Skocz do zawartości

none20

Members
  • Postów

    9
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez none20

  1. dlaczego tak piszesz? - ja szczerze na poprzednim kompie siedziałem na iAtkosie rok czasu - dobrze się sprawował (no może dopóki dopóty nie pobrałem aktualizacji, po której dźwięk przestał chodzić i nie umiałem się z nim uporać).
  2. ok, wielkie dzięki i przepraszam za tego offtopa - więcej już go nie poruszymy. Reasumując to wszystko tak naprawdę powinienem dać radę odpalić tego kompa nawet na dystrybucji iAtkos - tam sprawa wygląda łatwiej z podbieraniem kextów itp... no nic spróbuję jeszcze raz odpalić tę dystrybucje i ew. podam kod błędu. Póki co możemy uznać ten temat za częściowo rozwiązany. Poczytam również więcej na temat stawiania retaila - skoro to lepsza opcja, warto się jej lepiej przyjrzeć. Jeszcze raz wielkie dzięki.
  3. Ok, zdobyłem takie informacje: - CPU i3 550 MMS, SSE, SSE2, SSE3, SSSE3, SSE4.1 i 4.2, Intel 64, NX, VMX - Motherboard DELL OCK LGA 1156 North Bridge Intel Havendale/Clarkdale Host Bridge Nr rew. 18 / South Bridge Intel H57 nr rew. 06 - GPU AMD Radeon HD 5450 - Audio Realtek ALC887 - HDD WDC WD1001FAES ATA DEVICE IDE - Ethernet Broadcom NetLink BCM57788 (802.3) - Napęd DVD TS-H653H ATA Device IDE - W stacjach dysków jest również czytnik kart "Compact Flash USB" - który mogę odpiąć, bo siostrzeniec i tak nie korzysta z tego. - Kontolery IDE ATA/ATAPI - Standardowy kontroler Serial ATA AHCI1.0 (za chiny nie wiem czym wyciągnąć więcej danych o tym), poza tym w tej kategorii mam listę od ATA Channel 0 aż do ATA Channel5 - nie wiem czy to istotne, ale wolę napisać. Wracając do tematu instalacji Cloverem systemu w wersji Retail. Wspomniałem o wersji Maverick, gdyż na swoim komputerze mam procesor Haswell, który nie jest obsługiwany przez starszy system niż 10.8.5, chyba, że da się topornie odpalić starszą wersję po to by później po prostu pobrać update do mavericka?
  4. Ok więc tak, Jest to DELL Inspiron 580 - Audio Realtek – High Definition ( Urządzenie zgodne ze standardem High Definition Audio Driver Name: HdAudio.sys ) - Ethernet ( Karta Broadcom NetLink Gigabit Ethernet ) - Mostek (bridge) Intel® 82801 PCI - 244E - Standardowy kontroler SATA AHCI Specyfikacja płyty głównej jest dostępna pod tym linkiem: http://www.findlaptopdriver.com/specs-dell-oc2kjt/ PS. Możecie mnie nakierować na jakiś polski poradnik jak najłatwiej i najlepiej od podstaw postawić retaila (w wersji Maverick) ? bo mi nic nie mówi "OS X + klucz z Cloverem" - jestem początkującym użytkownikiem maca i do tej pory instalowałem wszystko z wydania iAtkos.
  5. Przepraszam, że piszę w ciemno - ale to nie o mój komputer chodzi tylko siostrzeńca. Teraz nie jestem w stanie podać dokładniejszej specyfikacji - chyba, ze uda mi się podać dokładny model tego DELL'a - jest to komputer stacjonarny. W przybliżeniu powiem tak. Próbowałem zainstalować dwa systemy. Windows 8 i Mac OS. U siebie na kompie robiłem identycznie i działa bez większych problemów. Log -v pokazał na początku coś co było związane z partycjami, następnie zatrzymał się na karcie audio (jeżeli dobrze pamiętam). Wracając do partycji może ich zbyt duża liczba była problemem nie do przeskoczenia bo stworzyłem coś takiego: - Windows 8 ( dwie partycje OS i Dane - NTFS ) - Mac OS (dwie partycje OS i Dane - HFS+ ) Dodam, że nawet dla Windowsa 4 partycje to maks na tym dysku - więcej ich stworzyć nie mogę.
  6. Witam, Zastanawiam się, czy ruszy u mnie jakaś dystrybucja mac os x na tym sprzęcie: CPU i3 550 3,2Ghz RAM 4gb Płyta Dell OC2KJT (CPU 1) GPU AMD Radeon HD 5450 (Dell) Interesuje mnie jakaś łatwa instalacja np. wydanie iAtkos. Próbowałem już odpalić tę dystrybucję w wydaniu 10.8.2, lecz proces instalacji zatrzymuje się na jabłku. W biosie włączyłem opcję AHCI... Zastanawiam się czy jakaś starsza dystrybucja tej osoby by poszła. Jeżeli komuś udało się odpalić maczka na takim sprzęcie proszę o informacje.
  7. Przepraszam, że odkopuję temat. Mam dylemat, bo zainstalowałem dwa systemy, ładnie podpisałem partycję FAT i HF (kolejno Windows / Mac ). Jednak podczas instalacji Windowsa musiałem sformatować tę partycję na NTFS - od tego momentu Mac widzi tę partycję jako "Untitled". Jak, lub gdzie mogę zmienić jej wyświetlaną nazwę w systemie Mac - osobiście mnie to bardzo razi. PS. Opcjonalnie gdzie mogę wyłączyć wyświetlanie tej partycji na Macu?
  8. no właśnie. Któryś kext audio obecnie jest poprawny. Więc nie mogę po aktualizacji systemu wrzucić jeszcze raz tych kextów, kext wizardem? P.S. żadnego kexta nie modyfikowałem. Po prostu audio działa poprawnie zaraz po instalacji iAtkos 10.8.2. Tak jak na żadnej innej wersji czy dystrybucji.
  9. Cześć, Tak jak w temacie, dźwięk znika po aktualizacji update dostępnego w AppStore. Dodam, że system zainstalowałem z wydania iAtkosa (10.8.2). Co ciekawe, instalowałem również Lion'a wydania tego samego autora. Tam również nie było dźwięku i był problem z jego odpaleniem. Reasumując: najlepsze kexty posiada wersja 10.8.2 , tylko jak sprawdzić które aktualnie kexty są używane przez system dla danego urządzenia, abym mógł je skopiować i po reinstalce wrzucić np. Kext Wizzardem. Moje Audio: Realtek ALC-887
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.