Jump to content

oswaldini

Moderators
 • Content Count

  10706
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  165

oswaldini last won the day on October 9

oswaldini had the most liked content!

About oswaldini

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location:
  Brzeszcze / Kraków
 • Interests
  Downhill/freeride - MTB

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Używałem migawek, działa. Nigdy nie robię aktualizacji, zrobiłem na macbooku i od razu żałuję Muszę przywrócić z TM stary system Na hacku mam ostatnią betę do testów.
 2. Spokojnie możesz użyć forumowego UniBootX, ten poradnik jest już mocno nieaktualny bo lata nie mam tego sprzętu.
 3. @reyder przy bliźniakach nie jestem w stanie się umówić na godzinę Nie mniej temat odkładamy bo sprawdziłem jeszcze raz FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX - działa tylko kexty musza się ładować w odpowiedniej kolejności. FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX muszą być w Other, a SmallTreeIntel8259x.kext musi być w 10.1x - tylko w takim przypadku zrobi się spoofing Device ID i Subsystem ID, ja dodatkowo zmodyfikowałem sobie jeszcze nazwę modelu karty sieciowej w FakePCIID_Intel_GbX <key>FakeProperties</key> <dict> <key>RM,device-id</key> <data> KBUAAA== </data> <key>RM,subsystem-id</key> <data> CgAAAA== </data> <key>model</key> <string>Intel Ethernet Controller 10G X540-AT2</string> </dict>
 4. Faktycznie wstaje szybciej od Clovera ? Kurde nie mam czasu na nic przy dzieciakach Muszę się kiedyś pobawić nowym bootloaderem.
 5. OK dzięki, postaram się jutro po pracy wytargać logi. EDIT: @reyder jakie logi i z jakiego momentu dokładnie potrzebujesz ? Bootlog z systemu z patchem i bez patcha ?
 6. @314TeR kiedyś robiłem z intelem 2x1gbps i niestety nie poszło pomimo zmienionego ID, może ustawiłem zły przez pomyłkę hgw. @reyder dopiero teraz miałem czas sprawdzić, niestety nie działa dalej lecę na 3.3.11 w 10.14.6, niestety jest niestabilnie, wiesza sieć/koma co jakiś czas, wystarczy wypiąć, podpiąć ponownie i system działa ponowne ale wiadomo, że to upierdliwe.
 7. Dzięki przetestuję jak wrócę do domu. FakePCIID_Intel_GbX nie chciał zadziałać bo ładował się w złej kolejności i nie robił się spoofing.
 8. Na wersji 3.5.0 niestety nie działa podany patch. Na 3.3.11 jest OK. Jak coś czysty sterownik w załączniku. @reyder jakbyś popatrzył będę zobowiązany, jak potrzebne wsparcie w tym temacie w postaci $$ lub zwrotnej pomocy w innym temacie nie ma sprawy. SmallTreeIntel8259x.kext-3.5.0.zip EDIT: chyba zmieniła się pozycja do wyszukania z 0F 85 DB 00 00 00 na 0F 85 BA 00 00 00, zaraz sprawdzę patcha, czyli szukamy 0F 85 BA 00 00 00 i zamieniamy na 0F 84 BA 00 00 00. Dam znać jak sprawdzę. Sprawdzę jeszcze czy zadziała FakePCIID_Intel_GbX.kext
 9. Nie ukrywam ja zaglądam na forum sentymentalnie, nie mam czasu nawet wrzucić czegoś ciekawego, ba potrafię sam sobie nie zrobić zakładki Od czasu jak urodziły mi się bliźniaki nie mam czasu na nic, wszystko zeszło na dalszy plan łącznie z hobby (rower i hacki).
 10. Instalacja z DMG to rzecz świetna, bardzo mi się podoba. Taką funkcję miał już kiedyś niemiecki bootloader XPC, niestety słabo tam było z rozwojem bo tworzyła go jedna osoba, było tam jednak kilka opcji niedostępnych w innych bootloaderach. Fajnie by było jakby wydali bootloader do integracji z BIOSem jak Ozmosis, bardziej skomplikowane dla początkujących ale mi osobiście się podoba.
 11. Jak sama nazwa tematu wskazuje - aktywacja starych sterowników nVidii w macOS Mojave ALE tylko na kartach bez obsługi Metala, max GeForce serii 5xx: https://github.com/chris1111/Fix-Old-NVIDIA-macOS-Mojave
 12. No właśnie dlatego pytam bo widziałem, że w configu w sekcji disabled masz EmuVariable. Musisz doinstalować skrypty z Clovera do nvramu aby zapamiętał dysk albo ustawić w configu: <key>DefaultVolume</key> <string>LastBootedVolume</string>
 13. Działa Ci zapis do nvram na Z390-A Prime ? Zobacz czy wyłączanie kompa zadziała jak nie wyłączysz EmuVariable przez config.plist (powiązane z nvram).
 14. Na z390 nie działa nvram i instalator pod koniec się wiesza. Restart i instalujesz dalej, albo wrzuć emuvariable i zawiechy nie będzie.
 15. Ja mam H81N ale są problemy ze sleepem, nie walczyłem bo nie miałem czasu ale bankowo do zrobienia Reszta działa. Szukałbym asusa. https://www.gigabyte.com/us/Motherboard/GA-H81N-rev-10#ov
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.