Jump to content

vdmesis

Donator
 • Content Count

  263
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

vdmesis last won the day on January 16 2018

vdmesis had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Katowice
 • Interests
  Kino
  S-F
  Muzyka
  OSX

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. U mnie pokazuje temperaturę GPU. Używam FakeSMC i pluginów z paczki KGP poradnika dla iMacPro (https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/) Nie wiem jakiej dystrybucji on używa, bo faktycznie jak zaktualizowałem FakeSMC do najnowszych Kext Updaterem to przestało pokazywać i temperaturę GPU i sporo innych rzeczy.
 2. A to nie coil whine? Te lagowanie nie brzmi zbyt ciekawie.
 3. Defaultowe ustawienia VGTab zakładają Target Temp na 70 stopni. Oto co jest napisane w poradniku: once it reaches the target temp set with the VGTab it should maintain that temperature until the GPU load is removed at which point the Fan/Pump speed will decreases as the die temp ramps down until it returns to the idle state. Niestety u mnie nic takiego się nie dzieje. Odpalając tą aplikację i generując kext założyłem, że zanim będę modyfikował suwaki na lewo i prawo zobaczę najpierw, jak reaguje na przekroczenie target temp. Wg defaultowego ustawienia w wygenerowanym kexcie wiatrak powinien wejść na obroty ponad 4000. U mnie nic takiego nie następuje. Wnioskuję z tego, że kext nie odniósł żadnego wpływu na działanie Vegi. Testowałem to wczoraj jeszcze bez Lilu i Whatevergreen. Dziś doczytałem, że Whatevergreen jest wskazane do działania razem z kextem z VGTab. Z tego co czytałem bywa też tak, że przy konstrukcjach egzotycznych, niereferencyjnych, OC VGTab nie zadziała wogóle. W jaki sposób mogę sprawdziś w ioreg, czy zmiany zostały wprowadzone?
 4. Dzięki. Będę wdzięczny jak sprawdzisz. A w configu używasz Inject Ati? EDIT: Samo Lilu I Whatevergreen zadziałało.
 5. Dzięki @reyder za linki. Faktycznie trzeba z wiatrakami powalczyć, bo u mnie z kolei przy obciążeniu Vega się za bardzo grzeje. Dochodzi do 87 stopni jak odpalam Luxmark. Wygenerowałem sobie kext z wartościami domyślnymi wg tego wątku na tonymacx86, ale nie widzę zmian. Trzeba pogrzebać.
 6. Dzięki. Będę próbował. W jakim celu używasz flagi: shikigva=4 i -rad4200?
 7. Sleep faktycznie działa prawidłowo po wyłączeniu WOL. Power Nap może być włączone i komp się nie budzi. Czyli kolejna rzecz działa. Zauważyłem, że u kolegi @AdamiPL w wątku o Vega http://hamac.pl/topic/15602-rx-vega-64-msi-vs-gigabyte-vs-asus/?do=findComment&comment=139013 Wykrywa dekodowanie HEVC w programie VideoProc. U mnie bez zmian. Tak samo widzę, że teledyski w Apple Music włączają się, ale czarny ekran i czas stoi. Czy muszę jednak użyć Lilu, Shiki, Whatevergreen? A co do DSDT i SSDT. Co powinienem zrobić, żeby dopracować konfigurację na tip top? Widzę, że @314TeR masz w swoim configu sporo poprawek SSDT, oraz SSDT.aml w /patched. Kurna nie mam czasu, żeby nad tym kompem posiedzieć porządnie. W przyszłym tygodniu będę miał więcej czasu na dogłębne testowanie.
 8. Above 4G Decoding or similar enabled in BIOS if present. WARNING: On some motherboards (notably ASUS WS-X299-PRO) this option causes adverse effects, and must be disabled. While no other motherboards with the same issue are known, consider this option to be first to check if you have erratic boot failures. Faktycznie jest o tym mowa w poradniku KGP (żeby wyłączyć tą opcję w biosie, ale bez uzasadnienia) Trafiłem też na wątek, gdzie jakiś użytkownik skarżył się na problemy związane z niedziałaniem NVRAM. Musiał też wracać do osxaptiofix. Rozwiązaniem okazało się właśnie wyłączenie tej funkcji.
