Jump to content

Nasedo

Members
 • Posts

  11
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Gender
  Not Telling

Nasedo's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. Z racji na posiadanie komputera Toshiba C660-173 z "nieszczęsną" kartą graficzną (Intel i3 + Arrandale) przez pewien czas odpuściłem sobie ten temat zakładając, iż sprawa jest przegrana. Jednak, trafiłem na poradnik, który dał mi możliwość instalacji OS X Yosemite na moim sprzęcie. Aby nie zanudzać wszystkimi szczegółami bazowałem na: http://www.insanelymac.com/forum/topic/286092-guide-1st-generation-intel-hd-graphics-qeci/ Przygotowanie pendrive odbyło się bez problemu korzystając z Clover'a. Dzięki zawartym poradom - dowiedziałem się, iż należy usunąć następujące pliki z pendrive: AppleIntelHDGraphics.kext AppleIntelHDGraphicsFB.kext aby instalator mógł w ogóle wystartować. Faktycznie okazało się to prawdą i nie tylko instalator wystartował, ale mogłem przygotować dysk i zainstalować w pełni Yosemite (10.10.5). Oczywistym jest, że system startuje tylko z samego pendrive, który użyty został do instalacji. Jednak, to co jest moim obecnym problemem - to niemożność instalacji rzeczonego Clovera na dysku komputera. Korzystam z wersji: Clover_v2.3k_r3277 Próbowałem kilku różnych ustawień (z linku podanego przeze mnie powyżej) - jednak nigdy z dysku nie startuje. Czy coś robię źle - czy pominąłem jakiś istotny krok? Jeżeli moja wypowiedź jest zbyt skrótowa - proszę naprowadźcie mnie - a rozwinę temat.
 2. Witam, Posiadany laptop to: http://www.toshiba.co.uk/discontinued-products/satellite-c660-173/ Intel® Core™ i3-370M Processor RAM DDR3 - 6GB Grafika: Intel® Graphics Media Accelerator HD - ale nie znam szczegółów LAN - Realtek PCIe FE WiFi - RTL 8188CE Pierwsze na co chciałbym zwrócić uwagę - chociaż może to nie ma znaczenia - inna specyfikacja niż jest podana w linku - mam inną ilość pamięci, inną kartę WiFi i dysk zamiast 250GB - 200GB. Próbowałem użyć iAtkos L2 - którego z powodzeniem używam na swoim Lenovo X61 - jednak, instalacja nie dobiegła nawet końca - bez żadnego komunikatu komputer się zrestartował. O co chciałbym Was prosić? 1. Czy jest szansa, aby na tym działał Lion / Mountain Lion? 1a. Nie zależy mnie na LAN (może nie działać) - karta sieciowa WiFi również nie ma dla mnie znaczenia - mogę z powodzeniem użyć takiej samej karty na USB z jakiej korzystam na innym hackintoshu, czyli TP-LINK TL-WN823N (oczywiście, jeżeli byłaby szansa dla RTL 8188CE to tym lepiej). 2. Jeżeli nie może na tym działać Lion / Mountain Lion - to jaki system? Bardzo proszę o wsparcie - niestety nie mam doświadczenia z nowoczesnym Hackintoshem - proszę o wyrozumiałość.
 3. Problem został rozwiązany: Popełniałem błąd w tej części instrukcji: Zamiast przejść do tego katalogu i w nim uruchomić skrypt, skrypt kopiowałem w zupełnie inne miejsce i tam jego uruchamiałem. Nie wiem dlaczego tak robiłem. Mam już działającego Hackintosha na moim Lenovo X61 Tablet - wraz z zainstalowaną aktualizacją do wersji 10.7.5 Dziękuję za zainteresowanie i myślę, że temat można zamknąć.
 4. Mimo wszystko nie wyjaśnia to problemu, który najbardziej mnie nurtuje. Mogę się zgodzić, że dystrybucja iAtkos to heretyzm - mogę się zgodzić, że obecnie tego się nie stosuje. Ale mimo wszystko to kiedyś u mnie działało i nie mogę sobie z tym poradzić. A jeżeli chodzi o poradniki, również dla T61 - niestety, nie jest to dla mnie zbyt czytelne i zrozumiałe. Gotowe rozwiązanie, które zacytowałem było kompletne i działające - dlatego miałem nadzieję, iż ktoś zetknął się z podobnym problemem do mojego i wie jak sobie z tym poradzić.
 5. Być może jest to heretyzm - nie neguję tego Jednak była to metoda, którą kiedyś znałem i z powodzeniem zastosowałem. W tym co napisałeś widzę pewne przeszkody: 1. Co do "protected memory" - przyznam, że nie sprawdzałem, ale nie sądzę by zaszły w tym jakieś zmiany od poprzedniej instalacji 2. Nie posiadam wersji Retail dla Liona - posiadam Snow Leopard i posiadam Mountain Lion. Dlatego też bazowałem na iAtkos L2. 3. Moja wiedza może okazać się niewystarczająca aby poprawić DSDT i wgrać odpowiednie kexty - ale jeżeli nie takie jak posiadam, to jakie? Dlaczego nie używać narzędzia jak KextBeast - które to w przeszłości sprawdziło się? Bardzo proszę o rozwinięcie.
