Jump to content

Wilku

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. Masz rację UniBootX wydaje się być ciekawszy. Kusi zawartymi w sobie narzędziami. Jeszcze nie sprawdzałem, ale z przyjemnością zrobię to przy najbliższej okazji. Jeśli chodzi o dysk (rzeczywiście 7200.12) to Narzędzie dyskowe nie wykrywa problemów, ale już takiemu Smart Utility nie podobają się Seek Error Rate, oraz Hardware ECC Recovered. I tylko to wyskakuje jako błędy, reszta OKa. Jutro postaram się wrzucić ML, mam nadzieje że grafika zaskoczy. [ Dodano: 2013-09-28, 19:00 ] Mountain Lion zainstalowany, zaktualizowany i wszystko śmiga bez najmniejszego przycięcia, mimo skoku o "aż" 3 fps w Cinebenchu. Instalacja: spreparowany Retail + Chameleon, przy pomocy poradnika: http://www.ihackintosh.com/2012/07/how-to-install-os-x-mountain-lion-10-8-gm-on-pc-hackintosh Z Cloverem ponownie nie mogłem sobie poradzić. Dysk natomiast przeskanowałem 2-godzinnym testem przy pomocy smartmontools, odpalonym z dystrybucji livecd. Błędy oczywiście wykryło, ale niewiele, więc powodów do niepokoju raczej nie mam. Test oczywiście Passed. Chyba trafił mi się naprawdę udany egzemplarz. Bardzo dziękuję za pomoc w znalezieniu rozwiązania. Problemem okazały się skopane sterowniki pod SL. Tak czy inaczej czeka mnie do niego powrót. GT 640 wydaje się naprawę tanim rozwiązaniem, w porównaniu z aktualizacją/zakupem nowego Pro Toolsa. Rozumiem, że taki EVGA GF GT 640 bezproblemowo odpali też pod Snow'em, nie tylko na nowszych OS X? [ Komentarz dodany przez: MKjanek32: 2013-09-29, 01:35 ] Linki zewnętrzne podajemy w CODE. [ Dodano: 2013-10-11, 19:27 ] Po wielu testach (z Mountain Lion'em, jak i Mavericks'em GTX275 od Gigabyte działa prawidłowo, no prawie, pomijając problem z wybudzaniem ze sleepu, kiedy to karta wskakuje na najwyższe obroty) udało się znaleźć sposób na poprawne działanie produktu NVidii. Rozwiązanie przyszło z ponowną instalacją Snow Leoparda w wersji 10.6.3, oraz NVEnabler'em, prosto z krążka UniBootX. Z GraphicsEnabler=Yes muliło jak przedtem, podobnie z dopisywaniem do DSDT. Dopiero po wrzuceniu kexta problemy z płynnością zniknęły. Niestety rozwiązanie działa jedynie z 10.6.3. Jedynym mankamentem okazało się to, że po wybudzeniu karta nie schodzi na niższe taktowania. Temat Rozwiązanie problemu słabej wydajności kart nVidia przerobiłem. Podmiana AGPM nie skutkowała, a przerobić nie mogłem, bo nic o MacPro3,1 w Info.plist nie ma. Więc tu pojawia się pytanie. Czy jest możliwość, żeby GTX275 wskakiwał na Level 0 po wybudzeniu?
 2. Myślę, że to całkiem... możliwe. Wysłużony? Na pewno. Kiepski? Nie sądzę, w końcu służył 4(?) lata, a eksploatowałem go dość intensywnie. Jest to stary Seagate Barracuda z serii 7200. Mimo wszystko zobaczę jak sprawuje się ML, tak z czystej ciekawości.
