Jump to content

JanM

Members
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1
 1. System, odpalił z partycji recovery. Próbowałem disk utility pierwszej pomocy ale niepowodzenie. Przy próbie wpisania komendy "fsck_hfs -Rc -d /dev/diskXsX" z podmienioną nazwą dysku na mój także niepowodzenie.
 2. Wrócę do tematu bo pojawił się u mnie trochę dziwny problem. System nie chce wystartować tylko sie restartuje. Wyświetla z tego co widziałem takie błędy: boot task failed: fsck-safe shutting down in 3 seconds
 3. Spróbuje podłączyć to na displayport właśnie. EDIT: Na displayport wszystko działa, temat do zamknięcia.
 4. Znalazłem problem, po odinstalowaniu sterowników Nvidia audio po hdmi działa bez problemu. Zastanawiam sie jak to rozwiązać.
 5. Zaktualizowane, próbowałem wszystkich inject z listy dla Realitek 898 oraz dałem FixHDA ale niestety bez zmian. Dźwięk na wyjściu normalnym z płyty działa jak podłacze słuchawki, niestety na hdmi nie. HDMIaudio także nie dało efektu.
 6. Tak, przy instalacji odpalałem z nv_disable. Cała instalacja przebiegła pomyślnie, zainstalowałem sterowniki nvidia i wygenerowałem smbios. Jedyne z czym mam problem to dźwięk, nie działa po hdmi.
 7. Zadziałało, instalator odpalił tylko było trochę błędów z tego co widziałem. Np:
 8. W jaki sposób mam to zamienić? Wyłączyć AptioMemoryFix-64.efi w configu i wywalić z wyłączonych OsxAptioFix3Drv-64.efi? Bo jeżeli tak to nic to zmieniło.
 9. Zmieniłem CSM Support na never. Clover po zmianie dopasował sie do monitora ale niestety dalej te same błedy z verbose czy też bez.
 10. Odłączyłem dysk, zostawiłem tylko jeden. Boot arguments -x darkwake=0 -gux_defer_usb2 -gux_no_idle nv_disable=1 Verbose (-v) I teraz mam coś takiego
 11. Bios aktualny, zmieniłem typ na windows 8 oraz dałem secure boot na disabled ale niestety nic sie nie zmieniło na żadnym z configów. Zdjęcie biosu:
 12. Zrobiłem tak jak napisałeś, włączyłem na tym configu debug żeby widzieć co się dzieje i niestety dalej dokładnie te same błędy co na zdjęciach. A przed załadowaniem clovera coś było o niewspieranym urządzeniu.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.