Jump to content

janek202

Moderators
 • Content Count

  2998
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

janek202 last won the day on November 4 2014

janek202 had the most liked content!

About janek202

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Interests
  Elektronika, Informatyka, Muzyka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Miałem służbowo T430, nie polecam. Okropny ekran, słaby touchpad, podświetlenie klawiatury przez jedną diodę koło kamerki. Wydajnościowo może i OK, ale jeśli chodzi o komfort obsługi to nie ma startu do MacBooka, moim zdaniem.
 2. Też o tym słyszałem: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/apple_blokuje_sterowniki_do_kart_graficznych_nvidia_na_mac_os
 3. Apple w Mojave wyłączyło subpixel antialiasing, na szczęście da się go włączyć: https://www.howtogeek.com/358596/how-to-fix-blurry-fonts-on-macos-mojave-with-subpixel-antialiasing/
 4. Nie. Use the Multi-Port Adapter's 4K HDMI port to output video from your computer to a 4K monitor at 30hz. https://satechi.net/products/satechi-aluminum-multi-port-adapter-4k Z tego co wiem, dla 4K 60Hz potrzebujesz dock TB3 lub przejściówkę USB-Type-C -> DP (nie huba). Na przykład: https://www.amazon.de/dp/B071VS82GL Wyniika to z tego, że standardowe USB Type-C ma 4 pary różnicowe do przesyłania danych. Zwykłe huby dzielą je między USB 3 i DP. DP 1.2 wymaga wszystkich 4 linii do przesyłania 4K60. Dopiero DP 1.4 przy użyciu DSC zadowala się ich mniejszą liczbą.
 5. Pojawiają się pierwsze benchmarki nowego MBA: https://www.macrumors.com/2018/11/01/first-macbook-air-2018-benchmark/
 6. Problem z MBP 2017 bez TB jest taki, że ma klawiaturę drugiej generacji, które są generalnie dość awaryjne. W rMBA jest prawdopodobnie ta sama klawiatura co w MBP z TB, która ma dodatkową ochronę. Mając MBP 13,3" 2015, kompletnie nie widzę dla siebie nowego komputera w ofercie Apple. rMBA podejrzewam, że ma podobną wydajność co mój obecny laptop. W podstawowej konfiguracji ma tyle samo rdzeni CPU, RAMu i SSD (tyle, że szybszego). Touch Bar jest mi niepotrzebny, a mimo to, by zauważyć jakąś realną różnicę musiałbym kupić MBP 13 z TB, a wtedy chyba już wolałbym dopłacić do 15,4 dla lepszego CPU, 2 razy większej ilości RAM i GPU. Całkiem fajne przemyślenia: https://imagazine.pl/2018/10/31/macbook-air-late-2018-szybkie-przemyslenia/
 7. Moim zdaniem nie, taki kabel używa Dual Mode z DisplayPort i jest jednokierunkowy: https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Dual-mode Najlepiej podłączyć PC przez DisplayPort, a xboxa przez HDMI -> DVI, jeśli masz taką możliwość.
 8. Patch w kernelu linuxowym domyślnie włącza się dla wszystkich procesorów x86, więc można chyba założyć, że duża większość procesorów Intela jest podatna. AMD próbuje go ograniczyć do procesorów Intela: https://patchwork.kernel.org/patch/10133447/ Spadek wydajności powinien być zauważalny głównie zastosowaniach, które wymagają sporej ilości komunikacji między kernelem i user space, jak operacje na plikach i sieciowe.
 9. To zbyt stara wersja. Aktualne wersje sterowików GeForce znajdziesz na przykład tutaj: http://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-12082017/
 10. U mnie na Asus GTX 1070 (ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING) nowe sterowniki działają zadziwiająco dobrze. Dwa monitory: 4K (DP) + 1200p (DVI) są obsługiwane praktycznie bezproblemowo.
 11. Windows 10 preview na maszynie wirtualnej. W końcu dodali wirtualne pulpity (w sumie to praktycznie skopiowali mission control). Jak jeszcze dodadzą coś w stylu quick looka, time machine i trochę usprawnią systemową wyszukiwarkę, to Mac OS straci dla mnie przewagę nad Windowsem.
 12. Na stronie: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software Wersja w postaci obrazu płyty. Jest też na wersja na pendrive.
 13. Ja dzisiaj robiłem tą operację. Użyłem obrazu płyty CD. Na SSD jest tylko OS X z partycją recovery i cloverem. Nie musiałem tworzyć żadnych nowych partycji, ani nie straciłem żadnych danych (ale i tak zalecam zrobić backup). Cała operacja trwała jakieś pół godziny.
 14. Moim zdaniem Yosemite ma największy sens, gdy posiadasz kilka maków lub urządzeń z iOS dzięki Continuity i Handoff. Ja na razie zostaję przy Mavericks, przynajmniej do 10.10.3, aż usuną większość bugów.
 15. Netkas pisze, że działa to na kartach WiFI/BT z nowych MacBooków/iMaków. Najbardziej problematyczne jest jednak znalezienie adaptera z tego małego złącza od Apple na normalne miniPCI-e. http://netkas.org/?p=1341
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.