Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  648
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  24

Everything posted by danielosx86

 1. Są informacje na insanelymac i applelife.ru, ale to skomplikowana operacja póki co. Poczekam aż bootloadery nauczą się macOS 11. EDIT: gdyby ktoś chciał spróbować: https://www.insanelymac.com/forum/topic/344299-guide-gigabyte-ga-z370n-wifi-i7-8700k-uhd-630-big-sur-110-dp1/
 2. Nie chodzi o wydajność, tylko o długość wsparcia. PowerMac G5 przeszedł aktualizację w 2005 roku, a w sierpniu 2009 roku wyszedł pierwszy system, który nie wspierał G5. Czyli od premiery przez 4 lata miał aktualny system. Także budowa hackintosha nadal jest sensowna, bo jeśli nie teraz to już pewnie nigdy. Nawet kiedy wsparcie macOS ustanie, to zostaje nam sprzęt pod Windows. Użytkownicy G5 zostali pozostawieni sami sobie (nie licząc linuksów na PPC, ale to margines).
 3. @music składaj, składaj, zanim wymienią całą linię komputerów to miną te 2 lata. Jaki ostatni na warsztat pójdzie pewnie Mac Pro, więc jeszcze wiele lat upłynie, zanim X86 przestanie być wspierany przez Apple i developerów.
 4. Instalowałem kilka kart Fenvi u klientów, zwykle nie było problemów. Czasem nie na wszystkich portach PCI-e odpalały, trzeba było szukać tego właściwego slotu, ale to bardziej problem po stronie płyt niż samej karty.
 5. Kilka dni temu trafiłem na ciekawy projekt, dzięki któremu można uzyskać natywny PM na płytach, które nie posiadają w biosie widocznej opcji wyłączenia CFG Lock. Po dograniu drivera do EFI można wyłączyć AppleCpuPmCfgLock / AppleXcpmCfgLock w OpenCore. Przyda się vanillowym purystom, którzy nie chcą ręcznie ingerować w firmware swojej płyty. Źródło: https://www.insanelymac.com/forum/topic/344035-cfglock-unlock-msr-0xe2/ CFGLock.efi.zip
 6. Mapa USB porządnie zrobiona? Jeśli nie, od tego bym zaczął.
 7. support HDR w monitorach LG dalej niepoprawiony, brawo brawo.
 8. MacBook Air. Temat poruszany setki razy - kupowanie laptopa pod macOS mija się z celem, bo to nigdy nie będzie plug'n'play i w 99% przypadków będziesz kombinował jak połączyć się z wifi.
 9. Jeśli GTX ma działać to 10.13.6, jeśli będziesz używać integry Intela to Catalina 10.15.
 10. Nadal wątpie, by Apple przeszło w Macach na ARM. Prędzej odpuszczą Intela na rzecz AMD, niż mieliby utrzymywać iOS, iPadOS i macOS w wersji ARM oraz macOS w wersji x86_64.
 11. Jeśli masz sprawny napęd, to z tym będzie najmniej problemów. Po instalacji możesz zrobić update do wyższych wersji, nawet do 10.11.
 12. Poszukaj obrazu DVD z instalką Snow Leopard 10.6.3 Retail. Możesz ją wypalić na płycie DL-DVD.
 13. AppleALC ani VoodooHDA nie ma tu nic do rzeczy, bo to urządzenie USB. Sprawdź na Windows albo w ogóle innym kompie czy wtedy mikrofon działa, żeby wykluczyć awarię samej kamerki. Zobacz też w urządzeniach Audio i Midi czy może tam nie jest wejście wyciszone, albo pokombinuj z różnym próbkowaniem.
 14. Krótka odpowiedź - nie. Kiedyś próbowano zrobić bezproblemową płytę na Z77 z komponentów używanych przez Apple, w której zmodyfikowany bios miał załatwić sprawę, ale i tak go trzeba było aktualizować co wydanie macOS. Hackintosh nie jest rozwiązaniem dla osób, które chcą postawić system raz i zapomnieć o sprawie, chyba, że ktoś nie zamierza w ogóle aktualizować systemu.
 15. Uruchomić się da, ale hackintosh na AMD to niestety nadal proteza - do benchmarków spoko, ale np. natywnego PM'u na takim setupie nie uświadczysz. Mogą pojawić się też problemy z niektórymi programami pro, które korzystają z instrukcji Intela.
 16. Musisz mieć kompatybilny bluetooth - jeśli dongle usb to sprawdzony jest chipset CSR8510 A10 - działa na nim wybudzanie z klawiatury i myszy. Jeśli chcesz mieć obsługę klawiatury BT w UEFI czy też menu Clovera/OpenCore, potrzebujesz oryginalnego modułu BT od Apple, ewentualnie dongle usb działajacy w trybie HID proxy (ale szansa, że na taki trafisz jest nikła).
 17. To Cię powinno zainteresować jako posiadacza RX5500XT: https://www.tonymacx86.com/threads/amd-radeon-performance-enhanced-ssdt.296555/
 18. @spec300 serio przez ponad tydzień nie wpadłeś na to, żeby wpisać boot args po czym wybrać dysk, z którego ma być uruchomiony system? Jeśli na tym etapie jest problem, to nie wróżę sukcesów, tym bardziej, że zakładasz kilka tematów na forum w różnych działach i w żadnym nie chcesz udzielić odpowiedzi na podstawowe pytania, gdy ktoś próbuje Ci pomóc.
 19. Próbuj darkwake=0, wrzuć też swój config.
 20. HDD czy SSD? Miałem ten model dawno temu i oryginalne dyski talerzowe były piekielnie wolne, im nowszy system tym bardziej mielił dyskiem.
 21. Tutaj może być niespodzianka. Huawei ładował do tych laptopów chip AC 9560, który jest wstępnie supportowany przez ten kext: https://intelwifi.0xcc.pw/ Podsumowując - do codziennej pracy pod macOS ten laptop raczej się nie nadaje, ale jeśli lubisz eksperymentować i masz cierpliwość, to można się pobawić.
 22. Sandy Bridge jest oficjalnie wspierany do max 10.13.6, więc najłatwiej zacząć od tej właśnie wersji.
 23. Mac-F42C88C8 to MacPro3,1, którego Sierra oficjalnie nie wspiera. Możesz próbowac z El Capitan albo zmienić identyfikację.
 24. tu miał ktoś podobny problem i go rozwiązał przez modyfikację framebuffera: https://www.tonymacx86.com/threads/solved-sapphire-rx-580-nitro-se-black-screen-on-hdmi-and-dvi.267078/post-1906898 Info odnośnie wcześniejszego mojego posta masz tu: https://github.com/acidanthera/WhateverGreen/blob/master/README.md
 25. Dokumentacja jest bardzo dobra, przy każdym nowym release jest udostępniany PDF z kolorowymi wyróżnieniami co jest nowe czy zmienione. Ale to prawda - trzeba być zajawkowiczem, żeby to śledzić na bieżąco. Zwlekałem z przesiadką do momentu, kiedy OC zyskał GUI (który na razie jest w powijakach, ale mniej więcej spełnia swoje zadanie). Przy poprawnie zrobionych SSDT, które ładują się tylko przy Darwinie, można spokojnie bootować do Windows i nie ma problemu z dezaktywacją, przynajmniej u mnie.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.