Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  530
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  17

danielosx86 last won the day on November 22

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

565 profile views
 1. Możliwe, że będziesz musiał skonfigurować wyjścia pod swoje mobo. Tu jest w pełni działający przykład, puszczający sygnał po HDMI jako connector 3. <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key> <dict> <key>AAPL,ig-platform-id</key> <data> BwCbPg== </data> <key>AAPL,slot-name</key> <string>Internal@0,2,0</string> <key>device_type</key> <string>VGA compatible controller</string> <key>enable-hdmi20</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con0-busid</key> <data> BQAAAA== </data> <key>framebuffer-con0-enable</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con0-flags</key> <data> xwMAAA== </data> <key>framebuffer-con0-index</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con0-pipe</key> <data> CQAAAA== </data> <key>framebuffer-con0-type</key> <data> AAQAAA== </data> <key>framebuffer-con1-busid</key> <data> BgAAAA== </data> <key>framebuffer-con1-enable</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con1-flags</key> <data> xwMAAA== </data> <key>framebuffer-con1-index</key> <data> AgAAAA== </data> <key>framebuffer-con1-pipe</key> <data> CAAAAA== </data> <key>framebuffer-con1-type</key> <data> AAgAAA== </data> <key>framebuffer-con2-busid</key> <data> BAAAAA== </data> <key>framebuffer-con2-enable</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con2-flags</key> <data> xwMAAA== </data> <key>framebuffer-con2-index</key> <data> AwAAAA== </data> <key>framebuffer-con2-pipe</key> <data> CgAAAA== </data> <key>framebuffer-con2-type</key> <data> AAgAAA== </data> <key>framebuffer-con3-busid</key> <data> AAAAAA== </data> <key>framebuffer-con3-enable</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-con3-flags</key> <data> IAAAAA== </data> <key>framebuffer-con3-index</key> <data> /////w== </data> <key>framebuffer-con3-pipe</key> <data> AAAAAA== </data> <key>framebuffer-con3-type</key> <data> AQAAAA== </data> <key>framebuffer-patch-enable</key> <data> AQAAAA== </data> <key>hda-gfx</key> <string>onboard-2</string> <key>model</key> <string>Intel UHD Graphics 630 (Desktop)</string> </dict>
 2. Z tych wszystkich zbędnych linijek dorzuciłbym patch "enable-hdmi20" na początek.
 3. @314TeR to port "aptiofixa" z OC: https://github.com/ReddestDream/OcQuirks @chief próbowałeś wygenerować pełny patch do grafiki Hackintoolem? Jakie masz ustawienia iGPU w biosie?
 4. W Cloverze też masz emulacje NVRAM, to żadna nowość w OpenCore.
 5. Samo włączenie w biosie to jeszcze nie koniec, musisz ustawić tzw. headless ig-platform-id odpowiedni dla Twojego iGPU. W ten sposób system korzysta z mocy obliczeniowej obu grafik, dokładnie tak jak ma to miejsce w iMacach (nie iMacach Pro). Taki zabieg jest niezbędny, żeby działał intelowy QuickSync. Jest na ten temat masa tematów zarówno w necie, jak i na tym forum.
 6. Jeśli masz iGPU i identyfikację iMac to powinny być odpalone obie grafiki, z tym że nie jest wymagane, żeby iGPU było ustawione jako podstawowe. Można ustawić dedyk, i tak będzie działać, zakładając że reszta konfigu pod WEG będzie zgodna ze sztuką. Mac Pro nie ma iGPU, dlatego zmiana identyfikacji pomaga.
 7. Zwracam honor odnośnie Z97 - zapomniałem, że na starych biosach zapis działał. Co do nowych chipsetów, bardzo prawdopodobne, że Z370 to ostatni bezproblemowy w temacie zapisu do NVRAM. Jest najstarszy z serii 300, wszystkie następujące po nim Z/H/B/Q (ze stosowanym przez Apple Q370 włącznie) zapis mają już zablokowany, więc wygląda to na uszczelnienie firmware’u Intela. Jeśli seria 400 nic nie zmieni, to deweloperzy będą zmuszeni do zajęcia się tematem lub emulacja stanie się standardem.
 8. Wg mnie to błąd wynikający z braku urządzenia EC, instalacja zatrzymuje się wtedy mniej więcej w tym miejscu i rzuca podejrzenia na APFS. Dorzuć SSDT-EC.aml do ACPI/patched.
 9. Nvidia oficjalnie porzuca support CUDA w macOS: https://docs.nvidia.com/cuda/cuda-toolkit-release-notes/index.html#deprecated-features
 10. Masz rację, jednak bałbym się o to gdybym składał kompa na Ryzenie, a nie Intelu. Cały czas mam w pamięci jak bardzo polecane były na tym forum Asusy z Z97, których też Apple nie montowało, trzeba było popychać kextami i też nie miały NVRAM bez modów biosu, które pojawiły się kilka lat później. Autor tematu kupi co uzna za stosowne, jednak odpowiadając na pytanie o Gaming X - działa spoko.
 11. Z Z390 wcale nie jest tak źle, mam Z390 Gaming X i w zasadzie nie ma z nią problemów. Nie używam ani skryptów do emulacji NVRAM, ani innej metody, jedynie aptiomemoryfix i emuvariableuefi. Działa wszystko bez zająknięcia, nie ma pomieszanych języków, działa iMessage i FaceTime itd. Problemy z alokacją pamięci owszem są, ale slide=0 załatwia sprawę. Wg mnie to kosmetyka, nie ma co demonizować.
 12. Warto pomyśleć też nad dodaniem do Unibootx nowego narzędzia z Clovera - Clover.app. Dzięki niemu nie trzeba już instalować skryptów do emulacji NVRAM, bo działający w tle demon zrzuca wpisy do nvram.plist. Przyda się to w przypadku np. Z390. Osobiście jeszcze tego nie testowałem, ale funkcja na pewno przyszłościowa i krok bliżej do vanilla.
 13. Spróbuj testowo włączyć CSM. Na nvidiach widziałem przypadki, gdzie włączenie csm aktywowalo wyjścia na karcie.
 14. Na razie nie podchodziłem do tematu, ale śledzę rozwój. Projekt wygląda bardzo obiecująco, ale jeszcze nie rozwiązuje moich problemów, np. brak nvram na Z390.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.