Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  653
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

danielosx86 last won the day on May 11

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

1134 profile views
 1. Poczytaj o fixach do RTC.
 2. @wujek_bogdan HD4000 to Ivy Bridge, HD4400/4600/5000 to Haswell.
 3. Nie instalowałem bety, więc nie wiem na 100%, ale ludzie donosili, że wsparcie HD4000 zostało, przynajmniej w pierwszej becie. Zapewne w finalnej wersji macOS te kexty wylecą, ale zapewne będą (już są) patchery, które przywrócą wsparcie. Poczekaj do premiery.
 4. Do powyższych płyt Gigabyte znajdziesz bez problemu SSDT, które aktywuje hot-plug. Nie wiem jak to wygląda z ASRock.
 5. Są informacje na insanelymac i applelife.ru, ale to skomplikowana operacja póki co. Poczekam aż bootloadery nauczą się macOS 11. EDIT: gdyby ktoś chciał spróbować: https://www.insanelymac.com/forum/topic/344299-guide-gigabyte-ga-z370n-wifi-i7-8700k-uhd-630-big-sur-110-dp1/
 6. Nie chodzi o wydajność, tylko o długość wsparcia. PowerMac G5 przeszedł aktualizację w 2005 roku, a w sierpniu 2009 roku wyszedł pierwszy system, który nie wspierał G5. Czyli od premiery przez 4 lata miał aktualny system. Także budowa hackintosha nadal jest sensowna, bo jeśli nie teraz to już pewnie nigdy. Nawet kiedy wsparcie macOS ustanie, to zostaje nam sprzęt pod Windows. Użytkownicy G5 zostali pozostawieni sami sobie (nie licząc linuksów na PPC, ale to margines).
 7. @music składaj, składaj, zanim wymienią całą linię komputerów to miną te 2 lata. Jaki ostatni na warsztat pójdzie pewnie Mac Pro, więc jeszcze wiele lat upłynie, zanim X86 przestanie być wspierany przez Apple i developerów.
 8. Instalowałem kilka kart Fenvi u klientów, zwykle nie było problemów. Czasem nie na wszystkich portach PCI-e odpalały, trzeba było szukać tego właściwego slotu, ale to bardziej problem po stronie płyt niż samej karty.
 9. Kilka dni temu trafiłem na ciekawy projekt, dzięki któremu można uzyskać natywny PM na płytach, które nie posiadają w biosie widocznej opcji wyłączenia CFG Lock. Po dograniu drivera do EFI można wyłączyć AppleCpuPmCfgLock / AppleXcpmCfgLock w OpenCore. Przyda się vanillowym purystom, którzy nie chcą ręcznie ingerować w firmware swojej płyty. Źródło: https://www.insanelymac.com/forum/topic/344035-cfglock-unlock-msr-0xe2/ CFGLock.efi.zip
 10. Mapa USB porządnie zrobiona? Jeśli nie, od tego bym zaczął.
 11. support HDR w monitorach LG dalej niepoprawiony, brawo brawo.
 12. MacBook Air. Temat poruszany setki razy - kupowanie laptopa pod macOS mija się z celem, bo to nigdy nie będzie plug'n'play i w 99% przypadków będziesz kombinował jak połączyć się z wifi.
 13. Jeśli GTX ma działać to 10.13.6, jeśli będziesz używać integry Intela to Catalina 10.15.
 14. Nadal wątpie, by Apple przeszło w Macach na ARM. Prędzej odpuszczą Intela na rzecz AMD, niż mieliby utrzymywać iOS, iPadOS i macOS w wersji ARM oraz macOS w wersji x86_64.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.