Jump to content

DKnoto

Members
 • Content Count

  292
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  6

Everything posted by DKnoto

 1. Ano nad tym, że w tej chwili nie ma praktycznie sprzętu na którym by nie poszedł; Stabilnością bije na głowę macOS; Jeśli chodzi o wydajność to też w testach jest lepiej; Jeśli chodzi o konfigurację przestrzeni roboczej to jest zdecydowanie lepiej niż w macOS; Dla programisty narzędzie idealne, nie trzeba kombinować z homebrew tak jak na macOS; Jedyny brak to brak spójności, stąd ta toporność i zbyt duża różnorodność niekompatybilnych rozwiązań. Tu macOS króluje
 2. Spodobała mi się ta odpowiedź z dwóch powodów, jest w zasadzie prawdziwa z intencji autora i w 100% prawdziwa literalnie
 3. Z tego co pamiętam Karabiner ma opcję monitorowania zdarzeń z klawiatury, może tam coś wypatrzysz?
 4. Moim skromnym zdaniem problemem nie jest łatwizna ale płytkość większości przewodników, opisują co gdzie wstawić ale nie wyjaśniają do spodu co dokładnie dana rzecz robi.
 5. Kompletnie nie używam Windows jako samodzielnego systemu, jedynie Win7 w maszynie wirtualnej do testowania softu. macOS też głównie w tym samym celu ale ostatnio postawiłem w domu trzy hamaki A maszyn to by się generalnie kilka znalazło…
 6. Ostatnio grał w jakieś ujeżdżanie dinozaurów. Ja byłem pod wrażeniem demo z nurkowaniem. Co do tytułów to nie wiem, nie wyrażał żadnego zainteresowania graniem na PC szczególnie, że ma do wyboru dwa systemy Linuks lub macOS
 7. iMovie to mocno rozrzutny program. Wgrałem godzinę materiału x264, 2 pliki po 2 GB, i chciałem to połączyć w całość oraz wyciąć reklamy. Po wgraniu i założeniu projektu katalog miał już 18 GB. To samo. jak zrobiłem na Linuksie, przy pomocy ffmpeg i mpv to wraz z plikami pośrednimi i wynikowym miałem mnij niż 10 GB.
 8. @bartgo Zapomniałem dodać, że do grania ma PS4+VR Na tego MC się napalił bo chce coś modować a na PS4 kiepsko się to robi.
 9. @bartgo Odpalałem Xcode, NetBeans, QtCreatora i iMovie. Na wszystkich dało się pracować
 10. Sprzęt używa do przeglądania internetu, słuchania muzyki z iTunes i w planach do Minecrafta. Jeszcze go nie zainstalowałem.
 11. Mój syn ma 13 lat, ja zainstalowałem mu Mojave na NUC D54250WYK. Musiałem tylko wymienić kartę WiFi/BT. Może jakąś nowszą wersję NUCa?
 12. @314TeR Dzięki, zaraz poszukam co mam wykasować
 13. Testowałem ostatnio dość intensywnie WiFi i natrafiłem na takie dziwne zachowanie: Klikam w ikonę WiFi na pasku menu: i dostaję dialog preferencji sieci w takim stanie: Treść konfiguracji odpowiada WiFi ale opis po lewej stronie BT Co ciekawe klikanie po lewo w BT nie zmienia stanu po prawej. Klikanie w Wi-Fi po lewo przenosi focus do tej pozycji i nie zmienia treści - to już zgodnie z oczekiwaniami.
 14. Z bólem muszę stwierdzić, że wczoraj dołączyłem do grona, któremu iMessage poleca aby skontaktować się z supportem
 15. Ja używam LG 31MU97, nie jest to może idealny wybór ale czcionki wyglądają bardzo dobrze.
 16. @javazlaz A jak sprawuje się WX 7100 na tle RX 570/580/590? Mam taką w laptopie w wersji mobilnej i chciałem coś podobnego kupić do desktopa.
 17. Ja od miesiąca używam 970 Pro 1TB, sprawuje się dobrze - nie zauważyłem żadnych problemów.
 18. Dodałem kexty RehabMan/OS-X-Fake-PCI-ID do katalogu EFI/CLOVER/kexts/Other: FakePCIID FakePCIID_Broadcom_WiFi w wersji 1.3.15 z 27 paź 2018 i komunikacja WiFi ruszyła od ręki na moim NUC D54250WYK
 19. Kupiłem BCM94352 HMB. Już doszło ale jeszcze nie odpaliłem, jutro będę próbował.
 20. @314TeR masz rację ale ta opcja jest dużo droższa jeżeli potrzebujemy tylko sporadycznej wymiany. W moim przypadku wymiana przez dysk na USB to zerowe koszty, mam już taki ale sformatowany pod EXT4 czyli muszę go tylko przeformatować.
 21. W sumie przy założeniach, które wyłuszczył @danielosx86 im prostszy system plików tym lepszy. Jeżeli oczywiście będziemy w pierwszej kolejności kopiować a usuwać źródło dopiero po sprawdzeniu przeniesienia.
 22. Znalazłem połowiczne rozwiązanie tego problemu. W preferencjach systemowych w Mission Control należy włączyć opcję „Osobne Spaces dla monitorów”. Niestety jak rozciągnę/przesunę okno na dwa monitory to widzę tylko tę część okna, która miał kursor myszy w momencie kładzenia Ciężko znaleźć system zdroworozsądkowy…
 23. @reyder możesz podać linka do tych wyjaśnień? Ja myślałem o małym dysku, z VFAT na USB, do wymiany danych bo nie znalazłem dobrego rozwiązania na obsługę EXT4 z macOS i APFS z Linuksa.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.