Jump to content

mje

Members
 • Posts

  162
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

mje last won the day on September 2 2020

mje had the most liked content!

Profile Information

 • Location:
  Poznań
 • Interests
  Obróbka video oraz obrazu | Kolarstwo | Elektryka nisko i wysokonapięciowa.

Recent Profile Visitors

2319 profile views

mje's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

8

Reputation

 1. W końcu ktoś zabrał się za karty wifi/bt intelowskie. Co prawda temat jest w fazie alpha ale wszystko w miarę działa jedynie troszkę mniejsze prędkości pobierania/uploadu niż na windowsie. To zacznijmy od tego, że poniżej jest kext od wifi https://github.com/OpenIntelWireless/itlwm/releases oraz tutaj od BT https://github.com/OpenIntelWireless/IntelBluetoothFirmware/releases/tag/1.1.2 Do łączenia się z siecią potrzebujemy zewnętrzny program, który załączam poniżej, a BT działa bez programów zewnętrznych. Program od wifi jest na tej samej bazie co wbudowany w OSX taki sam interfejs. https://github.com/OpenIntelWireless/HeliPort/releases/tag/v1.0.0 Poniżej załączam zdjęcie jakie modele kart są wspierane przez owy kext. Na moim HP G5 840 Intel 9260 działa bez problemu, jedynie tak jak mówię o jakieś 20-30% są mniejsze prędkości uploadu i downloadu. Fajnie, że coś dzieje się w tym kierunku! Brawa dla chłopaków.
 2. Mapa jest ogarnieta dobrze. Edit: Problem został rozwiązany. Wystarczyło zmienić jedną opcje w biosie od thunderbolta z Legacy Mode na Native. Pozdro
 3. Witam. Zakupiłem HP Elitebooka G5 840. Clovera mam na tyle dopracowanego, że działa kompletnie wszystko bez zastrzeżeń benchmarki na poziomie Macbooka Pro 2017 z i7 7920HQ. Borykam się jedynie z problemem USB-C, gdy podpinam pendrive/ssd pod USB-C jak system jest włączony to go nie wykrywa (Po włożeniu jest 0,3s lag systemu wraz z dźwiękiem) żeby SSD/Pendrive zadziałał muszę wyłączyć laptopa wsadzić w port i go odpalić wtedy działa czyli po prostu nie ma hotpluga można coś z tym zrobić na aktualną chwilę? Używam najnowszą Cataline
 4. @314TeR Ustawiłem wszystko tak jak Ty i po uruchomieniu OSX 'ConsoleBehaviourOs' zmienia mi się sama z 'ForceGraphics' na 'Empty...' Rozdzielczość przy bootowaniu mam 1024x768 na oko, jedynie znikły napisy przy pojawieniu się "jabłka" podczas ładowania systemu.
 5. Z rozdzielczością jeszcze nic nie kombinowałem bo używam cały czas trybu tekstowego i cały czas dopieszczam config takimi sprawami wizualnymi zajmę się na samym końcu. Ja zauważyłem że domyślnym urządzeniem jest zawsze to które ostatnie wepniesz. np wsadzisz pendrive to będzie on domyślnym urządzeniem. Trzeba poczytać w instrukcji jak ustawić na stałe domyślne urządzenie.
 6. Zastanawiam się tylko nad działaniem dysku M.2, po odpaleniu maca jak odpalę AJA Disk Benchmark, to pierwsze odpalenie testu ma zaniżone wyniki 1000/1800, a dopiero przy drugim odpaleniu testu prędkości się rozkręcają na takie jak powinny 1500/2700.. Pytanie czy jest to wina wadliwej aplikacji czy problem z sterownikiem UEFI Teraz zauważyłem, że podczas benchmarku z plikiem 16GB, prędkość gwałtownie spada po 4-5 sekundach z 1500 zapisu na 300 zapisu..??
 7. Nie mam takiej opcji dlatego wrzuciłem patch do biosu, a wolałem to wyłączyć z poziomu biosu niż robić jakieś bypassy przez OpenCore/Clovera. A jak będę w domu to poprawię tą paczkę EFI. ;)
 8. Zacznij od wrzucenia czystego configu z Unitbooxa, bo wydaję mi się, że masz dużo niepotrzebnego syfu w tym swoim.. Edit.. Dobra patrzyłem nie na ten config, Twój config wygląda w miarę przejrzyście. Nie masz przypadkiem nagrzebane z ustawieniami w biosie?
