Jump to content

music

Donator
 • Posts

  1201
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

Community Answers

 1. music's post in Problem z instalacją Clovera na dysku, oraz konfiguracja na Gigabyte GA-EP41-UD3L was marked as the answer   
  Odnośnie RAMu to spróbuj usunąć to co się odnosi do niego w config.plist. Może automatycznie clover skonfiguruje ram i będzie dobrze.
   
  Dla informacji: dobrze działający mi clover na Sierra 10.12.3 (nie wiem jak na innych wcześniejszych systemach) to wersja 3974, nowsze powodowały reset biosu cmos error. Ten błąd jest znany deweloperom clovera. Tu link do pobrania clover 3974 https://sourceforge.net/projects/cloverefiboot/files/Installer/Clover_v2.3k_r3974.zip/download
   
  Odnośnie clovera na dysku. Nie wiem gdzie masz go zainstalowanego, jaki schemat partycji dysku masz guid(gpt) czy mbr, czy masz windowsa? Ja mam zainstalowaną Sierrę na dysk twardy w schemacie guid (gpt) i zainstalowany clover na partycji ESP (EFI) - jest to pierwsza ukryta partycja. I windowsa na tym dysku nie mam. Poniżej opisuję instalację clovera na ESP (EFI) i co wybrać w instalacji clover aby go zainstalować spod Yosemite.
   
  Uruchamiasz instalator Clovera pod systemem np. Yosemite na początku wybierasz przycisk - "zmień miejsce instalacji" i wybierasz partycję gdzie masz zainstalowany Yosemite. Potem wybierasz przycisk "dostosuj" i konfigurujesz instalację clovera.
   
  - Wybieramy opcję "instalacja Clover w ESP".
   
  - W sekcji "bootloader" wybieramy "zainstaluj boot0af w sektorze MBR" a w przypadku gdy na tym samym dysku jest też zainstalowany Windows to wybieramy zaś "zainstaluj boot0ss w sektorze MBR".
   
  - Następnie wybieramy w sekcji "cloverEFI" opcję "cloverEFI 64 bity Sata".
   
  - Dalej możemy wybrać wszystkie motywy graficzne.
   
  - W sekcji "driver64" możemy wybrać wszystkie opcje poza HashServicefix-64, nvmExpressDxe-64, ps2Mousedxe-64, xhciDxe64.
   
  - Zaznaczamy opcję "instaluj skrypty RC na dysku docelowym"
   
  - wybieramy "zainstaluj panel preferencji Clover".
   
  - I tyle klikasz "instaluj" i podajesz hasło do systemu. Na koniec powinna ukazać się informacja że zainstalował się clover ok.
   
  Po instalacji masz zamontowaną partycję ESP EFI w manager plików Finderze. Teraz dodaj swoje pliki z config.plist i kexty. Kolejnym razem (po ponownym uruchomieniu komputera) zamontujesz tą partycję ESP EFI poprzez np. program Clover Configurator.
 2. music's post in Clover mi się nie bootuje. Co robić? was marked as the answer   
  Gotowy config.plist stworzyłem dla Ciebie, jest spakowany w zip jako załącznik do pobrania. 
   
  Dodatkowo zaś w Clover w folderze 10.12 dla Sierry: EFI/CLOVER/kexts/10.12/ musisz skopiować umieścić:
   
  - FakeSMC.kext obowiązkowy sterownik dla każdego hakintosha,
  - dodatkowo dla Twojej karty sieciowej AppleRTL8169Ethernet.kex,
  - a dla do dźwięku spróbuj AppleALC.kext http://hamac.pl/topic/13066-applealc-audio-bez-modyfikacji-plików-systemowych/page-1 
  config.plist.zip
  Kext dla Sierry.zip
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.