Jump to content

Tau45

Members
  • Content Count

    4
  • Joined

  • Last visited

  1. Witam, od kilku dni próbuję zainstalować macOS stosując się do przeróżnych instrukcji z internetu, czego efekty są oczywiście mizerne. Po ciężkich staraniach udało mi się postawić goły system, na którym jednak nie da się nawet zainstalować sterowników GPU, więc stwierdziłem, że tracę czas i potrzebuję konkretnej instrukcji co i jak. Sprzęt: Płyta główna MSI H81M-P33 CPU Intel Xeon E3-1230 v3 (Haswell 4/8 @3,7GHz) GPU Palit GTX1050 Ti Kalmx 16GB RAM DDR3 1600MHz CL9 SSD Goodram Iridium Pro 240GB HDD HGST 7K1000 1TB Na SSD mam partycję EFI o wielkości 220MB, do tego partycja C: Windowsa 10 i wstępne 32GB na macOS. MacOS zainstalowałem używając UniBeast do utworzenia bootowalnego pendrive, potem wrzuciłem na niego MultiBeast i niby działa, lecz system muszę uruchamiać bootując najpierw pendrive. High Sierrę wybrałem oczywiście ze względu na brak sterowników do 1050Ti. Chciałbym, żeby ktoś był tak uprzejmy i przysłał mi wszystkie niezbędne narzędzia oraz jakiś dobry tutorial, bo wiele spraw jest słabo wyjaśnionych, lub są sprzeczne. Na przykład kiedy jest pora na edycję config.plist? Przed instalacją systemu czy po? Jak to jest z kextami - obecnie nie mogę zainstalować żadnej wersji przeznaczonej na HS. Czy mogę bootować macOS bezpośrednio z listy na płycie głównej? Pewnie będę musiał stawiać system od nowa, lecz tym razem chciałbym, żeby wszystko miało jakiś sens.
  2. https://drive.google.com/open?id=1uar3fIntWX-DiwMot6FnE_R7bgEFo1yP To nie wystarczy?
  3. Czy dałoby się jakoś zainstalować macOS na HDD? Najlepiej byłoby, gdyby dało się go wtedy zbootować wybierając HDD w Boot menu UEFI lub sam system z listy Windows Boot Managera. Próbowałem zainstalować system na wydzielonej partycji na HDD przy odłączonym SSD, ale nigdy nie mogę wybrać tej partycji - jeżeli zostawię nieprzydzielonie miejsce, to nie widać go w ogóle w narzędziu dyskowym, narzędzie nie chce też modyfikować partycji utworzonych w Windowsie, czy to NTFS, czy FAT.
  4. Witam, Kilka dni temu uruchomiłem macOS na maszynie wirtualnej VMware w celu ściągnięcia przez iTunes Endomondo na iPhone 4S, gdyż aktualna wersja wymagała nowszego iOS (później okazało się, że na Windowsie też można), i system spodobał mi się na tyle, że zapragnąłem mieć go na stałe Sporo czasu spędziłem przy nieudolnych tutorialach z internetu i efekty były mizerne, więc pomyślałem, że skorzystam z waszej wiedzy i doświadczenia. Na początku chciałbym zapytać, czy na takim "hackintoshu" można korzystać ze wszystkich możliwości, usług Apple typu FaceTime itd.? Po drugie, czy komfort użytkowania systemu na maszynie wirtualnej i tego natywnego są takie same? Obecnie, na systemie z dysku-gotowca VMware system trochę się ścina, a animacje przypominają pokaz slajdów. Chciałbym, żeby odświeżanie ekranu wynosiło 60/75fps. Po trzecie, czy mój sprzęt jest kompatybilny: 1. Płyta główna MSI H81M-P33 2. CPU Intel Xeon E3-1230 v3 (Haswell 4/8 @3,7GHz) 3. Mostek południowy raczej zintegrowany 4. ??? 5. GPU MSI GTX1050 Gaming X 6. Realtek ALC887 7. Realtek RTL8111G 8. Brak karty WiFi 9. Tylko SATA 10. Tylko USB Do tego: 16GB RAM DDR3 1600MHz CL8 SSD Goodram Iridium Pro 240GB HDD HGST 7K1000 1TB Po czwarte, jeśli zdecyduję się na instalację bezpośrednio na dysku, czy byłaby możliwość wydzielenia dodatkowej partycji na HDD i zainstalowania tam macOS, aby oba systemy działały? Obecny rozkład partycji wygląda tak: SSD: | EFI (110MB) | Dysk C: (223GB) | Partycja OEM (480MB) | HDD: | Dysk E: (872GB) | Dysk F: (60GB) |
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.