 9. Zamieszczam tutaj konfigurację dla Z270 Gaming K3 z Skylake i7 6700K oraz Nvidią. USB ustawione za pomocą FB-Patchera. Sleep działa normalnie, nie spada wydajność po sleepie, nic się nie wykrzacza. W załączniku znajduje się cały folder EFI, w którym trzeba uzupełnić tylko sekcję PlatformInfo(SMBios) XMP normalnie działa, pokazuje prawidłowe prędkości ram. iGPU używane ze względu na Quick Sync, jeżeli ktoś chce używać samej nvidii to wyłącza w biosie Internal Graphics i usuwa całą sekcje PciRoot(0x0)/Pci(0x2,0x0) z configu. Ustawienia Bios Zakładka Peripherals>XHCI Hand-Off = Enabled (bez tego w ogóle nie uruchomimy OSX) Chipset>Internal Graphics = Enabled Chipset>DVMT Pre-Allocated 64M (Opcja pojawia się dopiero po załączeniu Internal Graphics) Chipset>DVMT Total Gfx Mem 256MB bądź MAX (Opcja pojawia się dopiero po załączeniu Internal Graphics) Co nie działa? Jedyną rzeczą, która nie działa to zintegrowana karta dźwiękowa, bo w ogóle jej nie używam więc jej nie skonfigurowałem, lecz jeżeli znajdzie się ktoś tutaj na forum kto będzie chciał uruchomić audio na tej płycie głównej to z miłą chęcią oferuje pomoc. Nie mam pewności co do USB 3.1, bo nie mam jak przetestować. Poniżej załączniki do benchmarków: Geekbench 5 CPU https://browser.geekbench.com/v5/cpu/261696 Geekbench 4 CPU https://browser.geekbench.com/v4/cpu/14712631 iGPU https://browser.geekbench.com/v4/compute/4567470 Nvidia https://browser.geekbench.com/v5/compute/118121 (Po wykonaniu DSDT wynik skoczył z 48K do 55K) Edit Ver.1 -W załączniku został dodany zmodyfikowany bios bez MSR/CFG Lock, także po wgraniu biosu można wyłączyć opcję AppleXcpmCfgLock w config.plist (W paczce znajduję się informacja jak go wgrać) Edit Ver.2 -Zrobione DSDT, także wszystko teraz jest widoczne w zakładce Raport Systemowy>PCI (Zrzut ekranu poniżej) Co prawda DSDT jest pod moje podzespoły, ale jeżeli ktoś miałby inne GPU i dysk to również powinno działać. Nie wiem jak to ma się do karty AMD. Power Management działa całkowicie poprawnie. Z270_Gaming_K3_Unlocked_CFG:MSR.zip EFI_2.zip
 10. Z lewej strony masz cały config seriali z OpenCore, a z prawej masz Clovera, może to Ci pomoże (Nie wzoruj się zdjęciami, gdyż config jest z 2 innych kompów) Może Ci czegoś brakuje, spójrz na mój poprawny config z lewej strony i mogę Ci najwyżej podesłać cały plik, żebyś mógł sobie skopiować całą sekcje SMBios i przeklepał tam swoją.
 11. Witam. Wszystko elegancko już skonfigurowałem z podanymi w tytule podzespołami, dodatkowo do tego dochodzi GTX 1070 Ti i wszystko pracuję na High Sierrze. Według mnie wszystko pracuję b.dobrze, wyniki w benchmarkach o dziwo lepsze jak na Cloverze.. Tylko zastanawia mnie jeden problem, gdy odpalę Intel Power Gadget system łapie odrazu freeza i pomaga tylko reset, to samo pojawia się, gdy odpale w Geekbenchu test karty zintegrowanej. Wyłączyłem iGPU w OpenCore ale nadal to samo.. Ktoś miał podobny problem? -EDIT Dobra problem rozwiązany... Okazało się, że dużo ludzi ma problem z najnowszą wersją Intel Power Gadget, starsza wersja 3.5.5 działa bez problemu.
 12. To jak chodzi o domowe zastosowanie to mogę polecić Macbooka Pro Mid 2012, sam go używam "do domowych czynności", a nawet obrabiam na nim video fhd i nawet nie zająknie. Przeglądanie stron z kilkunastoma zakładkami to dla niego nie problem. Używam w konfiguracji i5 + 16GB ram + 512GB SSD. Zaoszczędzisz z 1500 zł, bo za 1500 zł dostaniesz go chyba nawet z i7.
 13. u mnie to wygląda tak.. 2300 odczytu i 400 zapisu, na Blackmagic disk mam 1500 zapisu i 2700 odczytu.. Co nie zmienia faktu, że na windzie mam ponad 3000 odczytu i 1600 zapisu
 14. Jak wygląda u was sprawa z Nova bench? Dokładnie chodzi mi o zakładkę z dyskiem. Używam dysku 960 EVO pod m.2 i test wychodzi mi na poziomie 2000/500 jak to u was wygląda. Coś mam skopane czy błędne wyniki są na OSX
×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.