Jump to content

Marv

Members
 • Posts

  73
 • Joined

 • Last visited

Marv's Achievements

 1. Mam zamiar dokupić sobie do kompa jakiegoś RTXa od Nvidii. Mam dualboot macOS Catalina i Windows 10. Jako, że ten RTX w macOS działać nie będzie - jak wyłączyć taką kartę w aktualnym Cloverze w Clover configurator?
 2. Być może nie masz hfsplus.efi w folderze drivers na usb z cloverem
 3. Wiadomo jaki chipset? Planuję nowego hacka i nie wiem czy z370 czy z390?
 4. Co ciekawe, w High Sierra w Safari 12 nie działał mi Netflix, zrobiłem upgrade do Mojave (wymieniając GTX970 na RX580) i w 10.14.0 o dziwo odpalił. No więc zrobiłem update do 10.14.1 i przestało działać.
 5. Nie mogę odpalić nic na Netfilixie pod Safari (działa we Firefoxie). W Safari Netfilix wywala raz błąd a innym razem prosi o Silverlighta. Próbowałem zarówno z whatevergreen jak i bez. W biosie iGPU jest na enabled, primary na PCIE. W iTunes działają trailery, podgląd jpg ok. Można coś z tym zrobić?
 6. Wyczyściłem nvram ale nie pomogło. Problemem jeśli chodzi o macOS okazało się wyłączone "EHCI hand off" w uefi. Teraz macOS ładuje się błyskawicznie, logo biosa też znika sporo szybciej. Co ciekawe miałem tak cały czas i tylko Sierra miała problem. Jednak jeśli chodzi o win10 to nadal ładuje się strasznie długo, nawet kilka minut. Co może być powodem?
 7. Dzięki spróbuję. Czy śmieci w nvram mogą też odpowiadać za szalejącą godzinę zarówno w macos i win? Systemy same je przestawiają. Próbowałem w win naprawić to kluczem rejestru ale nope. Wszystko zaczęło się od Sierry albo jak wgrałem NvidiaGraphicsfixup
 8. Mam problem - wolny boot. Zaczyna się od uefi, logo asusa widnieje z minutę i dopiero ładuje się clover. Sierrę mam na ssd i też zbyt długo się ładuje, to samo z win 10, tyle że ten jest na zwykłym dysku ale to świeża instalacja. Jeżeli wyciągnę ssd na którym mam Sierrę i clovera to zarówno uefi jak i windows ładują się w kilka sekund. Co może nie grać? W necie piszą aby w cloverze sekcji boot wyłączyć debug ale nie mam tej opcji aktywnej.
 9. A w karcie graficznej nie powinno być czasem UEFI GOP BIOS? Kiedyś miałem podobny problem z GTX650ti i po zmianie stockowego vbiosu logo apple miało już normalne wymiary.
 10. Marv

  OS X 10.12

  Być może jest nadzieja na support pascali w macOS.
 11. Marv

  OS X 10.12

  Nie wiem na ile to wiarygodne, ale znalazłem taką informację (sam czaję się na GTX 1060). http://www.macvidcards.com/blog/macos-sierra-1012-installs-onto-a-41-with-51-firmware-just-fine#comments
 12. Mam dylemat - w takiej samej cenie dostać można zarówno GTX 970 jak i GTX 780 ti. Którąś z nich chciałbym wybrać. Za 780ti przemawia to, że jest ootb i lekko wyprzedza GTX970 w osiągach. Natomiast ów GTX970 choć słabszy, zdaje się być bardziej przyszłościowy, choć jak na razie nie widać natywnego wsparcia maxwelli w osx. Co możecie polecić? Karta zastosowanie będzie miała głównie do Unreal Engine 4, gdyż mój GTX 650ti już niezbyt w tym silniku wyrabia a potrzebuję czegoś mocnego do 1500zł.
 13. Bez flagi nvda_drv=1 nie odpalisz GTX 970 bo maxwelle nie są natywnie wspierane. Ogólnie powinno to wyglądać zapewne tak. 1. Na czas instalacji OSX dajesz nv_disable=1 2. Po instalacji instalujesz Nvidia Web Drivers i przełączasz w panelu Nvidii na stery od nich 3. Usuwasz flagę nv_disable=1 i restartujesz z flagą nvda_drv=1 4. Przy każdej aktualizacji systemu musisz wcześniej wystartować z nv_disable=1 Może być też tak, że aby działały sterowniki nvidii potrzeba działającego nvram.
 14. Działa! Wywaliłem w/w i poszło. Nawet system szybciej odpala i zdaje się, że naprawił się też launcher od Unreal Engine 4 gdzie wykrzaczało ikony. Dzięki!
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.