Jump to content

Bartq

Members
 • Content Count

  10
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Interests
  Informatyka, elektronika
 1. @Daniel, dziękuję za odpowiedź. Właśnie przygotowuję High Sierre na USB. Myślisz, że mogę do clovera wrzucić cały katalog OEM mojej płyty ze starszych instalacji, z których robiłem backup ? Głownie chodzi mi o config.plist oraz katalog z kextami. Czy nie można mieszać configów z rożnych wersji clovera ?
 2. Cześć, Proszę Was o radę, jakiego najnowszego macOS'a mogę zainstalować na poniższym sprzęcie. Kiedyś miałem już styczność z Hackami, nawet dało się coś uruchomić na tym komputerze.Przy ostatniej próbie instalacji miałem już problem z Cloverem (nie chciał w ogóle zbootować, wyświetla się cyferka "5" znika i zawiesza na czarnym ekranie). Stąd moje pytanie jaki jest najnowszy macOS oraz najnowszy Clover, które mogę zainstalować na swoim sprzęcie. Ostatnie moje sukcesy są z czasów jeszcze OS X (bodajże 10.9/10.10) a chyba sporo się przez ten czas pozmieniało. Poniżej moja konfiguracja: 1. Symbol modelu laptopa/płyty głównej - Asus P5QL Pro 2. Jaki jest procesor, czy obsługuje instrukcje SSE2, SSE3 - Intel Xeon E5420, 2500 MHz (MMX, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1, EM64T, VT-x) 3. Jaki jest mostek południowy (czyli chipset odpowiedzialny za obsługę napędów HDD i DVD). - Intel 82801JB ICH10 5. Jaka jest karta graficzna oraz (w przypadku notebooków) natywna rozdzielczość matrycy** - AMD Radeon HD 7770 6. Jaki jest kodek audio - Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro / Realtek ALC1200 7. Jaka jest karta sieciowa - Atheros AR8121/AR8113/AR8114 PCI-E Ethernet Controller 9. Czy napędy są podłączone przez interface SATA czy IDE i jak wygląda układ partycji na dysku docelowym - SATA, na Hacka mogę przeznaczyć cały dodatkowy HDD (obok posiadam SSD + HDD na WIndows) 10. Czy klawiaturę/mysz mamy podłączone przez USB czy PS2. - USB Z góry dziękuję za pomoc Pozdrawiam, Bartek
 3. Poradziła sobie najnowsza wersja 7-zipa i czwarte z kolei pobranie pliku od nowa . Przestroga dla potomnych.
 4. Zatem jaki program polecacie do wypakowania tego pliku ? Na pewno nie radzi sobie z nim WinRAR, 7-Zip, Hao-Zip, Extract Now. WinZIP również sobie nie radzi
 5. WItam. Ostatnio dostałem od mojego operatora nowy router, jakim jest FunBox. Niestety jestem na niego skazany, ale nie to jest powodem, dla którego piszę. Otóż mam drukarkę Brother DCP-1512E na USB. Wyżej wymieniony Funbox posiada molziwośc udostępniania drukarki przez wbudowany port USB. Wszystko byłoby w porządku gdyby udało mi się dodać drukarkę do systemu. Na laptopie z Windowsem poszło bez większych problemów. Został mój Hackintosh. Sterowniki w systemie mam zainstalowane, gdyż bezpośrednio podłączona drukarka działa prawidłowo. Najczęsciej zatrzymuje się na "Drukarka w użyciu", "Connecting to the printer". Instrukcja dodania drukarki pod M$ Widnows: http://www.orange.pl/kid,4003696898,id,4003722066,title,Orange-FunBox-8211-konfiguracja-drukarki-USB,helparticle.html Może ktoś ma pomysł jak ją dodać aby działała ? Próbowałem na różnych kombinacjach protokołu (IPP, LPD, HP Jetdirect) oraz na "Użycie:" (Uniwersalna drukarka PostScript, PCL i z ręcznym wybraniem sterowinka Brother DCP-1500 series z CUPS)
 6. Bartq

  MSi MS-7379VP

  Nie próbowałem innego bootloadera. Nie wiem czy to ma być jakiś konkretny czy dowolny ? P.S. natrafiłem też na jakimś zagranicznym forum ten sam problem, dotyczył on co prawda innej płyty ale to podobno wina zintegrowanej grafiki (Intela). Mam dokładnie zintegrowaną grafikę Intela. Wyłączyłem ACPI i HPET, to co doradzali na tym forum, system zwieszał się już w innym miejscu ale jednak. Niestety nie mam zdjęcia, zrobię i wrzucę jeszcze dzisiaj.
 7. Bartq

  MSi MS-7379VP

  Zdobyłem od kolegi płytkę z retailem 10.6.3. Zbootowałem ją przez UniBootX'a lecz po chwili zawiesiła się. Zrobiłem zdjęcie by pokazać Wam, mi to nie mówi zbyt wiele ale myślę, że są tu jakieś wskazówki.
 8. Bartq

  MSi MS-7379VP

  Czy ten BootCD mogę wypalić na Windowsie ? Kolega mi mówił, że aby wypalić obraz Maca potrzebny jest Mac (takie masło maślane) czy tutaj jest tak samo ?
 9. Bartq

  MSi MS-7379VP

  Czy ten retail ma być od konkretnej wersji czy dowolny ?
 10. Bartq

  MSi MS-7379VP

  Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem na forum nowy, więc jeżeli ten dział nie jest zbyt odpowiedni to proszę moderatora o jego przeniesienie. Od dłuższego czasu chciałem poznać Maca lecz nie było mi to dane. Dostałem dziś od kolegi płytkę z dystrybucja iAtkos L1. Zrobiłem sobie listę konfiguracji i wpisałem w podpis, może to Wam pomoże. Chciałem dowiedzieć się czy jest jakaś dystrybucja, którą będę mógł bez problemów odpalić i zainstalować ale nic nie znalazłem. Instalator uruchamiałem z parametrami busratio=20 npci=0x2000 cpus=1 -v Ale zawiesza się. Czy możecie mi coś doradzić, czy zmienić dystrybucję czy walczyć z tą ? Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.