Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  517
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  16

Everything posted by danielosx86

 1. Na razie nie podchodziłem do tematu, ale śledzę rozwój. Projekt wygląda bardzo obiecująco, ale jeszcze nie rozwiązuje moich problemów, np. brak nvram na Z390.
 2. Dlatego prędzej czy później. Niestety, sporo istotnych projektów, takich jak Lilu, WEG, AppleALC, VirtualSMC itd. są pod opieką twórców OC, którzy zapowiedzieli, że od września nie testują swoich rozwiązań pod Cloverem, a wyłącznie pod OC.
 3. Na dzień dobry masz burdel w driverach, wszystkie powinny się znajdować w nowych wersjach Clovera w drivers/UEFI. Żadnych drivers64UEFI itd. Masz zdublowany ApfsDriverLoader i do tego jeszcze wyciągnięty z systemu, zbędny w tym przypadku apfs.efi. Zrób tam porządek. Jeśli instalujesz po raz pierwszy, to zacznij od tutoriali albo gotowców, jak forumowy UnibootX.
 4. Opierając się na Twoim obszernym opisie problemu, spoglądając na Twoją konfigurację sprzętową, wersję systemu i zaglądając zdalnie w Twój katalog EFi, śmiało można z całą pewnością stwierdzić, że to jakiś błąd typu Kernel Panic.
 5. Jeśli nie jesteś na bieżąco z rozwojem OC, a chcesz mieć stabilną maszynę do pracy, to na razie lepiej zostać na sprawdzonym Cloverze. Sam jeszcze też nie zdecydowałem się na OC, niech projekt się ustabilizuje. Jedyna rzecz, która może mnie zachęcić do przesiadki w tym momencie, to natywny NVRAM albo rozwiązanie problemu z alokacją pamięci na Z390, żeby pozbyć się slide=0.
 6. Z HD2000 wcale nie jest aż tak źle, przy odpowiednim snb-platform-id działał u mnie QuickSync i bez problemu podawał obraz do Apple TV przez AirPlay. Apple stosowało w iMacach procesory i5-2400, które też są z HD2000. <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key> <dict> <key>AAPL,snb-platform-id</key> <data> AABQAA== </data> </dict>
 7. Twój config jest mocno nieaktualny i nie ma prawa poprawnie działać. Po pierwsze - po co Ci fake ID do grafiki, skoro od 10.14.4 jest natywny support? Po drugie od wielu miesięcy WEG wymaga cloverowego Inject Intel na false i dodawania ig-platform-id metodą, którą podawałem w temacie poniżej (możesz wykorzystać, bo to dokładnie dla iMac19,1 i tej grafiki). Oczywiście cloverowe pole do podawania ig-platform-id powinno pozostać puste, jak i wszelkie inne rzeczy związane z uruchomieniem grafiki Intela.
 8. Powinieneś używać natywnego dla swojej grafiki, czyli 0x3E980003. W jaki sposób podajesz go w Cloverze, możes załączyć config?
 9. gotowy obraz do maszyny wirtualnej, a nie próba stawiania systemy z lewych DMG / zrobionych Transmaciem.
 10. Znajdź gotowy obraz macOS do maszyny wirtualnej, ściągnij system z MAS i zrób instalkę jak należy.
 11. Najprawdopodobniej wina Transmac. Jeśli jeszcze nie wyczyściłeś dysku, to jest szansa podnieść 10.15.1 z Whatevergreen 1.3.4, który rozwiąze problem czarnego ekranu. Kopia EFI na pendrive jest zawsze dobrym pomysłem.
