Jump to content

Camerimage

Members
 • Content Count

  14
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Wystarczy mi nawet jedno złącze TB. Dzięki za wskazanie płyty i pomoc!
 2. Dzięki za testy. Wygląda rzeczywiście atrakcyjnie! Kurcze, no jest różnica w wydajności. Update systemu nie jest jakimś priorytetem, bo w komputerze do zadań obróbki video przyznam szczerze nie wykonuję za często - jeśli wszystko działa bez kłopotu i maszyna spełnia swoje zadania na danym stanowisku, to nie ma po co grzebać. Pytanie tylko czy w codziennej pracy nie będzie kłopotów, na pojawi się jakaś wtyczka video czy do obróbki grafiki i maszyna wykrzyczy, że nie może działać, bo to nie Intel?
 3. Rzeczywiście odrobinę jestem skołowany:) A co z pamięcią RAM? Myślałem, że dobrym pomysłem będzie dobranie płyty, która będzie miała 8 slotów. Jestem z tych, co nie demontują komputerów po kilku latach, tylko przesuwają ich zastosowanie w inne rejony. Zawsze to jakąś możliwość upgrade po dłuższym czasie daje. Czy obecny limit pamięci RAM wynika tylko z wielkości dostępnych kości, czy nawet gdyby były większe, to obecne chipsety i procesory dałyby rade alokować i zarządzać danymi w RAMie o wielkości na przykład 512GB? Kolejna sprawa, to jednak złącze TB i USB C - w przypadku "przerzucania się" materiałami video w branży filmowej, to jest jednak ważne - o ile macierze na lanie 10GB mogę sobie darować, to jednak TB i C nie bardzo. Jeśli jednak za Twoją radą wybrać 9900k, to czy jakaś płyta Gigabyt'a spełniałaby te warunki?
 4. Rzeczywiście odrobinę jestem skołowany:) A co z pamięcią RAM? Myślałem, że dobrym pomysłem będzie dobranie płyty, która będzie miała 8 slotów. Jestem z tych, co nie demontują komputerów po kilku latach, tylko przesuwają ich zastosowanie w inne rejony. Zawsze to jakąś możliwość upgrade po dłuższym czasie daje. Czy obecny limit pamięci RAM wynika tylko z wielkości dostępnych kości, czy nawet gdyby były większe, to obecne chipsety i procesory dałyby rade alokować i zarządzać danymi w RAMie o wielkości na przykład 512GB? Kolejna sprawa, to jednak złącze TB i USB C - w przypadku "przerzucania się" materiałami video w branży filmowej, to jest jednak ważne - o ile macierze na lanie 10GB mogę sobie darować, to jednak TB i C nie bardzo. Jeśli jednak za Twoją radą wybrać 9900k, to czy jakaś płyta Gigabyt'a spełniałaby te warunki?
 5. Przyglądam się jeszcze płycie Gigabyte Z390 Aorus Xtreme . Czy dopłacanie do tej płyty w stosunku do GIGABYTE z390 Aorus Master to zbędny wydatek?
 6. Materiał 8k to z Reda. Tutaj są przykładowe różnej długości do pobrania: https://www.red.com/sample-r3d-files. 8k i tak będzie conwertowane do 4k. Jeśli z Alexy, to 4,5k i tu są do ściągnięcia przykłady: https://arriwebgate.com/en/directlink/6584bcda6574c0d9 Premiere, Avid i DaVinci
 7. To co przedstawiłeś wygląda bardzo interesująco i atrakcyjnie finansowo. Jednak czy na pewno instalacja osa pójdzie bez kłopotów i późniejsza praca będzie stabilna?, bez niespodzianek?, bez komunikatów typu: instrukcja nie jest obsługiwana - przecież "obracanie" grafiki w Afterze, to czasami niezła zabawa - i jak ze sprawnością renderowania? Naprawdę nie będzie żadnych niespodzianek?
 8. Czyli gdyby jednak pójść w i9-9900k, czyli w Socket 1151, to wtedy płyta GIGABYTE Z390 DESIGNARE? A gdyby pozostać przy płycie Gigabyte X299 DESIGNARE, to wtedy i7-9800X i wtedy do tego RAM DDR4 2666 MHz? Czy tak można by to zestawić?
