Jump to content

scorpion_1982

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Recent Profile Visitors

150 profile views
 1. Witam wszystkich serdecznie. Mam kartę 653-002 na układzie BCM94360CS2 Wifi śmiga bluetooth również. Airdrop raz działa a raz nie wyszukuje urządzenia. Ethernet idzie na en0 - kabel wypięty z sieciówki, wifi ustawione i śmiga. Anteny wkręcone. Wygląda tak przejściówka: Oczywiście anteny wkręcone. W właściwościach sprzętu mam informacje że handoff działa lecz niestety nie widzę by działało. Pomocy. Wiadomości i facetime nie mogę się zalogować. Logowanie w App Store oraz iTunes działa, w ustawieniach Mac mam icloud skonfigurowane ale bez zmian. Próbowałem sposobu na facetime i wiadomości fix lecz za każdym razem FT oraz Wiadomości brak aktywacji. Co można zrobić by śmigał mi handoff ?? Telefon IOS 12 najnowsze firmware System MacOs El Capitan 10.11.6 Jak ugryźć temat, zależy mi na możliwościach handoff. Karta siedzi w slocie Pci-E x1 oraz podłączony mam kabel do bluetooth. Przesyłanie Airdrop czasem działa a czasem nie wyszukuje telefonu. P.S Prośba do moderatora o przeniesienie w odpowiedni dział, nie wiedziałem gdzie to umieścić.- Dziękuje Dziękuje za pomoc.
 2. A co np. z kartą ona jest chyba wpinana w usb Moduł bluetooth A1260 A1226 Macbook Apple - koszt 10 zł lub MacBook Pro 13' 15' Retina Karta Bluetooth Airport - koszt 80 zł
 3. Witam Potrzebuję Bluetooth do mojej stacjonarki. 1. Chce mieć możliwość podłączenia klawiatury/myszki, ewentualnie TouchPad. 2. Sparowania Iphone z Hakintoshem. Próbował ktoś z szanownych kolegów/koleżanek odpalenie karty/modułu bluetooth z MacBook Air który jest na złączu mini pci-e w stacjonarce w złączu PCI-E. Przejściówki podobno istnieją do takich zastosowań. Ewentualnie jaki bluetooth 4.0 kupić bym nie miał problemów teraz jak i w przyszłości. Dziękuje serdecznie.
 4. Dziękuje panowie, to jest ewidentnie jakiś błąd clovera. Jak się tworzy dysk Fusion Drive to już na pamięć pamiętam dzięki temu. za każdym razem wrzucał się na drugą partycję EFI czyli na dysk talerzowy i przez to widział pliki Recovery i pokazywał by zainstalować pomimo że po kliknięciu enter uruchamiał się system. Dysk tworzyłem cały czas według schematu Dysk_SSD Dysk_HDD Wgrywanie jako mbr wybrałem drugą metodę. Clover zainstalował się na pierwszej partycji sam EFI za którymś razem i wszystko jest cacy !. Dziękuję serdecznie za sugestie i pomoc. Muszę się przyjrzeć UnibotX może będzie lepszym rozwiązaniem na przyszłość..
 5. Spróbuje i takiej metody, clover po prostu nie pokazuje żadnej partycji. Dziwne że pcha do EFI drugiego dysku, a nie pokazuje na który ma zainstalować, to by rozwiązało problem.
 6. Kolego nic z tego. tzn. Wgrałem system na pendrive i z pod systemu wszystkie operacje robiłem tzn. 1. Usunąłem Group ID - diskutil cs delete id 2. Wyczysciłem dyski - nazwałem kolejno ssd i hdd 3. Na tym etapie próbowałem wgrać clovera - dało się na dysk ssd. 4. łączenie dysków za pomocą diskutil cs create Fusion disk_ssd disk_hdd 5. Tu już nie da się wgrać Clovera bo nie widzi partycji 6. Tworzenie Fusion Drive - diskutil cs createVolume group_id jhfs+ Fusion 100% 7. Wkopiowanie EFI na partycje EFI ssd 8. Próba odpalania nie widzi bootloadera - wymazało mbr. Zostaje jedynie jakoś przekopiować mbr do odpowiedniej partycji tylko jak..
