Jump to content

reyder

Members
 • Posts

  755
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  58

Everything posted by reyder

 1. Ja ostatnio modowałem komuś dokładnie tą płytę. MAC trzeba sobie zapisać i zaktualizować po wgraniu BIOSU. Teoretycznie nie musi być to ten sam MAC adres, możesz sobie też wgrać inny
 2. Tak, ja kupowałem z Ali. Śmiało może kupować jak jest jakaś pewna aukcja np to: https://pl.aliexpress.com/item/4000027376561.html to będzie prawie na pewno działać. W przeciwnym wypadku dostaniesz zwrot kasy. Jak zamawiasz teraz do paczkomatu z Ali to 2 tygodnie i jest już u ciebie.
 3. Ja powiem tak.. aktualnie mam BCM94360CD i nie mam z nim problemów. Jednakże BCM94360CD może się różnic od innego BCM94360CD Product ID, Vendor ID. Jeden będzie działa od kopa, drugi już nie. Jak kupisz od jakiegoś pewnego źródła to nie będziesz miał problemów. Dodatkowo u jednej osoby zdarzył się taki wypadek, że przestało działać BT (chyba było to BCM94360CS2 ). System wywalał się na wgraniu Fw. Rozwiązaniem było uruchomianie kontrolera na starszej wersji macOS (to był bug systemu) albo na Windowsie. Fw wgrał się tam poprawnie i można była przełożyć moduł s powrotem.
 4. Jak ktoś bardzo by chciał to dodanie opcji wyłączenia dla Windowsa to nie problem. Tylko później ktoś musi sobie sam kompilować nowe wersje. Wracając do problemu, to ciężko będzie coś znaleźć. Coś w stylu stacji dokującej by się nadało, ale ciężko będzie znaleźć a nawet jak się znajdzie to podejrzewam, że jej koszta będą nieopłacalne.
 5. Rozwiązanie jednego problemu. Możesz zdefiniować sobie w DSDT/SSDT kondycje warunkowe: If ((_OSI ("Windows 2015")) || (_OSI ("Darwin"))) { OSYS = 0x07DF } Dla wyższej rozdzielczość w HDMi, możliwe, że enable-hdmi20 w WG je uaktywni.
 6. 😄 Jest jeszcze skrypt: LINK Nie wiem co chcesz nim osiągnąć, ale dla przykładu to co pokazuje mi:
 7. Z informacji, które do mnie trafiają. Nowe maszyny z M1, które mają maksymalnie 16GB RAMu robią swap-a do SSD w naprawdę zastraszającym tempie. To jest status tylko po 2 miesiącach użytkowania przez jednego z znanych użytkowników. Wspominałem już dawno temu, że 16GB dla macOS już dawno nie jest wystarczające do normalnej pracy. Podejrzewam, że SSD (SDRGJHI4) w mac to TLC i jest estymowane w przedziale 150 TBW. 150 / 15 = 10 * 2 = 20 miesięcy co przekłada się na niecałe 2 lata ?? SSD jest oczywiście nie wymienne
 8. Abyś usłyszał muzykę ze swojego komputera musisz: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. Dodać odpowiednie layout-id do DevicePropeties. Jakie? Jest lista na github AppleALC. W celu uruchomienia światłowodu albo miedzianych kabli: Dodać nazwę kexta do sekcji Kernel->Add (z pamięci pisze) Dodać kext do odpowiednio folderu. (Musisz oczywiści wgrywać odpowiedni kext)
 9. Do muzeum się nada. Cataina + 6GB ram + nvidia =
 10. Ja mam jedynie wolny ten tydzień. Więc jeśli zainteresowany to zapraszam. Górna cześć Warszawy. Nie robię już instalacji zdalnych ani na dojazd. Wchodzi jedynie w grę przywiezienie i odebranie kompa na następny dzień/za kilka dni.
 11. Przykład tutaj: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config.plist/comet-lake.html#deviceproperties
