Jump to content

st40s

Members
 • Content Count

  49
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

st40s last won the day on June 8 2015

st40s had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Bukowno
 • Interests
  Kolej, Elektronika, IT
 1. Obecnie mam na SSD Mavericksa, El Capitana i Windowsa 7. El Capitana chciałbym updateować do Sierry ale pojawił się problem, ponieważ po reboocie nie odpala instalka Sierry. Coś się wykrzacza z alokacją pamięci i ma związek z OsxAptioFixDrv.efi. Używam aptiofix, gdyż tak mav jak i ec wykrzaczają się na aptiofix2 przy bootowaniu a na aptio1 jest ok. Mobasa mam nadal Asrock P67 Pro3 B3 z prockiem i7-2700k. Przy próbie bootowania z aptio2 wyskakuje takie coś: OsxAptioFixDrv: Starting overrides for \macOS Install Data\Locked Files\Boot Files\boot.efi Using reloc block: no, hibernate wake: no Error allocating 0x4c05 pages at 0x0000000000c7b000alloc type 2 Error loading kernel cache (0x9) Przy próbie użycia tego na czym mi chodzą mav i ec czyli aptiofix (tego bez dwójki na końcu) log z bootowania przedstawia się tak: OsxAptioFixDrv: Starting overrides for \macOS Install Data\Locked Files\Boot Files\boot.efi Using reloc block: yes, hibernate wake: no OsxAptioFixDrv: Error - requestedmemory exceeds our allocated relocation block Requested mem: 5EEB000 - B321FFF, Pages: 5437, Size: 5437000 Reloc block: D4AC8000 - DDEE5FFF, Pages: 941E, Size: 941E000 Reloc block can handle mem requests: 0 - 941DFFF Exiting in 30 secs ... Error allocating 0x5437 pages at 0x0000000005eeb000 alloc type 2 Couldn't allocate runtime area Natomiast metodą którą znalazłem w necie z aptiofixem i przerobionym OsxLowMemFixDrv.efi nazwanym Test2.efi wypluwa takie coś: OsxAptioFixDrv: Starting overrides for \macOS Install Data\Locked Files\Boot Files\boot.efi Using reloc block: yes, hibernate wake: no _ i tak sobie wisi na tym podkreślniku i nic więcej.
 2. Da się. Toleda wspiera m.in. ten kodek: https://github.com/toleda/audio_CloverALC Cytat z readme:
 3. Nie. Chodziło mi o miejsce gdzie trzymasz bootloader - na partycji EFI dysku bądź na penie (zależy gdzie go masz). W ścieżce /EFI/CLOVER/kexts/10.11/ nośnika z Cloverem. No chyba że nie używasz Clovera tylko Chameleona, to wtedy pozostaje wszystko dać do /S/L/E używając Terminala albo Kext Wizarda.
 4. Najprościej programem Kext Wizard a po instalacji kexta przebudować cache i naprawić uprawnienia. Kext do sieciówki możesz bezpośrednio w Clovera wrzucić (do folderu w którym masz FakeSMC).
 5. Spróbowałem na czysto, po sformatowaniu partycji z EC, zrobić instalację bootowaną z partycji z Mavericksem ale nadal to samo. Dźwięk nie ruszy. Poddałem się i tymczasowo wywaliłem oryginalny AppleHDA i wrzuciłem ten z Mavericksa + legacy kext też z mava. Mam pytanie - jak pozbyć się z Clovera teraz pozycji do bootowania instalki El Capitana z partycji na którą pobrałem instalkę z Appstore'a bo samo nie znikło i tak sobie wisi w Cloverze nadal? Już nieważne, "install os x from..." wywaliłem przez usunięcie ukrytego folderu .IABootFiles znajdującego się w głównym katalogu partycji z instalatorem.
 6. Postanowiłem z ciekawości przetestować El Capitan no i zabrałem się za aktualizację, która poszła opornie bo musiałem wywalić trochę driverów w tym Aptio2 i zostawić CsmVideoDxe oraz wrzucić stary Aptio. W końcu instalka poszła, NWD też się ładnie zainstalował. Pozostał tylko jeden za to palący problem - dźwięk. Próbowałem zainstalować UniversalAppleHDA v2.0 ale nic to nie dało. Przebudowałem cache i naprawiłem uprawnienia tak z Kext Wizarda jak i w terminalu i nic. Kombinowałem z wrzuceniem zarówno do Clovera, jak i w /S/L/E EAPDfix 2.2 i dalej nic. Mój EAPDfix używany do Mavericksa też nie popchnął tego. Koniec pomysłów, więc może wy coś wymyślicie, tylko zabawy w rozwiązaniem od Toledy raczej odpadają bo z powodu powiązania obu fixów prze Clovera musiałbym od nowa robić też dźwięk na Mavie. Jak już wspomniałem w tytule mobas to Asrock P67 Pro3 czyli onboard ALC892.
