych jest po referenty. Evo Plus już działa bez problemu, wyszła aktualizacja FV.
 21. W X299 mamy rzeczywiście więcej bezpośrednich linii do CPU, jednak sloty M2 na płycie głównej idą przez chipset. Przez co maksymalnie uzyskamy prędkość (984,6 MB * 4 = 3938.4 ) połączenie Chipset --- CPU to x4. Pod uwagę weź też Sata i USB także idą przez chipset. Masz w sumie 3 linie x16 (w zależności od CPU) pod jedną będzie działała grafika a reszta będzie niewykorzystana. Można wykorzystać coś takiego: LINK Dzięki temu wykorzystasz te dodatkowe linie bezpośrednio idące do CPU. Teraz musisz sam zrobić sobie kalkulacje czy będziesz miał jakąś korzyść z tych dodatkowych linii PCI, czyli dokładnie mówiąc czy będziesz robił odczyt z dysków przekraczających te połączenie x4 pomiędzy chipsetem a CPU. Jeśli tak to X299 ma sens, jeśli nie to bym szedł w Z370. Samsung PRO będzie lepszym wyborem jeśli chodzi o wydajność. Vega 56 w zasadzie nie rożni się zbyt wiele od Vega 64 i wydajnościowo wyjdzie na to samo z tego co mi się wydaje. SAPPHIRE RX VEGA 64 NITRO+ 8GB oraz Vega 56 NITRO+ są sprawdzone i działają bez "problemu" (da się ustawić przez PP wszystko). Niektóre Vegi mają osobny kontroler do sterownia wiatrakami i nie reagują na zmiany w PP. Bierz też pod uwagę to, że ta karta nie jest cicha oraz cewki też słuchać dość wyraźnie pod obciążeniem. Da się to oczywiście zminimalizować poprzez PP.
 22. Najlepiej napisz jaką resztę sprzętu masz w planach, bo tak to ciężko powiedzieć czy warto pchać się w X299 czy wystarczy Z370. W inne chipsety bym się nie pchał. Najbardziej istotne jest co będziesz wkładał do PCI-E oraz portów M2, czyli dyski i grafika.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.