Jump to content

Estrax

Members
 • Content Count

  1152
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Estrax last won the day on April 8

Estrax had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  San Francisco, CA, United States
 • Interests
  Machine Learning, Audio Engineering, Data Science, Quantum Computing

Recent Profile Visitors

499 profile views
 1. Owszem, wyszła aktualizacja firmware i sporo problemów zostało wyeliminowanych, ale nie wszystkie. Wciąż 970 Evo Plus nie są stabilne pod długotrwałym (72h+) obciążeniem z intensywnym R/W z tegoż dysku. Problem z firmware - stąd też występuje on niezależnie od systemu. Te same maszyny z 970 Evo lub 970 Pro działają bez problemu.
 2. Samsungi 970 Pro i 970 Evo działają bez problemu. Problemy są jedynie z 970 Evo Plus. 970 Pro to bardzo dobry wybór.
 3. A przeskoczyć może w przyszłym roku, wraz z USB4.
 4. Z tym, że wspomnianego 970 Evo można trafić o połowę taniej. W połączeniu z całkiem przyzwoitą obudową na TB wciąż różnica jest na poziomie 25-30% na niekorzyść Samsunga X5.
 5. Znowu undervoltowane GPU o ściętym TDP, niestety. Podejrzewam problemy z chłodzeniem na stockowym coolerze.
 6. dGPU i WiFi Intela są nie do ruszenia pod macOS. WiFi z powodzeniem wymienisz na kompatybilny układ, co najwyżej potrzebny będzie patch UEFI, jeśli dany układ nie jest przezeń wspierany. Co do touchpada i klawiatury - VoodooPS2 załatwi sprawę.
 7. To tylko i wyłącznie ściema, nie plotka. Sporo rzeczy się tam nie trzyma kupy: RAM DDR5 SO-DIMM, TB3 i TB4, wspomniane TB3 i potem osobno HDMI, etc.
 8. Dopóki nie wyjdzie jakiś Mac korzystający z tych układów (pewnie nowy MacPro, jeśli w ogóle karty zielonych będą dla niego opcją), bądź nastąpi podpisanie driverów (o co łatwo nie będzie, gdyż póki co Apple trzyma się bardzo mocno Radeonów), takowych szans brak. Na ten moment najmocniejsze co możesz wsadzić pod macOS to RX580, RX590, Vega 56, Vega 64.
 9. Krótko i na temat: nie. Na 10.13 max Pascale, drivery do Turingów nie zostały podpisane przez Apple.
 10. WX7100 to w zasadzie prawie to samo co RX480, czyli poprzednik RX580. OEMowa RX580 ma ciut wyższe zegary i wyższe TDP, przez co w niektórych zastosowaniach może być o jakieś 5-7% szybsza.
 11. 970 Evo i 970 Pro działają bez problemu - problemy występują wyłącznie w przypadku 970 Evo Plus
 12. Kontroler może i ten sam, ale firmware już nie. Evo Plus pod macOS działa strasznie niestabilnie, bądź wręcz w ogóle. Sypie KP przy instalacji i normalnym użytkowaniu, występują też freezy systemu, które związane są z Applowym driverem do NVMe, który to nie lubi się z dyskami Evo Plus.
 13. Czy klucz USB na pewno jest poprawnie przygotowany? Masz możliwość sprawdzić, czy bootuje się na innym sprzęcie? Możliwe, że potrzebne będzie spatchowanie UEFI, żeby w ogóle Clover ruszył. Niektóre laptopy mają skopane UEFI i o ile większość linuxów wstaje bez większego problemu, o tyle z Cloverem już tak różowo nie jest.
 14. To I znamy winnego tego zamieszania jest nim wspomniany soft do zapisu na NTFS i HFS+/APFS, czyli np. Paragon. Nie od dziś wiadomo, że lubi on rozwalić całą tablicę partycji na danym dysku.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.