Jump to content

mosquito

Members
 • Content Count

  27
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Małopolska

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Najważniejsze, że działa. Myślałem, że nigdy nie będzie natywnego NVRAM na Z390 dlatego "wróciłem" na Z370 i myślałem poczekam na następne generacje... a tu taka niespodzianka .
 2. Trochę się różni od SSDT-PM.aml . Dodaje tylko jedno urządzenie. Jednak wszystko spoko działa. Nawet system jakby szybciej się zamyka.
 3. U mnie BIOS 1302. Najnowszy Clover + Lilu + WG. config.plist (SMBIOS 19,2 - numery losowe)
 4. Asus Z390 Prime A - Działa . Sleep i restart bez problemu.
 5. Sprawdziłem jeszcze na na AptioDrv3, wyczyściłem całkiem NVRAM - i jak dotąd wniosek - działa dobrze tylko na wpisania do DSDT. Może znawcy rzucą okiem. P.S. Proponuję założyć nowy temat i przenieść do niego posty dotyczące NVRAM na Z390. EDIT: Taka ciekawostka - sprawdziłem jak to wygląda na Z370. Nie ma wcale PMCR ale AppleIntelPCHPMC.kext ładuje się. NVRAM oczywiście działał i działa 😀.
 6. Próbowałem. Nie poszło. Próbowałeś zapisać coś nowego do NVRAM? U mnie z SSDT po dopisaniu zmiennej do NVRAM system nie chce się zamknąć - zatrzymuje się w pewnym momencie i NIC. Po usunięciu SSDT i dodaniu przez DSDT jest ok. System się resetuje - zmienna przetrwała reset Sprawdziłem jeszcze na najnowszych kextach + najnowszy Clover z samym SSDT działa, ale jak tylko dodam zmienną to zawiesza się przy restarcie jak na fotce. Przy dodaniu wpisu przez DSDT jest wszystko ok.
 7. Asus Prime Z390 A - Działa 😀. Za pierwszym razem poszło przez DSDT, potem już SSDT wystarczy.
 8. To nasuwa mi się kilka pomysłów: dogłębne sprawdzenie ustawień w BIOS - sprawdź jakie powinny być, może poszukaj metod postawienia OSX dla twojej płyty i porównaj np. TUTAJ zmiana podłączeń na karcie grafiki lub monitorze - wpięcie w inny port (może brzmi głupio, ale kiedyś czytałem, że komuś pomogło)
 9. Próbowałeś na configu który Ci przesłałem? Oczywiście po przegraniu do głównego katalogu Clovera lub OEM/TwojaPłyta.
 10. Masz podpięte jakieś urządzenia zewnętrzne, hub USB, dodatkowe karty itp. ?
 11. Aktualnie dokonałem zmiany z Z390 na Z370 (ASUS Maximus) w szczególności ze względu na NVRAM. Stara płyta siedzi w drugim kompie z i3-8100. Poszukam konfig to ci podeślę.
 12. Zmień Smbios przy tym procesorze powinien być 19,1. Może to coś pomoże.
 13. porównaj może z tym https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD615_620_630_640_650.plist linia 299 i 374
 14. mosquito

  Fenvi T-919

  Jestem zainteresowany. Idzie priv.
 15. Fajny, ale poza moim budżetem . Aktualnie rozważam LG 27UD59 - wydaje mi się, że specyfikacja spełnia moje wymagania. Przynajmniej według opisu https://www.displayspecifications.com/en/model/52d0f1e Podstawa trochę niestabilnie wygląda, ale raczej pójdzie na uchwyt. Ewentualnie LG 27UD68 https://www.displayspecifications.com/en/model/03ec620 - ma lepsza jasność. Może ktoś z was miał z nimi do czynienia. Jakieś opinie?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.