Jump to content

lipa

Members
 • Posts

  24
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

lipa's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Witam, Po instalacji karty podłączeniu karty -> i-tec Adapter PCIe - USB-C, Asm1142 USB 3,1 podpina się kext AppleUSBHCIPCI.kext działa poprawnie.
 2. Na popularnym portalu aukcyjnym zakupiłem kartę PCI-E z USB na zdjęciach i z opisu nie można było odszukać informacji o producencie układu jednak w opisie aukcji była informacja o wsparciu dla Mac OS i zainwestowałem 56pln po otrzymaniu karty okazało się że w instrukcji brak informacji o wsparciu dla MacOS ale kartę zainstalowałem narzędzie DPCIManager rozpoznaje urządzenie tak. 1912, 0014, FFFF, FFFF, Renesas Technology Corp., uPD720201 USB 3.0 Host Controller Mojave 10.14.6 z automatu podpiął AppleUSBXHCIPCI.kext raport systemowy wykazał urządzenie "Magistrala 3.0" ale podpinanie urządzeń nic nie dało były nie widoczne. Do katalogu /EFI/CLOVER/kext/Other -> wrzuciłem kexty mXHCD.kext USBInjectAll.kext i Clover pokazuje urządzenia podpięte pod usb np. kolejny pendrive... Po wystartowaniu systemu jak wyżej. -> Nie działa (oba kexty są już też w /S/L/E) - Zostawić to w cholerę i zamówić tak jak pisze 314Ter Fresco/Asmedia ? - Ja coś pochrzaniłem i powinno śmigać?
 3. Hej Wywaliłem WhateverGreen to są kexty z których korzystam 19:316 0:010 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\IONVMeFamily.kext (v.2.1.0) 19:351 0:035 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\FakeSMC_SMMSensors.kext (v.1800) 19:375 0:023 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\FakeSMC_LPCSensors.kext (v.1800) 19:451 0:075 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\FakeSMC_GPUSensors.kext (v.1800) 19:476 0:025 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\FakeSMC_CPUSensors.kext (v.1800) 19:498 0:021 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\USBInjectAll.kext (v.0.7.1) 19:866 0:368 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\Lilu.kext (v.1.4.3) 19:901 0:034 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\AppleALC.kext (v.1.4.8) 20:847 0:945 ->Extra kext: EFI\CLOVER\kexts\Other\FakeSMC.kext (v.1800) Użyłem patch od foxboy: Orinoco 570 config.plist Potem Clover Configurator -> graphics ->(Video ports = 5 injects ati = on FB Name= Orinoco) i npci=0x2000 I HULA !!! dzięki za linki
 4. danielosx86 - możesz napisać coś więcej temat o tyle stał się istotny że nie mogę wyświetlić obrazu na HDMI/DVI na DP (obu) jest. Na poziomie macOS detekcja monitora następuje dostępne są kolejne monitory ale nic nie mogę na nich wyświetlić?
 5. Zainwestowałem w dysk nvme to chyba najsensowniejsze wyjście miałem już kartę na PCI-X po starcie systemu jest widoczny i wyniki 1420/700 odczyt zapis jak na tą platformę są zadowalające i myślę że znacznie lepsze niż sata. Dysk jest widoczny z OS na poziomie Clover(5109) już nie. Próbowałem zainstalować driver NvmExpressDxe.efi ale nic to nie daje może ktoś podrzuci jakiś pomysł. Maszyna boot`uje się z dysku sata odpala Clover`a zaaplikowałem kext IONVMeFamily.kext dysk nvme jest widoczny. Po instalacji 10.14 system startuje z dysku nvme
 6. Witam, Proszę o sugestię dotyczącą rozbudowy mam dość wolny sprzęt jeśli chodzi o podsystem dyskowy SATAII... próbowałem odpalić dysk Revodrive 120GB taki mam niestety ze słabym skutkiem. Chciałbym kupić 1 lub 2 karty pod PCI-E z interfejsem M.2 razem lub osobno SATAIII (chodzi mi o to by sprzęt bootował się z tego) mam też kilka dysków i wolałbym podłączyć je pod SATAIII. Potrzebuję też porty USB 3.0 Co polecacie? tak by poszło OOB. Z góry dziękuję za pomoc. Dell T5500 2x5650 48GB RAM, Sapphire Nitro+ 8GB, OSX -> 10.14
 7. Po zakupieniu karty grafiki Sapphire 570 Nitro+ 8GB wykonałem instalacje z użyciem UniBeast 9.3.0 - Mojave bez najmniejszego problemu na T5500 Dell 2x5650 z ciekawości przepiołem dysk z systemem do do ASUS - Z8NA-D6 boot`je się bez problemu. Jedyna komplikacja to podczas instalacji to czarny ekran Monitor był przypięty do DVI użyłem Display Port hula bez problemu.
 8. Bardzo dziękuję - za pomoc temat zostawiłem na tej maszynie wróciłem pod LInux`a.
 9. Poproszę o podpowiedz w kwestii sprzęt który powinien pójść bez bólu. W przyszłym tygodniu są czarne piątki może coś upoluję MB: GIGABYTE H370N/Gigabyte Z390 GAMING X/ASROCK jakiś? - dwa porty M2 NVMe i 4 na kości pamięci to priorytet w tej konfiguracji. czy da radę puścić instalację osx na tych płytach po NVMe M2? CPU: jak dam radę to i5-9400F RAM - czy ma jakieś znaczenie do instalacji czy tylko MHz do pogonienia chcę 32GB jak sie wyrobię z kasą może być wolniejszy ale by było go więcej często uruchamiam maszyny wirtualne z Linux`ami. Resztę gratów mam: Dyski mam M2.NVMe i SATA Grafika jest ASUS Radeon RX 580 Dual OC 8GB GDDR5Obudowa/zasilacze też mam.
