Jump to content

oswaldini

Moderators
 • Posts

  10726
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  169

Everything posted by oswaldini

 1. Dzięki za info, nie śledzę informacji na bieżąco bo hacka używam już okazjonalnie i updatey bootloadera robię jak mam chwilę czasu.
 2. MinDate i MinVersion w sekcji APFS ustawiasz na -1, jak jest ustawione 0 to widoczne są tylko systemy od 11 w górę.
 3. Wyszedł OpenCore Legacy Patcher 0.2.5 - ma dużo poprawek do WiFi/BT i grafiki: https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/releases Osobiście jeszcze nie testowałem.
 4. U mnie BT działało. Teraz już mam 10.15.7 i nie mam jak zrobić testów. Co do kwestii wizualnej uruchamiania to chyba nie zmienisz bo OCLP powoduje, że system myśli, że masz nowszego macbooka, a tam już bootowanie jest na czarnym tle - mi osobiście odpowiada
 5. Podałem tutka, tam jest wszystko opisane. Klucz robisz przez apkę z GUI lub terminala - zależy jaką wesję zaciągniesz. Apka rozpoznaje jakiego masz maka i stosuje odpowiednie patche. Grafika/WiFi/BT działają od kopa. Osobiście wróciłem do 10.15.7 przez usypianie - to była jedyna bolączka. Może się poprawi w kolejnych wydaniach. Dodatkowo jak Ci coś nie leży to montujesz partycję EFI i edytujesz config.plist jak w normalnym OpenCore. EDIT: zrób sobie timemachine i przywrócisz programy i ustawienia po zainstalowaniu BigSur, mam nadzieję, że zadziała wsteczna kmpatybilność... nie testowałem w tę strone.
 6. Ja dzisiaj postawiłem BigSur przez OpenCore jest specjalna wersja dla prawdziwych maców, nazywa się Open Core Legacy Patcher - proste jak budowa cepa. Działa na nim też przełączanie grafik na MBP 2012. Normalnie działają updatey OTA. https://github.com/dortania/OpenCore-Legacy-Patcher/releases https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/ EDIT: jeden lipton na razie - nie działa hibernacja, trwają prace nad fixem od marca. Nie ma rozwiązania poza ustawieniem hibernatemode na 0 na chwilę obecną. https://dortania.github.io/OpenCore-Legacy-Patcher/TROUBLESHOOTING.html#reboot-when-entering-hibernation-sleep-wake-failure 31.07 EDIT2: na razie tylko raz wystąpił problem z hibernacją. 3.08 EDIT3: kolejne niepoprawne wybudzenie ze sleep i twardy reset....
 7. 11.4 wspiera Navi RDNA2. Co z tego jak kart nie ma, a jak są to za chore ceny przez bitcoina, BC leci na pysk więc może GPU coś stanieją.
 8. Na koniec buduje instalator z pobranych plików o ile dobrze pamiętam i chyba wołał o hasło.
 9. Oj nie używam, wiem że swego czasu były z nimi jakieś problemy w nowszym macOS, poczytaj. Za takie pieniądze to i tak warto samemu przetestować.
 10. Ale jeżeli zrozumiałem to jest sprawa niezależna od PowerPlay. Poprzez PowerPlay dodatkowo możesz edytować parametry karty.
 11. Wczoraj mi wpadło w ręce, nie sprawdzałem jeszcze. Ale widzę, że robotę robi dopiero dla nowych RX 5xxx. macOS 10.15.4 - ASUS RX 5700, kext put to Clover/kexts/Other Before: OpenCL: 43361 Metal: 38024 After: OpenCL: 53861 Metal: 59954 On Windows OpenCL is 64951 so it is a nice improvement indeed! Gigabyte RX580 Gaming 8 GB Before: Metal Opencl 53159 32944 After: Metal Opencl 52931 33168 Windows: Vulcan Opencl 54364 47046
 12. Dla posiadaczy RX580, RX590, Vega 56, Vega 64, Vega Frontier, Radeon VII, RX 5500, RX 5500 XT, RX 5600, RX 5700, RX 5700 XT Więcej informacji u źródła: https://www.insanelymac.com/forum/topic/343461-kext-tired-of-low-geekbench-scores-use-radeonboost/