 12. Właśnie robię, na jutro/dzisiaj będzie. Pendrive 16 GB minimum. Link do pobrania wyśle na PW. // Zrobiłem obraz Big Sur zamiast El Capitan. Tak to jest jak się nie czyta dokładnie
 13. Możesz też poprosić kogoś aby zrobił obraz na macu, ty ściągniesz sobie, wgrasz go za pomocą: dd if=/home/me/image.img of=/dev/target bs=1M i będziesz miał identyczną kopie zrobionego obrazu na macu. Jak chce to ci taki zrobię, tylko musisz umieć wgrać sobie go przez dd tak jak napisałam wyżej bo tego nie będę tłumaczył.
 14. Ja się aktualnie nie podejmuje (brak czasu). Ogólnie to nie jest prosta sprawa ze względu na rodzaj chipsetu jaki został zastosowany oraz implementacji w bios (to obchodzili chyba jakimis pluginami czasami). Teraz jeszcze czytam i dodatkowo trzeba wgrywać specjalny firmware, oraz jumper dla pinów dla karty TB.
 15. No i zamykamy system, niedługo nie będziesz mógł zainstalować starszej wersji systemu: Nie uruchomisz też niechcianych przez Apple programów (to jeszcze trochę potrwa ale już wstęp jest):
 16. Doszliśmy do sytuacji gdzie aktualizacja systemu (do Big Sur) może całkowicie zablokować sprzęt. 🤣 Nie jesteś w stanie na nim nic zrobić, przeinstalować systemu, recovery, kompletnie nic. To tylko pokazuje ja ograniczoną kontrole masz nas swoim sprzętem, kupując Apple. Nie tyczy się to oczywiście hackintosha bo SMC jest emulowane a macOS nie ma dostępu aby modyfikować Bios. Kolejny przypadek całkowicie inny: Kupując jakikolwiek inny sprzęt masz możliwość reinstalacji, przywrócenia go do działania ale nie Apple.
 17. Widzę, że kogoś bardzo coś boli. To się nazywa strategia marketingowa. To samo stosowane jest przy składaniu PC, gdzie używane jest słowo 'gaming'. Poza tym cytat z strony Apple: Jasno chyba jest tam napisane dla profesjonalistów. Nikt nie powiedział, że nowy SoC Apple nie jest wydajny. Ja nawet mówiłem, że wydajnościowo będzie bardzo dobrze już z miesiąc temu. Niech się cieszy i testuje. Ja poczekam aż przynajmniej podstawowe narzędzia będą do niego dostępne. Docker i wiele innych narzędzi developerskich jest zapowiadanych dopiero na początek 2021. Potem poczekać aż to wszystko zostanie w miarę ustabilizowane, ale do tego czasu będą już nowe maszyny
 18. Macbook-a Pro wiele firm używa, w tym ja, jako stacje roboczą na której się zwykle pracuje poprzez podłączenie przez Thunderbolt do stacji dokującej. Sprzęt musi być przenośny bo czasami pracujesz w domu a czasami w biurze. Chyba pomyliłeś maszynę przeznaczoną do pracy z zabawką dla dzieci lub żony, która przegląda internet. To nie jest target tej linii produktów. Podłączenie mniej niż 2 monitorów wyklucza jakąkolwiek profesjonalną a nawet komfortową pracę. Każdy u kogo instalowałem jakiegokolwiek Hackiotosha używał od 2 do 4 monitorów w tym jednym był profesjonalnym wyświetlaczem OLED. Chyba żartujesz z tymi pytaniami co nie ? To 16GB albo 8GB jest także dzielone przez GPU. Nie zapomnijcie o tym. Podsumowując to co Apple pokazało jest testowym produktem, który nie ma zastosowania w profesjonalnej półce. Apple czeka aż ktoś to kupi za cenę Premium i będzie to na nich testował aby dostarczyć następną generacje za rok, która będzie targetowała rynek profesjonalny. Można się z tym nie zgadzać ale taka jest prawda.
