Jump to content

EscobarPL

Members
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

 1. Witam Zainstalowałem Mojave 10.14.3 na laptopie Lenovo Ideapad Y700-17ISK wszystko ogólnie działa, ale kiedy wrzucam DSDT patch w celu uruchomienia baterii przestaje działać klawiatura i touchpad. W kextach jest VoodooPS2Controller.kext. Może jakieś sugestie?
 2. Przełączyłem sterownik graficzny na domyślny od Apple, następnie odinstalowałem nVidia Web Drivers i dalej to samo (różowy ekran monitora). Monitor podłączony przez DVI. Tak wygląda karta pod windowsem, nie wiem jak stwierdzić czy bios jest oryginalny. Proszę też o informację jak wgrać bios oryginalny i skąd go pobrać?
 3. Witam Mam działającego hackintosha z systemem macOS High Sierra 10.13.6. Chcę dokonać aktualizacji do macOS Mojave i zakupiłem używanego SAPPHIRE NITRO+ Radeon RX580, 4GB, DUAL HDMI. Po zamianie kart, kiedy macOS ma wejść w tryb graficzny mam na monitorze różowy obraz i dalej nic nie można zrobić. Jeżeli chodzi o kexty to mam najnowsze Lilu i WhateverGreen. Clover też najnowsza wersja. Czytałem wcześniej, że taka zamiana kart jest w zasadzie bezproblemowa, a u mnie niestety tak łatwo nie jest. Proszę o porady będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.
 4. Witam Chcę wymienić kartę wifi w moim laptopie Lenovo Y700-17ISK. Czy jest szansa na zakup karty, która będzie pasowała do tego laptopa bez modyfikacji biosu? Jeżeli tak, to proszę o podpowiedź która?
 5. Witam Mój sprzęt to laptop Lenovo Ideapad Y700-17ISK. Miałem zainstalowany El Capitan 10.11.1 zrobiłem aktualizację do 10.11.6 i nie mam teraz obrazu na laptopie tzn. w momencie załadowania trybu graficznego pojawia się czarny obraz. Podłączyłem drugi monitor przez HDMI i okazało się, że obraz pojawia się na drugim monitorze. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, gdyż wcześniej było wszystko OK. Może nakierujecie gdzie szukać tego przyczyny? Pozdrawiam.
 6. Ale to już wykracza całkiem poza moje możliwości. Dzięki za szczere chęci.
 7. Sorry, że Cię męczę, ale dalej to samo.
 8. Niestety na tym ostatnim również nie działa. Teraz wiem, że Gigabyty stwarzają problemy, ale mam taki zestaw okazjonalnie i się z nim męczę.
 9. MAC OS X startuje szybciej, ale parametry USNInjection i USBFixOwnership dalej trzeba włączyć ręcznie.
 10. USB 2.0 specjalnie dla klawiatury i myszki
 11. Jeżeli są włączone to dlaczego tak się dzieje jak napisałem na wstępie? 1. Gigabyte GA-Z68AP-D3 (Rev. 2.0) 2. Intel Core i5-2320 3.00 GHz 3. 4. 5. ASUS GeForce GTX 550 (monitor połączony kablem HDMI, działa dzwięk na monitorze po kablu HDMI) 6. ALC 889 7. Realtek RTL 8111E 8. 9. HDD na SATA 10. Mysz i kalwiatura na USB
 12. Witam wszystkich, mam taki problem z klawiaturą i myszką na USB. Chodzi oto, że muszę za każdym razem przed załadowaniem mac os x wejść w cloverze w opcję PCI i zaznaczyć parametr USBInjection i USBFixOwnership bo w innym przypadku nie działa mi klawiatura i mysz po załadowaniu mac os x tzn. nie mogę wpisać hasła w oknie logowania. Próbowałem różnych wpisów w config.plist i nic mi nie wychodzi. Chyba jeszcze jestem za słaby w te klocki. Jeżeli możecie to napiszcie co i jak wpisać w config.plist żeby te parametry były zaznaczone na stałe zaraz po uruchomieniu kompa. Pozdrawiam
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.