Jump to content

magu

Members
 • Posts

  45
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

magu's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. A mnie zwyczajnie przeraża wielkość wszystkich nowych telefonów. Lubiłem 5s. Teraz, od kilku miesięcy mam 7 i co chwila mi wypada z rąk. Do tego stopnia mnie to denerwuje, że postanowiłem kupić sobie SE.
 2. Cześć, Mój EVGA GTX770 4GB jest spoko, nie mam z nim żadnych problemów, ale chciałbym przyspieszyć rendery w Blenderze i zastanawiam się czy i na co się przesiadać. Nie używam FCPX. Pomożecie coś wybrać?
 3. Teraz po zmianie pamięci na GSkill TridentX 2400 CL10, bez podkręcania mam 18763
 4. Bez podkręcania i na starych pamięciach. Taka Świeżynka.
 5. Cześć. bebechy: mobo: ASUS z97-Pro Gamer Bios: 2102 proc: i7 4790K grafa: GTX 770 4096MB SSD: Samsung 850 Pro FireWire: Digitus PCIe FireWire 800 9pin 2z+1w Instalacja 10.11.6 przebiegła pomyślnie z UniBootX z konfiguracją pod Z97-PRO GAMER od 314TeR. Zainstalowałem Clover_v2.4k_r4077 z zaznaczonymi opcjami: screen1 screen2 Skopiowałem folder z UNIBOOTX /EFI.../Z97-PRO GAMER i wrzuciłem do swojego /EFI Wygenerowałem SSDT skryptem Pike'a i wrzuciłem do: /EFI/CLOVER/OEM/Z97-PRO GAMER/ACPI/patched Wyciągnąłem iMessageDebugv2 numery z mojego MacBookPro (System-ID, ROM, BoardSerialNumber) i podmieniłem w config.plist używając Clover Configurator.app Config.plist wrzuciłem do: /EFI/CLOVER/OEM/Z97-PRO GAMER Clover zaproponował identyfikację iMac15,1 i tej też użyłem. Uruchomiłem kompa ponownie z ładowaniem Clovera z dysku. System ładuje się do tego miejsca, po czym ekran wyłącza się: screen3 Coś przeoczyłem? Czego nie zrobiłem? EDIT: Problem rozwiązany. Podmieniłem numery ręcznie w config.plist i pozostawiłem identyfikację na iMac14.2
 6. Mojego obecnego mbp ze stopki kupiłem 4 lata temu i jestem jego drugim właścicielem. Po poprzednim musiałem wymienić HD. Od tamtej pory przeżył na prawdę sporo, bo pracował w terenie. Kilka potężnych upadków, piasek, błoto, śnieg, pracę w ekstremalnych temperaturach i zaliczył mniej lub bardziej zakrapiane imprezy. Rzedko przechodził w sleepa i wiecznie ganiał na moich plecach. Powoli jednak zaczyna odczuwać te wszystkie dni i zaczynam się zastanawiać: - albo nad generalnym remontem (wymiana bebechów z jakiegoś dawcy "używanego, przez kobietę") - albo zakup nowego mbp Mój dylemat nie polega na braku kasy, ale na braku wiedzy na temat budowy nowych mbp. Sęk w tym, że mojego obecnego mbp, mogę rozebrać w środku pola i wymienić w nim dysk, czy kilka innych elementów. I tu pytania: 1. Miniaturyzacja - wiadomo. Czad, ekstra i wow!... ale czy da się nowe mbp rozebrać kilkoma śrubokrętami? 2. Cena vs. wydajność - mój obecny mbp daje radę i nie potrzebuję w zasadzie nowszego. Pracuję z dźwiękiem. 3. Wspieranie - jak rokujecie wsparcie nowych OS do tego modelu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 7. Mechaniczne podejście do problemu pomogło. Dzięki!
 8. Cześć mam mały problem z działaniem wi-fi i BT w komputerze z tematu. Kilka dni temu komputer zaczął zrywać połączenie wifi. Raz zerwanego połączenia nie można ponownie ustanowić, gdyż moduł wydaje się być odłączony (pozycja off w settings, nie reaguje na zmiany na on). Pomaga jedynie restart, ale po każdym restarcie komputer łączy się z siecią na kilka minut i wyłącza wifi. Taka sam sytuacja z BT. Any ideas?
 9. Generalnie wszystko fajnie, ale sadzisz takie bawoły gramatyczne, że aż boli.
 10. W moim przypadku (kiedy Win i OSX były na jednym dysku) Win po aktualizacji bardzo nabroił i skończyło się reinstalką wszystkiego. Dlatego najbezpieczniej Win na innym dysku, OSX na innym. Co do samego Logica, to najważniejszy jest dobrze postawiony OSX i dobre kości RAM. Ja działam na zestawie ze stopki od 4 lat.
 11. Komp ze stopki, czyli: i2500K @ 3.31 GHz GA-Z68XP-UD3 rev.1.0 4 x 4GB Corsair CMZ4GX3M1A1600C9 1600MHz EVGA GTX 770 4GB Identyfikacja - iMac 13,1 Single Core Score - 3464 Multi Core Score - 10131 GTX 770 OpenCL Score - 49904
 12. Siema 314TeR, a przy Skylake jaka płyta? Najbardziej zależy mi na tym, aby wszystko działało od kopa (sleep, usb itd.). Długo już nie stawiałem żadnego hama, więc nie wiem co teraz i jak, a zwyczajnie nie chce mi się grzebać... Leniwy się zrobiłem Pozdr!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.