Skocz do zawartości

janek202

Moderators
  • Postów

    3 000
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    4

Treść opublikowana przez janek202

  1. To dotyczy poprzedniej architektury ARM, 32-bitowej. AArch64, czyli 64-bitowa architektura ARM została mocno zmieniona. 31 rejestrów, ograniczona ilość instrukcji wykonywanych warunkowo, PC niedostępny jako rejestr, itd. https://en.wikipedia.org/wiki/AArch64
  2. Akurat Thunderbolt 3 to najmniejszy problem. Intel otworzył ten standard i został on zaadoptowany jako USB4. Ja bardzo chętnie zobaczyłbym maki z procesorami innymi niż Intel, szczególnie po ich ostatnich wpadkach z bezpieczeństwem i ciągłymi problemami z 10nm.
  3. Miałem służbowo T430, nie polecam. Okropny ekran, słaby touchpad, podświetlenie klawiatury przez jedną diodę koło kamerki. Wydajnościowo może i OK, ale jeśli chodzi o komfort obsługi to nie ma startu do MacBooka, moim zdaniem.
  4. Też o tym słyszałem: https://www.purepc.pl/karty_graficzne/apple_blokuje_sterowniki_do_kart_graficznych_nvidia_na_mac_os
  5. Apple w Mojave wyłączyło subpixel antialiasing, na szczęście da się go włączyć: https://www.howtogeek.com/358596/how-to-fix-blurry-fonts-on-macos-mojave-with-subpixel-antialiasing/
  6. Nie. Use the Multi-Port Adapter's 4K HDMI port to output video from your computer to a 4K monitor at 30hz. https://satechi.net/products/satechi-aluminum-multi-port-adapter-4k Z tego co wiem, dla 4K 60Hz potrzebujesz dock TB3 lub przejściówkę USB-Type-C -> DP (nie huba). Na przykład: https://www.amazon.de/dp/B071VS82GL Wyniika to z tego, że standardowe USB Type-C ma 4 pary różnicowe do przesyłania danych. Zwykłe huby dzielą je między USB 3 i DP. DP 1.2 wymaga wszystkich 4 linii do przesyłania 4K60. Dopiero DP 1.4 przy użyciu DSC zadowala się ich mniejszą liczbą.
  7. Pojawiają się pierwsze benchmarki nowego MBA: https://www.macrumors.com/2018/11/01/first-macbook-air-2018-benchmark/
  8. Problem z MBP 2017 bez TB jest taki, że ma klawiaturę drugiej generacji, które są generalnie dość awaryjne. W rMBA jest prawdopodobnie ta sama klawiatura co w MBP z TB, która ma dodatkową ochronę. Mając MBP 13,3" 2015, kompletnie nie widzę dla siebie nowego komputera w ofercie Apple. rMBA podejrzewam, że ma podobną wydajność co mój obecny laptop. W podstawowej konfiguracji ma tyle samo rdzeni CPU, RAMu i SSD (tyle, że szybszego). Touch Bar jest mi niepotrzebny, a mimo to, by zauważyć jakąś realną różnicę musiałbym kupić MBP 13 z TB, a wtedy chyba już wolałbym dopłacić do 15,4 dla lepszego CPU, 2 razy większej ilości RAM i GPU. Całkiem fajne przemyślenia: https://imagazine.pl/2018/10/31/macbook-air-late-2018-szybkie-przemyslenia/
  9. Moim zdaniem nie, taki kabel używa Dual Mode z DisplayPort i jest jednokierunkowy: https://en.wikipedia.org/wiki/DisplayPort#Dual-mode Najlepiej podłączyć PC przez DisplayPort, a xboxa przez HDMI -> DVI, jeśli masz taką możliwość.
  10. Patch w kernelu linuxowym domyślnie włącza się dla wszystkich procesorów x86, więc można chyba założyć, że duża większość procesorów Intela jest podatna. AMD próbuje go ograniczyć do procesorów Intela: https://patchwork.kernel.org/patch/10133447/ Spadek wydajności powinien być zauważalny głównie zastosowaniach, które wymagają sporej ilości komunikacji między kernelem i user space, jak operacje na plikach i sieciowe.
  11. To zbyt stara wersja. Aktualne wersje sterowików GeForce znajdziesz na przykład tutaj: http://www.insanelymac.com/forum/topic/324195-nvidia-web-driver-updates-for-macos-high-sierra-update-12082017/
  12. U mnie na Asus GTX 1070 (ROG STRIX-GTX1070-O8G-GAMING) nowe sterowniki działają zadziwiająco dobrze. Dwa monitory: 4K (DP) + 1200p (DVI) są obsługiwane praktycznie bezproblemowo.
  13. janek202

    Pokaż swój pulpit...