 19. To rozwiewa chyba wszystkie wątpliwości, czy jest sens kupna tego, czy warto lepiej poczekać na 2 generacje. Dlaczego Apple nie umieściło tego na konferencji ?
 20. 5200zł za Macbooka Air z 8GB i 256GB. Musiałbym chyba upaść na głowę. 🤣 Z tego co pamiętam parę lat temu już przy 16GB miałem problemy bo czułem jak Mac przerzuca pamięć na SSD przy domowym użytkowaniu. W jakich czasach przyszło nam żyć. Z drugiej strony się ciesze niech apple kroi na kasę ile wlezie, ja też bym nie miał żadnych skrupułów jeżeli ktoś jest gotowy to kupić.
 21. Faktycznie, nie wiem co sobie ubzdurałem. Jako ciekawostka, wersja pre release Maca mini 2018 miała wymienny dysk SSD i procesor, lecz mało kto widział tą wersje (internal).
 22. Już na samym początku informuję że ram jest przytwierdzany na stałe, więc nie zrobisz sobie łatwego upgrade. Czy opłaca się kupić Mac Mini ? Nie, nic od Apple nie opłaca się kupować bo ceny są kosmiczne. Czy opłaca się czekać na maca na ARM ? Prawdopodobnie tak, może tylko nie na pierwszą generacje. Wydajnościowo będzie bardzo dobrze, będzie to naprawdę dobry wybór jeśli chodzi o urządzenie codziennego użytku. Do zastosowań profesjonalnych na razie nie będzie się to nadawać. Jedynie co mi się nie podoba to zamykanie systemu macOS. Przy hackintoshu mogę do pewnego stopnia łatwo powyłączać wszystkie głupie udziwnienia wprowadzane w nowych wersjach, przy Macu Mini, Macbooku już nie bardzo. System niestety kieruje się w stronę głupiego użytkownika. W sensie: my Ci mówimy, że to możesz robić i nic innego nie jest ci potrzebne. Zainstalowanie innego systemu będzie problemem. Bye bye Windows bye bye Linux. Odzyskanie danych z uszkodzonego maca będzie niemożliwe. Za jakiekolwiek uszkodzenie w celu naprawy będzie musiał płacić grubą kasę bo tylko Apple będzie mogło cokolwiek zrobić. Brak możliwości pełnego filtrowania sieciowego. TAK. Apple w nowy systemie zabrało Ci taką możliwość. Ich aplikacji masz nie ruszać. Jedynie możesz sobie wyciąć ruch gdzieś dalej, ale to już nie ma sensu. Obrzydliwa ilość telemetrii: Starting with 10.15, macOS might actually be talking to Apple every time a new script is executed. Aktualny T2, który został ostatnio skompromitowany pod względem bezpieczeństwa, a jest on używany jako zamiennik Intelowskiego TrustZone. Apple nie ustosunkowało się do tej pory do tej olbrzymiej luki. Masa innych rzeczy których nie chce mi się przytaczać. Ogólnie Apple zakłada po cichu kaganiec na użytkowników macOS. Z iOS już dawno się to stało, przez monopol wielu małych developerów i dużych firm ma problem. Sorry za offtop Ogólnie na razie się wstrzymaj. Patrz jak wygląda sytuacja z maszynami na arm i wtedy podejmuj jakieś decyzje, albo jak musisz mieć na teraz to na NUC powinieneś wszystko odpalić włącznie z TB3, nie licząc nieszczęsnego Intelowskiego Wifi+BT, które nie będzie działało perfekcyjnie.
 23. Przecież nawet pisze w benchmarku, że to hackintosh.
 24. W opisie aukcji masz: Jednakże w specyfikacji masz kartę która jest niekompatybilna z ostatnimi 3 wersjami systemu macOS.
 25. Wygląda na to, że kontroler sieciowy Intela posiada błąd na poziomie sprzętowym, który nie może zostać naprawiony przez żadne aktualizacje. Dla tych co kupują sprzęt: unikać. Link do źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.