Jump to content

de luc

Members
 • Content Count

  15
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

de luc last won the day on July 4 2020

de luc had the most liked content!

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

404 profile views
 1. Muszę sam sobie (i potomnym) odpowiedzieć... 🙃 Wystarczy podmienić EFI na oryginalny i pousuwać zbędne hackowe dodatki z systemu, CMD+ALT+P+R ... i vuala 😃
 2. Chcę wyjąć ze swojego hackintosha startowy dysk SSD (z sytemem El Capitan, programami i ustawieniami sytemu, sieci itp) i użyć go jako startowego, w oryginalnym Macu Pro 3,1. Chciałbym w te sposób uniknąć żmudnego - pewnie parotygodniowego - instalowania, odtwarzania tego wszystkiego co znalazło się po wielu latach pracy na dysku hacka. Co dokładnie powinienem zrobić przed dokonaniem takiej podmiany? Czy wystarczy podmiana zawartości partycji EFI w hackowym dysku, na EFI z dysku Maca Pro (zwykły HDD z El Capitanem) i wyczyszczenie zbędnych dla oryginała kextów z SLE w hackowym dysku? Czy też lepiej np. stworzyć przy pomocy CCC obraz starego systemu na jakimś dodatkowym zwykłym dysku i następnie, po sformatowaniu dysku SSD i zinstalowaniu na nim El Capitana, wystartować z orginalnego dysku Maca Pro i znów przy pomocy CCC odtworzyć na SSD stary system. Czy ktoś dokonywał takiego zabiegu?
 3. Ależ doskonale wiem, że to phishing... sam przechandlowany/ukradziony/udostępniony mailowy adres, to małe piwo.. Natomiast to - "I know the ********, this is your password." W przypadku kiedy "mam „gupi” zwyczaj jednorazowego kojarzenia konkretnych haseł, z konkretnymi portalami"? Innymi słowy, nigdy i nigdzie nie użyłem hasła "********" prócz logowania na hamac.pl!!! - ...to nie jest już niestety małe piwo! Zwłaszcza, że maila wysłałem (...bez śladu w wysłanych oczywiście) sam sobie! Żałuję, bo za szybko i zbyt pochopnie go wykasowałem, pewnie bym znalazł jakieś ślady, po bliższej analizie.
 4. Mam pytanie do szanownej Administracji portalu. W czyje ręce dostała się baza danych zarejestrowanych użytkowników „hamac.pl”, podczas zmiany w ostatnich dniach silnika forum? Na mój adres mailowy podany wiele lat temu podczas rejestracji na portalu dotarł dwa dwa dni temu poniższy mail, z naiwną formą szantażu! Dla ułatwienia dodam, że mam „gupi” zwyczaj jednorazowego kojarzenia konkretnych haseł, z konkretnymi portalami - stąd moja 100 procentowa pewność jakie było źródło wycieku i pewność, że macie „kret(yn)a” wśród osób mających dostęp do bazy danych ! „Hi, stranger! I know the ********, this is your password. As you can see, I logged in with your account. And I wrote you this message from your account. If you have already changed your password, my malware will be intercepts it every time. You may not know me, and you are most likely wondering why you are receiving this email, right? In fact, I posted a malicious program on adults (pornography) of some websites, and you know that you visited these websites to enjoy (you know what I mean). While you were watching video clips, my trojan started working as a RDP (remote desktop) with a keylogger that gave me access to your screen as well as a webcam Immediately after this, my program gathered all your contacts from messenger, social networks, and also by e-mail. What I've done? I made a double screen video. The first part shows the video you watched (you have good taste, yes ... but strange for me and other normal people), and the second part shows the recording of your webcam.What should you do? Well, I think $786 (USD dollars) is a fair price for our little secret. You will make a bitcoin payment (if you don't know, look for "how to buy bitcoins" on Google). BTC Address: ...(skasowałem wstawione przekierowanie na stronę z wirusem „Bitcoin E-mail") ...(This is CASE sensitive, please copy and paste it) Remarks: You have 2 days (48 hours) to pay. (I have a special code, and at the moment I know that you have read this email). If I don't get bitcoins, I will send your video to all your contacts, including family members, colleagues, etc. However, if I am paid, I will immediately destroy the video, and my trojan will be destruct someself. If you want to get proof, answer "Yes!" and resend this letter to youself. And I will definitely send your video to your any 18 contacts. This is a non-negotiable offer, so please do not waste my personal and other people's time by replying to this email. Bye!”
