Jump to content

music

Donator
 • Content Count

  1199
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

music last won the day on October 19 2019

music had the most liked content!

About music

 • Rank
  Daniel

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Zamość

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witaj Pablo1975, mam problem z uruchomieniem OpenCore na platformie Gigabyte GA EP41-UD3L (cześciowo podobnej do Twojej), szczegóły w podpisie. Na znanym mi bardzo dobrze Clover działa mi prawie wszystko (sleep też niestety nie działa, ale kiedyś tak na Snow Leopardzie). Proszę bardzo podeślij tu mi swój config.plist z OpenCore , a najlepiej cały katalog EFI z Open Core. Z góry bardzo dziękuję. W Clover stosuję zmodyfikowane DSDT.
 2. Zobacz na mini poradnik https://dortania.github.io/Anti-Hackintosh-Buyers-Guide/Motherboard.html Z płyt głównych celowałbym podobnie jak wiele „hackerów” aktywnie działających w produkty firmy Gigabyte. Wiele modeli jest dobrze rozpracowanych i nie ma z nimi problemu z macOS. Są nawet instrukcje poradniki instalacji hackintosha na konkretnych modelach. W Google pisz np. „hackintosh gigabyte z490” z tym chipsem są polecane. Sam w przyszłości myślę zrobić hackintosha na platformie Intel 10 generacji.
 3. Odnośnie clovera to powyżej wersji 5116 nastąpiła zmiana https://www.insanelymac.com/forum/topic/304530-clover-change-explanations/?page=7 W Twoim przypadku Musisz zmienić w pliku konfiguracyjnym config.plist Clovera wartość parametru NoDefaultProperties z true na false. Wartość true jest domyśla. Na przykład pobierając ten plik https://github.com/CloverHackyColor/CloverBootloader/releases/download/5121/Clover-5121-X64.iso.7z możesz zobaczyć w której sekcji występuje NoDefaultProperties w pliku config.plist Clovera
 4. Czy Clover w najnowszych wersjach 5120 lub 5121 działa z nim? Pytam bo zabieram się za testy Big Sur, a OpenCore nie używałem nigdy, a jego konfiguracja wydłuży mi znacząco instalację. Testował będę na starszym PC bez UEFI ale z biosem tzn. Legacy. Teraz Catalina działa, co zmienić, dodać w Clover aby działało z Big Sur?
 5. Właśnie chyba teraz ten Mac mini kosztuje 500 dolarów w wersji ARM dla programistów. Taki Developerski transformaton Kit zestaw, który został wspomniany na Keynote. W Apple za 430 zł na rok dostaje się obecnie konto developerskie dla programistów.
 6. Ten nowy system macOS 11 - 10.16 to teraz taki początek jak 2005 rok przy Tiger 10.4 dla Intela gdy też zaczęto OSx86 / hackintosh instalować. Big sur to kolejna ewolucja transformacja systemowa po 20 latach OS X 10 teraz to 11. Wcześniej był system klasyczny 9. Do tego obecnie zmiany ciągłe jak SwiftUI, Catalist czyli aplikacje z iPhone lub iPada, i Apple ARM cpu, układ T2 ...rewolucja po całości z roku na rok i wykończą tak hackintosha kiedyś A ja teraz myślałem kupować cały komputer nowy pod hackintosha na najnowszej oczywiście platformie Z490 i procesor Intel 10 generacji wówczas jeszcze ładnych klika lat można śmiało używać hackintosha
 7. Dzisiaj i przez kilka dni zdalnie konferencja WWDC i jak co roku nowe beta testy systemów. Na WWDC 2020 zobaczymy najważniejsze nowości w iOS/iPhone OS 14, iPadOS 14, macOS 10.16, watchOS 7 i tvOS 14. To już 20 lat ewolucji Mac OS X. W oczekiwaniu na konferencje WWDC i przyszłość-rewolucję (ewentualne niestety zabicie) hackintosha zamianą procesorów na ARM od Apple zamiast Intela. Plotki od kilku lat... This year is the 20th Anniversary of Mac OS X What does the future hold ? https://www.tonymacx86.com/threads/this-year-is-the-20th-anniversary-of-mac-os-x-what-does-the-future-hold.299598/ WWDC Special Event Keynote - czerwiec 22 o 19.00. Oglądaj tu: na YouTube https://developer.apple.com https://developer.apple.com/wwdc20/ Zapraszam do dyskusji i komentowania.