 9. Krótkie raporty z najnowszych doświadczeń. Bios 0702 z MSR OFF Clover oparty na paczce KGP, link wrzucałem wyżej - na ten moment tam jest minimum ustawień/wszystkie poprawki do SSDT i patche są wyłączone (oprócz USB) Kexty: FakeSMC, USBInjectAll Reszta działa OOTB - Komp działa bez TSCAdjustReset i nie zauważyłem na razie żadnych anomalii. (Z tym kextem CPU pracuje non-stop na 100%) - Sleep - komputer usypia ładnie, ale natychmiast się budzi, żadnego KP, ale pluje portami USB tak jak pisał 314TeR - PCIe - sprawdziłem porty 3,4,5 z kartą WiFi; w porcie 3 - karta działa, ale nie jest pokazywana w Informacje o Systemie/PCI, jest w zakładce WiFi; w porcie 4 - karta nie działa, nie ma jej w PCI i w WiFi; w porcie 5 - karta działa, jest w PCI i w WiFi; także tu też coś ruszyło, bo w sumie 4 porty działają. Co ciekawe w IOExplorerze widać widać jakby były faktycznie tylko 4 gniazda PCIe
 10. Chodziło mi o wpis, ale tak jak pisałeś, chyba nie warto przy tym na siłę mieszać. <key>CPU</key> <dict> <key>Type</key> <string>0x0601</string> </dict> Bardzo chętnie zajmę się teraz resztą magicznych modyfikacji, ale to już jak wrócę. Odezwę się w poniedziałek i będę was dalej męczył pytaniami
 11. Ok. Więc na 0802 było to samo. Natomiast na 0702 USB już działa tak jak na modowanym 0502. TSCAdjustReset z tego co widzę na razie nie jest potrzebne - nic nie laguje. W kextach tylko FakeSMC i USBInjectAll. - czy tak ma być, jak na zdjęciach wyżej, że jest TYLKO magistrala USB 3.0? 2.0 już nie ma? Czy to są właśnie teraz te sprawy, które trzeba dopieścić? - SATA_Legacy.kext niestety nie robi roboty - wiem, że to kosmetyka, ale nie działa - załączam screen EDIT 20:58: Co więcej? Zauważyłem, że teraz użycie TSCAdjustReset powoduje, że CPU chodzi nonstop na 100%, czyli PM nie działa.
 12. Tak. Na razie testuję 10.14.3 Już dziś nie znajdę czasu na kombinowanie z High Sierra. Potwierdzam, że najnowszy BIOS z tymi samymi ustawieniami co modowany 0502 (niezbędne minimum modyfikacji, jak MSR off, CSM off) uśmierca porty USB. Teraz jedziemy z 0802.
 13. Mamy progres. Z modyfikowanym biosem 0502, USBInjectAll i patchem, który podałeś wyżej w końcu mam USB Teraz ciekawe, czy to sam Bios, czy jego ustawienia mieszają.
 14. @reyder @314TeR Dzięki wielkie za rady. Na ten moment jednak cały czas nic. Użyłem przed chwilą tej paczki od 314TeR ze zaktualizowanymi FakeSMC i USBInjectAll (to wszystkie kexty na ten moment) Oraz do Clovera dodałem powyższy patch do limitu portów. Nic. Próbowałem też wcześniejszy config od KGP i dodałem kext USBInjectAll oraz patch i też nic. Czy nie dziwne jest, że w IORegistryExplorer drzewo XHCI jest puste? Nawet nie mogę skorzystać z poradnika, bo tam właśnie modyfikujemy wartości w tym drzewie. EDIT: Próbowałem też po kolei tych patchy z tego postu (razem z USBInjectAll ver 7.1): https://www.insanelymac.com/forum/topic/334343-imac-pro-x299-live-the-future-new-with-macos-1014-mojave-successful-buildsuccessful-guide/?do=findComment&comment=2661239 Ale też nic. Wygląda na to, że wogóle u mnie nie uruchamia się driver do USB Intela Chyba będę musiał popróbować z tym modyfikowanym biosem od admina.
 15. Na ten moment wygląda to tak Z tego co widać to program nie widzi rodzaju GPU.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.