Jump to content

artis

Members
 • Content Count

  96
 • Joined

 • Last visited

 1. Czy jest tu jakaś dobra dusza która podpowie jak odpalić ten bootloader (ewentualnie jak stworzyć usb)? Jeżeli używam chameleona czy mogę zamienić go na clover? Sorry za lamerkę ale moja "walka" z tym bootloaderem spełzła na niczym
 2. Aplikację zainstalujesz przytrzymując odpowiednik COMMAND. Co do rozwiązania problemu to tak jak widzisz - oprócz pisania bzdur nic ciekawego.
 3. Witam, mam problem z obciążeniem procesora przez proces QTKitServer -(500) , pokazuje 90-140 % obciążenia procesora , temperatura rośnie jak szalona, wentylatory wyją. Nie mogę namierzyć co go uruchamia. Może komuś to się już przytrafiło i znalazł rozwiązanie ???
 4. Sprawdziłeś czy można przesyłać wiadomości? Czasami też można się zalogować, ale po jakiejś minucie "wypluwa" sesję z błędem. Od wczoraj jestem zalogowany. Wysyłam i odbieram wiadomości.
 5. Panowie (i Panie) nie wiem jak to się stało ale jakieś 25 sekund temu udało mi się zalogować na komputerze z którym miałem wcześniej problemy. Niczego nie modyfikowałem. Może ktoś przetestować czy to aby nie przypadek ?
 6. O dziwo u mnie działa do dzisiaj - używam chameleona. Natomiast u mojej "panny" (na identycznym sprzęcie jak mój) wczoraj po wylogowaniu nie ma możliwości ponownego zalogowania. U siebie nie testowałem ale przypuszczam, że efekt byłby identyczny.
 7. artis

  Bateria

  Niestety żaden sposób który znalazłem na tym forum nie sprawdził się u mnie. Znalazłem coś co pomyślnie "odpaliło" power management. Porada ze strony myhack: For power management I simply binpatched AppleIntelCPUPowerManagement.kext by doing the following from a terminal: sudo cp -R /System/Library/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext /Extra/Extensions/ sudo perl -pi -e ‘s|\xE2\x00\x00\x00\x0F\x30|\xE2\x00\x00\x00\x90\x90|g’ /Extra/Extensions/AppleIntelCPUPowerManagement.kext/Contents/MacOS/AppleIntelCPUPowerManagement sudo rm -Rf /Extra/Extensions/NullCPUPowerManagement.kext myfix -t / -q Jednak po użyciu tego sposobu komputer zaczął wariować. - Zużycie procesora 97% - kextcache - Przeładowywanie kextów za każdym razie po starcie komputera. - komputer nie wyłącza się (muszę przytrzymać przycisk POWER) Czy można w jakiś sposób usunąć tą poprawkę o której mowa wyżej. Nie mogę w żaden znany mi sposób wyłączyć przeładowywania kextów po starcie nie wspominając o reszcie problemów. Może przyda się zawartość mojego org.chameleon.Boot.plist <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> DSDT /Extra/dsdt.aml Default Partition hd(0,2) GraphicsEnabler Yes Hide Partition hd(0,4) Kernel mach_kernel Kernel Flags -v SMBIOS /Extra/SMBios.plist SMbiosvendor Apple Inc. SMbiosversion MBP81.88Z.0047.B04.1102071707 SMboardproduct Mac-94245A3940C91C80 SMfamily MacBook Pro SMmanufacturer Apple Inc. SMproductname MacBookPro8,2 SMserial C02GNO0MDF8X SystemType 2 Theme LoginToLion Timeout 5 UseKernelCache Yes Proszę o jakąś podpowiedź jak rozwiązać problem.
 8. artis

  Bateria

  Czy ktoś rozwiązał już problem z ikona baterii ? Ewentualnie poproszę o podpowiedź jak tego czynu dokonać
 9. Czy spotkał się ktoś z Was z podobnym motywem do Chameleona. Podoba mi się i gdyby ktoś z Was miał namiar to poproszę o info.
 10. Święte słowa! Cienias też człowiek. Jest nas dwóch
 11. O dzięki. Nie wiedziałem jak to usunąć (lub ukryć) ale jak widać proste rozwiązania są najlepsze. Pozdrawiam
 12. Mam problem z tą aktualizacją: uaktualnienie oprogramowania sprzętowego EFI MacBooka Pro 2.7 Wszystko się pobiera, aktualizuje i restartuaje a po ponownym odpaleniu komputera okazuje się, że nadal jest dosytępna z poziomu app store i tak w kółko. Macie jakieś pomysł ?
 13. Nie wiem czy to dobry dział ale proszę o informację jak to jest z internetem mobilnym i sterownikami do modemów. Może ktoś polecić konkretny model modemu działający z ML? Wracam do kraju na kilka dni i chciałem kupić jakiś modem.
 14. Czy istnieje jakiś FIREWALL z prawdziwego zdarzenia pod 10.8? Systemowy mnie nie interesuje.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.