 5. Sprawdziłem - wprawdzie nie na moim Asusie, a na Gigabyte GA-EP45 z Win 10. Niestety dźwięk nie działa Wgląda na to, że w sterownikach nVidi do tej karty, nawet w W10 czegoś brakuje! Nie będę się dalej tym katował, na dwa miesiące w miejsce Quadry wsadzę GT640 z wyjściem HDMI - wprawdzie będę musiał się pozbyć na ten czas z Maca karty USB 3,0 bo GT640 jest grubaśna - ale jakoś to wytrzymam
 6. Kabelek pdłączony, w biosie odpowiednie ustawienia, w ustawieniach dźwięku pojawiła się opcja cyfrowego wyjścia ...ale dźwięk na TV nie dociera pogmeram (bez napinki) jeszcze w internecie, a nóż coś...
 7. No tak, ale to muzeum jest satysfakcjonujące w tym do czego go potrzebuje na codzień - zresztą ja też już raczej muzealny jestem Właśnie siedzę z lutownicą nad kabelkiem, więc sprawdzę co z tego wyjdzie. Na żadnym (prócz Asusa z Mavericksem) z domowych komputerów, nie ma problemu z odbiorem HBO - bezpośrednio czy też przez TV JVC. A z Asusem to problem natury bardziej estetycznej - tylko jeden, już schowany kabel Jak nic z tego nie wyniknie to pozostanie ...plątanina kabli lub brak rodzinnego oglądania.
 8. Takie "cóś" jak na zdjęciu? Więc muszę skonstruować!
 9. Tu jestem "strzelony", tego nie brałem pod uwagę. Zresztą "udżwiękowienie" mojego Mavericksa było wyłącznie uzupełnieniem - wraz z działającym PM i usypianiem - Asusa do stanu "prawie prawdziwego" Maca Pro. Dżwięk działa na głośniczkach monitora Eizo S1921 i w zupełności mi to na codzień wystarcza, ...ale 15 kwietnia zaczyna się ostatni sezon ulubionego serialu małżonki, niestety telewizory JVC nie lubią się z HBO GO (lub odwrotnie), stąd kablowy problem.
 10. Kabel nie jest wprawdzie z tych wypasionych i drogich, kupiony na znanym portalu z opisem: "Wtyk męski - HDMI 19Pin , wtyk męski - DisplayPort 20Pin, zgodny Display Port V1.2, obsługa przesyłanie sygnału video do 10.8Gbps, obsługiwana rozdzielczość do 1080p - 1920x1200, wspiera nieskompresowane audio cyfrowe 7.1,5.1 lub dwu kanałowe" ...i na netbooku HP (który ma akurat wyjście na Displayport) po podłączeniu do TV działa jak należy.
 11. Nie potrafię dojść do ładu z podłączeniem Asusa (z mojej sygnatury - z systemem Mac OS X 10.9.5) do telewizora JVC. Połączenie dokonane 5 metrowym kabelem z DisplayPortu w Qudro FX 1800 do HDMI w telewizorze skutkuje tym, że obraz przesyłany jest prawidłowo tzn. telewizor działa jako dodatkowy monitor a także jako jedyny, kiedy startuje system z odłączonym Eizo! Problemem jest całkowity brak dźwięku w telewizorze (kabel sprawdzany na innym komputerze z Windowsem, wprawdzie z inną kartą graficzną, jest sprawny - przesyła obraz i dżwięk). Co może być powodem, że poprawnie skonfigurowany i działający (AppleHDA (Niresh12495) dżwięk na Macu nie jest przenoszony kablem - Display Port ----> HDMI - na telewizor ? Wina starego systemu? Nieodpowiednia konfiguracja ApleHDA? Jak to ewentualnie obejść?
 12. I zniknął ...wypasiony awatar wraz z Chicagowską lokalizacją
 13. Nic takiego się u mnie nie stało!
 14. Dzięki za szybką odpowiedź System odpalił bezproblemowo z Cloverowego Pendrive'a, …i na tyle wystarczyło mi odwagi... Wróciłem, póki co, do bootwania z Chameleona. Zrobię tak jak sensownie radzisz - zaanektuje komputer syna, zainstaluje SL i sprawdzę. O wynikach poinformuje - dla "potomności" - forum hamac'a. Jeszcze raz dzięki!
 15. Od paru lat używam OS X 10.8.5 (retail 10.8 przy pomocy Chameleona) - jest "dopieszczony", działa stabilnie i niezawodnie. Eksperytmentalnie na drugim komputerze zainstalowałem Mavericks'a, tym razem używając Clovera - bezproblemowa instalacja, tudzież łatwość podniesienia do Yosemite, jakiego dokonałem:) przekonała mnie do takiej metody instalacji OS'a X i skłoniła mnie do kolejnego eksperymentu - narazie czysto teoretycznego - polegającego na "bezbolesnej" zamianie bootowania w komputerze (OS X 10.8.5) z Chameleona na Clovera!. Bezbolesnej - to znaczy bez instalowania sytemu i programów od nowa, tak by nie stracić niczego "co w nim narosło przez parę lat" oraz umożliwiło ewentualne - późniejsze - przejście "z całym bagażem" programów, na OS X 10.9. Wydaje mi się, że powinno się to dać zrobić bezproblemowo (likwidacja plików Chameleona i przyległości na dysku, potem start systemu z Cloerovego pendraiva i przeniesienie EFI z Clovera na EFI dysku) ale wolę się o to zapytać bardziej "obskakanych" w tej materii, by nie zostać z palcem w …! i zmarnowanymi paroma latami "dopieszczania" oraz przerwy w używaniu do pracy, paru oryginalnych programów Adobe - na których pracowałem kiedyś, na staruteńkim wolnym G4 - a teraz działających z SheepShaverem na moim hackintoshu. …pomożecie:)) w podjęciu decyzji?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.