Jump to content

darnok

Members
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

 1. Niestety sytuacja wygląda źle. Jestem już za instalacją osx 10.14;13;12 i za każdym razem pojawia się przekreślone kółko (znalazłem info co to oznacza). Teraz leci kapitan... potem już tylko zostaje powrót do 10.10, które zainstalowałem jako pierwsze i poszło bez problemu. Coś chyba źle kombinuje, może gdzieś robię błąd? Oni mają takie restrykcje co do sprzętu? Tak czy inaczej zakończy się ta potyczka to wyjdę z niej bogatszy o bezcenną wiedzę. ps. z 10.11 to samo wygląda na to, że najwyżej co można zainstalować u mnie to 10.10
 2. @JEDI_V Nazwa modelu: iMac Identyfikator modelu: iMac8,1 Nazwa procesora: Intel Core 2 Duo Szybkość procesora: 2,4 GHz Liczba procesorów: 1 Łączna liczba rdzeni: 2 Pamięć podręczna L2: 6 MB Pamięć: 4 GB Szybkość magistrali: 1,07 GHz Wersja Boot ROM: IM81.00C1.B00 Wersja SMC (system): 1.29f1 dwóch ostatnich pozycji nie podałem, chyba dobrze…? ps. wydaje się, że konieczne będzie zainstalowanie wyższej wersji. Już dwie aplikacje nie mogłem zainstalować przez wymagania systemowe (konieczna wersja 10.12 a nawet 10.13), kiepski temat bo np office365 nie ruszy a jest mi potrzebny, myślałem nad Applową alternatywą ale też nie bo wymagane 10.12)
 3. Dziękuję wszystkim za pomoc, za Waszą radą pobrałem, nie jak planowałem stare 10.6 tylko wersję OS Yosemite 10.10.3 (poszedł up do 10.10.5) Utworzyłem bootowalny dysk USB, odpaliłem instalator, potem format dysku na odpowiedni system plików (dzięki @selphy), (cóż za radość jak zobaczyłem odpowiednie narzędzie w instalatorze, tu info dla osób z moją, niewielką znajomością OSX - to jest zrobione dla maksymalnej prostoty, serio, tylko trzeba zmienić trochę podejście i sposób myślenia). Kilkanaście minut instalowania i BOOM. DZIAŁA! teraz zastanawiam się czy nie spróbować z wyższą wersją systemu, tylko pytanie: czy zmiany i dodatkowe opcje są tego warte? Proszę kogoś o radę/informację jakie zasadnicze różnice i odczucia przy pracy z Yosemite a nowszymi wersjami. @JEDI_V zrobię to wieczorem i sprawdzę, teraz korzystałem z info na wiki. dzięki za rade. HA! fajnie jak się coś udaje! pozdrowienia.
 4. Dzień dobry, to mój pierwszy post wiec serdecznie witam wszystkich. Trafiłem tutaj, bo borykam się z problemem przeinstalowania/odświeżenia systemu na starym Macu. Znajoma przekazała mi komputer iMaca (core2duo, 1gb RAM, 250 HDD, 20'' -ram już dodałem aktualnie 4GB a dysk wymienię na SSD 250). Jako stary Windowsowiec pomyślałem, że instalacja nowego systemu to zabawa przy popijaniu herbatki ale po lekturze tematu troszkę mój entuzjazm przygasł i powiem szczerze nie wiem jak to ogarnąć... Sprzęt to oryginalny iMac, system zainstalowany w wersji 10.5.8 - przy próbie upgrade informacja, że nie ma nic do pobrania. Jako, że planuję wymianę dysku będę potrzebował zainstalować system na czysto. Gdy włączałem opcję wyboru rozruchu, bootowania, żeby wejść w menu instalacji systemu, to takie na początku, to jest do wyboru tylko rozruch z jednej partycji OS. Zakładam więc, że nie ma tam recovery (czy jak to się tam nazywa w OSX). Już wyszukałem w sieci obraz OS Mountain Lion (z tego co czytałem to bardzo dobra wersja i co do wymagań będzie odpowiednia do mojego sprzętu). Wiem, to jest forum gdzie instaluje się OSX na PC a nie iMacach ale... gdzie szukać pomocy jak nie u specjalistów, którzy instalują system na wszystkim co ma wiatrak i port USB... Zatem Szanowni Forumowicze, od czego zacząć i jakie kroki poczynić by ten, bądź co bądź ładny mebelek, zaczął być użyteczny? Dzięki i pozdrawiam.
 5. Dzień dobry, to mój pierwszy post wiec serdecznie witam wszystkich. Trafiłem tutaj, bo borykam się z problemem przeinstalowania/odświeżenia systemu na starym Macu. Znajoma przekazała mi komputer iMaca (core2duo, 1gb RAM, 250 HDD, 20'' -ram już dodałem aktualnie 4GB a dysk wymienię na SSD 250). Jako stary Windowsowiec pomyślałem, że instalacja nowego systemu to zabawa przy popijaniu herbatki ale po lekturze tematu troszkę mój entuzjazm przygasł i powiem szczerze nie wiem jak to ogarnąć... Sprzęt to oryginalny iMac, system zainstalowany w wersji 10.5.8 - przy próbie upgrade informacja, że nie ma nic do pobrania. Jako, że planuję wymianę dysku będę potrzebował zainstalować system na czysto. Gdy włączałem opcję wyboru rozruchu, bootowania, żeby wejść w menu instalacji systemu, to takie na początku, to jest do wyboru tylko rozruch z jednej partycji OS. Zakładam więc, że nie ma tam recovery (czy jak to się tam nazywa w OSX). Już wyszukałem w sieci obraz OS Mountain Lion (z tego co czytałem to bardzo dobra wersja i co do wymagań będzie odpowiednia do mojego sprzętu). Wiem, to jest forum gdzie instaluje się OSX na PC a nie iMacach ale... gdzie szukać pomocy jak nie u specjalistów, którzy instalują system na wszystkim co ma wiatrak i port USB... Zatem Szanowni Forumowicze, od czego zacząć i jakie kroki poczynić by ten, bądź co bądź ładny mebelek, zaczął być użyteczny? Dzięki i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.