Jump to content

pablo1975

Members
 • Content Count

  333
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Everything posted by pablo1975

 1. Carbon Copy Cloner, albo SuperDuper... robisz pełną kopię dysku. wkładasz go do dowolnej kieszeni np. USB i przy bootowaniu trzymasz klawisz ALT
 2. Dokładnie - Open Core ma tak fenomenalną dokumentację, że mi bez problemów udało się odpalić HS na 11letnim sprzęcie, w którym działa zaskakująco wszystko - w dodatku znakomicie. Jest trochę czytania, ale jak robisz Hacka dla Siebie to nie pożałujesz.
 3. Ja bym stawiał na walnięty RAM. Ile masz tam kostek? Odpal Memtest z bootowalnego USB i zozbacz czy nie wywali błedów. Apple HT często pokazuje, że wszystko jest git. https://www.memtest86.com/
 4. https://support.apple.com/pl-pl/HT201372 Pendrive ma mieć GPT - schemat tablicy partycji
 5. Czyli uwaga "nie pomagasz to nie zabieraj głosu" jest raczej nie na miejscu jak rozumiem. Weź sobie czasem do serca, że po drugiej stronie mogą siedzieć ludzie, którzy na Mac OS zjedli zęby od Tigera włącznie... i powstrzymaj się na przyszłość. Również za Twoje uwagi co do wygaśnięcia ważności instalatora też dziękujemy. Podejrzewam, że tutaj pewnie każdy wie jak sobie z tym poradzić kilkoma stuknięciami klawiatury. Bez konieczności - ściągania 5GB z sieci.
 6. Może napisz chociaż co to za kontroler TB.
 7. To ciekawe bo u mnie wiatraki stoją przez cały czas. Włączają się tylko okazjonalnie - czasem na sek. Czasem na kilka minut... przy czym i tak ich prawie nie słychać.
 8. Gigabyte jest pół pasywane - wiec raczej głośne nie jest.
 9. Aż takiego "szału" wym temacie się nie spodziewałem... cóż.
 10. Nie potrafię znaleźć przyczyny tych kwiatków z SMB na Macu. Tu pewnie są eksperci od sieci - proszę zerknijcie na ten filmik.
 11. Ja mam Gigabyte'a i działa od samego początku bez jednego zająknięcia
 12. Kartę wyciągasz. Używasz configu z iGPU z linka, który Ci wysłałem. W Biosie oczywiście iGPU właczone. Ta płyta ma Display Port IN - nie out!!!
 13. No właśnie to może być problemem.
 14. https://www.tonymacx86.com/threads/success-gigabyte-designare-z390-thunderbolt-3-i7-9700k-amd-rx-580.267551/page-2368#post-2151796
 15. Sprawdź czy masz podłączone urządzenia USB2.0 i USB 3.0 do tego samego kontrolera jeśli nie to - nie tędy droga. Ale widzę interface audio USB, a to urządzenie pewnie USB2.0. Jak doskonale pewnie wiesz jeden kontroler na płycie obsługuje np. 2 porty.
 16. Zobacz czy nie miksujesz urządzeń USB2.0 z 3.0 w obrębie tego samego kontrolera. Na niektórych płytach robią się wtedy krzaki. Zaleca się wtedy odpalanie USB2.0 za pomocą Huba wpiętego w dedykowany wybrany jeden port. Może u Ciebie jest podobny problem.
 17. Tu musisz mieć coś skopane w biosie. Najlepiej reset i ustaw go ponownie wg. Poradnika. Sprawdź też czy ta karta MSI nie należy do "rodziny" która kompletnie nie chce działać pod Mac OS - Bo pamiętam, że takowa istnieje. Najlepiej ja wyjmij i zainstaluj system na iGPU
 18. https://hackindrom.zapto.org/ srodkowe narzędzie wklej SMBIOS ze swojego configu - czyli wskaż swój config. Wybierz odpowiednią wersje OC bez iGPU i zobacz czy dziala jesli nie to pamiętaj o dodaniu agdpmod=pikera.
 19. Tak ta wersja biosu domyślnie go odblokowuje - jak pisałem wcześniej - dlatego nie powinno być żadnych problemów z aktualizacją.
 20. Zaktualizuj BIOS do F9g!!! Install BIOS F9g from the second red box. When you do this, your MSR 0xE2 (CFG-Lock) will be unlocked by default, which means you can skip any instructions for unlocking MSR 0xE2. https://www.tonymacx86.com/threads/success-gigabyte-designare-z390-thunderbolt-3-i7-9700k-amd-rx-580.267551/page-2610
 21. jasne sorki i5 760 - pierwszej generacji. https://ark.intel.com/content/www/pl/pl/ark/products/48496/intel-core-i5-760-processor-8m-cache-2-80-ghz.html
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.