Jump to content

zoom2

Members
 • Content Count

  5
 • Joined

 • Last visited

 1. Jestem kompletnie zielony a chcę rozwiązać taki o to problem. Interesują mnie amatorskie (czytaj tanie lub wręcz darmowe) programy typu CAD do projektowania części metalowych oraz z tworzyw sztucznych. Kiedyś miałem kilka takich "zabawek" na PC. Po zmianie platformy na Mackową chcę: pozyskać takie programy na Macka lub zainstalować na moim MBP system Windows i korzystać z programów windowsowych. czy ktoś może coś polecić? W przypadku instalacji Win jak duże będzie prawdopodobieństwo wzajemnych konfliktów OSX vs. Win?
 2. Sam nie znalazłem i nie wiem gdzie szukać . Jeśli w tym miejscu zaśmiecam proszę moda o przeniesienie w inne miejsce. W OSX domyślnie jest tak: w ramach jednego dysku (logicznego) przeciągnięci plików jest realizowane jako przenoszenie. w ramach różnych dysków przeciągniecie plików jest realizowane jako kopiowanie. Od wczoraj w moi kompie coś sie pokaszaniło i dla dysków ZEWNĘTRZNYCH każde przeciąganie na tym samym dysku realizowane jest jako kopiowanie a nie przenoszenie (jak dawniej) Można to zmienić w parametrach dysku włączając funkcję "Ignoruj prawa własności" i wtedy jest jak chcę ale działa to tylko w czasie jednej sesji. Ale po wysunięciu dysku wszystko wraca do stanu poprzedniego i wszystko idzie w krzaki . Żaden ze znanych mi sposobu zapisania ustawień nie powoduje zapisu trwałego . Jaka jest tego przyczyna? Co robie żle? A jeśli śledzenie przyczyny tego stanu (błędu) jest zbyt skomplikowane to jaki jest sposób by sprawnie przywrócic to do stanu pierwotnie-domyślnego bez zawracania sobie głowy co było powodem zmain. Na dysku wewnętrznym wszystko śmiga tak jak zawsze. To co opisuję tyczy się tylko dysków zewnętrznych. Dyski formatowane jako : kronikowane, zaszyfrowane, osX El Cap 10.11.1
 3. jesli chodzi o gladzik to uzywam : dwa palce do przesuwania w pionie i wpoziomie kombinacja gładzika i klawisza dodatkowe klikniecie (praw rog lub lewy rog) przesuwanie kursora jednym palcem innych dwupalcowych kombiancji nie stosuje bo nie umiem i nie zamierzam sie uczyc a co jest z tym z tym " by dzwiek dzialal po sleep"? i jak zawsze pytam czy to bedzie stabilene i nie bedzie sie sypac, bo jestem bardzo zielony (co widac z mojego pisania) w tematach innych jak standardowe uzywanie komputera. p.s a moze inny kadlubek a nie hyperbook do zrobienia takiego HLAPCINTOSHA? hyperbook spodobal mi sie z powodu sporych mozliwosci konfiguracyjnych i modyfikacji.
 4. dzięki za odpowiedź. proszę o wyjaśnienie bardziej łopatologiczne z tym gładzikiem , nie czepiam sie tylko po prostu nie do końca precyzyjnie rozumiem czego miec nie bede a co mi zostanie do uzywania. i jescze inne pytanie, jakich innych niedogodnosci vs. "prawdziwy mak" moge sie spodziewac? czy wymiana wifi jest prosta i nie pociąga (poza tymi 40 USD) innych problemów?
 5. Czy na laptopie hyperbook SL500 http://www.hyperbook.pl/hyperbook-sl500-p651sx-p-25472.html można zainstalować bezproblemowo OSX Yosemite i El Capitan? Jeśli tak to byłbym zainteresowany komercyjną/odpłatną usługą.
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.