Jump to content

danielosx86

Members
 • Content Count

  473
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by danielosx86

 1. AptioMemoryFix jako taki przestał być rozwijazny i stał się częscią pakietu OpenCore, gdzie dodatkowo pełni nowe funkcje. Stąd powrót starego drivera. https://github.com/acidanthera/AptioFixPkg
 2. Nie ma sensu próbować, w linku który wkleiłeś masz "Please note that older GPU (GMA 950, X3100, X1600, X1300, X1900, 7300gt, etc.) Graphics Acceleration on Mavericks, Yosemite, and El Capitan are not supported yet." To tyczy się Twojego MacBooka.
 3. Nie ma żadnego patcha, bo sterowniki do Twojej grafiki były wyłącznie w 32-bitowej wersji, a ostatnią wersją OS X obsługującą kernel 32-bit jest 10.7. We wczesnych betach 10.8 były sterowniki 64-bit, ale porzucono je w finalnej wersji.
 4. Ona jest wykrywana poprawnie, pretensje można mieć do producenta GPU, że sprzedaje to samo pod różnymi oznaczeniami RX460 czy RX560 to nazwy handlowe karty, a nie dokładne oznaczenie chipu.
 5. Nie baw się w instalacje takich starych systemów - sprawdź co maksymalnie może pójść, może nawet El Capitan.
 6. Zacznijmy od tego jaka grafika sieci w procesorze, bo na 99% nie odpali.
 7. Sprawdź w configu jakie tabele dropujesz. Zostaw tylko DMAR, jeśli są też jakieś inne to je usuń.
 8. Nazwa wskazuje na kontrolę jasności ekranu
 9. Oddaj do serwisu, nie powinni robić problemów. Z polskim serwisem Apple mam wyłącznie dobre skojarzenia. Możesz też zadzwonić na infolinię Apple i opowiedzieć o problemach, założą Ci ticket u siebie i wtedy nawet jak dostaniesz odmowe z serwisu, to wracasz do Apple i oni przejmują Twoją sprawę.
 10. Nikt nie twierdzi, że system nie będzie działał, bo działa na zintegrowanej HD620.
 11. W ogromnej większości laptopów dedykowane karty graficzne nie działają ze względu na pecetowy system przełączania grafik, tzw. Optimus. Wyjątkiem są laptopy, w których da się w biosie wyłączyć integre (rzadkość).
 12. A wiesz, że na innej wersji macOS też nie odpalisz GeForce? Jeśli WiFi jest Intela, to również możesz zapomnieć o uruchomieniu.
 13. Bez kombinowania da radę max 10.13.6 High Sierra, pod warunkiem, że dorzucisz kompatybilną grafikę. Zintegrowana HD2000 nie jest w pełni obsługiwana. Jeśli znajdziesz grafikę kompatybilną z 10.14 Mojave, to z odrobiną chęci ten system też zainstalujesz.
 14. Według nowych plotek jest szansa na RTX w nadchodzących Makach Pro, ale to tylko plotki https://www.idownloadblog.com/2019/05/13/mac-pro-slide-leak/
 15. Czego nie rozumiesz z tego komunikatu? Na początek sprawdź jakie platformy są wspierane w Mojave (podpowiadam: pierwsza generacja Core iX oficjalnie nie jest). Druga sprawa - Twój problem nijak ma się do tematu, w którym piszesz.
 16. Instalację i start systemu jak na prawdziwym maku - po prostu wkładasz pendrive z instalką macOS i leci. Niestety, wraz z każdą aktualizacją bootloadera trzeba przygotowywać od nowa zmodowany wsad biosu.
 17. OpenCore z założenia ma być prostszy i odciąć się od supportu najstarszych komputerów sprzed Sandy Bridge.
 18. Mocno przesadzasz, HD3000 jest całkiem używalna w macOS, jeśli jest poprawnie uruchomiona. Artefakty czasem się zdarzają, ale im nowszy system, tym jest ich mniej (albo to zasługa nowszych wersji Whatevergreen). Autor tematu ma w tym lapku kompatybilną kartę WiFi, co jest rzadkością. Uniwersalny config pod tę generację: https://github.com/RehabMan/OS-X-Clover-Laptop-Config/blob/master/config_HD3000_1366x768.plist
 19. @reyder najbezpieczniejszy dla dysków systemowych, nie piszę o archiwum danych, a "partycji wymiany" do przerzucania plików z jednego systemu na drugi. Skoro autor tematu przenosi pliki między systemami, to prawdopodobnie nie ma na myśli magazynu.
 20. Najbezpieczniejszy sposób - partycja wymiany między systemami na exFAT - natywnie wspierany przez oba.
 21. Aorus to Gigabyte, a nie ASUS, także TB3 to Titan Ridge.
 22. Całkiem możliwe, że już niedługo Clover nie będzie jedynym słysznym bootloaderem - nadchodzi OpenCore od vit9696. Temat na Insanely: https://www.insanelymac.com/forum/topic/338527-opencore-development/ GitHub: https://github.com/acidanthera/OpenCorePkg
 23. Przecież na drzewku z lewej strony jest ten patch, wystarczy trochę przescrollować. Jeśli nie ma to:
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.