Jump to content

DawidXT

Members
 • Content Count

  181
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

DawidXT last won the day on October 1 2016

DawidXT had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Rzeszów
 • Interests
  Frontend developer ー Blender Beginner ー Gamer

Recent Profile Visitors

235 profile views
 1. Wiem, że trochę odkopuję już stary temat. Pierwszy raz z problemem różowego ekranu spotkałem się instalując MacOS Catalina. Problemem okazały się być niepotrzebne kexty (popychaczy grafiki). Od którejś wersji WhateverGreen.kext posiada w sobie popychacze do np. Inteli i inne. A ja dodatkowo miałem w kextach IntelGraphicsFixup.kext . Po jego usunięciu i aktualizacji green'a do najnowszej wersji - w końcu uzyskałem normalne kolory.
 2. Co za kicha z tym wszystkim... więc albo Radeon, albo pomału trzeba pozostać tylko na Windowsie... Niedługo coraz więcej aplikacji przestanie działać na 10.13.6. Producenci narzucą tym sposobem upgrade systemu, który z kolei nie ruszy karty Nvidia... Osobiście nie mam zamiaru przerzucać się na Radeony. Nie hejtuję, nie zabraniam innym. U mnie utarło się, że ta sama wydajność radeona = 2x większe zapotrzebowanie na cenny prąd w porównaniu do Nvidii. Szkoda, bo obecnie nie wyobrażam sobie pracować/robić to co robię na innym systemie niż MacOS.
 3. to jednym słowem wiedziałem kiedy zaktualizować system... No cóź, jak nie glitche, to brak sterów. Jak sądzę, nie ma żadnego manualnego uruchomienia tych kart? pozostaje tylko nowy usb z 10.13.6 - masakra. edit: na kiedy przewidywana jest premiera wspomnianego Mac Pro?
 4. Ostatnio wymieniłem swojego GTX 650 Ti 2GB, na GTX 970 4GB. 650 Ti blokowała mnie i musiałem pozostać przez długie lata z systemem Sierra. Każdy nowszy przysparzał mi problemów z artefaktami. Podjarany, że nowa karta działa na web driverach bez problemu, zrobiłem aktualizację do najnowszego OS'a nie sprawdzając uprzednio, czy nvidia wydała sterowniki dla Cataliny. Jak się okazuje, nie zrobiła tego jeszcze dla Mojave? .... Jako, że nie siedzę w temacie, dopiero pożegnałem się, ze Sierrą - chcę zapytać czy jest na to jakieś rozwiązanie. Czy istnieją jakieś nieoficjalne sterowniki, haki, aby odpalić to gpu z tym systemem? Jeżeli nie, co teraz, downgrade to jakiego OS'a ma sens?
 5. ok w takim razie dziękuję - ja zawsze przełączałem kabel 😐
 6. Jak wyłącze nvidie, to automatycznie nie musze przepinać kabla hdmi do zintegrowanej?
 7. Serwus, Panowie jaki macie patent na przygotowanie sobie usb i instalację Mac'a w przypadku posiadania karty zintegrowanej oraz dedykowanej (która działa dopiero po instalacji web driverów Nvidii). Chodzi o takie rozwiązanie, aby nie tańczyć z przepinaniem kabli i przerzuceniami plików config.plist. Dotychczas robią to tak: Na przygotowanym usb 1. Wrzucam config.plist, który wstrzykuje kartę Intel, Wyłącza GPU Nvidii ( aby ta nie robiła KP przed instalacją web driverów ) 2. Przepinam hdmi do karty zintegrowanej 3. Po instalacji systemu pobieram i instaluję web drivery + cude 4. Wrzucam config.plist, gdzie tym razem odznaczam injecta, wyłączam blokowanie nvidii, a zaznaczam jedynie nvidia web 5. Restart i przepięcie kabla hdmi tym razem do dedykowanej (modlenie się, że nie będzie KP, bo wówczas jazda od nowa) Czy macie jakiś patent na ułatwienie tego procesu? nie mówię, że jest on skomplikowany, co bardzo niewygodny. W przypadku przyszłych aktualizacji, czasem zdarza się, że system się nie podnosi, wówczas znów trzeba tańczyć z kablami.
