Jump to content

wujek_bogdan

Members
 • Content Count

  909
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

wujek_bogdan last won the day on July 12 2018

wujek_bogdan had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Kupiłem MSI RX 580 Gaming X 8GB. Wybór był między tym modelem a modelem ROG Strix od Asusa. Te 2 karty najlepiej wypadają w testach jeśli chodzi o kulturę pracy i temperatury.
 2. Nie spodziewałbym się wielkich zmian. Nie wiem jaką Apple ma politykę jeśli chodzi o nazewnictwo, ale raczej standardem w tworzeniu oprogramowania jest to, że w wersjach beta nie wprowadza się już istotnych zmian, a jedynie szlifuje to co już zostało wprowadzone, aby ustabilizować projekt. To raczej w alfach, czy dev preview dodaje się nowe rzeczy i wprowadza tzw. "breaking changes".
 3. Masz na myśli jakiś problem występujący tylko pod macOS, czy ta karta po prostu tak ma? // edycja: Przeglądam właśnie testy tej karty i widzę, że Saphire Nitro+ w testach wychodzi słabo jeśli chodzi o hałas. Wygląda na to, że wybrałeś po prostu głośny model.
 4. Wstyd się przyznać. Założyłem, że nie mogę pisać ł w całym systemie, a okazało się, że tylko w Chrome. Winna była jedna z wtyczek.
 5. Nie liczę już na to, że Nvidia wypuści sterowniki dla nowszych systemów, wypada więc przesiąść się z mojego GTX 960 na coś od AMD. Będzie to prawdopodobnie RX 580. Wiem, że karta jest wspierana oficjalnie, więc w teorii nie powinno być problemów. Doświadczenie mówi jednak, że nie można takiego optymistycznego założenia z góry przyjmować (miałem już 2 karty, które w teorii działały natywnie - w obu przypadkach problemy - albo losowe freezy albo problem z wybudzaniem). Czy jest coś na co muszę zwrócić uwagę? jakieś modele, których mam unikać? Myślałem nad MSI RADEON RX580 GAMING X, ponieważ mam obecnie kartę od Nvidia z tej samej serii i jestem bardzo zadowolony z kultury pracy.
 6. Od kilku dni nie mogę pisać litery ł. Wszystkie inne polskie znaki działają poprawnie poza małą literą ł. Co ciekawe duże Ł działa! Nie przypominam sobie, żebym w ciągu ostatnich dni zmieniał coś w systemie czy instalował jakikolwiek program, który mógłby ustawić sobie ten skrót jako globalny skrót klawiszowy i tym sposobem "przejąć kontrolę" nad ł. Używam standardowego układu klawiszy modyfikujących oraz programu Karabiner Elements (swoją drogą, gorąco polecam) do mapowania prawych klawiszy modyfikujących, tak żeby polskie znaki pisać za pomocą prawego Command a nie Option, a jednocześnie nie zmieniać układu lewych klawiszy modyfikujących. Tak więc pierwsze podejrzenie padło oczywiście na Karabiner Elements, ale nawet gdy go wyłącze/odinstaluję to problem nadal istenieje. Jakieś pomysły?
 7. Warto też dodać, że w OpenCore proces tworzenia oprogramowania jest bliższy duchowi open source niż w przupadku Clovera. Co prawda źródła Clovera też są dostępne, ale vit9696 robi to w dużo bardziej transparentny sposób. Bierze czynny udział w życiu społeczności, ma normalny bugtracker, wydaje changelogi, no i najważniejsze - udostępnia porządną dokumentację.
 8. Ciekawe czy Nvidia wypuści drivery dla tej wersji systemu. Na razie nie ma żadnych informacji na ten temat. Jeśli nie to trzeba będzie się poważnie zastanowić nad migracją na AMD. Ja nadal, ze względu na mojego GTX960, siedzę na 10.13.6.
 9. @314TeR Wydaje mi się, że obecnie wcale nie ma mniej osób zainteresowanych tematem tylko po prostu formuła forum jest już dosyć stara. W ciągy ostatnich lat pojawiło się dużo więcej różnych form komunikacji i budowania społeczności. Jest Twitter, Slack, jest Reddit, czy redditopodobne strony jak Wykop.pl, są grupy facebookowe, etc. Sądzę, że nadal można budować aktywną społeczność, ale metyody angażowania społeczności są inne a przede wszystkim bardziej zdywersyfikowane. Forum jest bardzo dobrym sposobem zbierania treści, utrzymywania ich w zorganizowany sposób (chociaż wiki nadaje się tutaj dużo lepiej), ale nie jest już tak dobrym sposobem wymiany informacji jak kiedyś. Formuła forum jest niestety już nieco zdziadziała. A być może moja diagnoza nie jest trafna? Być może po prostu spada zainteresowanie tą tematyką? Może się bogacimy i kupno Maka nie jest już takim wydatkiej jak było w przeszłości? A może nasza znajomość angielskiego jest lepsza niż lata temu i polscy użytkownicy po prostu korzystają z insanelymac? A może wszystko to po trochu. W każdym razie myślę, że można by było spróbować zaktywizować społeczność innymi kanałami. Wielu ludzi, nawet związanych jakoś ze światem informatyki, nie ma w ogóle pojęcia o tym, że coś takiego jak hackintosh istnieje.
 10. Przecież Nvidia nadal nie wydała sterowników dla 10.14.x
 11. To są porty 2.0 więc, zgodnie z logiką, ustawiłem je jako 2.0 (co widać na screenie). Ale nadal nie rozumiem cytowanego przeze mnie fragmentu.
 12. Nie bardzo rozumiem ten fragment: Czy oznacza to, że na załączonym screenie powinienem HS13 oraz HS14 ustawić jako USB3, pomimo, że są to porty USB2?
 13. dzięki @oswaldini, nie znałem tego narzędzia. Mam 2 pytania: Rozumiem, że dobrze przygotowany kext niczym w działaniu nie będzie się różnił od SSDT. Kext po prostu nanosi poprawki dla tabel SSDT "w locie". W jaki sposób traktować hub USB. W monitorze mam hub, który podłączam do USB 3.0. Do monitora mam podłaczone kilka urządzeń: kamera, klawiatura, mysz. Mam testować każdy z portów w monitorze, czy tylko porty USB, które wychodzą z płyty?
 14. Możesz napisać dlaczego tak uważasz? Chodzi o jakieś typowo hackintoshowe problemy, czy coś innego?
 15. Jest zbyt wcześnie żeby odpowiedzieć na twoje pytanie. Nie wyszły jeszcze sterowniki od Nvidia dla Mojave. W teorii wszystko co działa pod High Sierra powinno pod Mojave działać, ale w praktyce bywa różnie. Nvidia miewa różne problemy ze swoimi sterownikami - większość obecnie załatwia WhateverGreen i prawdopodobie tak będzie w przyszłości, ale z zakupem karty od Nvidia wstrzymałbym się, po pierwsze do momentu wydania sterowników Nvidia, a po drugie do momentu wydania kolejnych wersji 10.14.x Jeśli chcesz pewniaka to bierz którąś z kart polecanych przez Apple: https://support.apple.com/en-us/HT208898
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.