Jump to content

wujek_bogdan

Members
 • Content Count

  1090
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  18

wujek_bogdan last won the day on May 30

wujek_bogdan had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Potrzebujesz pendrive z bootloaderem. Najłatwiej będzie jeśli skorzystasz z UnibootX. Szczegółową instrukcję znajdziesz tutaj: https://hamac.pl/topic/11716-unibootx-clover-oficjalny-uniwersalny-bootloader-hamacpl/ Potrzebujesz także obraz instalacyjny macOS. Linki znajdziesz tutaj: https://hamac.pl/topic/16074-linki-do-pobierania-instalatorów-macos-z-mac-app-store/ Następnie, musisz z pobranego obrazu systemu przygotować dysk instalacyjny. Instrukcję znajdziesz tutaj https://hamac.pl/topic/13579-instalacja-macos-1012-sierra-krok-po-kroku/ Gdy masz już przygotowane oba dyski USB, uruchamiasz komputer bootując z pendrive'a z UnibootX i uruchamiasz instalację systemu z drugiego dysku.
 2. Podczas instalacji systemu masz wybór dysku, ale najbezpieczniej będzie gdy po prostu na czas instalacji odepniesz drugi dysk i zostawisz podłączony jedynie ten, na którym chcesz zainstalować macOS.
 3. A w wielu przypadkach wystarczy po prostu WINE. Niestety musimy poczekać, aż developerzy WINE poradzą sobie z dostosowaniem WINE do pracy w w pełni 64-bitowym środowisku. Obecnie, po porzuceniu przez Apple wsparcia dla aplikacji 32-bitowych (czyli od 10.15), WINE przestało działać Więcej szczegółów tutaj: https://www.codeweavers.com/about/blogs/ken/2019/10/3/crossover-for-catalina-progress-october-3-2019
 4. Jeśli przejdą na ARM to tylko po to żeby ujednolicić platformę na wszystkich urządzeniach. Nie byłby to pierwszy w historii taki ruch, bo już przecież przechodzili z architektury PowerPC na x86. Nie wykluczałbym więc takiej ewentualności. Cykl życia produktów Apple, z tego względu, że celują raczej w rynek komputerów osobistych niż rozwiązania korporacyjne, jest stosunkowo krótki, więc mogą pozwolić sobie na takie nagłe ruchy. Pytanie tylko czy implementacja wstecznej kompatybilności byłaby w ogóle możliwa. W przypadku migracji z PPC na x86 użytkownicy dostali warstwę kompatybilności w postaci Rosetty. Podejrzewam, że w przypadki migracji z x86 nie będzie to takie łatwe. Wydaje mi się, że emulacja x86 na ARM będzie dużo większym wyzwaniem.
 5. Ta dziwna losowość w postępie instalacji może wskazywać na problem sprzętowy. Pierwszym podejrzanym moim zdaniem jest dysk twardy. Zrób sobie bootowalny nośnik z jakimś programem testującym powierzchnię dysku. Drugim podejrzanym jest ram - tutaj podobnie, sprawdziłbym pamięci memtestem.
 6. Warto napisać jak sobie poradziłeś, komuś może się ta informacja przydać. Sądzę, że pomoże tutaj SATA_Legacy.kext. Znajdziesz go w UnibootX Clover.
 7. Właśnie o to mi chodzi, Apple wydaje co roku nowy system, a tak na prawdę to wydaje cały czas aktualizacje. Robią dokładnie to samo co MS, tylko nazywają to nowymi wersjami. To tylko kwestia numerków i marketingu. Chciałem się odnieść do tego punku. Też mi się nie podoba cały ten pomysł z bibliotekami. Rozumiem, że to ma być mechanizm idiotoodporny, ale niestety użytkownikom, którzy wiedzą co robią bardziej przeszkadza niż pomaga. Dotychczas do importu zdjęć używałem aplikacji Photos nie mając innej alternatywy. Okazało się jednak, że alternatywa jest, w dodatku jest wbudowana w system! Odkryłem ją dopiero wczoraj - Image Capture. Nie mam pojęcia czemu nigdy wcześniej o nim nie słyszałem.