 8. Dziękuję za rady. Tak dla pewności. W biosie kartę przełączam na zintegrowaną, przepinam kabel do portu hdmi na płycie (aby obraz był brany z właśnie IGPU) i później wszystko przeprowadzam pod Windowsem? Spróbuję w pierwszej kolejności przerobić ją na UEFI. Może coś da, jak nie, poskacze trochę. W razie jakiegoś niepowodzenia przywrócę wszystko z oryginalnego backupu, nie ryzykując uszkodzeniem samej karty? - Mam trzy ogromne projekty do zrealizowania, zaraz po nich zabiorę się za to. W końcu może uda mi się ruszyć z Sierry naprzód
 9. Tak, całe szczęście mam zintegrowaną Mogę dać zrzut parametrów mojej karty, kwestia tylko aby ktoś potwierdził z forum, który model działa na 100% na Mojave, a będzie najbardziej zgodny z obecnym VBiosem mojej karty. W sumie nie rozumiem, muszę się trzymać również tego modelu 650TI, tylko np. innego wydawcy tj. MSI? (obecnie mam ASUSA). Czy chodzi o zmianę VBiosa do modelu karty np 660Ti? Przepraszam, ale w tych kwestiach raczkuję.
 10. Dla mnie to trochę czarna magia. Nigdy nie byłem zwolennikiem zmieniania czegoś na lepsze, nawet nie podkręcałem procka - z przezorności. W sumie jak to bezpieczny proces, mogę wgłębić się w ten temat. Tylko z jakiego modelu? który na pewno będzie działać na Mojave? edit: oswaldini wspomniał, że u niego jest ok, a również ma 650... ja z kolei wiem, że masa użytkowników ma artefakty, na zagranicznych forach oraz conajmniej jedna osoba z hamaczka... Raczej nie chce mi się wierzyć, że to tylko kwestia wgrania UEFI VBIOS'a(?)
 11. UPDATE: Na Mojave nadal występuje problem z artefaktami, niestety... W grach, jak i w renderach Final Cut'a. Kurcze, a już zacząłem się przyzwyczajać do ciemnego designu Pozostaje się pewnie przesiąść w niedalekiej przyszłości na jakiegoś GTX 1070... Mam nadzieję, że komuś to info się przyda i zaoszczędzi sobie czasu na instalowanie tego OS'a z GTX 650. (załączam screeny)
 12. Dzięki, a więc jest jakaś tam nadzieja, że i moja ruszy. Również stałem przed przerobieniem VBIOS'a na UEFI (później nie ma powrotu). W gruncie rzeczy Sierra działa mi z tym GPU w standardzie, w trybie bootowania UEFI, dlatego samej karty nie ruszałem. Przerobienie jej do UEFI jest jakieś kluczowe w takiej sytuacji? co tak naprawdę to robi?
 13. Ok, pożyczyłem dysk, dziś przetestuje to, najpóźniej jutro zdam relacje.
 14. Gdyby to było takie łatwe, tak bym pewnie zrobił. Na moim Macu pracuję, mam mnóstwo otwartych projektów, każda reinstalacja systemu, to dla mnie strata minimum dnia roboty. Rekonfiguracja pakietu aplikacji, hasła do przeróżnych paneli. Jak przeinstalowuje OS, to naprawdę w skrajnych sytuacjach. (Długie ładowanie systemu, albo naprawdę dobry argument do upgradu). Dysk mam jeden, wszędzie projekty. Drugi, to zewnętrzny do backupu... Odpalenie instalatora, to nie głupi pomysł, ale zastanawiam się, czy artefakty się szybko pokażą, zwykle to wychodziło po odpaleniu jakiejś gry 3D, albo Final Cut'a. Koniec końców, może ktoś mnie ubiegł, czysta ciekawość, stąd pytanie.
 15. Witam, Panowie jak w temacie... pokusił się ktoś o sprawdzenie, czy artefakty z karty serii 6xx nadal występują na Mojave? Ja nadal siedzę na Sierra, bo jak mi doradzono na forum, to jedyny system, który obsługuję tę kartę bez wspomnianych artefaktów na ekranie. Jeżeli ktokolwiek coś wie w tym temacie, będę wdzięczny za podzielenie się doświadczeniem.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.