 7. Czyli usówam ID group Diskutil cs delete „id group” Formatuje partycje od nowa i teraz pytanie wcześniej muszę wykonać polecenie Diskutil cs create „nazwa” diskx disky i 1. Instaluje system na ssd 2. Wgrywam na niego Clovera 3. - Odpalam z pena instalkę łącze w fusion Drive 4. Instaluje normalnie system na dysku Moje pytanie a czy nie będę miał dodatkowej partycji recovery wtedy też na dysku ssd ?? Czyli na dysku ssd recovery skoro stawiam system I później domyślnie utworzy mi je na talerzowym ??
 8. Tak dokładnie, instaluje się w partycji EFI - ale od tego momentu jak mam start mam tak nazywającą partycje "Boot OS X Install from Boot OS X" a dysk nazywa się Fusion. Oczywiście po wybraniu Install odpala się system, chce to zniwelować. Udało znaleźć mi się na internecie żę odpowiedzialne mogą być za to aktualizację, ale ja nie aktualizowałem systemu, i takich ukrytych folderów nie ma wydaje mi się że on może patrzeć na partycję Recovery i może tam są tam takie foldery dlatego myśli że to z płyty - nie mam innego pomysłu. Tak samo instaluje Clovera na zwykłym dysku i też zaznaczam by skopiował się do partycji EFI i działa to wyśmienicie - w zależności jak nazywa się partycja tak mam w clover a tu klops. Co można w takiej sytuacji zrobić ?? Dziękuje.
 9. Witam wszystkich serdecznie. Korzystając z dysku samego talerzowego lub ssd instaluje clovera w partycji EFI i wszystko działa jak powinno. W przypadku Fusion Drive: Wskazuje Dysk Fusion i clover podczepia się pod partycje Recovery - w efekcie mam za każdym razem podczas uruchamiania zainstaluj Maca itp. Oczywiście klikając to ładuje się system a nie instalka: Czy nie mogę w moim przypadku używać instalki clovera tylko np. Kopiowania czy jak ? Moje partycje: /dev/disk0 (internal, physical): #: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER 0: GUID_partition_scheme *60.0 GB disk0 1: EFI EFI 209.7 MB disk0s1 2: Apple_CoreStorage Fusion 59.7 GB disk0s2 3: Apple_Boot Boot OS X 134.2 MB disk0s3 /dev/disk1 (internal, physical): #: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER 0: GUID_partition_scheme *320.1 GB disk1 1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1 2: Apple_CoreStorage Fusion 319.2 GB disk1s2 3: Apple_Boot Recovery HD 650.0 MB disk1s3 Clover instaluje się na partycje disk1. Przypadkiem nie powinien znajdować się w disk0 ?? Na stronach angielskich pokazują jakiś sposób bez instalacji tylko skopiowaniem, Wolę się dopytać doświadczonych użytkowników jak to rozwiązać. Dziękuje serdecznie są pomoc i za udział w dyskusji.
