Jump to content

lud3ik

Members
 • Content Count

  39
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

lud3ik last won the day on May 2 2016

lud3ik had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Sprawdzałeś to: https://www.macissues.com/2015/05/08/how-to-fix-your-mac-not-waking-from-sleep/ http://www.techradar.com/how-to/computing/apple/how-to-fix-a-mac-that-wont-wake-up-1305662
 2. Pomogło. Już nie mam tego skoku dźwięku. Bardzo dziękuje
 3. Pozwolę się dopisać Zrobiłem i u siebie na tej samej mobo ale mam pewien problem czasami. Podczas ładowania systemu (w chwili ładowania biurka) mam pewien trzask w głośnikach. Taki sam trzask pojawia się np. gdy opróżniam kosz lub po dłuższej ciszy pojawia się dźwięk na wyjściu. Znalazłem częściowe obejście wyłączając dźwięki systemowe ale mimo wszystko jak chcę odpalić jakąś muzę z YT, to ten pierwszy moment zrywa umarłego.
 4. Ramki nie mam. Obraz jest w całości wyświetlany do marginesów ale rozdziałka jest jak na moje oko jest poniżej 1920x1080 a już taka była by zadowalająca. W config.plist mam tak: <key>ScreenResolution</key> <string>1920x1080</string> <key>Theme</key> <string>embedded</string> </dict> No i dodam że zmiana skórki z embedded na bootcamp też nie jest brana pod uwagę, a skórka jest w katalogu (instalowana z clovera) Szukałem uefi GOP bios do mojej karty ale nie widzę nigdzie. Bios mam wgrany najnowszy ze strony asusa, wgrywałem go tuż przed instalacją osx z poziomu windows 10. Karta ASUS GTX970 OC strix EDIT: Ktoś napisał "Yes. It is. I've been running mine under full Secure Boot (CSM Disabled) in Windows 10 Technical Preview for a couple of days now. Works fine." Czyli wystarczy wyłączyć CSM w biosie ? Przed instalacją zrobiłem zgodnie z tym: First load all optimal settings! Advanced Items - System Agent (SA) Configuration > VT-d > Disable - USB Configuration > Legacy USB Support > Auto - USB Configuration > XHCI Hand Off > Enabled - System > Serial > Disable serial port Boot Menu - Fast Boot > Disabled - Secure Boot > OS Type > Other OS
 5. Mam pewien problem. Nie potrafię zmusić najnowszego clovera do pełnej rozdzielczości. Monitor to DELL i wejście DP 2560x1440. Mam wrażenie że clover nie reaguje na to co wpisuję w sekcji config.plist.
 6. Okazało się że zasypianie monitora było spowodowane ustawieniem w samym monitorze. Zmieniłem Dp 1,2 na Dp 1,1 i już nie muszę przełączać wejść by obraz się pojawił.
 7. Udało się przy pomocy aplikacji ale mimo wszystko po uruchomieniu jest czarny ekran. Dopiero przełączenie na monitorze wejścia z dp na hdmi i z powrotem na dp daje obraz. No i zastanawia mnie to czemu mimo poprawnego wykrycia karty i wydaje mi się działania akceleracji panel nvidia pprzełącza się na OSX default graphics driver. ot: Dodałem przy pomocy multibeast kext 1150 do dźwięku i zastanawiam się czy można to zrobić bez tego narzędzia ręcznie.
 8. Czyli w terminalu: sudo nano /System/Library/Extensions/AppleGraphicsControl.kext/Contents/PlugIns/AppleGraphicsDevicePolicy.kext/Contents/Info.plist​ Następnie, zgodnie z tym: For the iMac15,1 locate the board-id "Mac-42FD25EABCABB274" and change string below it from "Config2" to "none". For the MacPro6,1 you will do the same thing but for the board-id "Mac-F60DEB81FF30ACF6". For the iMac17,1 you'll have to see which board-id is declared in your config.plist SMBIOS: "Mac-B809C3757DA9BB8D" or "Mac-65CE76090165799A" or "Mac-DB15BD556843C820" and change the appropriate entry to "none". To co pogrubione to moje. W cloverze identyfikował jako: Mac-DB15BD556843C820 I na koniec: sudo kextcache -system-prelinked-kernel sudo kextcache -system-caches​ Dobrze zrozumiałem ?