    Windows 10 preview na maszynie wirtualnej. W końcu dodali wirtualne pulpity (w sumie to praktycznie skopiowali mission control). Jak jeszcze dodadzą coś w stylu quick looka, time machine i trochę usprawnią systemową wyszukiwarkę, to Mac OS straci dla mnie przewagę nad Windowsem.
  14. janek202

    SSD Samsung 840 EVO

    Na stronie: http://www.samsung.com/global/business/semiconductor/minisite/SSD/global/html/support/downloads.html Samsung SSD 840 EVO Performance Restoration Software Wersja w postaci obrazu płyty. Jest też na wersja na pendrive.
  15. janek202

    SSD Samsung 840 EVO

    Ja dzisiaj robiłem tą operację. Użyłem obrazu płyty CD. Na SSD jest tylko OS X z partycją recovery i cloverem. Nie musiałem tworzyć żadnych nowych partycji, ani nie straciłem żadnych danych (ale i tak zalecam zrobić backup). Cała operacja trwała jakieś pół godziny.
  16. Moim zdaniem Yosemite ma największy sens, gdy posiadasz kilka maków lub urządzeń z iOS dzięki Continuity i Handoff. Ja na razie zostaję przy Mavericks, przynajmniej do 10.10.3, aż usuną większość bugów.
  17. Netkas pisze, że działa to na kartach WiFI/BT z nowych MacBooków/iMaków. Najbardziej problematyczne jest jednak znalezienie adaptera z tego małego złącza od Apple na normalne miniPCI-e. http://netkas.org/?p=1341
  18. Cena Mini spadła, więc może wypuszczą niedługo nowy model (w którym wszystko będzie polutowane na stałe). Mini to moim zdaniem jedyny sensowny komputer stacjonarny Apple (chyba, że ktoś na prawdę potrzebuje Maka Pro).
  19. Ja używam BCM4321 (Dell 1505, a/b/g/n (draft)) i działa bezproblemowo. Chyba nic innego niż wymiana karty WiFi Ci nie pozostaje.
  20. Trzeba trochę zmienić DSDT, żeby AppleLPC się ładowało na Mavericks. http://hamac.pl/topic/7491-w-jaki-sposób-załadować-applelpc-p5q-pro/?p=73214
  21. U mnie na tym samym laptopie Sleep też się popsuł od 10.8.5 i dalej w Mavericks. Mam identyczne objawy. Ale nie chciało mi się z tym walczyć, bo używam teraz głównie stacjonarki, niemniej fajnie byłoby to poprawić. Jeśli chodzi o PM, to u mnie sprawdza się MBP5,1. Po wymianie procesora zgrałeś i zmodyfikowałeś na nowo DSDT?
  22. Mój stary radeon HD5750 umarł parę miesięcy temu i testuję HD4600. O graniu w gry na sensownych ustawieniach można zapomnieć. Nawet CS:GO w FullHD na max (bez AA) jest niegrywalny.
  23. Faktycznie, mimo, że ten NUC ma sata + zasilanie, to nie ma miejsca w obudowie na dysk 2.5". Pozostaje tylko pamięć na mSATA. No to moim zdaniem zabawa trochę traci sens, bo oprócz NUCa jeszcze dokupić: DDR3L SODIMM na 1.35V, SSD na mSATA i wymienić WiFi. Coraz bardziej zbliża się to do ceny aktualnego maka mini.
  24. OS X powinien działać na tym bezproblemowo, Bo to praktycznie stacjonarny MacBook Air 2013. Karta graficzna wystarcza do pracy i niewymagających gier jak Hearthstone. SSD chyba wciąż najlepsze są Samsungi EVO 840. Chociaż jeśli Ci się nie spieszy, to ja bym poczekał na premierę nowego Mac Mini. Możliwe, że obniżą ceny i zabawa w NUC nie będzie opłacalna.
  25. Ja mam w laptopie Della 1505. Niestety tylko draft n. Oparta na chipsecie BCM94321MC. Działa OOTB od SL w górę (na Leopardzie być może też, ale nie sprawdzałem). Edit: Przykładowa aukcja: http://www.ebay.com/itm/NEW-DELL-1505-Draft-N-Wireless-WiFi-WLAN-Mini-Card-/180719690361
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystanie z tej witryny, wymaga zakceptowanie naszych warunków Warunki użytkowania.