 10. No widzisz kolego i mam problem, nie mam uefi tylko instaluje w legacy clovera, zaznaczam by kopiował dane na partycję EFI skopiował ale nie na SSD tylko na partycje Recovery dysku Fusion Drive i teraz zamiast pokazywać mi Prawidłowo botowanie to pokazuje zainstaluj. Panowie jak przenieść całą partycję EFI z jednej partycji na drugą a poprzednią wyzerować ?? Dziękuję serdecznie sprawa pilna. A tak wygląda struktura: /dev/disk0 (internal, physical): #: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER 0: GUID_partition_scheme *60.0 GB disk0 1: EFI EFI 209.7 MB disk0s1 2: Apple_CoreStorage Fusion 59.7 GB disk0s2 3: Apple_Boot Boot OS X 134.2 MB disk0s3 /dev/disk1 (internal, physical): #: TYPE NAME SIZE IDENTIFIER 0: GUID_partition_scheme *320.1 GB disk1 1: EFI EFI 209.7 MB disk1s1 2: Apple_CoreStorage Fusion 319.2 GB disk1s2 3: Apple_Boot Recovery HD 650.0 MB disk1s3 Bootloader władował się na /dev/disk1 i pokazuje mi się zainstaluj - fakt jeśli to wybiorę to normalnie odpala mi się system no ale kurcze dziwnie to wygląda. Przeglądnąłem forum natrafiłem na to że mogą być ukryte pliki i też tak może być u mnie ich nie ma. Gdy normalnie instaluję na samym SSD lub samym talerzowym nie ma problemu problem występuję po zainstalowaniu clovera na Fusion Drive. Pomocy.. Dziękuję.
 11. Metoda 1. diskutil cs create "name" drive_1 drive_2 diskutil cs createVolume "id Group" jhfs+ "name" 100% Metoda 2. diskutil cs create "name" drive_1 drive_2 diskutil coreStorage createVolume "id Group" jhfs+ "name" 100% - ewentualnie zaważyłem że ktoś podaje wielkość na końcu w zasadzie nie wiem w jakim celu. Czym różni się CoreStorage createVolume od cs createVolume - a może to jest to samo tylko w skrócie. pytanie 2. w jakim celu ktoś podaje rozmiar na końcu np. 500g zamiast 100%, w jakim celu się coś takiego stosuje oraz co się zyskuje.. Pytanie 3: Gdzie umieszczać Clover'a ?? Dziękuje serdecznie.
 12. Witam wszystkich Mam dysk 60 gb ssd oraz dysk 320gb talerzowy lub dysk 1T talerzowy. Pytania: 1. Czy można połączyć jedną partycję 500 gb z dyskiem ssd ?, jeśli tak to w jaki sposób. 2. Przeczytałem kilka sposobów na utworzenie dysku hybrydowego który jest właściwy ??, jakimi komendami z terminala utworzyć i w jaki sposób połączyć. Dziękuję serdecznie za pomoc.
 13. Dzięki oswaldini przeglądnąłem porównanie Wersja pro(nie ma portów pci, wersja plus je posiada - chociaż nie wiem czy będę z tego korzystał) Wersja Pro posiada Bluetooth Bluetooth V4.0,Bluetooth V3.0+HS oraz dzwięk Realtek® ALC1150 8-kanałowe - Czy z dzwiękiem i bluetooth nie będzie problemu ? z koleji Wersja plus posiada układ dzwiękowy taki sam jak w gryphonie Wersja Pro posiada Kontroler ASMedia® USB 3.0 - obsłuży to maverick ? Posiadam do wykorzystania fajną budę full tower i z takiej chciałem z korzystać a nie wiem jak będzie z kompatybilnością. Czy ktoś z szanownych kolegów sprawdzał to na płycie (z87 plus lub z87 Pro) Chcę uzyskać jak najwyszą kompatybilność z hakintoszem, bez zbędnych kombinacji Płytę Gryphon z87 - poleca każdy pod mavericka - ale zakładanie jej do takie dużej budy to bez sensu , a nie chciał bym zmieniać obudowy, ponieważ mam kilka paneli którę chce wykorzystać. Dziękuję jeszcze raz za pomoc. Pozdrawiam serdecznie
 14. Dzięki za szybka odpowiedz, rozumiem ze są te płyty kompatybilne z hakintoshem.Napisz mi proszę właściwie plus od pro czym sie różni
 15. Czyli tylko zostaje mikro atx. Nie ma tej płyty w formacie atx ? Mowa o Gryphonie Z87 Dzięki serdeczne
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.