 3. Multishit nigdy mojego OS X'a nie widział. Zwyczajnie lubię iBoota, bo zawsze działa. Sterowniki, które przysporzyły mi problemów znalazłem w paczce z NVEnablerem, nie pamiętam już na jakim forum. Paczka miała rzekomo pomóc uruchomić moją kartę na 10.6. Te z tematu Jak uruchomić kartę graficzną NVidia po prostu nic nie zmieniły. XCode jest na płycie ze Snowem, stamtąd też go mam. AppleLPC ładuje się poprawnie. Generate P i C states wrzuciłem wcześniej. Dopisałem DropSSDT=Yes. Jeżeli chodzi o temperatury to... myślę, że mój procesor tak ma. Czy to na Windowsie, czy na Slack'u wachały się w podobnym przedziale, a nie byłem tym zaniepokojony, bo na oficjalnej stronie Intela http://ark.intel.com/pl/products/36547/Intel-Core2-Quad-Processor-Q8200-4M-Cache-2_33-GHz-1333-MHz-FSB Tcase to przecież 71.4°C. Btw. Uruchomiłem starego Macbooka, również z OS X w wersji 10.6.8. Ten to dopiero płynnie chodzi, mimo niecałych 5 fps w Cinebenchu. Coraz bardziej nabieram przekonania, że nie ma rozwiązania tego problemu.[/code]
 4. Dziękuje za odpowiedź. Miałem nadzieję od razu opisać rozwiązanie, niestety go nie znalazłem. Stąd opóźnienie z odpowiedzią. 1. Zacząłem od modyfikacji DSDT - Podstawowe modyfikacje DSDT. Poprawek na HPET/RTC/PIC rzeczywiście nie było, więc dodałem. 2. W logach najwięcej błędów wyrzucał DigiCore - silnik dźwięku z Pro Toolsa, żadnych zwięzanych z PM się nie dopatrzyłem 3. Następnie HWMonitor + FakeSMC Kozlek, co prezentuje się następująco: Bez obciążenia: Z obciążeniem: Jak widać zegary się ruszają. 4. Sprawdzałem też sterowniki; oficjalne nie instalowały się (dla GTX 285 i wyższych), z forum (tego jak i innych) ruszyły, ale nie wniosły żadnej poprawy. Ba, pewien po reeboocie wyrzucił mi obraz: 4 na 9 pikseli rozciągniętych na całym ekranie. Odpalenie przez iBoota nie pomogło, więc zainstalowałem Snowa od początku. 5. Clovera natomiast nie mogłem uruchomić. Pluł błędami: najpierw usb (pomogło odłączenie karty dźwiękowej, potem launchctl w różnych konfiguracjach. Poddałem się i wróciłem do Chameleona; czy odpalałem GE=Yes, czy GE=No - żadnej poprawy. 6. L/ML odpada - wersja Pro Toolsa jaką posiadam nie działa na nich poprawnie. Pozostaje mi chyba najprostszy sposób jakim jest wymiana karty graficznej na nowszą. Jeszcze raz dziękuję.
 5. Witam Udało mi się uruchomić OS X w wersji 10.6.8. Prawie wszystko działa bez zarzutu. Instalowałem przez iBoot + Retail na Asus P5QC, Intel Core 2 Quad Q8200. Zainstalowany Chameleon 2.1 r2069 Grafika odpalona przez Graphics Enablera. DSDT zmodyfikowane przez DSDT AutoPatchera Jedynymi kextami są FakeSMC w /E i AttansicL1eEthernet w /S/L/E. smbios ustawiony na MacPro 3.1 Martwi mnie jedynie wydajność karty graficznej (brak płynności przesuwania, oraz animacji okienek X11) GeForce GTX 275. Testy w Cinebench pokazują 18,05 fps Dodam, że na XP było to ok 30 fps Próbowałem usuwać Applegraphicspowermanagement.kext - niestety bez rezultatu. Bawiłem się też z NVInjectorami, NVEnablerami, podobne, z nijakim skutkiem. Google natomiast najczęściej wypluwało wyniki z poradnikami jak uruchomić kartę, nie jak poprawić jej wydajność, więc wujek nie pomógł. Zatem czy jest możliwość poprawienia wydajności? Albo czy taki legacykext dla mojej karty mógłby coś zdziałać? Odpaliłem grafikę poprzez odpowiedni wpis w DSDT, ale wciąż animacje "przycinają się". [ Dodano: 2013-09-26, 09:39 ] Zamieszczam parę zdjęć ukazujących konfiguracje karty graficznej w systemie: Grafika w profilu systemu wydaje się być w porządku. Mam możliwość włączenie półprzeźroczystej belki, mimo wszystko animacje nie są płynne. Sprawdzenie działania Power Managmentu (SpeedStep) też daje pozytywny rezultat. Ponadto zamieszczam pełną konfigurację sprzętu: Płyta główna: Asus P5QC Procesor: Intel Core™2 Quad Processor Q8200 
4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB obsługuję SSE2/3 Mostek południowy: Intel ICH-10R Dodatkowy kontroler napędów: brak Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 275 Kodek audio: Domyślny Realtek ALC 1200 wyłączony w BIOSIE, podpięty interfejs dźwiękowy ESI MAYA 44 USB Karta sieciowa: PCIe Gigabit LAN Karta wifi: brak Napędy podłączone w trybie SATA, na dysku sam Snow Leopard, tablica partycji GUID Klawiatura / mysz: USB Czy ktoś jest w stanie mi pomóc?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.