Jump to content

holdy89

Members
 • Content Count

  66
 • Joined

 • Last visited

 1. Wydaje mi się, że nie to jest przeczyną. Dodałęm wpisy do config wg. podanego poradnika. Niestety nie pomogło. Dalej tkwię w tym samym miejscu.
 2. Witam. Mam problem z odpaleniem instalacji High Sierra na HP Z440. Próbowałem już chyba wszystkiego dokładnie analizując poradniki w sieci odnośnie instalacji macOS na platformie X99. Nie mniej jednak za każdym razem instalator zatrzymuje się w tym samym miejscu. Moja specyfikacja to: HP Z440, E5 1620 V4, AMD Firepro W2100. W załączniku przesyłam zrzut problemu oraz swój folder Clover. Z góry dziękuję za wskazówki. CLOVER.zip
 3. Dell Precision T1700 Intel Xeon E3 1271 v3 Dell 048DY8 Motherboards Intel C226 Chipset NVidia Quadro K420
 4. Witam wszystkich ponownie po kilku latach nieobecności Mam problem z wybudzaniem ze snu stacjonarki Dell'a (która to, po awarii MacBooka Pro oraz wulkanicznych temperaturach Maca Mini, miała służyć jako maszyna tylko pod windows) Niestety przyzwyczajenia co do systemu robią swoje. Z ciekawości więc zajrzałem na to forum, które to kiedyś wprowadziło mnie w świat systemu OS X. Udało mi się przy pomocy Clover'a postawić Yosemite 10.10.5 w trybie UEFI. System, w moim odczuciu, działa dobrze. Grafika działa na webowych sterownikach NVidia. Wszystkie porty USB działają. Karta internetowa również. Na wbudowanej dźwiękówce mi nie zależy (posiadam zewnętrzną na USB) Do pełni szczęścia brakuje niestety poprawnie działającej funkcji sleep. Komputer poprawnie przechodzi w stan uśpienia. Niestety podczas wybudzania nie uruchamia się monitor (Dell 2412M przez DisplayPort) i wydawać by się mogło, że tylko on gdyż po próbie wybudzenia uruchamiają się wszystkie wentylatory oraz dyski - niestety monitor nie. W katalogu drivers64UEFI posiadam: FSInject-64.efi, HFSPlus.efi, OsxAptioFix2Drv-64.efi, OsxAptioFixDrv-64.efi, OsxFatBinaryDrv-64.efi. Kexty: CPUSensors, FakeSMC, GPUSensors, IntelMausiEthernet, LPCSensors. Config w załączniku. Szczegółowa konfiguracja komputera oczywiście w stopce. Jakieś pomysły? config.plist.zip
 5. Skoro problem (przypuszczalnie) leży po stronie usb na płycie głównej to czy pomógł by zakup karty PCI-USB. Ta karta z wyjściami USB wówczas działała by jako osobne urządzenie podpięte pod PCI. Jak myślicie mogło by pomóc? Mam na oku tą kartę: http://www.allegro.pl/item921377721_delock_karta_pci_na_usb_2_0_firewire.html
 6. Wiem, że istnieją te opcje. W screenie drugim, który podałeś wpisuje odpowiednio wartości z :Przechwytywanie1. A gdzie mam wpisać wartości z Przechwytywanie2? Tam są odpowiednio 3 adresy ip. EDIT. Problem rozwiązany. Musiałem utworzyć odpowiednio 3 połączenia i każdemu z nich przypisać inny adres ip.
 7. Witam. Nie mogę uruchomić internetu na moim snow leo. Posiadam internet radiowy. Po każdym formacie kompa muszę zawsze wpisywać adres ip, maskę itp w ustawieniach protokołu IPv4. Gdzie w snow leopardzie mogę dodawać takie wartości jak te zaznaczone na screenie (czerwonym kółkiem). Sam adres ip, maska, ruter oraz serwery DNS są mozliwe do ustawienia. Ale tego nie mogę znaleźć.
 8. Plik boot podmieniłem na partycji ze snow. żadnego kexta od grafy nie wgrywałem. Edytowałem com.apple.coot.plist w katalogu Extra na partycji ze snow leo. Podeśle go za chwilę gdyż teraz ściągam update 10.6.2 na win 7 (zapodziałem gdzieś ustawienia neta i musze się skontaktować z moim usługodawcą sieci) gdyż na snow leo nie mam neta. P.S. Czyli czeka mnie modyfikacja DSDT? Myslałem, że uda mi się tego uniknąć. Jak przez to przejsć? W katalogu Extra na partycji snow leo mam już plik dsdt.aml który podesłał mi Rzooff. Co więc teraz z nim zrobić? edytować? EDIT: Problem rozwiązany. Wystarczyło do katalogu extra wrzucić plik dsdt.aml który na podanej poniżej stronie jest pod nazwa: GMA950_V4.2.zip http://www.insanelymac.com/forum/index.php?showtopic=143340
 9. Nie działa. Podmieniłem plik boot na obydwu partycjach, dopisałem to co miałem dopisać do com.apple.boot.plist. i nie działa. A nie ma jakiegoś kexta który by to uruchomił? Kurcze a już się cieszyłem.
 10. Coś mi nie wychodzi. Należy podmienić plik boot (który znajduje się w?) oraz dodać wpis: GraphicsEnabler Yes
 11. I to wystarczy? Wybacz, ale myślałem, że to jakaś bardziej zaawansowana operacja. Zabieram się więc za to. Dzięki.
 12. Gdyby to zadziałało to byłbym bardzo zadowolony. Jak już kiedyś opisywałem na tym forum mam problemy z dźwiękiem (trzaski, kartą dźwiękowa na USB) gdy używam grafiki na PCI Expres. Ten sam problem pojawił się także na Windows 7. Pomogło wypięcie grafiki i odpalenie zintegrowanej (zero problemów z dźwiękiem na USB). Tak więc byłbym bardzo wdzięczny gdyby ktoś mi powiedział jak dodać ten Graphic Enabler do com.apple.boot.plist? Na stronie, którą podał oswaldini, znajdują się 2 linki: przy pierwszym w nowej karcie otwiera mi się jakiś kod, a w drugim jest plik boot. Co więc dalej mam zrobić?
 13. I gdy ją uruchomię będę miał do wyboru więcej rozdzielczości monitora? P.S. Czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak dodać ten Graphic Enabler do com.apple.boot.plist?
 14. Czy jest możliwość uruchomienia zintegrowanego układu graficznego Intel® Graphic Media Accelerator 950 na Snow Leopard? Jeśli tak to jaki jest na to sposób?
 15. 314TeR: Dzięki za info. Teraz przynajmniej wiem że to nie moja wina. Co do wbudowanej dźwiękówki to pisałem że dodawałem odpowiednio kexty (VoodooHDA także) do katalogu extra ale nie było rezultatu. Na AzaliaAudio dopiero zadziałało. Co prawda działa tylko jedno wyjście, ale dźwięk nie trzeszczy. A co do tego bezpiecznego usunięcia 10.5.8 mógłby mi ktoś coś więcej napisać? Czy lepiej go zostawić? (nie ukrywam przydała by mi się ta partycja jako wolna). P.S. Mam jeszcze jedno pytanie. Czy ten konflikt USB/VGA występuje pomiędzy wejściami USB a każdą grafiką? Mam jeszcze w płycie głównej zintegrowany układ graficzny Intel® Graphic Media Accelerator 950. Czy jeśli dało by się go odpalić to pomiędzy nim a USB również występował by konflikt? (szczerze bardziej zależy mi na dźwięku niż na grafice) No chyba że integrowanej grafy nie da się odpalić.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.