Jump to content

tracer87

Members
 • Posts

  23
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

581 profile views

tracer87's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Po włączeniu komputer kiedy nie był używany przez noc, na 10 włączeń z partycji EFI z dysku błąd pojawia się 6-7 razy. W przypadku startowania z USB gdzie jest instalator Mojave i partycja EFI, system nie startuje tylko 2-3 razy. Przeczytałem, że może to być kwestia płyty głównej, gdyż MSI mają problemy z pamięcią i źle ją alokują. Próbowałem wyliczyć poprawną wartość slide według tego poradnika ale też nic to nie daje. Po wgraniu sterownika i wyliczeniu wartości system w ogóle nie wstaje.
 2. Widziałem temat, nie pomaga. Po dodaniu slide=0 i wgraniu efi do folderu drivers64uefi instalacja zatrzymuję się z komunikatem różniący się ostatnimi cyframi jak na screenie: 3bd5000
 3. Witam, co może być przyczyną błędu, który pojawia się przy uruchamianiu komputera ? Pozostaje tylko restart i komputer uruchamia się ponownie poprawnie.
 4. Z rzeczy, które nie działają: 2. iMessage, wyrzuca błąd podczas aktywacji. Pisałeś o wygenerowanych numerach, rozumiem że to jest część pracy resztę muszę wykonać według poradnika na forum: https://hamac.pl/topic/14042-generowanie-indywidualnych-numerów-smbios-uruchomienie-imessage 3. Konfiguracja USB, EC i tutaj nie mam pojęcia co muszę zrobić, gdyż porty USB przednie i tylne działają, poprawnie podłączają i odłączają dyski i inne urządzenia. 5. Wyłączanie komputera, nieważne czy wybiorę restart czy wyłączenie komputer i tak uruchamia się ponownie. 6. Komputer restartuje się również kiedy przechodzi w stan uśpienia. Pozostałe punkt mam ogarnięte, usunałem flagę -v oraz ustawiłem timeout na "0" i komputer bootuje bez lini poleceń z ostatnio wybranego dysku.
 5. System został zainstalowany. Poradziłem sobie z problemem różowego ekranu, ale nadal pozostało kilka spraw: 1. Brak dostępu do internetu, wgrałem do folderu 10.14 kext RealtekRTL8111. 2. Czy w Twojej paczce, którą mi wysłałeś jest możliwość wygenerowania działającego iMessage jeśli działa normalnie na telefonie ? Przy próbie zalogowania się do iMessage otrzymuję komunikat: "Wystąpił błąd podczas aktywacji. Spróbuje ponownie". 3. Czy oprócz podmiany folderu muszę jeszcze coś konfigurować ? 4. Czy można skonfigurować Clovera w taki sposób żeby automatycznie uruchamiał się bez interfejsu startowego oraz bez lini poleceń ? 5. Nie mogę wyłączyć komputera, wyczytałem, że to kwestia dostawienia flagi FixShutdown, ale niestety nie przynosi to rezultatu.
 6. Zintegrowana grafika, podłączenie przez DP, docelowo 4K 60Hz, 1 monitor.
 7. Nie rozumiem kolego Twojej odpowiedzi, zabierasz głos na forum poświęconym instalacji hackintosha wyjeżdżając z tematem politycznym, czy to wynika z frustracji z racji przebywania na obczyźnie czy może już nienaturalnej naturalizacji w innym kraju ? Chyba, że jesteś jedną z tych osób, którzy "pięknie" wypowiadają się na temat ojczyzny w stylu: "...a masz to w Polsce?" Gdybym bym zwolennikiem tej partii to raczej liczbyłbym na "pan da" za darmo, a nie oferował zapłatę. Jeśli kolega jest w stanie wykonać to nieodpłatnie to bardzo mu za to dziękuję i nie ma potrzeby sztucznie podbijać dyskusji.
 8. Obraz z systemem będę przygotowywał, jaki koszt przewidujesz za przygotowanie takiego configa ? Rozumiem, że jest to config pod clovera żeby instalacja wystartowała, a jak z kextami ?
 9. Dzień dobry. Czy na mojej konfiguracji jest możliwa instalacja wersji systemu Mojave ? Czy istnieje gdzieś gotowa paczka, która działa na zasadzie plug&play ? Gdzie kopać i czytać na temat instalacji tak żeby system działał bezproblemowo ? Specyfikacja: Płyta główna: MSI H310i PRO Procesor: i5-8400 Karta dźwiękowa: Realtek ALC887 Codec LAN: Realtek RTL8111H Gigabit LAN controller
 10. Clover skonfigurowany, instalacja uruchomiona, ale system zawiesza się na logu jabłka. Dodaje -v do parametrów uruchamiania wywala dużą liczbę błędów i zawisa na podsumowaniu startu systemu. Nie potrafię sobie poradzić z instalacją. Zatem ponawiając pytanie, czy jest jakiś laptop, który działa na zasadzie podmiany instalatora clovera i działa od razu czy lepiej kupić macbooka (używanego) ?
 11. Jeszcze jedno pytanie, czy jest ktoś w stanie polecić laptop, który będzie w pełni kompatybilny z instalacją macOS ? Zmieniłbym obecny sprzęt na coś nowszego, ale zależałoby mi na tym, żeby był w pełni kompatybilny.
 12. Dzień dobry. Posiadam laptopa marki Lenovo U260, czy na tym komputerze istnieje możliwość zainstalowania systemu macOS w wersji Sierra (taką instalację mam pobraną na macbooku)? Procesor: Intel Core i3 380UM @ 1.33GHz Northbridge: Intel Havendale/Clarkdale Host Bridge rev. 02 Southbridge: Intel QS57 rev. 05 RAM: 4096 PC3-12800 (800MHz) WiFi: AR9285 Atheros Grafika: Intel® HD Graphics
 13. A czy to ma znaczenie, że procesor to seria Arrandel ? Nie powinienem wybrać Legacy ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.