Jump to content

Marecki_

Members
 • Posts

  330
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Marecki_ last won the day on July 27 2018

Marecki_ had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1633 profile views
 1. Monitor mam podłączony pod DVI i zawsze tak miałem. Też mi to wpadło na myśl że może coś z grafiką lub webdrivery nie wczytują się poprawnie. Ze względu na gpu nadal siedzę na HighSierra. Od dawna myślę nad zmianą na amd ale obecne ceny są nie do przyjęcia. Chciałbym coś wydajnościowo mocniejszego od mojego 980ti lub przynajmniej na tym samym poziomie. Mam nadzieję że szał na kryptowaluty się skończy i ceny wrócą do normalności.
 2. Instalowałem na czysto niestety nie pomogło. Dziwne jest to że czasami problem występuje dosyć często a czasami nawet 10 razy z rzędu uruchamia się poprawnie.
 3. Załączam screen z bootowania na którym się zawiesza.
 4. @314TeR co o tym myślisz? W poradniku https://dortania.github.io/OpenCore-Install-Guide/ jest napisane że SSDT-USBX jest wymagane dopiero od skylake, a podczas mapowania usb i wybrania opcji sprawdzenia poprawności zasilania wyrzuca USBX - fail, po dodaniu tego ssdt do configu jest ok. Czyżby w poradniku był błąd i do haswella-broadwella to ssdt jest również wymagane? Dodatkowo raz na kilka uruchomień zawiesza się przy bootowaniu i nie mogę namierzyć problemu. załączam moje EFI, mógłbyś też swoje wrzucić też bym zerknął na ewentualne różnice. EFI.zip
 5. Ze sterownikami też tak miałem musiałem przeinstalować żeby zaskoczyły. Myślę że ma to związek z SIP. U mnie jest włączone. Na Cloverze miałem zawszy wyłączone.
 6. https://www.delock.com/produkt/18751/merkmale.html Czy to nie jest to czego mi potrzeba? W specyfikacji jest podane 3840x2160@30hz, więc myślę że 1080p@60hz da radę wyświetlić.
 7. Niestety nie przyniosło to oczekiwanych rezultatów. A ten ig-platform-id nie jest przypadkiem od haswella? Może Broadwella nie da się uruchomić w ten sposób. Trochę dziwne bo od którejś wersji whatevergreen nie trzeba już chyba dodawać żadnych wpisów wszystko samo powinno się konfigurować, przynajmniej na haswellu tak miałem gdy włączyłem w biosie igpu a nie był podłączony do wyjścia monitor to automatycznie uruchamiało igpu w trybie headless.
 8. Samo igpu działa, nie działa w trybie headless w tandemie z nvidią.
 9. 5775c zainstalowany, identyfikacja zmieniona na Imac16,2 system jakby trochę szybciej chodzi jest bardziej responsywny. Ale mam jeden problem gdy podłączę monitor pod IGPU to jest ok a jeśli chcę uruchomić system na Nvidii żeby IGPU pracowało w tle to przy uruchamianiu następuje restart. Czy na Broadwellu trzeba dodawać jakiś dodatkowy wpis w configu? Na 4690k nie było tego problemu whatevergreen automatycznie wszystko ustawiał bez dodatkowych wpisów w configu.
 10. Ciekawe czy istnieje jakiś pasywny switch (Przełącznik) lub coś w tym rodzaju żeby na wejściu było 2xDVI a na wyjściu 1xDVI. widziałem coś takiego ale hdmi.
 11. Masz rację niestety mój monitor Benq fp241w nie wyświetla 16:10 po hdmi tylko 16:9 lub igpu po hdmi daje tylko 1920x1080 muszę to sprawdzić. Podesłałbyś mi poprawkę do opencore żeby ubić dgpu?
 12. Ok, a masz może pomysł jak ogarnąć to u mnie to znaczy mam jeden monitor korzystam z DVI monitor ma jeszcze wejście hdmi, chciałbym uruchamiać macos na igpu a windows na nvidii bez przepinania kabli i zmian w biosie?
 13. Ja mam tylko SSDT-EC i SSDT-PLUG czy są potrzebne jeszcze inne ? Mam najnowszą wersję OC 0.6.9 wszystko ładnie śmiga łącznie z usypianiem. Przeszedłem na OpenCore w ubiegłym tygodniu i żałuję że dopiero teraz? A co tak właściwie daje mapowanie portów? Zrobiłem u siebie, USB działa ok ale na USBInjectAll też działało ja nie widzę żadnej różnicy. Może jak ktoś ma nowszą płytę i większą ilość portów to jest to potrzebne w moim przypadku raczej kosmetyka. Dzisiaj będę już miał 5775c i znowu będzie trochę zabawy zmiana smbios, numerów, imessage itp. Tak na marginesie też chciałbym znaleźć rozwiązanie uruchamiania macos - IGPU a windows Nvidia i zrobić update do Big Sur bo obecne ceny kart graficznych AMD to jakiś kosmos ☹️
 14. 4690k już trochę odstaje w grach, są delikatne przycięcia np. W wiedźminie 3, obciążenie dochodzi do 100% a gram w 1080p w 60hz myślę że po zmianie powinno być lepiej. W macos nie potrzebuję dużej wydajności nie renderuje filmów itp.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.