Jump to content

janek202

Moderators
 • Posts

  3000
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

janek202 last won the day on November 4 2014

janek202 had the most liked content!

About janek202

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 • Interests
  Elektronika, Informatyka, Muzyka

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

janek202's Achievements

 1. To dotyczy poprzedniej architektury ARM, 32-bitowej. AArch64, czyli 64-bitowa architektura ARM została mocno zmieniona. 31 rejestrów, ograniczona ilość instrukcji wykonywanych warunkowo, PC niedostępny jako rejestr, itd. https://en.wikipedia.org/wiki/AArch64
 2. Akurat Thunderbolt 3 to najmniejszy problem. Intel otworzył ten standard i został on zaadoptowany jako USB4. Ja bardzo chętnie zobaczyłbym maki z procesorami innymi niż Intel, szczególnie po ich ostatnich wpadkach z bezpieczeństwem i ciągłymi problemami z 10nm.
 3. Miałem służbowo T430, nie polecam. Okropny ekran, słaby touchpad, podświetlenie klawiatury przez jedną diodę koło kamerki. Wydajnościowo może i OK, ale jeśli chodzi o komfort obsługi to nie ma startu do MacBooka, moim zdaniem.
 4. Też o tym słyszałem: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/apple_blokuje_sterowniki_do_kart_graficznych_nvidia_na_mac_os
 5. Apple w Mojave wyłączyło subpixel antialiasing, na szczęście da się go włączyć: https://www.howtogeek.com/358596/how-to-fix-blurry-fonts-on-macos-mojave-with-subpixel-antialiasing/
 6. Nie. Use the Multi-Port Adapter's 4K HDMI port to output video from your computer to a 4K monitor at 30hz. https://satechi.net/products/satechi-aluminum-multi-port-adapter-4k Z tego co wiem, dla 4K 60Hz potrzebujesz dock TB3 lub przejściówkę USB-Type-C -> DP (nie huba). Na przykład: https://www.amazon.de/dp/B071VS82GL Wyniika to z tego, że standardowe USB Type-C ma 4 pary różnicowe do przesyłania danych. Zwykłe huby dzielą je między USB 3 i DP. DP 1.2 wymaga wszystkich 4 linii do przesyłania 4K60. Dopiero DP 1.4 przy użyciu DSC zadowala się ich mniejszą liczbą.
 7. Pojawiają się pierwsze benchmarki nowego MBA: https://www.macrumors.com/2018/11/01/first-macbook-air-2018-benchmark/
 8. Problem z MBP 2017 bez TB jest taki, że ma klawiaturę drugiej generacji, które są generalnie dość awaryjne. W rMBA jest prawdopodobnie ta sama klawiatura co w MBP z TB, która ma dodatkową ochronę. Mając MBP 13,3" 2015, kompletnie nie widzę dla siebie nowego komputera w ofercie Apple. rMBA podejrzewam, że ma podobną wydajność co mój obecny laptop. W podstawowej konfiguracji ma tyle samo rdzeni CPU, RAMu i SSD (tyle, że szybszego). Touch Bar jest mi niepotrzebny, a mimo to, by zauważyć jakąś realną różnicę musiałbym kupić MBP 13 z TB, a wtedy chyba już wolałbym dopłacić do 15,4 dla lepszego CPU, 2 razy większej ilości RAM i GPU. Całkiem fajne przemyślenia: https://imagazine.pl/2018/10/31/macbook-air-late-2018-szybkie-przemyslenia/
 9. Moim zdaniem nie, taki kabel używa Dual Mode z DisplayPort i jest jednokierunkowy: https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Dual-mode Najlepiej podłączyć PC przez DisplayPort, a xboxa przez HDMI -> DVI, jeśli masz taką możliwość.
 10. Patch w kernelu linuxowym domyślnie włącza się dla wszystkich procesorów x86, więc można chyba założyć, że duża większość procesorów Intela jest podatna. AMD próbuje go ograniczyć do procesorów Intela: https://patchwork.kernel.org/patch/10133447/ Spadek wydajności powinien być zauważalny głównie zastosowaniach, które wymagają sporej ilości komunikacji między kernelem i user space, jak operacje na plikach i sieciowe.
 11. To zbyt stara wersja. Aktualne wersje sterowików GeForce znajdziesz na przykład tutaj: http://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-12082017/
 12. U mnie na Asus GTX 1070 (ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING) nowe sterowniki działają zadziwiająco dobrze. Dwa monitory: 4K (DP) + 1200p (DVI) są obsługiwane praktycznie bezproblemowo.
 13. Windows 10 preview na maszynie wirtualnej. W końcu dodali wirtualne pulpity (w sumie to praktycznie skopiowali mission control). Jak jeszcze dodadzą coś w stylu quick looka, time machine i trochę usprawnią systemową wyszukiwarkę, to Mac OS straci dla mnie przewagę nad Windowsem.
 14. Na stronie: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software Wersja w postaci obrazu płyty. Jest też na wersja na pendrive.
 15. Ja dzisiaj robiłem tą operację. Użyłem obrazu płyty CD. Na SSD jest tylko OS X z partycją recovery i cloverem. Nie musiałem tworzyć żadnych nowych partycji, ani nie straciłem żadnych danych (ale i tak zalecam zrobić backup). Cała operacja trwała jakieś pół godziny.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.