Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  460
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by danielosx86

 1. Bez kombinowania da radę max 10.13.6 High Sierra, pod warunkiem, że dorzucisz kompatybilną grafikę. Zintegrowana HD2000 nie jest w pełni obsługiwana. Jeśli znajdziesz grafikę kompatybilną z 10.14 Mojave, to z odrobiną chęci ten system też zainstalujesz.
 2. Według nowych plotek jest szansa na RTX w nadchodzących Makach Pro, ale to tylko plotki https://www.idownloadblog.com/2019/05/13/mac-pro-slide-leak/
 3. Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.
 4. Instalację i start systemu jak na prawdziwym maku - po prostu wkładasz pendrive z instalką macOS i leci. Niestety, wraz z każdą aktualizacją bootloadera trzeba przygotowywać od nowa zmodowany wsad biosu.
 5. OpenCore z założenia ma być prostszy i odciąć się od supportu najstarszych komputerów sprzed Sandy Bridge.
 6. Mocno przesadzasz, HD3000 jest całkiem używalna w macOS, jeśli jest poprawnie uruchomiona. Artefakty czasem się zdarzają, ale im nowszy system, tym jest ich mniej (albo to zasługa nowszych wersji Whatevergreen). Autor tematu ma w tym lapku kompatybilną kartę WiFi, co jest rzadkością. Uniwersalny config pod tę generację: https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD3000_1366x768.plist
 7. @reyder najbezpieczniejszy dla dysków systemowych, nie piszę o archiwum danych, a "partycji wymiany" do przerzucania plików z jednego systemu na drugi. Skoro autor tematu przenosi pliki między systemami, to prawdopodobnie nie ma na myśli magazynu.
 8. Najbezpieczniejszy sposób - partycja wymiany między systemami na exFAT - natywnie wspierany przez oba.
 9. Aorus to Gigabyte, a nie ASUS, także TB3 to Titan Ridge.
 10. Całkiem możliwe, że już niedługo Clover nie będzie jedynym słysznym bootloaderem - nadchodzi OpenCore od vit9696. Temat na Insanely: https://www.insanelymac.com/forum/topic/338527-opencore-development/ GitHub: https://github.com/acidanthera/OpenCorePkg
 11. Przecież na drzewku z lewej strony jest ten patch, wystarczy trochę przescrollować. Jeśli nie ma to:
 12. Monitor połączony przez jakąś przelotkę czy bezpośrednio DVI - DVI/HDMI do monitora?
 13. Twój config jest ok, tylko skorzystaj z podanej przeze mnie sekcji oraz inject Intel na false, inject ATI false. Jeśli to nie bios, to jeszcze koparkowa edycja karty może być problemem ze względu na niereferencyjny układ wyjść.
 14. HD2000 nie ma wsparcia w macOS, jednak i tak lepiej ją włączyć z 0 wyjść. Dzięki temu działa quick sync oraz działa AirPlay (płynnie), do którego niezbędne jest iGPU. Też mam HD2000 na i5-2300, więc wiem co mówię. Twój problem raczej tkwi w biosie - dobrze poszukaj opcji wyłączenia CSM.
 15. Włącz w biosie PEG-IGD, w configu w sekcji Devices wstaw: <key>Properties</key> <dict> <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key> <dict> <key>AAPL,snb-platform-id</key> <data> AABQAA== </data> </dict> </dict> Ta płyta obsługuje boot UEFI?
 16. Jest jeszcze kext do Lilu: https://github.com/chunnann/ATH9KFixup
 17. Może zasilacz w iMaku nie wyrabia, kiedy karta wchodzi na obroty? Nie wiem czy Lilu i Whatevergreen zrobią swoją robotę na sprzęcie Apple, ale jeśli masz kopie systemu to zaryzykowałbym wrzucenie kextów do S/L/E i przebudowanie kextcache.
 18. Jeśli ktoś ma Whatevergreen, to z flagą ngfxcompat=1 nie musi się wstrzymywać z aktualizacją - ostatnie web drivery śmigają bez problemów na tej kompilacji.
 19. Zainstaluj aplikację Soundflower to będziesz miał regulację głośności na wyjściach cyfrowych.
 20. Ale do MacBooka nie wejdą 4 takie dyski, więc trzeba 4TB w jednej kostce + marża Apple i robi się 13k.
 21. To oczywiście sprzęt trochę innej klasy, ale: https://www.proshop.pl/Dysk-SSD/Intel-Solid-State-Drive-DC-P4500-Series-solid-state-drive-4-TB-PCI-Express-31-x4-NVMe/2611314
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.