Skocz do zawartości

Marcin W

Members
  • Postów

    76
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia Marcin W

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputacja

  1. Tak, metoda z pinem dwudziestym. Dzięki temu karta w ogóle zaczęła działać pod Windowsem. Wifi na OS X nie miałem nawet podczas czystej instalacji. [ Dodano: 2011-11-26, 13:08 ] Zauważyłem, że wifi powinno mieć interfejs sieciowy en1, natomiast u mnie go w ogóle nie ma (jest en0 do kabla). Czy istnieje jakaś możliwość dopisania interfejsu en1 do DSDT lub NetworkInterfaces.plist czy czegoś innego i sprzężenie go z kartą?
  2. Nie dopisywałem, widziałem, że już była w oryginalnych kextach. Z kill switchem sobie poradziłem, karta działa w Windowsie.
  3. Z góry przepraszam, że zakładam nowy wątek, ale miałem jakieś problemy z kontynuowaniem starego: http://hamac.pl/topics11/broadcom-bcm4311-nie-widzi-sieci-vt6368.htm#55905 Do rzeczy. W lspci karta jest wykrywana (14e4:4311), dopisana jest w IO80211 family. W profilu systemu karta figuruje w sekcji PCI jako Inny kontroler sieciowy (zainstalowane sterowniki: nie). Nie daje się w żaden sposób uruchomić pomimo tego, że jest widoczna (lecz nie jako Airport). Nic nie zmienia postawienie nowego systemu, ani nawet flashowanie Product Vendor ID na oryginalne Apple (link do tutoriala gdzieś na forum). Co może być nie tak? Już nie mam żadnego pomysłu. Może coś z DSDT? W Windowsie karta działa (właśnie z niej piszę).
  4. No tak, tylko że u mnie nie wykrywa żadnej sieci wifi, nie tylko z mojego routera. W okolicy jest jeszcze kilka, które widzi intel i mój telefon. [ Dodano: 2011-11-21, 21:38 ] Udało się zmusić bcm 4311 do działania Rozwiązaniem był "pin tape 20 trick". W Windowsie wyszukuje sieci i się z nimi łączy.
  5. A jak udało Ci się ją włączyć?
  6. Próbowałem, nic. Zastanawia mnie, czemu w ogóle nie świeci się kontrolka od wifi, pomimo pozycji ON.
  7. Anteny na pewno były dobrze. Intel był ustawiony tak samo.
  8. Witam, jak w temacie, mam problem z tą kartą, jednak jest to temat związany nie tylko z OS X. W moim laptopie posiadam kartę wifi intel 3945ABG, która jak wiadomo nie działa z OS X. Postanowiłem kupić polecanego Broadcoma. Po zamontowaniu karty, pod Windows, sterowniki automatycznie się instalują, jednak karta nie wykrywa żadnej sieci. Dodatkowo nie pali się dioda na panelu laptopa (mam włącznik wifi ON OFF). Co najdziwniejsze, karta jest wykrywana i "teoretycznie" nie ma z nią problemów (można wejść w jej właściwości itd). Pod Linuksem karta również jest wykrywana, lecz również nie widzi żadnych sieci. Sprawdzałem również komendą rmkill list, że nie jest zablokowana. Najbardziej, intryguje mnie fakt, że teoretycznie broadcom jest zainstalowany poprawnie. Czy spotkał się ktoś kiedyś z czymś takim? Ewentualnie, czy to karta jest walnięta, czy może w Biose jest jakaś blokada przed instalowaniem kart innego producenta? PS. Po włożeniu starego intela wszystko wraca do normy. Karta działa i łączy się z siecią (pod Windows ofc).
  9. Nie za bardzo mam możliwość podpięcia go stacjonarnego kompa. W każdym razie, zaczął wydawać dziwne dźwięki, kliknięcia itp, więc pewnie już kompletnie zdechł.
  10. No możliwe. Jest jakiś sposób, żeby to sprawdzić? Chciałbym spróbować wszystkiego, zanim kupię nowy.
  11. Dziś rano dysk już w ogóle się nie montował. Chciałem go całego sformatować, ale to również się nie udaje. Narzędzie dyskowe wywala błąd, GParted go w ogóle nie widzi. Pod Windowsem dysk jest widoczny, jednak nie da się go sformatować. Pod windowsowym programem HP usb disk storage format wywala błąd, że dysk jest "write protected". Czy istnieje możliwość całkowitego wyczyszczenia dysku? Na danych mi już nie zależy, chcę tylko, żeby dało się ustawić go od nowa.
  12. Wyłączyłem i nie pomogło. Zauważyłem natomiast, że psuje się tylko partycja ExFat. HFS działa.
  13. Hej! Mam problem z moim dyskiem WD MyBook 500GB. Otóż często zdarza się tak, że dysk, ni z tego ni z owego, przestaje być odczytywany. Mianowicie, ciągle widnieje jako zamontowany, jednak przestaje wyświetlać się jego zawartość. Żeby przywrócić go do życia, muszę go traktować przyciskiem power, przez co obawiam się o dane (nie da się go normalnie odmontować). Dysk posiada dwie partycje. Jedną ExFat a drugą HFS jako backup. Dodam, że wcześniej się to nie zdarzało. Próbowałem podłączyć dysk do innego wejścia usb, naprawiać go w Narzędziu dyskowym, jednak na niewiele się to zdało.
  14. Dzięki chłopaki, w takim razie będzie trzeba sformatować na ExFAT.
  15. Cholera, też mam zewnętrzny dysk na NTFS. Jak na razie nic się z danymi nie dzieje, ale jakiego formatu plików najlepiej użyć? ExFat? Zależy mi na kompatybilności z Windowsem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.