 12. AptioMemoryFix został wchłonięty przez OpenCore, jednak ktoś postanowił wyodrębnić jego nowe wcielenie z OC, by móc z niego korzystać w Cloverze: https://github.com/ReddestDream/OcQuirks Podaję jako ciekawostę, bo prędzej czy później i tak wszyscy skończymy na OC
 13. Ważne dla posiadaczy Radeonów - przed aktualizacją do 10.15.1 zaopatrzcie się w Whatevergreen w wersji 1.3.4 - bez tego nie odpali grafika w trakcie aktualizacji! Release nie jest jeszcze oficjalnie dostępny, więc załączam. WhateverGreen134.kext.zip
 14. W H61 na 99% takiej opcji nie znajdziesz, AppleIntelCPUPM=true w Cloverze powinno na to zaradzić, jednak wg mnie nie w tym problem. Pokombinuj z Injectem ATI/AMD na true i false, może dorzuć driver CSM do Clovera, albo próbuj zbootować Clovera w trybie legacy. Przez lata miałem płytę AsRock z H61M i była totalnie bezproblemowa, stąd czepiałbym się takich trochę nieoczywistości w przypadku Twojej.
 15. <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0)</key> <dict> <key>AAPL,ig-platform-id</key> <data> AwCYPg== </data> <key>AAPL,slot-name</key> <string>Internal@0,2,0</string> <key>device_type</key> <string>Display controller</string> <key>hda-gfx</key> <string>onboard-2</string> <key>model</key> <string>Intel UHD Graphics 630 (Desktop 9 Series)</string> </dict> <key>PciRoot(0x0)/Pci(0x1f,0x3)</key> <dict> <key>AAPL,slot-name</key> <string>Internal@0,31,3</string> <key>device_type</key> <string>Audio device</string> <key>layout-id</key> <data> AQAAAA== </data> <key>model</key> <string>Cannon Lake PCH cAVS</string> </dict> Tak powinna wyglądać poprawna sekcja iGPU i Audio dla nowych wersji WEG i AppleALC. Patch generowany np. Hackintoolem dodaje "hga-gfx" w Audio device, nawet wtedy gdy wybieramy platform ID bez żadnego wyjścia, co powoduje problem. Jeśli masz inaczej odpaloną grafikę i audio, to je usuń i zastosuj powyższą metodę.
 16. Znalazłem rozwiązanie na problem z budzeniem i opisałem tu:
 17. Więc problem prawdopodobnie tkwi w ustawieniach biosu. Zwróć uwagę przede wszystkim na CSM, który powinien być wyłączony.
 18. Próbuj na mojej starej paczce EFI.zip
 19. Wyłącza czy usypia? Zrób replug monitora, kiedy masz czarny ekran
 20. to jeszcze próbuj dorzucić darkwake=0
 21. Aktualnie mam wyłączoną IGPU z poziomu biosu, gdyż w trybie headless z prawidłowym dla i5-9600K platform id 0x3E980003 mam problemy z wybudzaniem ze sleep. Czy to normalne, że przy identyfikacji iMac19,1 z samym RX580 bezproblemowo działa mi QuickLook (jpg, video 4k hevc itd.) oraz poniższy soft pokazuje akcelerację sprzętową mimo nierozpoznanej grafiki? W jaki jeszcze sposób zweryfikować działanie QuickSync? Nie używam NoVPAJpg ani innych hacków. IORegistryExplorer również nie pokazuje IGPU.
 22. Mam problem z poprawnym odpaleniem RX580 i UHD630 z i5-9600k (0x3E980003). Budzenie po sleepie działa bez problemu, gdy integra jest wyłączona w biosie lub odpalona z platform ID 0x3E9B0007 (wtedy działa wyjście HDMI). Niestety, kiedy platform ID ustawiam na własne (czyli headless), kilka sekund po wybudzeniu następuje restart. Macie może pomysł dlaczego tak się dzieje? Pierwszy raz się z czymś takim spotykam, z RX580 w połączeniu z Coffee Lake 8XXX nigdy nie miałem takiego problemu. Setup: Gigabyte Z390 Gaming X + i5-9600K + Sapphire RX580 8GB Nitro+ EDIT: Znalazłem rozwiązanie i zostawiam dla innych. Winne jest HDMI audio z integry. Jeśli w Catalinie używamy headless platform id, z urządzenia audio trzeba usunąć: <key>hda-gfx</key> <string>onboard-1</string> Oryginalne iMaci nie posiadają HDMI audio na integrze, stąd AppleALC panikuje kiedy iGPU pozbawiamy wyjść.
 23. Jeśli masz czarny ekran, a komp się nie restartuje, to przyczyną jest grafika. Podepnij monitor pod inny port
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.