Jump to content

Nemcio

Members
 • Content Count

  11
 • Joined

 • Days Won

  1
 1. Witam Już to robiłem. Niestety coś jest nie tak. wygląda to tak, że jestem na intelu i laptop startuje z kartą intela jednak nie ma komunikacji z nią poprawnej bo choć działa ona to monitor nie jest wyłączany przez zarządzanie energią choć chyba działa samo wyłączanie bo trzeba po określonym czasie nacisnąć coś. Ani nie ma w zakładce monitorów suwaka jasności. Po takim niby wybudzaniu na ekranie pokazują się takie mroczki. Dodam też, że po podłączeniu po hdmi 2 monitora też nie ma na nim opcji regulacji jasności. Wygląda to jakby ekran miał jakiś inny adres albo nazwę albo przerwanie niż te co się zapisują przy patchowaniu. Zapewne bez popatrzenia w log czy pliki konfiguracji się nie obędzie bo teraz szukam jak ślepiec po omacku czegoś czego nie wiem co mam szukać. Dla kogoś obeznanego w tym temacie pewnie by to zajęło kilka minut zlokalizowanie problemu. Niestety sam sobie z tym nie poradzę bo nie wiem co mam sprawdzić/szukać. A z tego co widzę to nikt nie jest chętny pomóc. Pewnie za zlecenie odpłatne to pomoc by się znalazła.
 2. Witam Moim zdaniem ludzi przyciąga przede wszystkim takie miejsce gdzie znajdą rozwiązanie swoich problemów lub zostanie udzielona pomoc w ich rozwiązaniu. Jeśli w takim miejscu znajdą takowe to zaczynają zaglądać w takie miejsce a tym samym skoro oni znaleźli rozwiązanie/pomoc to w miarę przyswojonej wiedzy zaczynają pomagać innym/nowym mniej doświadczonym. Jeśli niczego z w/w rzeczy w danym miejscu nie znaleźli to idą dalej i nie zaglądają w takie miejsca już.
 3. Napiszę po kolei co zrobiłem. Żeby usunąć błędy w DSDT.aml zrobiłem: Method (SBRN, 0, Serialized) { If (^^^GFX0.PRST) { Store (^^^GFX0.GCBL, ^^^GFX0.CBLV) Local0 Subtract (0x0A, Local0, Local1) If (LNotEqual (Local1, LBTN)) { Store (Local1, LBTN) } } } Zamieniłem na: Method (SBRN, 0, Serialized) { If (^^^GFX0.PRST) { ^^^GFX0.CBLV = ^^^GFX0.GCBL /* External reference */ If (("Local1" != LBTN)) { LBTN = "Local1" } } } Usunąłem błędy: PARSEOP_ZERO fix_ADBG Dzięki temu mam DSDT.aml z żółtymi wykrzyknikami ale bez czerwonych i mogę skompilować i zapisać. Patch do baterii: battery_ASUS-G75vw Dzięki temu działa bateria. Dodałem do MaciASL repozytorium AsusSMC. Użyłem Fake ALS Dzięki temu zadziałały klawisze podświetlenia klawiatury. Zamieniłem GFX0 na IGPU. Dodałem: Brightness fix. I teraz co?
 4. Możesz jaśniej napisać bo nie zrobiłem tego "chyba" albo dać linka jak to się robi?
 5. Problem jest taki, że moduł zarządzania jasnością z jakiegoś powodu się nie ładuje bo nie działa przez to opcja wyłączania monitora po określonym czasie też.
 6. Tylko, ze to zrobiłem. Poprawiłem DSDT dodałem patch do zarządzania jasnością, zmieniłem GFX0 na IGPU itd. Pokazała sie opcja obrotu ale nie zmiany jasności. albo coś źle mam skonfigurowane albo czegoś jeszcze nie zmieniłem. Jakbym wiedział co robię źle lub czego jeszcze nie dodałem to bym głowy nie zawracał. Porobiłem wszystko z kamerką portami ale na tym jednym utknąłem i od 5 dni szukam rozwiązania. Nie lubię łatwizny i pytanie się oraz proszenie o pomoc uważam za ostateczność.
 7. Witam Siedzę i męczę sie od 5 dni nad tym. Czy naprawdę nikt nie pomorze z zarządzaniem monitora?
 8. Witam ponownie. Uprałem się praktycznie z wszystkim oprócz jednego. Mianowicie nie działa mi kontrola jasności ekranu. Nie ma suwaka zmiany jasności: Czy ktoś rozeznany w temacie mógłby mi podpowiedzieć co zrobić. Mogę dodać konfigurację chyba najlepiej cały katalog EFi. Prosiłbym łopatologicznie wytłumaczyć co trzeba zrobić bo nie jestem ekspertem tylko początkującym. Z góry dziękuję za jakiekolwiek podpowiedzi i pomoc.
 9. Poradziłem sobie. System się bootuje z hdd już. Zainstalowałem VoodooPS2. Klawiatura i gładzik działa. Jednak mam 2 problemy jeszcze: 1. W klawiaturze brak pisania polskich liter typu ąśżźć i nie działają klawisze funkcyjne fn f1-12.e nie pomaga zmiana na Polski czy Polski pro. Co dziwne Podłączona klawiatura logitecha bezprzewodowa działa popranie. 2. Brak obsługi dźwięku. Po prostu nie wiem co mam zainstalować. Możesz podać link do poradnika który polecasz?
 10. Dzięki za odpowiedź. Używam głównie Linuxa i na nim mam na stałe włączoną Nvidię więc z kartą graficzną nie widzę problemu. Co do wifi to najwyżej mogę użyć coś na usb. Kwestia tylko wiedzieć co zadziała z dostępnych nas rynku. Możesz coś bliżej napisać o uruchomieniu w laptopie wbudowanej klawiatury i gładzika czyli jak i co z tym VoodooPS2. Dopiero zacząłem przygodę z macOS więc nie wiem jak to poprawnie pokonfigurować. Ponadto mam problem z skonfigurowaniem poprawnego bootowania z hdd w mojave. Na high sierra udało mi się poprzez opisane w w/w samouczku narzędzie zrobić bootowanie z dysku na mojave bez usb w połowie ładowania systemu restartuje się. Pozdrawiam
 11. Witam Na wstępie zaznaczam, że w tym teamacie jestem zielony czyli są to moje pierwsze kroki. Chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zainstalowania macOS na tym laptopie. Recenzja i specyfikacja tego laptopa jest tutaj: https://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Asus-G771JM.133673.0.html Próbowałem instalacji według tego poradnika: https://www.tonymacx86.com/threads/unibeast-install-macos-mojave-on-any-supported-intel-based-pc.259381/ USB instalacyjny Mojave wykonałem i spróbowałem instalacji na hdd jednak utknąłem na braku wifi, klawiatury (podłączona bezprzewodowa klawiatura z gładzikiem Logitecha działa), gładzika. Chciałem się dowiedzieć czy jest jakaś możliwość uruchomienia na początek w/w podzespołów i zrobienia bootowalnego systemu z hdd. Jeśli tak to w jaki sposób. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.