 9. Witam, zdecydowałem się na płytę Gigabyte X299 DESIGNARE EX. Teraz dobieram do niej procesor na Socket 2066. Myślę o Intel Core i7-7820X. Jakie są wasze opinie? Zastosowanie tak jak wspomniałem wyżej. Czy warto w tej chwili dokładać do I9? W sumie, to nie będę obciążał komputera wieloma zadaniami jednocześnie - albo montaż i renderowanie efektów na timeline, albo praca w Afterze. Mam wrażenie, że to najlepsze połączenie wydajności i ekonomiki zakupu. Czy podzielacie taką opinię?
 10. Dzięki za podpowiedzi! Co do dysku Samsunga w wersji "pro", to czy on pod Mojave będzie pracował natywnie? Co do karty graficznej, to nie napisałem że chcę pracować na sparowanych. Jeśli chodzi o hałas dobiegający z obudowy komputera, to jestem na tym punkcie dość przewrażliwiony - przy montażu przeszkadza szczególnie i zawsze staram się wyciszać maksymalnie komputery montażowe. Kiedy ostatnim razem składałem komputer, to szukałem kart graficznych z pasywnym chłodzeniem. Czy obecnie można jeszcze takie znaleźć, czy to już jest kłopot przy takich procesorach graficznych? Może istnieją jakieś patenty na montaż dodatkowych radiatorów? Może jakby dobrze zarządzać strumieniem powietrza w obudowie, to dałoby się zrezygnować z wentylatorów zamontowanych na karcie?
 11. Co do portów potrzebny będzie TB i usb C, bo w takich obudowach mamy dyski do pracy i w takich dostaje materiał do montażu, no i do tego dyski ssd bezpośrednio z kamer wkładane do szuflady obudowy komputera. W środku komputera chciałbym mieć zamontowane 3 dyski M2 - tu zastanawiam się czy wd czy Samsung 970 pro? Najprawdopodobniej włożę jeszcze dodatkowy kontroler sata, bo mam kilka obudów-magazynów z dyskami magazynowymi-bekapowymi. Co do karty graficznej to zastanawiam się nad: MSI Radeon RX Vega 56 Air Boost 8GB HBM2 2048bitOC i nad SAPPHIRE RX VEGA 64 NITRO+ 8GB HBM2 2048BIT, nie wiem czy jakieś inne brać pod uwagę. Procesora i pamięci jeszcze nie typowałem.
 12. Dzięki za odpowiedzi. Parę ładnych lat temu pracowałem na komputerach z AMD. W raz z przesiadką na Intela przesiadłem się na Maca i na pierwszego Hackintosha. Tego Hackintosha mam do dzisiaj i działa po prostu wyśmienicie, nic i to naprawdę nic w nim się nie wiesza - miałem na nim 3 systemy i do tej pory jest tam Mavericks. Komputer jest zapełniony do granic możliwości kontrolerami sata, dyskami, kartami sieciowymi itd. Zbudowałem go na płycie Gigabyte ep45-ud3lr i ten komputer spowodował, że już nigdy nie wracałem ani do windowsa ani do AMD. W związku z tym ni wiem, czy jestem gotów na "eksperymentowanie" z AMD - oczywiście nie chcę, żeby to zabrzmiało obraźliwie.
 13. Dziękuję za odpowiedź. Płyta Gigabyte X299 DESIGNARE EX sprawia też wrażenie solidnie wykonanej, biorę ją pod uwagę jako pierwszą. Co do Lan-u, to komputer nie będzie pracował w zaawansowanej sieci. To będzie autonomiczne stanowisko dla pracujących zamiennie dwóch osób. Jedna woli używać A. Premiere do montażu, a druga Avida. Kolor korekcja materiałów będzie w DaVinciResolve. Do tego elementy graficzne dodawane w AfterEffects. W związku z tym chciałbym, żeby wymienione programy mogły tam stabilnie pracować. Czy chipset Intela x299 w jakiś sposób odstaje możliwościami od nowszych jeśli chodzi o użytkowanie go na płycie pod OSem? Czy warto myśleć o płycie z innym chipsetem niż x299? Czy płyta Gigabyte X299 DESIGNARE EX ma jakieś "preferencje" jeśli chodzi o współpracę z konkretnymi dyskami M2 pod OSem?
 14. Buduję Hackintosha do zaawansowanego montażu filmowego. Pliki z kamer 8k. Zastanawiam się nad wyborem płyty między: 1. Gigabyte X299 DESIGNARE EX 2. Gigabyte X299-WU8 3. ASUS PRIME X299-DELUXE II 4. Asus workstation WS C422 PRO 5. Asus WS X299 PRO Która najlepiej współpracuje sprzętowo? Na której praca będzie najbardziej stabilna?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.