Jump to content

wujek_bogdan

Members
 • Content Count

  903
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  8

wujek_bogdan last won the day on July 12 2018

wujek_bogdan had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Warto też dodać, że w OpenCore proces tworzenia oprogramowania jest bliższy duchowi open source niż w przupadku Clovera. Co prawda źródła Clovera też są dostępne, ale vit9696 robi to w dużo bardziej transparentny sposób. Bierze czynny udział w życiu społeczności, ma normalny bugtracker, wydaje changelogi, no i najważniejsze - udostępnia porządną dokumentację.
 2. Ciekawe czy Nvidia wypuści drivery dla tej wersji systemu. Na razie nie ma żadnych informacji na ten temat. Jeśli nie to trzeba będzie się poważnie zastanowić nad migracją na AMD. Ja nadal, ze względu na mojego GTX960, siedzę na 10.13.6.
 3. @314TeR Wydaje mi się, że obecnie wcale nie ma mniej osób zainteresowanych tematem tylko po prostu formuła forum jest już dosyć stara. W ciągy ostatnich lat pojawiło się dużo więcej różnych form komunikacji i budowania społeczności. Jest Twitter, Slack, jest Reddit, czy redditopodobne strony jak Wykop.pl, są grupy facebookowe, etc. Sądzę, że nadal można budować aktywną społeczność, ale metyody angażowania społeczności są inne a przede wszystkim bardziej zdywersyfikowane. Forum jest bardzo dobrym sposobem zbierania treści, utrzymywania ich w zorganizowany sposób (chociaż wiki nadaje się tutaj dużo lepiej), ale nie jest już tak dobrym sposobem wymiany informacji jak kiedyś. Formuła forum jest niestety już nieco zdziadziała. A być może moja diagnoza nie jest trafna? Być może po prostu spada zainteresowanie tą tematyką? Może się bogacimy i kupno Maka nie jest już takim wydatkiej jak było w przeszłości? A może nasza znajomość angielskiego jest lepsza niż lata temu i polscy użytkownicy po prostu korzystają z insanelymac? A może wszystko to po trochu. W każdym razie myślę, że można by było spróbować zaktywizować społeczność innymi kanałami. Wielu ludzi, nawet związanych jakoś ze światem informatyki, nie ma w ogóle pojęcia o tym, że coś takiego jak hackintosh istnieje.
 4. Przecież Nvidia nadal nie wydała sterowników dla 10.14.x
 5. To są porty 2.0 więc, zgodnie z logiką, ustawiłem je jako 2.0 (co widać na screenie). Ale nadal nie rozumiem cytowanego przeze mnie fragmentu.
 6. Nie bardzo rozumiem ten fragment: Czy oznacza to, że na załączonym screenie powinienem HS13 oraz HS14 ustawić jako USB3, pomimo, że są to porty USB2?
 7. dzięki @oswaldini, nie znałem tego narzędzia. Mam 2 pytania: Rozumiem, że dobrze przygotowany kext niczym w działaniu nie będzie się różnił od SSDT. Kext po prostu nanosi poprawki dla tabel SSDT "w locie". W jaki sposób traktować hub USB. W monitorze mam hub, który podłączam do USB 3.0. Do monitora mam podłaczone kilka urządzeń: kamera, klawiatura, mysz. Mam testować każdy z portów w monitorze, czy tylko porty USB, które wychodzą z płyty?
 8. Możesz napisać dlaczego tak uważasz? Chodzi o jakieś typowo hackintoshowe problemy, czy coś innego?
 9. Jest zbyt wcześnie żeby odpowiedzieć na twoje pytanie. Nie wyszły jeszcze sterowniki od Nvidia dla Mojave. W teorii wszystko co działa pod High Sierra powinno pod Mojave działać, ale w praktyce bywa różnie. Nvidia miewa różne problemy ze swoimi sterownikami - większość obecnie załatwia WhateverGreen i prawdopodobie tak będzie w przyszłości, ale z zakupem karty od Nvidia wstrzymałbym się, po pierwsze do momentu wydania sterowników Nvidia, a po drugie do momentu wydania kolejnych wersji 10.14.x Jeśli chcesz pewniaka to bierz którąś z kart polecanych przez Apple: https://support.apple.com/en-us/HT208898
 10. Do tego co @Maidenman napisał warto dodać, że cała ta "kradzież" była w 100% legalna i zgodna z licencją na jakiej wydany został system BSD - mowa oczywiście o licencji BSD, której główną różnicą w stosunku do innych wolnych licencji (np. GPL) jest to, że soft na niej wydany można skopiować, a następnie źródła zamknąć. Stąd macOS nie jest systemem otwartoźródłowym. Twórcy systemu BSD sami, z pełną świadomością konsekwencji jakie taka decyzja niesie, taką licencję wybrali. Nie ma więc tutaj mowy o żadnej kradzieży.
 11. Sądzę, że mamy tutaj problem z dwoma rzeczami: jeden jest związany z grafiką, drugi prawdopodobnie z zarządzaniem energią. Jeśli chodzi o grafikę to zainstaluj najnowsze Lilu + WhateverGreen. Powinno pomóc. Jeśli chodzi o zarządzanie energią, to może to być: problem z portami USB w co wątpię, ale warto sprawdzić problem z SSDT. Clover co prawda powinien sam generować prawidłowe SSDT, ale też warto sprawdzić (przed uruchomieniem skryptu musisz zmienić język systemu na angielski!) coś zupełnie innego... ale musisz podać więcej szczegółów odnośnie konfiguracji: twój config Clovera, listę zainstalowanych kextów oraz log systemowy (/var/log/system.log) - zanotuj moment wyłączenia komputera i szukaj po dacie/godzinie logów z tego czasu
 12. @Najrad Polecam zgłaszać błędy bezpośrednio do autora. Konto vit969 na Insanelymac: https://www.insanelymac.com/forum/profile/1135927-vit9696/ Nie wiem czemu, ale do zgłaszania błędów założył osobne konto na GH: https://github.com/acidanthera/bugtracker Tutaj jest zbiorczy wątek na Insanelymac: https://www.insanelymac.com/forum/topic/325987-whatevergreen-support-topic/ // Edycja: Zobacz też changelog. Zauważ, że zmieniły się wartości domyślne niektórych parametrów w ostatnich wydaniach. Nie wiem czy są one istotne dla twojego przypadku, ale warto to sprawdzić.
 13. Znany w świecie hackintosha koder RehabMan wypuścił forka Clovera: ​https://github.com/RehabMan/Clover Myślę, że warto zainteresować się tym projektem. Czytając changelog widzę, że poprawia sporo błędów w oryginalnym Cloverze. Swoją drogą, ciekawe czemu nie zgłasza tych poprawek jako pull request do oryginalnego repozytorium tylko tworzy forka.
 14. Aktualizacja: Wygląda na to, że w WhateverGreen 1.2.3 ngfxpatch=pikera nie jest już potrzebne ponieważ ten patch jest aplikowany domyślnie. źródło: https://github.com/acidanthera/WhateverGreen/releases
 15. Dzięki za potwierdzenie. Widzę, że można łatwo przekonwertować dysk za pomocą MBR2GPT.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.