Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  604
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  22

danielosx86 last won the day on January 25

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

750 profile views
 1. Ja mam to na Clover, więc to nie jest związane z bootladerem. Używasz iStat Menus?
 2. Prawdopodobnie musisz umiescić zawartość SSDT bezposrednio w DSDT.
 3. Do i9-9900K powinna być płyta Z390, Z370 może nie udźwignąć tego potworka. Ostatni miesiąc przyniósł przełom w Z390 - płyty uchodziły za problematyczne, ze względu na niedziałający natywny NVRAM, jednak problem został niedawno rozwiązany (na forum znajdziesz osobny wątek na ten temat). Obecnie brak przeciwskazań co do Z390, także kupuj śmiało.
 4. Still waiting for root device zapewne. USB z Cataliną wpięte w usb 2.0?
 5. Przekreślone kółko raczej nie ma nic wspólnego z trybem graficznym. Odpal w verbose i zobacz na czym się zatrzymuje. SSDT z fake EC dodane?
 6. Te błędy są związane z monitorowaniem temperatur (TZ=Thermal Zone). Chyba większość ma ten błąd, czytałem gdzieś, że może mieć to związek z VirtualSMC albo iStat Menus, ale nigdy nie chciało mi się sprawdzać czy po zmianie na FakeSMC lub usunięciu iStat Menus też występuje. W skrócie - nie ma się czym przejmować.
 7. Możesz próbować cofnąć się do wczesniejszego. Jeśli to nic nie da, zostaje Ci eliminowanie winnych po kolei, czyli zasilacz, cpu, płyta.
 8. Dzieje się to od zawsze? Próbowałeś przeflashować bios?
 9. Patcher podmienia część składników systemu na te z Mojave/High Sierra by obsłużyć stary sprzęt.
 10. Błąd ze screena sugeruje brak urządzenia EC. Masz dorzucone SSDT z fake EC? EDIT: Jakie masz drivery uefi?
 11. Zainstaluj system na iGPU, dopiero po instalacji włóż RX5700 do slotu.
 12. Za ok. 1500 zł można kupić używanego peceta na Z97 z i7-4790 na pokładzie, który też jest wydajniejszy od MP5,1. Jeżeli uważasz, że MP4,1 przerabiany na 5,1 jest dla Ciebie odpowiedni, to kupuj, to Twój wybór. Tyle, że to nie jest w dzisiejszych czasach żaden "potworek" ani żadna okazja.
 13. Mogę się mylić, ale rynek eGPU to chyba margines?
 14. Na forach dyskutują osoby, które nie są związane ani z Apple ani z Nvidią, także nie traktowałbym ich jako pewne źródło informacji. Kiedy pojawił się Mojave, obsługiwany był jeden komputer, do którego można było dołożyć kartę Nvidii - Mac Pro 5,1. Czy był sens wydawać dla garstki użytkowników dedykowaną Makom wersję GTX10XX albo RTX20XX? Catalina nie obsługuje już Maca Pro 5,1, tym samym z punktu widzenia biznesowego, wydawanie nowych driverów nie ma sensu. Jedyna opcja to projekt karty dla Maca Pro 7,1, ale na razie cisza w obozie Nvidii. Także web drivery do Cataliny to pobożne życzenie społeczności hackintoshowej, bo Nvidia ani Apple nie mają w tym żadnego interesu.
 15. Piszesz na forum hackintoshowym, że alternatywy za bardzo nie ma Przecież całe do forum polega na szukaniu tańszych/wydajniejszych alternatyw do sprzętu Apple. Możesz kupić platformę X299 i zrobić sobie nowoczesnego odpowiednika iMaca Pro, możesz kupić Z390 + i7/i9 i zbudować a'la iMaca 2019. Będziesz miał tu do dyspozycji nowe procesory Intela zamiast pamiętające czasy Core 2 Duo Xeony w starym Macu Pro, dużo lepszy stosunek zużycia energii do wydajności, możliwość korzystania z USB 3.0, TB3 itd. bez kombinowania i spokój ze wsparciem ze strony Apple na parę lat. 6-rdzeniowy XEON X5650 jest niemal dwukrotnie mniej wydajny niż 6-rdzeniowy i5-9600K wg Geekbench 5.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.