 6. Witam, W przeszłości miałem już zainstalowanego i sprawnie działającego Hackintosha na moim Lenovo X61. Po pewnym czasie musiałem wykorzystać ten komputer i zainstalowałem na nim Windows 7 i Linuxa. Pomyślałem, że może znów warto skorzystać z Liona na tym komputerze. Zakładam, że duża część wiedzy mi uleciała (bezpowrotnie?) i niestety, ale chyba robię coś źle. Bazuję na poniższym poradniku: http://blog.slor.net/2013/08/installing-mac-os-x-lion-1075-on-lenovo.html Przed instalacją, w BIOSie przestawiam dysk na AHCI (chyba, że to jest moim błędem?) i wykonuję krok po kroku opisane czynności z poradnika. Przechodzę wszystko do punktu trzeciego włącznie. Natomiast przy punkcie czwartym, instaluję Combo Update 10.7.5, instaluję update fixer'a ponownie uruchamiam KextBeast'a i wykonuję restart - po wykonaniu oczywiście wszystkich koniecznych czynności - nigdy przed. Po tym, komputer startuje, pojawia się plansza z jabłkiem, dysk pracuje intensywnie... po pewnym czasie pracuje bardzo rzadko ale system już nie wstaje. Wykonałem wszystkie te czynności dwukrotnie, za każdym razem jest taki sam rezultat, 100% powtarzalność. Zastanawiam się, czy może korzystałem kiedyś z innego poradnika, czy może sam wpadłem na jakiś pomysł, by wszystko działało poprawnie? Uprzednio system był z zainstalowanym update'm - działał przez miesiące u mnie bez jakiegokolwiek problemu, a teraz nie jestem w stanie go zainstalować. Być może dość niedokładnie opisałem wszystko - ale nie widzę celowości przepisywania procedur, które są w poradniku. Czy ktoś z Was może mi pomóc? A może ewentualnie doradzić mi inną wersję OS'a która będzie z powodzeniem działać na tym sprzęcie? Będę wdzięczny za każdą poradę. Z góry dziękuję.
 7. Sprawa została definitywnie zakończona. Mój kolega przygotował oświadczenie na tą okazję, oto one:
 8. Wracam do tego tematu dopiero teraz, jako iż dostałem dopiero odpowiedź: Chyba kończą mi się pomysły na możliwość przekonania mojego kolegi.
 9. Właśnie... tu pies pogrzebany... Bo kiedy mój kolega widzi słowo "emulacja" znaczenie jego rozciąga na całą platformę. Na temat emulacji czytamy tu: Dlaczego? Co nie działa? Jakie lekarstwa? Warto mieć świadomość, że ta technologia - emulacji EFI - została światu dostarczona osobiście przez firmę... Apple. Było to rozwiązanie potrzebne, by developerzy mogli pracować na rozwojem i testowaniem Mac OS X na platformę Intel, zanim firma zaczęła produkować oparte o nią komputery. Więc nie jest to jakiś niepewny, kombinowany wynalazek domorosłych hackerów Druga sprawa, to jeśli nie odpowiada Ci ze względów ideowych emulacja, to masz XPC. I do takowej emulacji można się łatwo przyczepić.
 10. Ja to wiem, Ty to wiesz, wiele osób to wie... Jednak, próbuję zdobyć jak największą liczbę argumentów do dyksusji z moim kolegą. Jeżeli mówimy o EFI - dotyczy to nowych komputerów i jak najbardziej to jest prawda. Natomiast moje doświadczenia, jak napisałem powyżej były związane z trzema różnymi komputerami, w których był tradycyjny BIOS. Jednak, w każdym z tych komputerów, mimo iż kosztowało to pracy i wysiłku OS X w wersjach Leopard, Snow Leopard, Lion - działały poprawnie, stabilnie... i według mnie NATYWNIE. Nie było tam elementu EMULACJI. Jeżeli nawet jakiś bootloader musiał emulować EFI - to komputer PC działał bez innego systemu operacyjnego, pod kontrolą którego miałby pracować OS X.
 11. Witam Was serdecznie, Do napisania tego postu skłonił mnie mój kolega, który upiera się iż Hackintosh jest emulacją. Swoją opinię prawdopodobnie zaczerpnął z Wikipedii, podającej iż jednym ze sposobów instalacji Hackintosha na PC jest emulacja (U)EFI. Chciałbym prosić o Wasze wypowiedzi, przemyślenia mówiące o tym, czy Hackintosh jest emulacją, czy jest pełnoprawnym, natywnie działającym systemem na komputerach PC - jedynie systemem, który jest poddany odpowiednim modyfikacjom. O ile jestem w stanie zgodzić się, że Mac może być emulowany na wirtualnym środowisku, lub używając emulatora komputera Mac, o tyle nie zgadzam się osobiście z twierdzeniem iż Hackintosh jest emulacją. Osobiście mam własne doświadczenia z Hackintoshem, m.in. Leopard na Acer Aspire One A150, Snow Leopard Toshiba Equium A200, Lion na Lenovo Thinkpad X61 i w przypadku każdego z tych komputerów nie dostrzegłem tego, bym emulował komputer z systemem OS X, a po prostu system ten instalowałem na komputerach PC. Bardzo proszę o Wasze wypowiedzi.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.