 8. Mam sprzęt jak w moim podpisie stopce. Uruchomię nawet Catalinę z pomocą narzędzia catalina patcher oraz cloverEFI jako bootlader i zmodyfikowanym DSDT. Oczywiście clover wymaga odpowiednich ustawień.
 9. W nie oficjalny sposób można zainstalować na Catalinie iTunes oraz inne aplikacje za pomocą aplikacji Retroactive https://github.com/cormiertyshawn895/Retroactive https://imagazine.pl/2019/11/05/retroactive-uruchamianie-aperture-iphoto-i-innych-w-macos-cataline/
 10. Jeśli mowa o ryzykownych posunięciach. To przejście na procesory ARM zamiast Intela (o tym są plotki od kilku lat) to byłby dopiero duży problem. Porzucenie w Catalinie aplikacji 32 bitowych lub zmiana z PowerPC na x86 to przy przejściu na ARMy to mały problemik. Hackintoshe przestały by istnieć . Oprogramowanie programiści musieli by też przepisać, aby działało z ARM. Windows nie działałby - czy przez boot camp czy na wirtualnej maszynie.
 11. Zapewne aplikacja ChomikBox nie jest wersją 64 bitową, tylko 32. Aplikacje 32 bitowe nie działają w Catalinie. A autorzy ChomikBox zapewne nie stworzą zaktualizują tego programu do zgodności z 64 bitami. Twoje wyjście to wrócić do Mojave, albo na Catalinie dać sobie radę bez ChomikBox. Jest jeszcze jedno wyjście na Catalinie zainstalować wirtalną maszynę z Windowsem lub Mojave i użyć ChomikBox. Do sprawdzania czy dany program jest 64 bitowy możesz użyć programu Go64 https://www.stclairsoft.com/Go64/
 12. Próbowaliście kiedyś na hackintoshu tworzenie lub przywarzacanie systemu/danych za pomocą snapshot migawek w systemie plików APFS ? Do tworzenia kopii zapasowej się przydatna funkcja https://mojmac.pl/2018/05/12/jak-uzywac-migawek-w-macos-10-13-high-sierra/
 13. Na Reddit https://www.reddit.com/r/hackintosh/comments/den28t/whats_new_in_macos_catalina/ Wiele szczegółowych informacji odnośnie zmian w Catalinie można przeczytać tu
 14. Apple zdecydowanie bardziej utrudnia robienie jailbrejka iOS niż możliwość instalacji hackintoshów. Na szczeście Bo jak by było odwrotnie to byśmy tak łatwo nie instalowali hakintoshy, jak to jest teraz (widać to gdy się chce robić jailbreak). Choć coraz bardziej bezpieczeństwo i zmiany jakie zachodzą w macOS odbijają się w hackintoshe. W systemie Catalina jest bardzo dużo zmian w stosunku do Mojave (nie mówię to w kontekście haków).
 15. Wprowadzenie przez Apple nowego systemu plików APFS (i kontenerów) daje bardzo wiele możliwości niż stary HFS. Do tego dochodzi wybór między dyskami SSD, HDD i ich obsługą przez APFS. Oczywiście wiąże się to z kosztami, szybkością, bezpieczeństwem i ilością danych GB...TB. Sprawa z kopią zapasową dysku i partycji z system Catalina też się zmieniła w stosunku do Mojave. Aplikacje do backapu musza to uwzględnić np. Superduper lub Carbon Copy Cloner - więcej info na blogu https://bombich.com/blog Jest jeszcze TimeMachine jako funkcja systemowa lub jako urządzenie, ale te chyba nie używają systemu plików APFS do zapisu kopii tylko HFS. Powinien być od Apple backup TimeMachnine w ich chmurze iCloud. Płatny oczywiście, ale to wymagałoby przesłania upload wielu danych GB.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.