Jump to content

Marecki_

Members
 • Content Count

  300
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marecki_ last won the day on July 27 2018

Marecki_ had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

252 profile views
 1. Próbowałem wstrzyknąć EDID ale nic to nie daje i w sekcji "graphics"i w "devices". Ale jest progres i wydaje mi się że rozwiązanie jest proste ale niezbyt się znam na tych patchach. A więc tak uruchamia się system pasek przechodzi prawie do końca i zatrzymuje się ale wystarczy podłączyć zewnętrzny monitor pod displayport i obraz wyświetla poprawnie zarówno na zewnętrznym jak wbudowanym, po odłączeniu zewnętrznego wbudowany też już sam działa bez zastrzeżeń jest akceleracja poprawna rozdzielczość i wszystko działa płynnie. Wklejam screen z hackintool i tak się zastanawiam czy lvds nie powinno być podświetlone na zielono? Jakaś poprawka pewnie jest potrzebna ale nie bardzo rozumiem co i jak zrobić w tym hackintoolu bo w tym wypadku trzeba za każdym uruchomienie podłączać zewnętrzny monitor. Zerknijcie chłopaki bo już nie mam siły ☹️
 2. @314TeR mógłbyś jeszcze zerknąć na zrzut z windy z programu Monitor asset menager bo chyba może mieć to związek z moim problemem. Wydaje mi się że laptop mógł być fabrycznie składany z różnymi matrycami stąd widoczne rodzaje paneli na załączonym screenie. Nie wiem czy jest to możliwe ale może bios wstrzykuje te dane w trakcie uruchamiania i macos nie wykrywa poprawnie który panel jest fizycznie aktywny. Tak jak wcześniej pisałem obrazy tak jakby nakładają się na siebie, czasami pokaże się ekran logowania a czasami wisi na logo apple ale po wciśnięciu kombinacji klawiszy command+tab+1 lub option+tab+1 dokładnie nie pamiętam pokazuje się pulpit ale po kliknięciu gdziekolwiek znowu pojawia się czarny ekran z logo apple. Tak jakby system próbował wyświetlić obraz na monitorze który nie jest fizycznie podpięty. Może trochę zamieszałem ale starałem się opisać jak to wygląda. Czytałem że apka FixEdid może naprawić tego typu problemy ale potrzeba chociaż po części działającego systemu na sprzęcie na którym chce się poprawkę zastosować.
 3. Też się zastanawiałem nad tym modelem ale chyba w nich występuje często wada ekranu w postaci schodzącej powłoki antyrefleksyjnej?
 4. Próbowałem różnych configów i różnych ig-platform-id bez skutku. Podejrzewam że może patche dvmt nie do końca działają, być może bios coś blokuje. Niestety downgrade biosu nie jest taki prosty, najnowsza wersja 1.38 i najniżej mogę zejść do 1.29 dalej nie puszcza i raczej bez programatora nie da rady.
 5. Wygląda to tak jakby system myślał że wyświetla obraz na dwóch monitorach a wyświetla na jednym i dwa obrazy się nakładają na siebie. Podłączałem też monitor zewnętrzny pod DisplayPort i jest to samo. Próbowałem z High Sierra i Mojave klonowałem też system ze stacjonarki więc to nie wina uszkodzonego obrazu instalki.
 6. Chłopaki pomożecie? Miał ktoś podobny problem?
 7. Nikt nie spotkał się z podobnym problemem ??
 8. Wydaje mi się że jeszcze by pasowało czymś to wszystko zasilić i obudowa też by się przydała.
 9. U mnie jest Hd520 i niestety nie działa a powinno☹️
 10. Bez patchy zwiększających dvmt w sekcji decices restartuje. Z patchami pojawia się ekran logowania ale też nie zawsze. Gdy próbuję zalogować ścina się grafika nakładają się na siebie pulpit i ekran logowania mysz działa klawiatura działa ale system nie reaguje jak klikam na ikony czy menu. EDIT: Obraz wygląda w ten sposób, system nie wisi bo reaguje na zmiany głośności przyciskami na klawiaturze. Ekran logowania nakłada się na pulpit raz udało mi się przejść dalej i grafikę wykrywa poprawnie ale strasznie przycina przy próbie uruchomienia czegokolwiek.
 11. Witam, mam problem z uruchomieniem Igpu hd520 w laptopie Lenovo L460, próbowałem już chyba wszystkiego. Korzystam z konfigu do T460 praktycznie identyczny sprzętowo https://github.com/tluck/Lenovo-T460-Clover Po wielu próbach udało mi się zainstalować 10.13.6 ale juz z uruchomieniem systemu mam problem.Tryb graficzny nie zawsze startuje poprawnie tzn. czasami zawiesza się na logo a czasami widoczne są tak jakby dwa obrazy logo i pulpit nałożone na siebie. Załączam dwa pliki config jeden wyłączający akceleracje. W gotowcu do T460 są dodane poprawki w ACPI zdaje sobie sprawę że mogą być nieodpowiednie pod L460 ale próbowałem startować bez poprawek i efekt jest ten sam. Mógłby ktoś rzucić okiem czy coś jest do poprawy? Dodałem również dump DSDT z Clovera EDIT: podejrzewam że może to mieć związek z rozmiarem DVMT, nie mam niestety w biosie opcji zmiany ale patch do configu dodany jest. Już nie mam pomysłu, pomóżcie chłopaki config.noSKL.plist config.plist DSDT origin.zip
 12. Mam tylko DMAR. Korzystam z gotowego configu pod T460 sprzętowo to jest praktycznie to samo co L460. Są w nim potrzebne kexty i łatki ssdt https://www.insanelymac.com/forum/topic/315451-guide-lenovo-t460-macos-with-clover/
 13. Próbowałem niestety nie działa. Laptop posiada dwa sloty ram i tylko jeden jest zajęty 8gb kością to też chyba może powodować taki błąd. pokombinowałem jeszcze z wpisem o pamięciach w smbios i instalacja ruszyła, niestety za każdym razem zawiesza się przy wyborze systemu plików przy partycjonowaniu dysku. Może bez związku z tematem ale czy ktoś miał podobny problem?
 14. Witam, jak sprawdzić w laptopie lenovo l460 czy jest blokada MSR w biosie? Świeżo kupiony i chcę sprawdzić czy uda się postawić macos. Gdy startuje instalator odrazu zatrzymuje się na komunikacie „end randomseed” próbowałem różnych driverów aptio niestety to samo. Gdzieś wyczytałem że może być blokada MSR tylko jak to sprawdzić, jeśli jest to odpuszczę temat bo nie mam programatora itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.