Jump to content

michailw

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam drobny problem. Po instalacji Cataliny nie jestem w stanie dostać się do ustawień UEFI (BIOS). Naciskam w trakcie boot klawisz F2, po czym widzę tylko czarny ekran. Pomaga jedynie reset do ustawień fabrycznych (u mnie przez tzw. BIOS Flashback). Znajduję podobne informacje w internecie, i z tego co widze problem jest związany z NVRAM. Czy mimo to, da się osiągnąć działający NVRAM razem z działającym panelem ustawień UEFI (BIOS), bez konieczności jego flashowania?
 2. Cześć, mam problem z kartą BCM94331CD. Generalnie powinna odpalić od kopa, a działa tylko Bluetooth. Co mogę jeszcze zrobić, żeby system ją widział? Objawy są takie, że nie ma interfejsu sieciowego WiFi, oraz w raporcie systemowym w zakładce WiFi wszystkie pozycje są oznaczone jako Null. Konfiguracja komputera: Asus Z97 Gryphon i7-4770 Radeon RX 570 Ustawienia w BIOS: Fast Boot => Disabled Secure boot => Disabled EHCI => Enabled xHCI => Smart Auto Bootuję z Clovera, konkretnie UnibootX z forum hamac.pl Wykorzystałem OEMową konfigurację dla Haswell Z97. Załączam config.plist config.plist
 3. Pomogło. Przy mojej konfiguracji, standardowy config dla Z97 pomógł bez żadnych modyfikacji.
 4. Cześć, próbuję zainstalować Catalinę na następującej konfiguracji sprzętowej: Asus Gryphon Z97 Intel i7-4770 Sapphire Radeon RX 570 PULSE 8GB WiFi BCM94331CD Secure boot i fast boot w BIOS wyłączony. BIOS fabryczny. Instalkę (UnibootX) robię na Windowsie. Samą Catalinę mam dzięki uprzejmości kolegi, który pobrał mi ją z Apple Store. Problemem jest to, że instalator się nie uruchamia. Prawdopodobnie porąbałem kexty, lub config. W pewnym momencie instalator dostaje kompletny zwis, nie reaguje na klawiaturę. Czy jesteście w stanie mi podpowiedzieć co pokopałem? preboot.log config.plist
 5. Wyprzedaż, $200 za sztukę. http://quocomputer.com/shop/z77mx-quo-aos/
 6. Akurat Fake jest domyślnie pakowany w oficjalnej paczce Clover'a. Dzisiaj oswaldini wrzucił nową paczkę z Cloverem, spróbuję to na tym uruchomić. [ Dodano: 2013-09-24, 22:32 ] No i piszę pierwszy post z mojego hackintosha. Dalszy ciąg problemów: uruchamia się tylko w safe mode (-x), dość częste kernel panic (nie zdążyłem jeszcze zauważyć co to). Generalnie verbose boot pokazuje, że jak i przy safe boot, i normalnym są te same komunikaty. Z tym, że normalny nie przechodzi w tryb graficzny, a safe tak. Gdzie szukać rozwiązania? [ Dodano: 2013-09-25, 13:55 ] Z configuracji clovera co do grafiki, to PatchVbios jest na true (bez tego nie startuje ani instalator, ani safe mode), i inject intel też na true (bez tego mam rozdzielczość chyba 1024x768, jak włączę mam natywną wyświetlacza).
 7. Znalazłem clovera 1995 na sourceforge w postaci bootowalnego ISO, podmieniłem na kluczu, przy czym zbytnio nie ruszałem configa dostarczonego w paczce. Jedynie zmieniłem GraphicInjection dla Intel na true. Mam kernel panic na starcie (załącznik). Próbowałem zrzucić kext z paczki od oswaldiniego dla IOAHCI Kod: Name IOAHCIBlockStorage Find QVBQTEUgU1NEAA== Replace AAAAAAAAAAAAAA== Niestety nie pomogło. Jak mogę poradzić sobie z tym błędem? [ Dodano: 2013-09-12, 17:20 ] Wrzuciłem do configu klucz ACPI z opcją FixDsdtMask na 0xFFFF, i błąd z ACPI ustąpił. Teraz nie mogę sobie poradzić z taką rzeczą: Waiting for DSMOS... NVDAStartup: Official macx_swapon SUCCESS I komputer stoi, nie reaguje na nic.
 8. Bardziej miałem na myśli to, żeby Clovera w wersji 1995 z oficjalnego źródła (sourceforge) wrzucić na pendrive, bo oswaldini chyba jest zajęty za bardzo. Źródło ściąga plik pkg, i nie za bardzo mogę go przekonwertować na inne formaty (alien wyrzuca błąd, że nieznany typ pliku, a standardowy menedżer systemowy nie umie otworzyć tego pliku, pakiet xar dla wersji >=12 nie istnieje).
 9. A czy z poziomu Linuxa/Windowsa mogę sobie sam przygotować paczkę z Cloverem dla BootUtility dostępne na twoim Dropboxie (jakaś kompilacja, lub ręczne kopiowanie - łącznie z kextami)?