 10. Clovera odpalam theme ze smokiem też mam potem startuje instalka 10.13/10.14 mieli mieli wali CPU UNSUPPORTED jedno pod drugim i błysk ciemno i błysk róż... i tak już od 3 dni Zmienia na domyślą tapetę na tapetę bootcamp jeśli chodzi ci o zmianę po utworzeniu katalogu zgodnego z nazwą systemu to myślę że jest ok.
 11. Znalazłem jakiś ktoś już kiedyś ogarną ustawienia pod OSX na tej płycie 2011 rok... https://www.insanelymac.com/forum/topic/219169-guide-how-to-install-snow-leo-on-asus-z8na-d6/?page=7 Advanced CPU Configuration C1E Support= Enabled Hardware Prefetcher=Enabled Adjacent Cache Line Prefetch=Enabled MPS and ACPI MADT ordering=Modern Ordering Max CPUID Value Limit=Disabled Intel ® Virtualization Tech=Enabled CPU TM Function=Enabled Execute Disable Bit Capability=Enabled Intel ® HT Technology= Enabled Active Processors=All A20M=Disabled L1 IP Prefetcher=Enabled L1 Data Prefetcher=Enabled Intel ® TurboMode tech=Enabled Intel ® C-State Tech=Enabled C3 State=ACPI3 C6State=Enabled C State package limit setting=C6 C1 Auto Demotion=Disabled C3 Auto Demotion=Enabled ACPI T State=Enabled Chipset Configuration CPU Bridge Configuration CSI Links Speed=Full-Speed CSI Frequency=Auto CSI Isochronus=Disabled CSI L1=Enabled Memory Frequency=Auto Memory Mode=Independent Memory ECC Function=Enabled Double Rate Refresh=Auto Demand Scrubbing=Enabled Patrol Scrubbing=Disabled NUMA Aware=Auto Page Policy=Open Adaptive Page=Disabled Channel Interleaving=6:1 Rank Interleaving=4:1 Memory Thermal Throttling=Disabled DDR3 Voltage Level=Auto DRAM DLL OFF=Enabled North Bridge Configuration Crystal Beach / DMA=Enabled Crystal Beach / DCA=Enabled South Bridge Configuration USB Functions=5 USB Ports USB Port Configure=6+6 Ports HDA Controller=Disabled SLP_S4# Min. Assertion Width= 2 to 3 seconds Intel VT-d Configuration Intel Vt-d=Disabled Legacy Device Configuration Onboard Floppy Controller=Disabled Serial Port1 Address=Disabled Serial Port2 Address=Disabled USB Configuration Legacy USB Support=Enabled USB 2.0 Controller Mode=HiSpeed Bios EHCI Hand-Off=Enabled Advanced PCI/PnP Settings Plug and Play OS=Yes PCI Option ROM Scan Order= Bus 0 First Onboard LAN1 Chip=Enabled Onboard LAN2 Chip=Enabled Onboard LAN1 Boot=Disabled Onboard LAN2 Boot=Disabled Power On Configuration Restore on AC POwer Loss= Last State Resume ON PCIE Wake#=Disabled Resume On Ring=Disabled Resume On RTC Alarm=Disabled I/O Virtualization SR-IOV Supported=Disabled PCI Express Configuration Active State Power Managment=Disabled ACPI Configuration ACPI 2.0 Support =Enabled ACPI APIC support=Enabled BIOS-->AML ACPI table=Enabled Headless mode=Disabled Chipset ACPI Configuration APIC ACPI SCI IRQ=Disabled USB Device Wakeup From S3/S4=Enabled High Performance Event Timer=Enabled HPET Memory Address=FED00000h General WHEA Configuration WHEA Support=Disabled
 12. Też z tym kombinowałem. 1) brakowało mi portów USB, klawiatura/mysz i port USB bezpośrednio na płycie -> wgrałem UniBootX na dysk ssd z którego się startowałem na USB był OS - wynik ekran różowy. 2) znalazłem jakiś kabel z portem USB i podłączyłem do płyty startuje z jednego Pena UniBootX a OS jest na innym. 10.14 i 10.13 są na różnych penach. UEFI nie sądzę, najnowszy BIOS wgrałem i jest z 2012r. ale jest spora ilość ustawień jak dla mnie nietypowych dla ACPI i innych, dla RedHat i Ubuntu nie mają znaczenia więc nie wnikałem i tak tylko terminal mi był potrzebny. Tak się zastanawiam może zostawię te graty tak jak były na linux`ie. I poproszę Ciebie/Was o jakąś podpowiedz w kwestii sprzęt który powinien pójść bez bólu. W przyszłym tygodniu są czarne piątki może coś upoluję MB: GIGABYTE H370N/Gigabyte Z390 GAMING X/ASROCK jakiś? - dwa porty M2 NVMe i 4 na kości pamięci to priorytet w tej konfiguracji. czy da radę puścić instalację osx na tych płytach po NVMe M2? CPU: jak dam radę to i5-9400F RAM - czy ma jakieś znaczenie do instalacji czy tylko MHz do pogonienia chcę 32GB jak sie wyrobię z kasą może być wolniejszy ale by było go więcej często uruchamiam maszyny wirtualne z Linux`ami. Dyski mam M2.NVMe i SATA Grafika jest ASUS Radeon RX 580 Dual OC 8GB GDDR5 Obudowa/zasilacze też mam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.