Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  714
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  29

danielosx86 last won the day on January 4

danielosx86 had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Mężczyzna (Male)
 • Location:
  Poznań

Recent Profile Visitors

1480 profile views
 1. A źródło na monitorze przełączasz? Samo się nie przełączy, jeśli bios/oc jest po igpu a Windows po dgpu. mniej prawdopodobne - masz Windows w MBR zamiast UEFI.
 2. Usuń wszystkie pluginy do FakeSMC (oraz SMCHelper.efi), a najlepiej to w ogóle zastąp go VirtualSMC na początek bez żadnych pluginów. Błędy, które widać są związane z zarządzaniem prędkościami wentylatorów, ale to żadne krytyczne errory. Serio zostaw te gotowce sprzed ponad 2 lat i zrób to porządnie na OpenCore, kompleksowy manual do X299 jest tu: https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/config-HEDT/skylake-x.html#starting-point Jeśli zaczynasz przygodę z hackintoshem, to zaczynanie od Clovera jest stratą czasu.
 3. To problem z alokacją pamięci, możesz spróbować dodać flagę slide=0 lub wyliczyć własną wartość. Powinieneś przesiąść się na OpenCore, który lepiej radzi sobie z tym problemem. https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/extras/kaslr-fix.html#so-what-is-kaslr
 4. Wysuwasz śmiałe tezy jak na to forum, gdzie 90% userów używało Cataliny i nikt większych problemów z jej działaniem nie zgłaszał. Z tym kaszanieniem się systemu poprzez zewnętrzne aplikacje, które w dodatku są odseparowane od plików systemowych (system jest na partycji read only) to już w ogóle kosmos. Sam używałem do muzyki (Ableton, FL Studio, Logic Pro) + masa wtyczek i zero problemów z kompatybilnością i stabilnością.
 5. https://dortania.github.io/Wireless-Buyers-Guide/ W praktyce wszystkie applowskie WiFi ac działają natywnie, n-ki działają popchnięte przez AirportBrcmFixup.
 6. Najnowszy możliwy to Lion 10.7.5. Wyższe wersje nie przejdą, ze względu na brak 64-bitowych sterowników do X3100. Paradoksalnie ten MacBook obecnie lepiej nadaje się pod Windows niż dawno niewspieranego Mac OS X.
 7. Komputer był sprzedawany ze Sierrą, więc Internet Recovery przywraca Sierrę. W narzędziach dyskowych zaznacz dysk, nie partycję i zrób wymazywanie - kompletnie usunięcie schematów partycji itd. Dysk musi być sformatowany w GUID i MacOS Journaled.
 8. Utrudniasz sobie życie, jaki Windows, jaki Linux do formatowania? Przecież wszystko masz! Na screenach które załączyłeś pokazujesz nam pusty dysk, na którym zamiast zainstalować system przez Internet Recovery to sprawdzasz czy pusty dysk możesz ustawić jako startowy. Przecież logiczne, że jeśli jest pusty, to nie możesz, bo najpierw musisz ukończyć kroki przywracania systemu z sieci, a Ty kończysz na wyborze języka. Tak, jest możliwe, że obraz na USB został źle zrobiony, skoro nie działa.
 9. Będąc precyzyjnym, odtwarzałeś obraz instalki pod linuksem, a nie tworzyłeś sam instalacyjnego pendrive'a. W innym wątku podpowiedziałem Ci jak się porządnie do tego zabrać, żeby na pewno instalka zadziałała, ale wolałeś inną drogę. A co ma być dyskiem startowym skoro nie zainstalowałeś jeszcze systemu i masz pustą partycję? Wybór języka to dopiero początek.
 10. Możesz googlać, pewnie coś znajdziesz, ale wręcz pewne, że wrócisz z postem typu "stworzyłem chyba poprawnie bootowalną instalkę pod windowsem, ale Mac nie wykrywa instalki". TransMac sprawdzał się wiele lat temu, kiedy Mac OS X był sprzedawany na DVD i odtwarzało się obrazy płyt. Najprostsza i pewna metoda, że poświęcisz chwilę, ale wszystko będzie działać, to utworzenie z poziomu maszyny wirtualnej. Wcale nie jest to trudne, wystarczy VMware Workstation Player i gotowe obrazy do maszyn wirtualnych, które znajdziesz w sieci.
 11. DMG El Capitan możesz pobrać z serwera Apple: http://updates-http.cdn-apple.com/2019/cert/061-41424-20191024-218af9ec-cf50-4516-9011-228c78eda3d2/InstallMacOSX.dmg Natomiast do stworzenia pendrive'a instalacyjnego potrzebujesz innego Maca lub macOS/OS X na maszynie wirtualnej pod Windows. TransMac raczej tu nie pomoże, bo samo odtworzenie DMG to za mało, trzeba skorzystać z makowego terminala i polecenia createinstallmedia.
 12. @wujek_bogdan kolego, przeczytaj cały wątek zamiast ostatni post - pianista składa nowy zestaw na X299 i szuka NOWEJ grafiki, a Ty proponujesz używanego starocia, który zaraz wyleci z obiegu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.