 8. Wchodzisz w menu releases z powyższego linka, pobierasz najnowszą wersję kexta, czyli plik RTCMemoryFixup-1.0.5-RELEASE.zip, rozpakowujesz zipa, i instalujesz kexta, tak jak to robisz z każdym innym kextem. Z tym, że ten fix jest "konkurencyjnym" fixem do tego dostępnego w Cloverze, więc na czas testowania kexta, wyłącz patch w Cloverze.
 9. To właśnie Apple robi, wydaje cały czas aktualizacje do tego samego systemu.
 10. Próbowałeś ustawić KernelAndKextPatches/AppleRTC na True w konfigu Clovera albo użyć RTCMemoryFixup?
 11. Najprawdopodobniej masz złe ustawienia framebuffera. Skąd wziąłeś obecne ustawienia? Polecam bardzo obszerny wpis na temat odpalania kart intela: https://github.com/acidanthera/WhateverGreen/blob/master/Manual/FAQ.IntelHD.en.md Zanim jednak zaczniesz kombinować z własnymi ustawieniami, usuń całą sekcję odpowiedzialną za konfigurację framebuffera i spróbuj odpalić na domyślnej konfiguracji ustawiając Graphics/Inject/Intel na True
 12. Jest możliwe dobranie podzespołów tak, żeby hack działał tak samo jak prawdziwy mak, bez żadnych kompromisów. Nie da się natomiast zbudować takiego hacka, który na 100% przetrwa aktualizację. Zawsze może pojawić się coś w nowej wersji co będzie wymagało np. zmian w konfiguracji bootloadera, czy aktualizacji jakichś kext.
 13. Sprawdź czy PM masz w pełni odpalony. Gdzieś wyżej w tym wpisie podawałem linka. Logi systemowe masz w /var/log/system.log zapisz sobie czas, w którym wystąpił freez i sprawdź so cię w tym czasie dzieje w logach Nie mam pojęcia. @314TeR jest specem w tym temacie, może on się wypowie. // Edycja: wpisując w google "macos multiple audio output" znalazłem taki wpis: https://www.macrumors.com/how-to/output-mac-audio-two-pairs-headphones/ Musisz to sam zweryfikować. Zacznij bez żadnych dodatkowych wpisów i sprawdź czy system działa (sprawdzając też PM, tak jak pisałem wyżej), jeśli nie działa to po jednym dodawaj wpisy i weryfikuj, który jest konieczny do działania systemu. Według tego co piszą tutaj: https://sourceforge.net/p/cloverefiboot/wiki/KernelAndKextPatches/#kernelpm KernelPM wydaje się zbędny, bo jeśli wierzyć dokumentacji, to patch PM dla Haswella. Swoją drogą widzę, że w konfigu dla Z68 ten patch jest wyłączony. Nie wiem, natomiast który patch masz na myśli mówiąc ACPI. Edytując wpisy w /GUI/Hide/ https://www.tonymacx86.com/threads/guide-how-to-hide-unwanted-volumes-on-clover-boot-menu.246532/
 14. Widocznie zainstalowałeś Windowsa będąc w trybie IDE. Tutaj masz poradnik jak problem naprawić pod Win10: https://www.bleepingcomputer.com/forums/t/650771/ide-to-ahci-windows-10/ Montujesz partycję EFI (albo za pomocą terminala, albo przez jakieś graficzne narzędzie np. Clover Configurator czy Hackintool), tak żeby była widoczna w Finderze Przenosisz dane z pendrajwa na partycję EFI, tak, żeby struktura katalogów była następująca: /EFI/CLOVER/ Ustawiasz w BIOS-ie, żeby system bootował z partycji EFI
 15. Wygląda na to, że z jakiegoś powodu CMOS ci się resetuje. Możliwe, że pomoże ustawienie KernelAndKextPatches/AppleRTC na True. Dla formalności sprawdziłbym jeszcze raz konfig dla Z68 z włączonym patchem wspomnianym wyżej. Zweryfikowałbym czy na pewno wszystko działa poprawnie. Przede wszystkim power management, w tym speed-step. Pisałem na ten temat tutaj kilka dni temu. Kiedyś będziesz musiał zrobić update, więc skoro i tak walczysz teraz z systemem to może to być dobry test czy twój konfig jest stabilny. Ja bym aktualizował
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.