 7. Mam do Was pytanie - czy jest sposób aby karta z układem GK110 jak np. moja GTX780Ti działała w pełni (znaczy z akceleracją) bez webowych driverów od Nvidii? GTX660Ti którą to miałem wcześniej (i zresztą leży w szufladzie na wszelki wypadek ) działała przez każdy kolejny system bez potrzeby instalacji Nvidia Web Driver z pełną akceleracją i stąd narodziło się pytanie czy z siódmą generacją Nvidii da się coś zrobić aby też od kopa śmigała. Jeszcze przy okazji jedno pytanie, żeby nie zakładać kolejnego wątku, a mianowicie czy wszystko będzie git jeśli do EVGA GTX780Ti SC ACX załaduję z Clovera przez load VBIOS plik BIOSu z EVGA GTX780Ti Classified ACX albo ewentualnie nawet Classified Kingpin (czyli z bardziej podkręconych wersji tej samej karty)?
 8. <key>BiosReleaseDate</key> <string>10/17/11</string> <key>BiosVendor</key> <string>Apple Inc.</string> <key>BiosVersion</key> <string>IM121.88Z.0047.B1D.1110171110</string> <key>Board-ID</key> <string>Mac-942B59F58194171B</string> <key>BoardManufacturer</key> <string>Apple Inc.</string> <key>BoardType</key> <integer>10</integer> <key>ChassisAssetTag</key> <string>iMac-Aluminum</string> <key>ChassisManufacturer</key> <string>Apple Inc.</string> <key>ChassisType</key> <string>13</string> <key>Family</key> <string>iMac</string> <key>Manufacturer</key> <string>Apple Inc.</string> <key>ProductName</key> <string>iMac12,2</string> <key>SerialNumber</key> <string>#########HJP</string> <key>Trust</key> <false/> <key>Version</key> <string>1.0</string> Proszę, cały wpis SMBIOSu z configu (serial wyhaszowany).
 9. Po wpisaniu w/w i zatwierdzeniu hasłem nadal się ta aktualizacja pojawia, nawet po restarcie kompa i ponownym wejściu w App Store.
 10. To wygląda tak: 87-206-172-133:~ tomek$ softwareupdate -l Software Update Tool Copyright 2002-2012 Apple Inc. Finding available software Software Update found the following new or updated software: * Mac EFI Security Update 2015-002-1.0 Uaktualnienie zabezpieczeń EFI Maca 2015-002 (1.0), 83648K [recommended] [restart] jaką zatem mam wpisać nazwę w terminalu?
 11. Od pewnego czasu męczy mnie aktualizacja Mavericksa o tytule "Uaktualnienie zabezpieczeń EFI Maca 2015-002 1.0" i nie wiem jak to wywalić z listy aktualizacji. Chciałbym normalnie odpalić zbiorczy update bez tej aktualizacji EFI, która na dodatek przypomina o sobie przy każdej nowej dostępnej aktualizacji czegokolwiek. Przecież nie pozwolę ogryzkowi nadpisywać mój firmware.
 12. Nie wiem jak El Capitan, bo nie chcę się bawić w instalację tak świeżego systemu jak EC ale Yosemite pójdzie. Z tym że Yosemite ma non stop na tej płycie problemy z dźwiękiem tzn. raz pojawia się głośniczek na pasku i wszystko działa a raz nic nie trybi a wyłączysz kompa i włączysz albo zrobisz kilka restartów i znowu działa i tak losowo leci w kulki. Dzieje się tak niezależnie czy stosujesz rozwiązanie z forum czy metodę od Toledy. Ostatnim całkowicie pewnym systemem na to mobo był Mavericks i tu podpisuję się obiema rękami bo mam na tym Asrocku teraz Mavericks, Yosemite i Windowsa 7 postawione obok siebie na jednym SSD.
 13. Wpisz w EFI Shell help bcfg -b tam masz kompletną instrukcję obsługi polecenia bcfg razem z poszczególnymi funkcjami czyli dodawanie / usuwanie wpisów bootowania oraz listing aktualnych wpisów. Opisane jest to z przykładami używania poszczególnych opcji tego polecenia, więc jest tam nawet składnia.
 14. Jak już coś to <key>Scan</key> <dict> <key>Entries</key> <true/> <key>Legacy</key> <true/> <key>Tool</key> <true/> </dict> i będzie git. No chyba że ten Windows jest UEFI no to Legacy nie musi być true. Pamiętaj o składni i co jest podzbiorem czego (Entries, Legacy i Tool są w środku drzewka Scan). Pomyśl też czy warto bawić się w dłubanie w notatniku, czy nie jest czasem wygodniej to i owo zaptaszkować w programie Clover Configurator. Jest intuicyjny do bólu:)
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.