 9. Gdzieś ktoś pisał że mu działało na 11.10.3 a po podniesieniu do 10.11.5 nie działa Może w tym być problem ? Możesz mi napisać czy dobrze to rozumiem ? Open your Clover config.plist using text edit and scroll till you see <key>KernelAndKextPatches</key> In that section you will want to add the following: <key>KextsToPatch</key> <array> <dict> <key>Comment</key> <string>(c)Pike R. Alpha</string> <key>Find</key> <data> Ym9hcmQtaWQ= </data> <key>Name</key> <string>AppleGraphicsDevicePolicy</string> <key>Replace</key> <data> Ym9hcmQtaXg= </data> </dict>​ Save your config and now your kext will be patched when you boot by changing board-id to board-ix. Mam to wkleić bez wprowadzania zmian w odpowiednim miejscu w config.plist ? Tak zrobiłem i miałem przekreślone logo podczas bootowania.
 10. Patchowałem z clovera. i zamiast black screen miałem reboot po ukończeniu bootowania. Robiłem wedle tego - http://www.tonymacx86.com/threads/solving-nvidia-driver-install-loading-problems.161256/ Gdzieś mi wpadło w oko że asus strix oc 970 ma problem na wyjściu dp więc wgrałem nowy bios do karty ale dalej to samo. Na stronie ze sterami asusa napisali (BIOS update for STRIX-GTX970 Fix DP display issue with certain monitors.)
 11. Witam Zainstalowałem wczoraj na pc OSX w wersji 10.11.5. Po zainstalowaniu clovera na hdd i przeniesieniu kext-ów przyszła pora na instalację sterów od grafiki. Pobrałem sterowniki pod 10.11.5 i zrestartowałem komputer z parametrem nv_disable=1 następnie zainstalowałem sterownik i zaznaczyłem nvidia web driver. Podczas kolejnego restartu wpisałem do rozruchu nvda_drv=1 i po ukończeniu botowania mam czarny ekran. Jak uruchamiam bez nvda_drv=1 to wstaje ale bez akceleracji a ustawienie nvidia web driver w zakładce nvidia zmienia się na integred on mac os. W SMBIOS ustawione iMac 17,1 Instalację robiłem wedle tego poradnika - http://www.tonymacx86.com/threads/success-10-11-5-asus-z170-pro-gaming-i5-6500-760gtx.189372/ Karta graficzna nie jest rozpoznawana przez system. Pomoże ktoś ?
 12. Czy posiadając konto apple id i zakupione systemy Mavericks, Yosemite i El Capitan można to jakoś na MS pobrać Sprzedałem maca mini i nie mam jak pobrać osx.
 13. Dochodzę do formatowania hdd i jak klikam reinstall to mi wywala że mac nie jest poprawnie zweryfikowany. Proszę o radę/pomoc. Pozdrawiam serdecznie
 14. Poradnik jest ok ale niestety mam problem z poprawnie napisanym smbios. Czytając wszystkie posty zrozumiałem że muszę w cloverze wcisnąć F2 i spisać numery seryjne płyty itp. a następnie wprowadzić to do config.plist w sekcji smbios ?
 15. Pskładałem komputer na 1151 Mobo - Asus z170 pro game Ram - DDR IV CORSAIR 2133 CL13 Procesor - 6700k Grafika ??? Właśnie jestem na czasie z kartą graficzną i nie wiem co będzie działać najlepiej pod osx Czasem siadam do fcp i coś tam skrobię więc mile wiziany radeon z seri r9 390 albo nvidia asus gtx970 strix. Która będzie najlepsza ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.