 10. Udało mi się zainstaować system. Przy ustawieniach Graphics PatchVBios GraphicsInjector wszystko nagle ruszyło. Niestety, więcej zrobić się nie udało. Podczas instalacji w narzędziu do dysków wybrałem Schemat 1 partycji. Clover dalej uruchamiam z pendrive'a. Instalacja przeszła bez problemu, ale sam system się nie uruchamia. Instalowałem wersję 10.8.4 Zamieszczam configa Clovera: <?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?> KernelAndKextPatches Debug KernelCpu AsusAICPUPM AppleRTC KextsToPatch Find RXh0ZXJuYWw= Name AppleAHCIPort Replace SW50ZXJuYWw= Find QVBQTEUgU1NEAA== Name IOAHCIBlockStorage Replace AAAAAAAAAAAAAA== DisableDrivers Nothing RtVariables MountEFI LogLineCount 3000 LogEveryBoot Yes GUI Theme bootcamp Timeout 5 DebugLog Mouse Enabled Speed 0 Volumes Legacy Last HideEntries OSXInstall Recovery Duplicate WindowsEFI Grub Gentoo Ubuntu OpticalUEFI InternalUEFI ExternalUEFI PCI USBInjection USBFixOwnership InjectClockID SystemParameters boot-args -v slide=0 LogEveryBoot=Yes InjectKexts prev-lang:kbd pl:30788 InjectSystemID LegacyBoot PBR Graphics PatchVBios GraphicsInjector Poza tym pomimo flagi LogEveryBoot=Yes w katalogu misc nie posiadam żadnych plików, pomimo tego, że tak by wynikało z dokumentacji. Dotarłem jeszcze do pliku system.log na dysku z zainstalowanym systemem, tutaj jego zawartość: http://pastebin.com/rfM6zn7y
 11. Loading drivers... Error loading drivers. Sleeping 10 seconds before exit Taki mam komunikat przy -v
 12. Pierwszy raz za mną, cudów nie ma - niepowodzenie. Instalowałem Mac OS Mountain Lion. Krótki opis: 1. Pendrive Kingston Rubber USB 3.0, partycja z Cloverem + partycja z systemem. Ściągane z clover.rox.pl, clover ładowany z "external sources" z najnowszej dostępnej na w/w stronie paczki. 2. Po odpaleniu Clovera wchodzę w: "boot Clover from internal", a potem "Boot MacOS...". 3. Przy odpaleniu instalacji z portu USB 3.0 po chwili zobaczyłem komunikaty "(...) transaction aborted", tak co 4 linijki, aż pojawiło się takie okienko idealnie na środku, gdzie przez 5 linijek był tekst "(4) - legacy". Z tego co wyczytałem, to z USB 3.0 może być problem (ze sterownikiem do SATA też), więc: 4. Odpaliłem instalację z portu USB 2.0, konsolowe teksty szybko zniknęły, ekran stał się czarny. Chwilę jeszcze pomigał pendrive, coś się załadowało i koniec. Podejrzewam, że ma to coś wspólnego z tym, że mam Optimusa. Od razu mówię, że nie modyfikowałem kextów, chciałem zobaczyć czy instalator w ogóle odpali. Poza tym (jeśli dobrze zrozumiałem), nie muszę dodawać żadnego kexta, który mi wyłączy GeForce'a, tylko on po prostu nie będzie działał, tak? Czy są dostępne gdzieś logi instalacji (oczywiście tej mojej)? Albo czy istnieje 100% tekstowy (konsolowy) tryb instalatora (szczerze to wolałbym taki - wszystko czarno na białym wtedy jest napisane)? Jak mogę edytować kexty za pomocą jakiegoś edytora tekstowego? -- update -- Doszedłem do /EFI/CLOVER/config.plst, zmieniłem w nim GraphicInjector na true, dzięki czemu zobaczyłem obraz - logo Apple, które chwilę później zamieniło się w przekreślenie. I znowu utknąłem
 13. Moja konfiguracja: 1. Laptop ASUS N75S 2. Procesor: i7-2630QM CPU @ 2.00GHz (sse2, ssse3) 3. Chipset: 6 Series/C200 Series Chipset Family MEI Controller #1, Intel Corporation 4. (chyba brak dodatkowego kontrolera) 5. 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller, driver=i915 + nVidia GeForce GT555M (Optimus), rozdzielczość 1600x900 6. Audio: 6 Series/C200 Series Chipset Family High Definition Audio Controller, driver=snd_hda_intel 7. Ethernet: AR8151 v2.0 Gigabit Ethernet, Atheros 8. WiFi: AR9285 Wireless Network Adapter (PCI-Express), Atheros 9. Dyski/napędy po SATA, układ dowolny - czysty dysk do dyspozycji 10. Klawiatura po USB Czy ktoś doświadczony mógłby ocenić, czy istnieje szansa na MacOS na tym lapku? Wersja dowolna. Zależy mi głównie na XCode. W tej chwili korzystam z Ubuntu, takie dane udało mi się znaleźć w konsoli.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.