Jump to content

Estrax

Members
 • Content Count

  1146
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  34

Estrax last won the day on April 8

Estrax had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  San Francisco, CA, United States
 • Interests
  Machine Learning, Audio Engineering, Data Science, Quantum Computing

Recent Profile Visitors

451 profile views
 1. dGPU i WiFi Intela są nie do ruszenia pod macOS. WiFi z powodzeniem wymienisz na kompatybilny układ, co najwyżej potrzebny będzie patch UEFI, jeśli dany układ nie jest przezeń wspierany. Co do touchpada i klawiatury - VoodooPS2 załatwi sprawę.
 2. To tylko i wyłącznie ściema, nie plotka. Sporo rzeczy się tam nie trzyma kupy: RAM DDR5 SO-DIMM, TB3 i TB4, wspomniane TB3 i potem osobno HDMI, etc.
 3. Dopóki nie wyjdzie jakiś Mac korzystający z tych układów (pewnie nowy MacPro, jeśli w ogóle karty zielonych będą dla niego opcją), bądź nastąpi podpisanie driverów (o co łatwo nie będzie, gdyż póki co Apple trzyma się bardzo mocno Radeonów), takowych szans brak. Na ten moment najmocniejsze co możesz wsadzić pod macOS to RX580, RX590, Vega 56, Vega 64.
 4. Krótko i na temat: nie. Na 10.13 max Pascale, drivery do Turingów nie zostały podpisane przez Apple.
 5. WX7100 to w zasadzie prawie to samo co RX480, czyli poprzednik RX580. OEMowa RX580 ma ciut wyższe zegary i wyższe TDP, przez co w niektórych zastosowaniach może być o jakieś 5-7% szybsza.
 6. 970 Evo i 970 Pro działają bez problemu - problemy występują wyłącznie w przypadku 970 Evo Plus
 7. Kontroler może i ten sam, ale firmware już nie. Evo Plus pod macOS działa strasznie niestabilnie, bądź wręcz w ogóle. Sypie KP przy instalacji i normalnym użytkowaniu, występują też freezy systemu, które związane są z Applowym driverem do NVMe, który to nie lubi się z dyskami Evo Plus.
 8. Czy klucz USB na pewno jest poprawnie przygotowany? Masz możliwość sprawdzić, czy bootuje się na innym sprzęcie? Możliwe, że potrzebne będzie spatchowanie UEFI, żeby w ogóle Clover ruszył. Niektóre laptopy mają skopane UEFI i o ile większość linuxów wstaje bez większego problemu, o tyle z Cloverem już tak różowo nie jest.
 9. To I znamy winnego tego zamieszania jest nim wspomniany soft do zapisu na NTFS i HFS+/APFS, czyli np. Paragon. Nie od dziś wiadomo, że lubi on rozwalić całą tablicę partycji na danym dysku.
 10. HD5770 nie śmiga poprawnie w Mojave do Mojave potrzebujesz GPU z GCN.
 11. Coś pokroju i5 9400 (lub i5 8400) + mobo na H310/Z390 + 16 GB RAMu DDR4 na pewno się tu zmieści. Będzie co najmniej tak samo wydajne jak i7 4790k, a przy tym jest to bardziej rozwojowa platforma z możliwością wymiany CPU nawet na i9 9900k (8c/16t) w przyszłości. Jakiego rodzaju pracę wykonujesz? Wtedy z pewnością będzie łatwiej coś polecić. Może lepiej będzie zainwestować w dysk M.2 NVMe zamiast dysku na SATA3. Przy okazji, co z zasilaczem? Zauważyłem, że nie uwzględniasz go w kalkulacjach.
 12. Nie lepiej zainwestować w coś nowszego, niż pięcioletni hardware, który niebawem wyleci z listy wspieranych?
 13. Sęk w tym, że mowa ciągle o kextach, które głównie wspierają inne układy bazujące na atherosach - mowa np. o AR9280, AR9285, AR9380 i AR9385. AR9485 nigdy nie działała normalnie (od Liona w górę; wcześniejszych wydań nie sprawdzałem na tym układzie) i nawet, jeśli udawało się spowodować, że układ ten jakimś cudem wykrywał dostępne sieci wifi, to albo nie był w stanie się z nimi połączyć, albo działał bardzo niestabilnie (prędkość poniżej 10mbps i częste zrywanie połączeń). Do tej pory nic się nie zmieniło w tym temacie.
 14. AR9485 jest nie do ruszenia. Niezależnie od kombinacji, ta karta nie wstaje w macOS.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.