 13. Rev 5109 GUI rendering engine rewritten to C++ but not a copy of old engine. It is rather new engine. First it draw transparent menu over Banner. Other transparency differences. Second there is no more a bug with screen resolution changed by F9. Now it is possible! Now theme designers should more carefully check all images. New engine is more rigorous to images. However they may named icons as *.png as it should be. Not .icns as before.
 14. Znajomy podesłał mi namiar na sterowniki do kart intela: https://github.com/daliansky/XiaoMi-Pro-Hackintosh/issues/330 W podanym wyżej temacie podane są linku do jeszcze dwóch innych projektów sterowników, jeden z nich jest dopiero na poziomie 15-20%. Link do źródła: http://bbs.pcbeta.com/viewthread-1838489-1-2.html W powyższym temacie podano login i hasło żeby nie trzeba było się rejestrować (NIE ZMIENIAĆ HASŁA !): ID: mn19941219@126.com Password: Aa123456 2020-02-07: Tylko dla 10.15 ! AppleIntelWiFi.kext catalina.zip 2020-01-31: Najnowsza wersja dla 10.14.6 AppleIntelWiFi 0131-1.kext.zip IO80211Family.kext.zip
 15. Gdzie Ty wyrwałeś kartę za takie pieniądze ? Reszta bebechów też za niezłą kasę łyknięta.
 16. Bida z nędzą. Ale jak komuś podoba się buda to jest klon... dunecase.com
 17. Fajnie wiedzieć o możliwości zmiany, nie słyszałem o tym, poniżej jak z palca przełączyć. Terminal commands for enabling AAC and aptX Codecs To enable aptX, input the following command, press Enter, and type your user password if prompted: sudo defaults write bluetoothaudiod "Enable AptX codec" -bool true Alternatively, to enable AAC, input the following and press Enter: sudo defaults write bluetoothaudiod "Enable AAC codec" -bool true To disable either codec via Terminal, simply replace -bool true with -bool false at the end of the command.
 18. Można ratować się jeszcze softem dosdude1: http://dosdude1.com/software.html macOS Catalina Patcher macOS Mojave Patcher macOS High Sierra Patcher macOS Sierra Patcher Używamy apek tylko do pobierania obrazów, bez modyfikacji. Ominiemy tym softem problem jak u kogoś pobiera się z appstore pliczek instalacyjny 22MB zamiast całość.
 19. Używałem migawek, działa. Nigdy nie robię aktualizacji, zrobiłem na macbooku i od razu żałuję Muszę przywrócić z TM stary system Na hacku mam ostatnią betę do testów.
 20. Spokojnie możesz użyć forumowego UniBootX, ten poradnik jest już mocno nieaktualny bo lata nie mam tego sprzętu.
 21. @reyder przy bliźniakach nie jestem w stanie się umówić na godzinę Nie mniej temat odkładamy bo sprawdziłem jeszcze raz FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX - działa tylko kexty musza się ładować w odpowiedniej kolejności. FakePCIID i FakePCIID_Intel_GbX muszą być w Other, a SmallTreeIntel8259x.kext musi być w 10.1x - tylko w takim przypadku zrobi się spoofing Device ID i Subsystem ID, ja dodatkowo zmodyfikowałem sobie jeszcze nazwę modelu karty sieciowej w FakePCIID_Intel_GbX <key>FakeProperties</key> <dict> <key>RM,device-id</key> <data> KBUAAA== </data> <key>RM,subsystem-id</key> <data> CgAAAA== </data> <key>model</key> <string>Intel Ethernet Controller 10G X540-AT2</string> </dict>
 22. Faktycznie wstaje szybciej od Clovera ? Kurde nie mam czasu na nic przy dzieciakach Muszę się kiedyś pobawić nowym bootloaderem.
 23. OK dzięki, postaram się jutro po pracy wytargać logi. EDIT: @reyder jakie logi i z jakiego momentu dokładnie potrzebujesz ? Bootlog z systemu z patchem i bez patcha ?
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.