Jump to content

knara

Donator
 • Content Count

  145
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Location:
  Werl Germany
 • Interests
  sport,komputery
 1. witam, po aktualizacji HighSierra do Catalina system nie widzi partycji NTFS (pod Sierra uzywalem Tuxera NTFS jednak teraz nie dziala). Czego uzywacie zeby czytac i zapisywac dane na partycjach NTFS
 2. Clover z dysku nie był do ruszenia, pomogło dopiero: - usunięcie wszystkich partycji - utworzenie nowych partycji - odzyskanie systemu z backup-u - wrzucenie Clovera do EFI jak na razie wszystko śmiga. Dziękuję za wszystkie sugestie.
 3. To komp od mojej córki płyta Intela DH77EB a nie MSI. Właśnie do tego przysiadłem robię pierw backup a potem zobaczę co z tego wszystkiego wyniknie.
 4. Aktualizacja Windows była robiona, ale pliki i katalogi na Partycji EFI na 100% się zgadzają, nawet instalowałem Clovera na nowo i nic. Podejrzewam że to może coś z partycjowaniem dysku tylko jak to sprawdzić?
 5. Tak, mam dwa dyski pierwszy SSD z Sierra i Cloverem i drugi HDD z Windowsem. Jak przestawie botowanie na HDD Windows startuje bez problemu jeśli wybiorę SSD nawet menu Clovera się nie wyświetla. Może to coś z partycja rozruchowa dysku gdzie siedzi Clover. Czy da się to jakoś sprawdzić, ewentualnie naprawić?
 6. Tak jest wszystko ok. Jak uruchomię Sierre za pomocą clovera z USB i zamontuje partycje EFI z dysku startowego SSD widzę że wszystkie pliki i katalogi clovera się tam znajdują.
 7. Po włączeniu kompa Dysk SSD z Cloverem w EFI nie startuje jest tylko czarny ekran. Jak wyżej pisałem Clover z USB startuje i uruchamia system.
 8. Po aktualizacji z 10.13.5 na 10.13.6 Clover w EFI rozruch UEFI przestał nagle bootować. Ponowna instalacja Clovera nic nie przynosi. System startuje tylko z Cloverem na USB. Co może być przyczyną?
 9. knara

  Kernel Panic

  Czyli zostawiam SMUUID, SerialNumber oraz ProductName resztę wykasować?
 10. knara

  Kernel Panic

  Które zbędne rzeczy masz na myśli?
 11. knara

  Kernel Panic

  kexty i clover aktualne
 12. knara

  Kernel Panic

  CPU pm dziala pozostale poprawki wprowadzone, ale niestety nie rozwiazwiazuje to problemu
 13. knara

  Kernel Panic

  AppleIntelCPUPM caly czas odhaczony oto moj config
 14. knara

  Kernel Panic

  witam, system startuje normalnie jednak jak wlacze systemdiagnose po chwili komp sie zawiesza. Po ponownym uruchomieniu otrzymuje komunikat o bledzie ( Kernel Extensions in backtrace: com.apple.iokit.IOReportFamily(47.0)[5F165AE5-F4F2-3415-857C-34F2462A730E]@0xffffff7f8d95c000->0xffffff7f8d962fff). Podajcie prosze jakies sugestie z czym to moze byc zwiazane.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.