Jump to content

danielosx86

Members
 • Posts

  721
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  30

danielosx86 last won the day on April 18 2021

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

2359 profile views
 1. Włącz tryb verbose, żeby zobaczyć na czym się zatrzymało. Po drugie - brakuje Whatevergreen, bez niego grafika nie zaskoczy jak powinna. Klawiatura pewnie podpięta po PS2, więc musisz mieć VoodooPS2.
 2. Odpal u siebie MaciASL, sprawdź pod jakim adresem jest Twoja grafika, w przykładzie jest pod "_SB.PCI0.PEG0.GFX0" - jeśli masz inaczej, podmień na poprawny. Następnie zapisz jako .aml, wrzuć do OpenCore i pamiętaj o dodaniu wpisu w configu. Wyłącz CSM i próbuj odpalić. SSDT-Radeon_Deint-GFX0.dsl.zip
 3. Poszukaj przyczyny dlaczego przy wyłączonym CSM masz czarny ekran i spróbuj to poprawić, bo to jest dużo ważniejsza kwestia niż brak sprzętowej akceleracji HEVC.
 4. A czy akceleracja HEVC nie jest czasem zależna też od SMBIOS? Miałem kiedyś GTX 1060, która wspierała HEVC, jednak przez identyfikację iMac12,1 akceleracja HEVC i tak leżała. Tu będzie podobnie.
 5. X99 nigdy nie było w makach, MacPro6,1 (śmietnik) był na X79, poźniej w obozie Apple był od razu przeskok na X299 (iMac Pro). Kiedyś na X99 stawiałem macOS i jakoś to działało, tyle, że komp był u mnie może 2-3 dni. Nie wiem jak to się lubi z nowszymi systemami.
 6. @wujek_bogdan LGA2011 to Sandy/Ivy Bridge-E - ta literka robi ogromną różnicę. Poprawny tutorial to ten: Sandy and Ivy Bridge-E | OpenCore Install Guide (dortania.github.io)
 7. A źródło na monitorze przełączasz? Samo się nie przełączy, jeśli bios/oc jest po igpu a Windows po dgpu. mniej prawdopodobne - masz Windows w MBR zamiast UEFI.
 8. Usuń wszystkie pluginy do FakeSMC (oraz SMCHelper.efi), a najlepiej to w ogóle zastąp go VirtualSMC na początek bez żadnych pluginów. Błędy, które widać są związane z zarządzaniem prędkościami wentylatorów, ale to żadne krytyczne errory. Serio zostaw te gotowce sprzed ponad 2 lat i zrób to porządnie na OpenCore, kompleksowy manual do X299 jest tu: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config-HEDT/skylake-x.html#starting-point Jeśli zaczynasz przygodę z hackintoshem, to zaczynanie od Clovera jest stratą czasu.
 9. To problem z alokacją pamięci, możesz spróbować dodać flagę slide=0 lub wyliczyć własną wartość. Powinieneś przesiąść się na OpenCore, który lepiej radzi sobie z tym problemem. https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/extras/kaslr-fix.html#so-what-is-kaslr
 10. Wysuwasz śmiałe tezy jak na to forum, gdzie 90% userów używało Cataliny i nikt większych problemów z jej działaniem nie zgłaszał. Z tym kaszanieniem się systemu poprzez zewnętrzne aplikacje, które w dodatku są odseparowane od plików systemowych (system jest na partycji read only) to już w ogóle kosmos. Sam używałem do muzyki (Ableton, FL Studio, Logic Pro) + masa wtyczek i zero problemów z kompatybilnością i stabilnością.
 11. https://dortania.github.io/Wireless-Buyers-Guide/ W praktyce wszystkie applowskie WiFi ac działają natywnie, n-ki działają popchnięte przez AirportBrcmFixup.
 12. Najnowszy możliwy to Lion 10.7.5. Wyższe wersje nie przejdą, ze względu na brak 64-bitowych sterowników do X3100. Paradoksalnie ten MacBook obecnie lepiej nadaje się pod Windows niż dawno niewspieranego Mac OS X.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.