Jump to content

laborman

R.E.D.
 • Posts

  887
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by laborman

 1. Mi jak zwykle po update ubiło dźwięk, ale na moim dziadziusiu umiem sobie radzić
 2. Dla mojej karty na Asus p5q z ALC1200 jest to 12.
 3. Mi osobiście dock nie przeszkadza, jest taki podobny do tego z OSX Tiger, chciałbym tylko z niego móc usunąć tło. Ja używam go normalnie a jego błędy aż tak mi nie przeszkadzają. Wnerwia mnie co innego ale to nie jest związane z systemem a ze sprzętem. Ale o tym napisałem w innym wątku.
 4. Niestety nie działa. Nie ma tam skrótowych nazw typu en. czy pl. jest English itp. Wstawiłem Polish ale lipa.
 5. Odkryłem małą ciekawostkę, wystarczy zmienić język systemu na angielski i aplikacja się nie wywala. Net działa czego dowodem jest ten wpis, posiadam TL-WN725N na USB i cały czas borykałem się z kraszem aplikacji. Tylko kijowo tak po angielsku. Może jakiś fachman by coś poradził?
 6. Tak dla ciekawskich sterowniki Edimaxa działają również na Tplink TL-WN725N. Jest tylko małe ale ... permanentny "krasz" Wireless Network Utility. Poradzić może na to komenda w terminalu by narzędzie odpalało się z poziomu roota. Wygląda to miej więcej tak : sudo /Applications/Wireless\ Network\ Utility.app/Contents/MacOS/Wireless\ Network\ Utility Po tym net działa czego dowodem jest mój wpis na forum Nie jestem obeznany z konsolą ale mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak dodać taki wpis na stałe.
 7. Uff uspokoiliście mnie, bo już zaczynałem wertować co mam nie tak w DSDT.
 8. Nie przegadam Cię. Po co radzić i pomagać komuś kogo nie stać lub nie ma zamiaru kupować nowego sprzętu. Jak widzę teraz na forum liczą się tylko "funkiel nówki" konfiguracje i jeszcze trochę to i ja nie będę miał kogo poprosić o pomoc. W końcu z punktu widzenia forum mam już leciwego kompa. Ale to tak na marginesie. Wracając do meritum. Tak jak napisał admin nic na tym nie ugrasz. Najlepiej ... sam wiesz co zrobić, pozostaje jednak zawsze małe ale. Pozdrawiam.
 9. O widzę, źe troszkę zapomnieliśmy o tym iż do odpalenia OSX(Tygrysa) potrzebne są minimalnie instrukcjie SS2 a każdy pentium 4 je posiada. Oczywiście nie polemizuję z faktem, źe to leciwa konstrukcja. Ostanie Safari na tygrysa to 4.1.3 poza tym każdy posiadacz windowsa xp to jedna wielka dziura a i tak to ciągle popularny system. Ja zachęcam do spróbowania takich zabaw bo to pcha potem ludzi do odkrywania sprzętu, jego zalet i zasad działania, a nie tylko klikania dalej, dalej. Szanuję takźe Twoje dążenie do perfekcji w tym temacie, ale przypomnij sobie początki OSX na Pecetach i szał radości spowodowany tylko samym odpaleniem tego systemu na swoim kompie. Nikt wtedy nie myślał o cloverach, chamelonach itp. Ba ludzie korzystali z takich systemów. Tygrys na moim 2 hacku jest wydajny, filmy youtube, muza i internet bezproblemowo. No tak nie jest to demon prędkości, ale ja tego od niego nie wymagam. Postawiłem go dla zabawy. Co ciekawe odpala się szybciej niź mój główny hack.
 10. Szkoda, że tak słabo oceniasz możliwości osx. W stopce mam podany drugi hack. Jest on postawiony na pentium 4 , no tylko że z trochę większą ilośćią ramu i tylko Tiger bo nie mam grafy odpowiedniej do Leoparda. Działa całkiem fajnie i właśnie z niego piszę ten post. OSX to nie tylko najnowsze wypusty systemu. Można całkiem dobrze pracować na Tygrysku czy Leosiu. Polecam próby. Zaznaczm, że Tygrys to tylko dystrybucje żaden retail itp. z prostej przyczyny iż żadna taka czysta forma nigdy nie powstała. Pentium które masz świetnie się nadaje.
 11. laborman

  RTL8192E

  Nie pozostaje mi nic innego jak zbierać kasę
 12. laborman

  RTL8192E

  Tak ale to kosztuje "oczy z głowy", nie ma czegoś tańszego dla mniej zamoźnych bo mam juź dwa wynalazki na USB i sterowniki od producentów mają stełego "krasza" pod OS X. Szlag mnie juź trafia z przeciąganiem kiometra kabla przez całe mieszkanie.
 13. A ma. Klucz zbudowany pod osx może być przed instalacją dostosowywany a windowsowy leci jak mu wynalazca każe. Dla ludzi nieobeznanych moze to stanowic problem.
 14. Niestety to jest właśnie przypadłość na jaką cierpi klucz z Cloverem postawiony na windowsie. Doświadczyłem tego samego instalując ML na lapku. Taki klucz nie widzi dysków innych oprócz external uefi i InstallESD. Co ciekawe można zainstalować osx bo odpalony instalator widzi dysk, ale klucz po restarcie dalej widzi tylko w/w dyski. Mnie uratował OSX na moim stacjonarnym i tam zrobiłem Clovera. Nie znalazłem rozwiązania dla klucza windowsowego.
 15. Ok poradziłem sobie z usb, ale audio chyba mnie przerosło skończyły mi się pomysły.
 16. Witam. Ten w zasadzie do tej pory świetny laptop pod OSX mocno mnie zaskoczył. Z racji mojej długiej nieobecności troszeczkę wypadłem z obiegu, lecz mocno studiowałem nasze forum. Już zmierzam do sedna. Chciałem sobie postawić na nim ML. Zrobiłem wszystko tak jak podpowiadało mi doświadczenie i... Pod chmeleonem za chiny nie odpala mi grafiki, żaden sposób nie działa. Skorzystałem z clovera i w zasadzie mam tylko 2 małe problemy. Brak dźwięku i wnerwiająca konieczność przy starcie clovera, muszę zaznaczyć w sekcji dsdt usb patch bo inaczej nie działa mi myszka (gładzik działa ale mnie wnerwia). Rozpoznawanie baterii mam dzięki rollbackowi. Tak wiem, jest jeszcze dsdt ale jak pamiętacie jestem z niego kompletna noga. Mam tu pliczek wygenerowany jakby jakaś dobra dusza zerknęła na niego to byłbym "dźwięczny" . A zapomniał bym konfiguracja: Procesor: Pentium Dual Core T4200 Chipset: Nvidia MCP79 RAM: 2GB 800MHz Grafika: GF9400 GM dsdt.aml.zip
 17. Witam po wielu miesiącach nieobecności. Udało się komuś może odpalić TP-Link TL-WN725N na ML bo mi za chiny nie chce działać.
 18. W pełni zgadzam się z 314TeRem. Nie podoba mi się wizja powrotu do ery Tygrysa i tzw. dystrybucji. To uwstecznienie na całej linii. Jak na razie nad scena OSX86 czarne chmury.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.