Jump to content

Yabkoy

Members
 • Content Count

  12
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam. Nie dawno postanowiłem postawić sobie trzy systemy, do których używam clover bootloader. Mam problem z GUI. Ukryłem zbędne partycje, których na chwilę obecną nie będę bootował. Przy okazji zmieniłem nazwę z "Boot Windows From EFI" na proste Windows 10. Z Mac OS zrobiłem tak samo i te dwa wymienione system działają dobrze. Problem jest z Ubuntu gdzie nie podmienia się ono z Boot Ubuntu form EFI, a tworzy nowe. Dodatkowo jest jeszcze wyświetlana pusta partycja na której pisze "Boot from EFI"(Ona nie robi nic). Chciałbym ją usunąć i zostawić tylko jedno Ubuntu, lecz nie wiem jak. Można to też zaobserwować na przesłanych screenach. Jak to zrobić?
 2. A to nie jest tak, że windows zmienia bootowanie z Clovera na Windows Boot Menager?
 3. Tak Windowsa Instalowałem i odpoiołem Mac OS, aby przez przypadek nie sformatować Dysku gdzie jest mac. Wystartuje na pewno z opcji bootwanie w UEFI Windows Boot Menager.
 4. =============== Podstawowa Specyfikacja: Płyta główna - Gigabite GA-Z97-HD3 Procesor - Intel I5 4570 Ram - 16 GB =============== -Bootuje UEFI =============== Oba 3 Systemy na oddzielnych dyskach. =============== Na 2 dyskach gdzie są inne systemy nie widzę śladu windowsa.
 5. Witam. Mam problem z bootowaniem się clovera. Otóż, gdy po raz pierwszy bootuje się clover to normalnie mam wybor systemów(W moim przypadku Windows, Mac OS, Linux). Po próbie zbotowania Mac OS lub Linux po restarcie normalnie włącza się clover. Problem jest gdy bootuje Windowsa. Po wyłączeniu i włączeniu komputera nie bootuje się clover tylko windows, więc aby włączyć clovera muszę albo to zrobić przez F12, albo przestawiając to w biosie(UEFI). Jak zrobić tak aby zawsze bootował się Clover? Pozdrawiam Yabkoy.
 6. Ok, sprawdzę to. Dziękuję za pomoc i dane porady Pozdrawiam Yabkoy
 7. Udało się! Windows z Clovera uruchomił się po wyłączeniu w biosie IGPU. Wyłączyłem opcję "Intel Integrated Graphics" i Windows ruszył. Dziękuję za pomoc, dość dziwny problem ale wiem uż co jest przyczyną. Pozdrawiam Yabkoy
 8. Windows był instalowany w UEFI. Zresetowałem ustawienia BIOSU, lecz efekt jest taki sam. Nie używam VGA, Tylko DisplayPort, albo HDMI. Ogółem to przy włączaniu gdy wybieram bootowanie przez F12 to Windows normalnie się uruchamia, lecz gdy próbuję przez clover to pojawia się kłódki ładujące i po chwili czarny ekran ;(
 9. Hdmi albo Display port A kartę mam GTX 1050 2GB
 10. Na dwóch osobnych, Windows 240 GB SSD, a Mac OS High Sierra na 500 GB HDD
 11. Postanowiłem ostatnio zainstalować hackintosha, lecz bez pozbywania się windowsa. Oby dwa systemy są zainstalowane w UEFI. Wszystko działa mac się uruchamia, lecz jest problem z windowsem. Chciałbym aby mógł on się bootować przez Clover, jest opcja Boot Windows EFI i po próbie bootowania, pojawia się białe kółko sygnalizujące ładowanie się systemu. Po zakończeniu ładowania pojawia się czarny ekran i nic nie da się zrobić. Nie potrafię znaleźć żadnego rozwiązania, więc to piszę. Podstawowa Specyfikacja: Płyta główna - Gigabite GA-Z97-HD3 Procesor - Intel I5 4570 Ram - 16 GB Proszę o pomoc i pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.