Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  488
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  12

danielosx86 last won the day on October 10

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Kobieta (Female)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

498 profile views
 1. Do Sandy Bridge musisz użyć flagi -no_compat_check, bo Mojave nie jest wspierany na identyfikacji iMac12,X.
 2. EC może być różnie nazwane w DSDT, warto wypróbować każdy z nich: Comment Find*[HEX] Replace[HEX] change EC0 to EC 4543305f 45435f5f change H_EC to EC 485f4543 45435f5f change ECDV to EC 45434456 45435f5f Na pewno nie zaszkodzi też "odświeżenie" SMBIOS o nowy numerek i datę biosu, aktualny do tej identyfikacji jest datowany na 07/24/2019, więc Catalina też może takowego wymagać.
 3. Config poprawisz np. Clover Configuratorem, podstawowe patche do DSDT też tam znajdziesz. Poradnik jak uruchomić iGPU+dGPU znajdziesz na forum oraz na https://www.insanelymac.com/forum/topic/334899-intel-framebuffer-patching-using-whatevergreen/ (w pierwszym komentarzu masz listę ig-platform-id, znajdz do swojej karty i interesuje Cie opcja z 0 connectors). Config pod grafikę wygenerujesz Hackintoolem.
 4. Twój config wygląda na gotowca, którego nie dostosowałeś pod swój komputer, na co wskazuje choćby brak sekcji SMBIOS. Integra powinna być włączona, ale bez żadnego wyjścia. Dedykowana grafika powinna być w DSDT jako GFX0. Możliwe, że poprawna konfiguracja rozwiąże problemy.
 5. Do czytania nic nie trzeba, do zapisu - tylko Windowsa, chyba, że nie zależy Ci na tych danych albo robisz codziennie backupy.
 6. Nie w tym rzecz - to, że ktoś od kilku lat kompiluje Clovera i wrzuca na Git to nic nowego, ale repozytorium, do którego podałem link prowadzi Slice. Teraz to będzie główne i oficjalne źródło Clovera.
 7. Clover przeniósł się na GitHuba: https://github.com/CloverHackyColor/CloverBootloader więc może projekt trochę odżyje. Co ciekawe, do nowych release'ów powrócił AptioMemoryFix.
 8. Swoją drogą, ktoś wie co to Root Hub Simulation na porcie SS05? Fizycznie nic nie jest do niego podpięte, a Hackintool cały czas świeci go na zielono. W Mojave tego nie było.
 9. Zrobiłem nowy kext, mam patche na limit portów, ale dalej restart po wybudzaniu. Wyrzucenie USBPort.kext i zastąpienie go alternatywną metodą również z Hackintoola, czyli USBInjectAll.kext + SSDT-UIAC.aml nie wywołuje tego objawu, a efekt jest ten sam - mapuje tylko swoje porty. Jakby ktoś szukał patcha na limit portów do Cataliny: com.apple.iokit.IOUSBHostFamily 83FB0F0F 83FB3F0F USB port limit patch #1 10.15 (Credits PMheart and daliansky) 10.15.x com.apple.driver.usb.AppleUSBXHCI 83F90F0F 83F93F0F USB port limit patch #2 10.15 (Credits PMheart and daliansky) 10.15.x Zauważyłem jeszcze jedną rzecz, niezwiązaną z USB, ale być może związaną z jakimś problemem ze wstrzykiwaniem kextów do Cataliny lub niekompatybilnością Hackintoola. W Mojave używałem kexta z nadpisanym EDID monitora, żeby po wybudzeniu na UHD630 nie robił się przez chwilę zielony ekran. W Catalinie mimo kexta wygenerowanego na nowo Hackintoolem, zielony ekran przez chwilę się pojawia.
 10. macOS śmiga na UHD630, Nvidia jest ubita w Cloverze przez poniższy wpis oraz dodatkowo flagę -wegnoegpu. Połączenie tych dwóch metod dało mi bezproblemowy sleep/wake (nie licząc problemów z USB w Catalinie), a Nvidia w ogóle nie zgłasza się w systemie. <key>AddProperties</key> <array> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>name</string> <key>Value</key> <data> I2Rpc3BsYXk= </data> </dict> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>IOName</string> <key>Value</key> <string>#display</string> </dict> <dict> <key>Device</key> <string>NVidia</string> <key>Disabled</key> <false/> <key>Key</key> <string>class-code</string> <key>Value</key> <data> /////w== </data> </dict> </array>
 11. U mnie po czystej instalacji bez zmian, ale wstępnie obstawiam winę USB. Wywaliłem swój USBPorts.kext wygenerowany Hackintoolem i wrzuciłem USBInjectAll - problem ustąpił, ale jeszcze potestuję i sprawdzę to dokładnie. EDIT: Wygląda na to, że Catalina nie lubi się z kextem USBPort z Hackintoola. Stworzone SSDT-UIAC w połączeniu z USBInjectAll działa okej.
 12. Zrobiłem update na Z390 ze świeżo zainstalowanego kilka dni temu Mojave i są problemy z wybudzaniem - po wake'u wchodzi ekran logowania, ale po ok. 5 sekundach następuje restart. Na Mojave tego nie było. Instaluję teraz Catalinę na czysto, zobaczymy co będzie.
 13. AptioMemoryFix jako taki przestał być rozwijazny i stał się częscią pakietu OpenCore, gdzie dodatkowo pełni nowe funkcje. Stąd powrót starego drivera. https://github.com/acidanthera/AptioFixPkg
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.